اصطلاحات اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام می تواند بستر مناسبی برای به اشتراک گذاری و مشاهده خاطرات با خانواده و دوستان، محتوای چهره های عمومی مورد علاقه شما و محصولات جالب مشاغل در سراسر جهان باشد. اینستاگرام بر اساس مباحث مورد علاقه شما، صفحهاکسپلورر شما را شخصی سازی می کند. با بیش از 1 میلیارد کاربر ماهانه، پیدا کردن محتوا در این شبکه اجتماعی برای هر چیزی بسیار آسان است. اصطلاحات اینستاگرام بسیار زیاد است، که برای استفاده از این شبکه اجتماعی و بهره گیری از تمام امکانات آن؛ باید با معنی اصطلاحات اینستاگرام آشنا شوید. بدین جهت ما در اینجا به معرفی و توضیح مهم ترین اصطلاحات اینستاگرامی پرداخته ایم. اگر می خواهید از معنی اصطلاحات اینستاگرام و کاربردهای آن اطلاعات کاملی را به دست آورید، با ادامه متن همراه چیکاو باشید.

برای نصب و راه اندازی برنامه اینستاگرام، مقاله آموزش نصب اینستاگرام را مطالعه کنید.

آشنایی با اصطلاحات اینستاگرام فارسی و انگلیسی

نام کاربری( user name)

نام کاربری از اولین اصطلاحات اینستاگرامی است که برای  نحوه شناسایی افراد در اینستاگرام است. هنگام ایجاد حساب کاربری خود، از شما خواسته می شود یک نام کاربری ایجاد کنید.

نام کاربری شما در بالای پستی که ارسال می کنید و پروفایل شما و همچنین در کنار هر کامنت یا لایکی که می کنید، نشان داده می شود.

نام کاربری شما نهایی نیست و در هر زمان قابل تغییر است.

 

پروفایل(profile)

پروفایل از دیگر اصطلاحات در اینستاگرام است که آن را بسیار شنیده اید.پروفایل از اصطلاحات اینستاگرام و تلگرام است که برای همه آشنا می باشد. پروفایل شما جایی است که به مردم می گویید شما کی هستید و دوست دارید چه چیزی را ارسال کنید. هنگامی که بر روی گزینه “ویرایش پروفایل خود” کلیک می کنید، می توانید نام خود را به بیوگرافی خود اضافه کرده و هر آنچه را که می خواهید درباره خود بنویسید.

اصطلاحات پروفایل اینستاگرام - چیکاو

پروفایل اینستاگرام

حساب عمومی(public account)

تنظیم حریم خصوصی در حالت عمومی، بدان معنی است که هر کسی می تواند پست های شما و عکس هایی را که افراد شما را برچسب گذاری کرده اند مشاهده کند، حتی اگر آنها شما را دنبال نکنند. در بخش تنظیمات، می توانید حساب خود را به صورت عمومی یا خصوصی تنظیم کنید.

 

حساب خصوصی( private account)

وقتی تنظیمات حساب خصوصی را فعال می کنید، افرادی که شما را دنبال نمی کنند، همچنان می توانند پروفایل شما (بیو و نام کاربری) را پیدا و مشاهده کنند اما نمی توانند به پست های شما یا استوری ها دسترسی پیدا کنند.

 

پست (post)

پست را می توان از اصطلاحات اینستاگرام reach به شمار آورد. زیرا که بر میزان reach  پیج شما تاثیر می گذارد. پست ها، عکس ها و فیلم هایی هستند که برای به اشتراک گذاشتن در اینستاگرام انتخاب می کنید. برای ایجاد یک پست، زبانه علامت مثبت را در پایین صفحه انتخاب کنید و حداکثر ده عکس یا فیلم از گالری تلفن خود انتخاب کنید یا یکی از آنها را با دوربین بگیرید.

سپس، شما می توانید فیلم ها را ادیت کنید، عکس ها را ویرایش کنید و فیلترها را اضافه کنید. قبل از اشتراک، می توانید کپشن بنویسید، سایر کاربران را برچسب گذاری کنید( تگ کنید)، مکانی را تعیین کنید.

پست در اینستاگرام - چیکاو

استوری (Story)

استوری از جمله اصطلاحات اینستاگرام با معنی است که معنی فارسی آن داستان است. استوری ها مشابه پست ها هستند، اما بعد از 24 ساعت از بین می روند. شما می توانید  استوری دیگران را در بالای صفحه اصلی مشاهده کنید، یا با دیدن پروفایل کاربر و فشار دادن عکس پروفایل آنها وقتی دور آن صورتی است، استوری های دیگر کاربران را ببینید.

 

استوری هایلایت (story highlight)

هایلایت استوری از جمله جدیدترین اصطلاحات اینستاگرام که بسیار جذاب است. این بخش به شما امکان می دهد استوری های خود را دائمی کنید. می توانید استوری های جداگانه ای را با هم هایلایت کنید. به عنوان مثال، من دیده ام که افراد با عکس های مربوط به تعطیلات اخیر یا یک رویداد ویژه، استوری های خود را هایلایت می کنند.

 

هشتگ (hashtag)

هشتگ  برای ارسال متن یا نظر شما استفاده می شوند. آنها می توانند به سایر کاربران در جستجوی پست های شما در هنگام جستجو در اینستاگرام کمک کنند، اما تنها در صورتی که حساب یا اکانت شما عمومی باشد.

هنگامی که در حال ساخت یک پست هستید و یک هشتگ قرار می دهید، می توانید ببینید که چند پست دیگر با استفاده از همان هشتگ ارسال شده است. برخی از هشتگ ها ممکن است میلیون ها پست، با استفاده از آنها داشته باشند.استفاده از هشتگ های محبوب شانس یافتن پست شما توسط افراد را افزایش می دهد. هنگام جستجوی در بخشاکسپلورریا با کلیک روی هر هشتگی در کپشن یا نظرات یک پست، می توانید پست های سایر کاربران را با آن هشتگ پیدا کنید.

هشتگ را می توان از اصطلاحات اینستاگرام بیزینس دانست، زیرا که برای پیج ها و صفحات بیزینسی و تجاری کاربرد بیشتری دارد و تاثیر گذاری فوق العاده ای خواهد داشت؛ البته که در انواع صفحات از هشتگ استفاده می شود.

اصطلاح هشتگ (hashtag) اینستاگرام - چیکاو

تگ کردن (tag people)

این نوع از اصطلاحات اینستاگرام برای زمانی به کار می رود که شما عکس یا ویدیویی را ارسال می کنید که شخصی در آن حضور داشته باشد. برای این کار می توانید گزینه ” tag people ” را در هنگام به اشتراک گذاری محتوا انتخاب کنید.

تگ کردن در اینستاگرام / اصطلاحات اینستاگرام - چیکاو

کاوشگر یا اکسپلورر اینستاگرام (explorer)

اکسپولر از جمله دیگر  اصطلاحات اینستاگرام است که بیشتر کاربران آن را می شناسند. توسط یک ذره بین نشان داده می شود، به شما امکان می دهد پست ها و داستان های توصیه شده یا پرطرفدار را مشاهده کنید. با استفاده از فیلترهای بالای صفحه (مثلاً موسیقی، شوخ طبعی، DIY، فروشگاه) می توانید محتوا را براساس موضوع مشاهده کنید.

وقتی می خواهید مورد خاصی را در زیر برگه Top جستجو کنید، سابقه جستجوی اخیر شما ظاهر می شود، از جمله هشتگ هایی که اغلب از آنها استفاده می کنید. برگه people  به شما امکان می دهد سایر کاربران را با نام کاربری یا نام کامل جستجو کنید. برگه   gat به شما امکان می دهد پست ها را با هشتگ خاص جستجو کنید. برگه Places به شما امکان می دهد پست های ایجاد شده در مکان های مختلف را جستجو کنید.

کاوشگر یا اکسپلورر اینستاگرام (explorer) - چیکاو

کاوشگر یا اکسپلورر اینستاگرام

 

فالو کردن (Follow)

وقتی کسی شما را دنبال می کند، پست های شما بخشی از صفحه اصلی او می شود. اگر حساب خود را خصوصی کنید، فرد باید درخواست پیگیری را برای شما ارسال کند که می توانید آن را بپذیرید یا رد کنید. اگر شخصی شما را دنبال کند، ممکن است بتواند ببیند کدام پست ها را اخیراً پسندیده اید یا درباره آنها نظر داده اید.

 

برای فالو کردن شخصی، از پروفایل وی بازدید کنید و “follow” را انتخاب کنید. اگر این مورد به   “request”  تبدیل شود، با یک حساب خصوصی روبرو هستید. در این صورت، هنگام پذیرش کاربر به شما اطلاع داده می شود.

برای لغو فالو کردن شخصی یا به اصطلاح آنفالو کردن آن، به پروفایل وی بروید و روی دکمه ” follow” کلیک کنید. از آنجا می توانید شخصی را آنفالو  کنید، پست های او را نادیده بگیرید یا تعامل وی با حساب خود را محدود کنید. اگر می خواهید بدون مسدود کردن شخصی، تماس خود را کاهش دهید، اینها گزینه های خوبی است.

فالو کردن (Follow) - چیکاو

فالو کردن در اینستاگرام

 

لایک (like)

اگر از پست شخص دیگری لذت می برید، شاید زیبا، خنده دار یا موردی باشد که با آن موافق هستید؛ می توانید با لایک کردن  آن را نشان دهید. این کار را با دو ضربه سریع روی پست یا ضربه زدن به قلب زیر پست شخص انجام دهید. اگر تصادفی پستی را لایک کردید و از لایک کردن آن پشیمان شدید، فقط کافیست قلب قرمز رنگ شده را در پایین آن دوباره فشار دهید.

این مورد از اصطلاحات اینستاگرام در برخی دیگر از شبکه های اجتماعی نیز کاربرد دارد.

اصطلاحات اینستاگرام / لایک کردن - چیکاو

کامنت (comment)

کامنت از پرکاربرد ترین اصطلاحات اینستاگرام است. برای اظهار نظر و یا کامنت گذاشتن در مورد پست شخصی، علامت چت زیر پست را فشار دهید، نظر خود را بنویسید و سپس ارسال کنید. به خاطر داشته باشید که نظرات ناشناس نیستند و افراد می توانند نظرات را به عنوان نامناسب گزارش دهند. (حتی با داشتن یک حساب خصوصی، هر نظری که می نویسید عمومی است)

کامنت (comment) اینستاگرام - چیکاو

 

بلاک (Block)

بلاک نیز یکی از اصطلاحات اینستاگرام و تلگرام و همچنین  هر نوع شبکه اجتماعی دیگر است. در اینستاگرام زمانی که نمی خواهید کسی به تصاویر شما دسترسی داشته باشد یا بتواند حساب شما را جستجو کند، با رفتن به پروفایل وی، ضربه زدن روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست و انتخاب “مسدود کردن”، او را مسدود یا بلاک  کنید. در هر زمان می توانید این عملکرد را به حالت قبل برگردانید و وی را از بلاک کردن در آورید.

بیشتر بخوانید: آموزش رفع ریپورت اینستاگرام در سریع ترین زمان ممکن

بلاک کردن در اینستاگرام

 

IGTV (تلویزیون اینستاگرام)

به طور معمول، فیلم ها در اینستاگرام در 1 دقیقه محدود می شوند، اما IGTV به شما امکان می دهد فیلم ها را با هر مدت زمانی ارسال کنید. فالوورهای  شما همچنین می توانند با فیلم های IGTV شما متفاوت برخورد کنند. در حالی که فقط پیش نمایش  برای  آنها نشان داده می شود، آنها می توانند بخش بیشتری از فیلم را تماشا کرده و از طریق ویدیو را پیمایش کنند (عملکردی که در پست های عادی ویدیو وجود ندارد).

برای ایجاد فیلم برای IGTV بیش از یک دقیقه، باید فیلم ها را در برنامه دیگری ضبط و ویرایش کنید زیرا عملکرد ضبط ویدیوی اینستاگرام به شما امکان نمی دهد از یک دقیقه بیشتر شود. پس از انتخاب ویدیویی که می خواهید به IGTV ارسال کنید، می توانید از شکل ظاهری آن پیش نمایش بگیرید و یک عکس روی ویدئو برای کاور، عنوان و توضیحات را اضافه کنید

 

تیک آبی

ممکن است تیک آبی اینستاگرام از جذاب ترین اصطلاحات اینستاگرام است، که آن را می توانید در پروفایل شخصیت های عمومی، سازمان ها و مارک های تجاری مشاهده کنید. این نماد به این معنی است که اینستاگرام هویت کاربر را تایید کرده است و آنچه مشاهده می کنید محتوای معتبری است.

در این بخش سعی کردیم مهم ترین اصطلاحات اینستاگرام به انگلیسی، بیان شود.  زیرا معمولا اصطلاحات اینستاگرام به فارسی بیان نمی شود و با همان  واژه های انگلیسی رواج دارد.

 

منبع منبع
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
125 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ناشناس
ناشناس
4 ماه قبل

لطفا درباره محدودیت لایک و کامنت اینستاگرام هم توضیح بدین. سپاس

چیکاو
ادمین
پاسخ به  ناشناس
4 ماه قبل
صفری
صفری
5 ماه قبل

ممنونم از راهنمایی هاتون
استوری اینستاگرام باید عکس چند در چند باشه؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  صفری
5 ماه قبل

سلام دوست عزیز
به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید.
بهترین سایز استوری اینستاگرام

اصلان
اصلان
5 ماه قبل

سلام دایرکت اینستاگرام برای من نمایش داده نمیشه. لطفا کمکم کنید

چیکاو
ادمین
پاسخ به  اصلان
5 ماه قبل
چم چاره
چم چاره
6 ماه قبل

فن پیج اینستاگرام چیست؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  چم چاره
6 ماه قبل

سلام و درود
منظور از فن پیج همان پیجی است که هواران یک برند یا هنرمند و… با همان موضعیت پیج اصلی ارائه می کنند.

عراقی
عراقی
7 ماه قبل

ببخشید عکس پروفایل اینستاگرام من تغییر نمی کنه. نتم هم ضعیف نیست

چیکاو
ادمین
پاسخ به  عراقی
7 ماه قبل

سلام و درود
مشکل تغییر نکردن عکس پروفایل اینستاگرام دلایل مختلفی دارد که در مقاله زیر به طور کامل توضیح داده شده است.
چرا عکس پروفایل اینستاگرام من تغییر نمی کند؟

کوکب عسکری
کوکب عسکری
7 ماه قبل

ببخشید وقتی می گویند که اینستاگرام لایت داریم یعنی چه

چیکاو
ادمین
پاسخ به  کوکب عسکری
7 ماه قبل

سلام و درود
دوست عزیز به مقاله زیر مراجعه کنید؟
اینستاگرام لایت چیست ؟

تهرانی اصل
تهرانی اصل
8 ماه قبل

دی اکتیو کردن اینستاگرام به چه معنایی هست؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  تهرانی اصل
8 ماه قبل

سلام و درود
دی اکتیو به معنای حذف موقت و قابل برگشت اکانت اینستاگرام می باشد.
آموزش دی اکتیو کردن اینستاگرام

مانیا
مانیا
8 ماه قبل

لایو چهار نفره اینستاگرام چگونه است؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  مانیا
8 ماه قبل

سلام و درود
برای آموزش لایو چهار نفره اینستاگرام به مقاله زیر سربزنید.
قابلیت لایو چهار نفره اینستاگرام

عتیق سلطانی
عتیق سلطانی
8 ماه قبل

چحوری دنبال کننده هام فقط عکس هام رو ببین و بقیه نبینن؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  عتیق سلطانی
8 ماه قبل

سلام و درود
برای شخصی کردن پیج اینستاگرام خود از بخش تنظیمات ( settings )، گزینه Private Account را فعال کنید.

طبیبی
طبیبی
9 ماه قبل

ببخشید میشه آموزش استفاده از دایرکت اینستاگرام رو هم آموزش بدید

چیکاو
ادمین
پاسخ به  طبیبی
8 ماه قبل

سلام و درود
برای آموزش استفاده از دایرکت اینستاگرام به مقاله زیر سر بزنید.
استفاده حرفه ای از دایرکت اینستاگرام

ملیکا افسری
ملیکا افسری
9 ماه قبل

تفاوت تگ کردن و منشن کردن در اینستاگرام چیست؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  ملیکا افسری
9 ماه قبل

سلام و درود
معنی تگ کردن این است که اکانت اینستاگرام یک کاربر دیگر را به تصویری که در پروفایل خود آپلود می‌کنید، اضافه کنید.
منشن کردن به معنی اشاره کردن است که با @ انجام می شود .
به عنوان مثال شما وقتی می خواهید یک عکس را در اینستاگرام خود منتشر کنید دوستتان را روی عکس تگ می کنید و شخص دیگری را در کامنت منشن می کنید.

عوض زاده
عوض زاده
9 ماه قبل

داخل هر پست اینستاگرام چند تا عکس میتونیم بزاریم؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  عوض زاده
9 ماه قبل

سلام و درود
داخل هر پست ورقه ای اینستاگرام امکان استفاده از 10 عکس یا ویدئو می باشد.

حاتمی
حاتمی
9 ماه قبل

سلام
وقت بخیر
لطفا آموزش اینستاگرام روی مرورگر رو هم بگید

چیکاو
ادمین
پاسخ به  حاتمی
9 ماه قبل
Eda
Eda
9 ماه قبل

آیدی اینستاگرام چیست؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  Eda
9 ماه قبل

سلام و درود
آیدی اینستاگرام همان نام کاربری هست که انتخاب می کنید .

سمانه
سمانه
10 ماه قبل

من میتونم روی کامپیوترم هم اینستاگرام داشته باشم؟ یعنی برم داخل همین حسابی که با گوشیم دارم!

چیکاو
ادمین
پاسخ به  سمانه
10 ماه قبل

سلام دوست عزیز
بله از طریق سایت اینستاگرام وارد اکانتتون بشید .

Mahdi
Mahdi
10 ماه قبل

سایز عکسی که میزاریم برای کاور IGTV باید چقدر باشه؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  Mahdi
10 ماه قبل
جمالی
جمالی
پاسخ به  Mahdi
10 ماه قبل

عالی
مفید
کامل
جامع

چیکاو
ادمین
پاسخ به  جمالی
10 ماه قبل

سلام
موفق و پیروز باشید دوست عزیز .

طلایی
طلایی
10 ماه قبل

پروف در اینستاگرام به چه معناست؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  طلایی
10 ماه قبل

سلام
به معنی عکس پروفایل یا همان تصویر نمایه می باشد .

Ehaam
Ehaam
10 ماه قبل

چجوری پیج اینستاگرام رو قفل کنم؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  Ehaam
10 ماه قبل

سلام و درود
وارد بخش تنظیمات ( settings ) اینستاگرام شوید .
از پایین صفحه گزینه Private Account را انتخاب کنید .

ماهینی
ماهینی
10 ماه قبل

سلام بعضی اصطلاحات داخل اینستاگرام و توییتر مشترکه کاربردشون هم یکی هست؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  ماهینی
10 ماه قبل

سلام دوست عزیز
بله همینطوره .
<strong>آشنایی با 30 اصطلاح توییتری مهم

فروغی
فروغی
10 ماه قبل

سلام این توضیحی که درباره تیک آبی اینستاگرام دادید میشه بیشتر توضیح بدین دربارش

چیکاو
ادمین
پاسخ به  فروغی
10 ماه قبل

سلام دوست عزیز
ما در یک مقاله به طور کامل درباره شرایط و روش دریافت تیک ابی اینستاگرام توضیح دادیم . به مقاله زیر مراجعه کنید .
آموزش دریافت تیک آبی اینستاگرام

الهام کاظمی
الهام کاظمی
10 ماه قبل

مثلا زبان رسمی مردم کشور ما فارسی هست اما هیچکسسس یه مقاله درست درباره نصب اینستاگرام فارسی نزاشته همه انگلیسی نوشتن. ای بابا

چیکاو
ادمین
پاسخ به  الهام کاظمی
10 ماه قبل

سلام الهام عزیز
مقاله زیر آموزش مرحله به مرحله نصب اینستاگرام فارسی هست .
راهنمای کامل نصب اینستاگرام فارسی

6060
6060
11 ماه قبل

private account معنیش چیه؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  6060
11 ماه قبل

سلام و درود
همانطور که در مقاله ” اصطلاحات اینستاگرام چیست ؟ ” گفته شد : وقتی تنظیمات حساب خصوصی را فعال می کنید، افرادی که شما را دنبال نمی کنند، همچنان می توانند پروفایل شما (بیو و نام کاربری) را پیدا و مشاهده کنند اما نمی توانند به پست های شما یا استوری ها دسترسی پیدا کنند.

محمد کاظم
محمد کاظم
11 ماه قبل

آنفالو یعنی چه؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  محمد کاظم
11 ماه قبل

سلام و درود
آنفالو کردن در اینستاگرام متضاد عمل فالو کردن است.
زمانی که شما پیج شخصی را فالو می کنید، در صفحه شما پست ها و استوری هایش نمایش داده می شود و با آنفالو کردن، دیگر پست ها و استوری هایش برایتان نشان داده نمی شود .

نقی
نقی
11 ماه قبل

سلام. مرسی از اصطلاحات اینستاگرامی که گفتید. اگر میشه بگین چیکار کنم که پیجم بره اکسپلور؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  نقی
11 ماه قبل

سلام و درود
از اینکه مقاله آموزش اصطلاحات اینستاگرام برای شما مفید بوده است خوشحالیم .
برای آموزش ترفند های رفتن پیج به اکسپلور به مقاله زیر مراجعه کنید .
چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم ؟

پری
پری
11 ماه قبل

سلام خسته نباشید من نمیتونم وارد اخرین امدیت اینستا بشم اصلا وارد حسابم نمیشه و اون دایره هی میچرخه با شکن هم امتحان کردم نشد ورژن پایین هم ک میریزم نه میتونم پست بزارم نه استوری چ کنم؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  پری
11 ماه قبل

سلام و درود
برنامه اینستاگرام را حذف کرده و جدید ترین برنامه را دانلود و نصب کنید .
از طریق تنظیمات گوشی موبایل ، حافظه پنهان اینستاگرام را پاک کنید .
علی الحاسب می توانید از مرورگر کامپیوتر خود برای وارد شدن به اینستاگرام استفاده کنید . ( آموزش اینستاگرام وب )
از طریق سایت اینستاگرام پیج خود را دی اکتیو کرده و مجددا اکتیو کنید . ( آموزش گام به گام دی اکتیو کردن اینستاگرام )

ابودر ریحانی
ابودر ریحانی
11 ماه قبل

سلام
چرا زیر بعضی پیج ها نوشته فلاپ نکنید. فلاپ ممنوع؟ فلاپ در اینستاگرام یعنی چی؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  ابودر ریحانی
11 ماه قبل

سلام و درود
فلاپ به معنی بحث ها و صحبت هایی هست که باعث جدال بشه . مثلا بحث های نژادپرستانه یا سیاسی .

خیابانی
خیابانی
1 سال قبل

سلام ممنونم از مقاله کاملتون. لطفا بگید چحوری اینستاگرام روی کامپیوتر داشته باشم؟ نمیخوام نصب کنم البته.

چیکاو
ادمین
پاسخ به  خیابانی
1 سال قبل

سلام و درود
از نظر دلگرم کننده شما متشکریم .
برای اینکه روی کامپیوتر اینستاگرام داشته باشید اما اپلیکیشن نصب نکنید باید از مرورگر استفاده کنید . به مقاله اینستاگرام وب مراجعه کنید .

مهران
مهران
1 سال قبل

سلام سایز پست اینستاگرام چقدر باید باشه

چیکاو
ادمین
پاسخ به  مهران
1 سال قبل

سلام و درود
دوست عزیز ما داخل مقاله راهنمای کامل سایز پست اینستاگرامبه طور کامل درباره ستیز عکس و فسلم اینستاگرام توضیح دادیم .

فاطی
فاطی
1 سال قبل

چجوری میتونم پروفایل اینستاگرام بقیه رو دانلود کنم؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  فاطی
11 ماه قبل
محلقا
محلقا
1 سال قبل

اصطلاحات اینستاگرام فارسی و انگلیسی توضیح بدین من شدیدا نیاز دارم.

چیکاو
ادمین
پاسخ به  محلقا
1 سال قبل

سلام و درود
دوست عزیز ما در این مقاله به طور کامل اصطلاحات اینستگرام فارسی و انگلیسی را برای شما آورده ایم . مقاله را مطالعه کنید و درصورتی که پاسخ سوالات خود را نیافتید از طریق کامنت سوالاتتان را از ما بپرسید .

Danial
Danial
1 سال قبل

سلام. روز بخیر. لطفا آموزش دانلود استوری های اینستاگرام رو هم بگین. خدا قوت

چیکاو
ادمین
پاسخ به  Danial
1 سال قبل

سلام و درود
دوست عزیز ما آموزش تکنیک های دانلود عکس و فیلم از اینستاگرام رو برای شما در لینک زیر قرار دادیم . شما به کمک لینک زیر می تونید پست و لایو و استوری اینستاگرام دانلود کنید .
https://chikav.ir/1399/08/08/download-from-instagram/

معتمدآریا
معتمدآریا
1 سال قبل

سلام من تازه اینستاگرام نصب کردم اما الان ریپورت شدم لطفا راهنماییم کنید

چیکاو
ادمین
پاسخ به  معتمدآریا
1 سال قبل

سلام و درود
دوست عزیز دلایل زیادی باعث بلاک و ریپورت شدن پیج اینستاگرام شما میشه . شما باید اول بررسی کنید دلیل ریپورت شدنتون رو پیدا کنید سپس راهکار های ارائه شده رو عملی کنید . برای آموزش رفع بلاک و ریپورت پیج اینستاگرام به لینک زیر مراجعه کنید .
https://chikav.ir/1399/05/13/troubleshooting-instagram-blocking-and-reporting/

Bahador
Bahador
1 سال قبل

سلام. ریپلای چیه و اینکه چجوری میتونم استوری اینستاگرام یک نفر رو ریپلای بزنم؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  Bahador
1 سال قبل

سلام و درود
ریپلای به معنی پاسخ دادن به استوری اینستاگرام هست . شما وقتی استوری یک نفر رو نگاه می کنید و نظرتون رو واسش تایپ می کنید در اصل استوریش رو ریپلای زدین .

Tn
Tn
1 سال قبل

سلام فن پیج یعنی چی؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  Tn
1 سال قبل

سلام و درود
فن پیج یا پیج هواداری در اصل برای افراد معروف ، برند ها و… از اطرف اشخاص عادی زده میشه . موضوع و هدف آن معرفی پیج اصلی هست.

Zahra jalali
Zahra jalali
1 سال قبل

سلام وقت بخیر. کپشن اینستاگرام یعنی چی 🤔

چیکاو
ادمین
پاسخ به  Zahra jalali
1 سال قبل

سلام و درود
دوست عزیز شما هر پستی که داخل اینستاگرام به صورت عکس یا ویدئو منتشر کنید معمولا یک متن هم برای توضیح پست خودتون در نظر می گیرید به این متن caption گفته میشه .

کریم
کریم
1 سال قبل

سلام من میخوام یه استوری بذارم اما 3 تا از فالور هام نبینن باید چیکار کنم؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  کریم
1 سال قبل

سلام و درود
باید از تنظیمات وارد privacy بشید بعد از بخش استوری اون سه نفر رو از استوری hide کنید .

عمادالدین
عمادالدین
1 سال قبل

سلام. ویو استوری اینستاگرام به چه معنی هست؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  عمادالدین
1 سال قبل

سلام ویو به معنی دیدن هست . یعنی کسانی که استوری شما رو دیدن .

Noohi
Noohi
1 سال قبل

سلام. من تازه اینستاگرام نصب کردم. میخواستم بپرسم از کجا باید بفهمم چه کسانی میان و پروفایل منو چک میکنن؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  Noohi
1 سال قبل
قاسم
قاسم
1 سال قبل

سلام چرا استوری های اینستاگرام من هایلایت نمیشن؟!

چیکاو
ادمین
پاسخ به  قاسم
1 سال قبل

سلام و درود
دوست عزیز دقت کنید که تنها استوری هایی هایلایت می شوند که 24 ساعت بمانند و شما قبل از 24 ساعت آنها را پاک نکنید .

گلچین
گلچین
1 سال قبل

خیلی اصطلاحات خوبی بود. مرسی 🙏

چیکاو
ادمین
پاسخ به  گلچین
1 سال قبل

سلام و درود
از نظر دلگرم کننده شما متشکریم .

طالبی
طالبی
1 سال قبل

سلام. من بخاطر موقعیت کاریم تازه وارد فضای اینستاگرام و توییتر شدم و آشنایی زیادی ندارم. البته اصطلاحات اینستاگرام خیلی واسم مفید بود. لطفا اصطلاحات توییتر رو هم آموزش بدید…

چیکاو
ادمین
پاسخ به  طالبی
1 سال قبل

سلام و درود
برای آموزش 30 اصطلاح توییتری به لینک زیر مراجعه کنید . موفق باشید .
https://chikav.ir/1399/08/11/twitter-idioms/

نانسی
نانسی
1 سال قبل

مقالتون رو خوندم. ممنون ❣️ اما من هنوز معنی بعضی از اصطلاحات اینستاگرام رو نمیدونم 😕

چیکاو
ادمین
پاسخ به  نانسی
1 سال قبل

سلام و درود
دوست عزیز در آپدیت های بعدی اصطلاحات بیشتری آموزش خواهیم داد .
شما می تونیدمعنی هر اصطلاحی که نمیدونید رو داخل کامنت از ما بپرسید .

محمد یاسین
محمد یاسین
1 سال قبل

سلام. ممنون از سایت خوبتون. معنی truuu داخل استوری اینستاگرام چی هست؟

زرین پژوه
زرین پژوه
1 سال قبل

سلام سعی کنید اصطلاحات بیشتری را توضیح دهید

چیکاو
ادمین
پاسخ به  زرین پژوه
1 سال قبل

سلام و درود
ما در این مقاله سعی کردیم تا کاربردی ترین اصطلاحات ایننستاگرام رو برای شما جمع آوری کنیم . همچنین مقاله در آپدیت های بعدی اصطلاحات بیشتری رو پوشش خواهد داد .
دوست عزیز اگر شما اصطلاح خاصی مد نظرتون هست با ما به اشتراک بگذارید .

mah
mah
1 سال قبل

سلام. روز بخیر. ببخشید میخواستم بپرسم معنی mood داخل استوری های اینستاگرام چی هست؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  mah
1 سال قبل

سلام و درود
دوست عزیز استیکر mood که داخل استوری اینستاگرام هست در دیکشنری به معنی روحیه آمده است . بنابراین اگر شخصی روی استوری اینستاگرام خود از کلمه مود استفاده کرده است یعنی تصویر بیانگر روحیه فرد می باشد .

صادقیان
صادقیان
1 سال قبل

سلام. وقت بخیر. اگر یه توضیح درباره اکسپلور اینستاگرام بدین ممنون میشه

mersede
mersede
1 سال قبل

سلام. ممنونم از سایت خوبتون. شات کردن یعنی چی؟

رامش
رامش
1 سال قبل

سلام. ببخشید کلوز فرند چیه؟ چه تفاوتی با استوری داره؟

علی عابدی
علی عابدی
1 سال قبل

سلام اگر من پست خودم رو لایک کنم چی میشه؟ ریپورت نمیشم؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  علی عابدی
1 سال قبل

سلام و درود
اتفاق خاصی نمی افته فقط یک عدد لایک به لایک های دیگرتون اضاف میشه .

مینا رسولی
مینا رسولی
1 سال قبل

سلام من تازه اپلیکیشن اینستاگرام اندروید فارسی نصب کردم. به کمک این مقاله تمام اصطلاحات اینستاگرام رو یاد گرفتم. ممنونم از لطفتون

چیکاو
ادمین
پاسخ به  مینا رسولی
1 سال قبل

سلام و درود
از نظر دلگرم کننده شما متشکریم . با سایر آموزش های سایت چیکاو همراه باشید .