آموزش اینستاگرام وب و هر آنچه که حتما باید بدانید!

اینستاگرام وب یکی از قابلیت های این شبکه اجتماعی محبوب است که بسیار کاربردی بوده و کاربران زیادی از آن استقبال کرده اند.
در این مقاله ما به اینستاگرام وب پرداخته ایم و نحوه استفاده از وب سایت اینستاگرام را در مرورگرهای مختلف به صورت مرحله به مرحله همراه با شکل بیان کرده ایم. همچنین در  مورد محدودیت های اینستاگرام تحت وب نیز صحبت کرده ایم. همراه چیکاو باشید.

از این رو اگر شما هم می خواهید از نسخه وب اینستاگرام استفاده کنید؛ با آموزش اینستاگرام وب ما همراه باشید؛ تا به  سادگی  و راحتی بتوانید از این قابلیت اینستاگرام استفاده کنید و از طریق دسکتاپ به حساب کاربری خود در اینستاگرام دسترسی داشته باشید و همچنین از قابلیت پست گذاری نسخه تحت وب اینستاگرام استفاده کنید.

 

 اینستاگرام وب چیست و چه کاربردی دارد؟

در اینجا روشی برای ارسال پست از طریق دسکتاپ یا لپ تاپ به اینستاگرام وجود دارد که شامل هیچ برنامه شخص ثالث یا نصب افزونه نیست، و شما می توانید به راحتی با کامپیوتر شخصی و یا با لپ تاپ، پست مد نظر خود را به اشتراک بگذارید و به راحتی از اینستاگرام نسخه وب استفاده کنید.

اینستاگرام در درجه اول به عنوان سرویسی طراحی شده است که در دستگاه های تلفن همراه قابل استفاده باشد. اما موارد  مختلفی وجود دارد که شما می خواهید به جای تلفن از طریق رایانه رومیزی یا لپ تاپ عکس ارسال کنید. البته می توانید  را از رایانه خود به تلفن خود ارسال کرده و از آنجا بارگذاری کنید، اما این خیلی کار سریعی نخواهد بود و بسیار دست و پا گیر می شود و کار شما را دو چندان می کند.

با این وجود، روش هایی برای ارسال مستقیم پست در اینستاگرام از طریق رایانه و وجود دارد، برخی افراد از برنامه ها و خدمات جانبی استفاده می کنند. برخی کاربران از شبیه سازها استفاده می کنند.

اما در اینجا و در این مقاله، راهنمای نحوه استفاده از یک مرورگر وب معمولی  مانند Chrome یا     Safari  برای پست گذاری و مدیریت حساب کاربری خود در اینستاگرام وب بدون نیاز به خرید برنامه جداگانه یا نصب افزونه مرورگر ارائه شده است.

استفاده از نسخه اینستا وب با یک مرورگر دسکتاپ

شما می توانید با یک مرورگر وب معمولی روی دسکتاپ یا لپ تاپ به وب سایت اینستاگرام دسترسی پیدا کنید و پست گذاری کنید.

وقتی از طریق وب سایت اینستاگرام  در یک مرورگر دسکتاپ وارد حساب خود می شوید، می توانید پست هایی مانند عکس را مشاهده کنید و حتی در مورد عکسها نظر دهید، اما یک چیز که نمی توانید انجام دهید ارسال عکس های جدید است. هیچ راهی برای بارگذاری آنها وجود ندارد، نماد معمول دوربین یا افزودن  پست جدید در آنجا وجود ندارد، مانند شکل زیر:

استفاده از نسخه اینستاگرام وب با یک مرورگر دسکتاپ - چیکاو

استفاده از نسخه اینستاگرام وب با یک مرورگر دسکتاپ

اما راهی برای تغییر رفتار مرورگر شما وجود دارد که باعث می شود اینستاگرام تصور کند شما از طریق یک دستگاه تلفن همراه به آن دسترسی دارید.

این از دو چیز بهره می برد. اولین مورد این است که اینستاگرام اکنون یک نسخه ویژه دارد که به دستگاه های تلفن همراه نشان می دهد که شامل عملکرد بارگذاری است. دوم این که می توانید سایت اینستاگرام را متقاعد کنید که از طریق دستگاه تلفن همراه به آن دسترسی پیدا کرده اید حتی اگر از مرورگر وب دسکتاپ استفاده می کنید.

این نوع استفاده از جمله مواردی است که به عنوان شبیه سازی عامل کاربر یا جعل عامل کاربر شناخته می شود (گاهی اوقات فقط جعل UA است). وقتی با این روش به اینستا وب دسترسی پیدا می کنید، بسیار شبیه نسخه معمولی است که در یک مرورگر وب مشاهده می کنید، اما متوجه خواهید شد که اکنون شامل نماد دوربین برای ایجاد پست های جدید است:

پست گذاری از طریق اینستاگرام وب - چیکاو

پست گذاری از طریق اینستاگرام وب

در اینجا راهنماهایی را برای نحوه انجام این کار با مرورگرهای اصلی گردآوری کرده ایم. آنها به شرح زیر هستند:

 

محدودیت های اینستاگرام وب

قبل از اینکه به نحوه عملکرد مرورگرهای خاص برسیم، برخی از محدودیت های این روش قابل ذکر است که به آنها اشاره کرده ایم.

این روش یک دستگاه تلفن همراه را که به وب سایت اینستاگرام دسترسی دارد شبیه سازی می کند. این همان استفاده از چیزی مانند Bluestacks برای الگوبرداری از اجرای برنامه Instagram نیست.

این نکته مهمی است زیرا همه ویژگی های برنامه Instagram از طریق وب سایت تلفن همراه Instagram در دسترس نیست. می توانید عکسی را بارگذاری کرده و عنوان را اضافه کنید، اما برخی از ویژگی های اساسی اینستاگرام وجود دارد که از طریق رابط ابنستا وب در دسترس نیستند.

فیلترها: شما گزینه اعمال فیلترها را ندارید.

پست های چند عکسی: اینستاگرام اخیراً گزینه افزودن چندین تصویر یا فیلم را در یک پست واحد اضافه کرده است. این از طریق وب سایت در دسترس نیست. برای ایجاد یک پست با اینستاگرام وب  تنها می توانید همزمان یک تصویر بارگذاری کنید.

برچسب گذاری در عکس: همچنان با اینستاگرام وب می توانید شخصی را در بخش نظر نشان کنید، اما نمی توانید شخصی را در عکس تگ کنید.

ویرایش کپشن پس از انتشار: برای ویرایش عنوان یک پست پس از انتشار، همچنان باید از برنامه تلفن همراه استفاده کنید. این مورد با اینستاگرام تحت وب امکان پذیر نخواهد بود.

مرورگرهای مدرن روشی برای آزمایش شکل ظاهری یک سایت با دستگاه ها و مرورگرهای مختلف دارند. این برنامه عمدتا برای این منظور طراحی شده است که بتواند طرح های پاسخگو را آزمایش کند تا ببیند در دستگاه های تلفن همراه چگونه هستند. و این ویژگی است که می تواند در اینجا مورد استفاده قرار گیرد تا وب سایت اینستاگرام چیزهایی را ایجاد کند که ما از طریق یک دستگاه تلفن همراه به جای یک مرورگر دسکتاپ به آن دسترسی پیدا می کنیم.

این موارد و استفاده از اینستا وب  را با برخی از مرورگرهای اصلی زیر مرور می کنیم. ما این کار را روی مک انجام می دهیم. نسخه های ویندوز نیز بسیار مشابه هستند.

برای همه اینها، ابتدا از طریق مرورگر وب وارد سایت اینستاگرام شده و به حساب اینستاگرام خود وارد شوید.

 

پست گذاری در اینستاگرام وب با مرورگر Chrome

به View> Developer> Developer Tools بروید.

پست گذاری از طریق اینستاگرام وب - چیکاو

پست گذاری در اینستاگرام وب با مرورگر Chrome

با این کار پنل Developer Tools باز می شود. بسته به طرح صفحه و مرورگر، ممکن است در یک برگه جداگانه ظاهر شود یا در پایین برگه فعال شما باشد.

 

تعداد زیادی کد، منو و برگه ها را مشاهده خواهید کرد. برای این منظور می توانید تقریباً با خیال راحت تقریباً همه  آن را نادیده بگیرید. به دنبال نماد کوچکی در بالا سمت چپ بگردید که تلفن  و تبلت  را نشان می دهد.( در عکس زیر با فلش قرمز رنگ مشخص شده است)

پست گذاری در اینستاگرام وب با مرورگر کروم - چیکاو

پست گذاری در اینستاگرام وب با مرورگر کروم

روی آن کلیک کنید. پنجره مرورگر اکنون به ابعاد یک تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خاص تبدیل می شود. همان طور که در  شکل زیر مشاهده می کنید.

افزودن عکس با اینستاگرام وب - چیکاو

می توانید تلفن را با استفاده از منوی کشویی تغییر دهید، اگرچه واقعاً زیاد مهم نیست که از کدام یک از پیش تعیین شده ها در اینجا استفاده می کنید.

افزودن پست با اینستاگرام وب - چیکاو

افزودن پست با اینستاگرام وب

بنابراین اکنون دقیقاً مانند برنامه موبایل به نظر می رسد. و مهمتر از همه، اکنون می توانید نماد دوربین را مشاهده کنید. بنابراین می توانید دقیقاً مانند برنامه تلفن همراه از آن استفاده کنید. با مرور عکس جدید و بارگذاری آن، از نماد دوربین برای ایجاد پست جدید استفاده کنید.

 

پست گذاری در اینستاگرام وب با مرورگر سافاری

به Develop> User Agent> Safari – iOS 10 – iPhone بروید.

پست گذاری در اینستاگرام وب با مرورگر سافاری - چیکاو

پست گذاری در اینستاگرام وب با مرورگر سافاری

صفحه اول باید رفرش  شود تا نماد دوربین را در بالای صفحه نشان دهد، مانند شکل زیر که با فلش  قرمز  مشخص  شده است.

افزودن پست اینستاگرام با مرورگر سافاری - چیکاو

افزودن پست اینستاگرام با مرورگر سافاری

پست گذاری در اینستاگرام با مرورگر فایرفاکس

تا همین چند وقت پیش، برای انجام این کار با Firefox نیاز به نصب افزونه داشتید، اما با نسخه های اخیر این مورد تغییر کرده است. بنابراین ابتدا مطمئن شوید که از آخرین نسخه Firefox استفاده می کنید.

پس از اطمینان از اینکه از آخرین نسخه فایرفاکس استفاده می کنید برای استفاده از اینستا وب  مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا به Instagram.com بروید و وارد حساب خود شوید.

از فهرست اصلی Firefox، به Tools> Web Developer> Responsive Design Mode بروید. (می توانید از میانبر صفحه کلید نیز استفاده کنید. در Mac ، CMD + OPT + M است.)

 

سپس باید یک نسخه کوچک و پاسخگو از سایت را مشاهده کنید که شامل دکمه افزودن عکس است. (ممکن است لازم باشد صفحه را رفرش کنید.) اگر می خواهید از نمای بزرگتری استفاده کنید، روی نوار بالای صفحه که “هیچ دستگاهی انتخاب نشده است” کلیک کنید و دستگاهی با صفحه بزرگتر انتخاب کنید.

پست گذاری در اینستاگرام با مرورگر فایرفاکس - چیکاو

پست گذاری در اینستاگرام با مرورگر فایرفاکس

پست گذاری در اینستاگرام با مرورگر INTERNET EXPLORER

F12 را فشار دهید تا Developer Tools باز شود.

برگه شبیه سازی را پیدا کرده و از لیست گزینه ها یک دستگاه تلفن همراه انتخاب کنید.

 

جمع بندی

در میان مرورگرهای ذکر شده برای استفاده از قابلیت اینستا  وب  و تبدیل  کردن  آن به حالت گوشی،  مرورگر کروم بهترین و ساده ترین گزینه خواهد بود. ضمن اینکه بیشتر کاربران در حال حاضر از مرورگر کروم استفاده می کنند و به آن عادت کرده اند.

اما با این وجود در این مقاله به نحوه استفاده از قابلیت وب اینستاگرام پرداخته ایم، تا برای همه کاربران با مرورگرهای مختلف، قابل استفاده  باشد.

نکته لازم به دیگر در این باره، این است که امکان دایرکت دادن و ارسال پیام در نسخه اینستا وب نیز به تازگی برای تمام کاربران فعال شده است که به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشه و از مطالعه آن لذت کافی را برده باشید.  در بخش نظرات می توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید و یا اگر پرسش یا ابهامی در مورد اینستاگرام وب دارید، سوالات خود را بیان کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

31 نظرات
 1. سعیدی می گوید

  سلام جناب. من یک سوال داشتم. هر چی میگردم هیچ گزینه ای پیدا نمیکنم که با اینستاگرام وب بتونم کپشن پستی که منتشر کردم رو ادیت. میشه راهنماییم کنید؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   متاسفانه امکان ویرایش کپشن در اینستاگرام وب وجود ندارد .

 2. کامران می گوید

  سلام. چجوری میتونم فیلتر های اینستا رو ب اینستا وب اضاف کنم؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   متاسفانه فیلتر های اینستاگرام روی نسخه وب قابل دسترسی نیستن .

 3. نفیسه می گوید

  سلام خیلی کامل و مفید و آپدیت بود. ممنونم از سایت خوب و زیباتون 🙏🤍

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   از نظر دلگرم کننده شما متشکریم . موفق باشید .

 4. قدوسی می گوید

  سلام جناب پورمحمد. مقاله ای که درباره اینستاگرام وب گذاشتین مفید بود واسم. سپاسگزارم. فقط اینکه یک سوال داشتم اینکه اینستاگرام وب روی تمام مرورگر ها اجرا میشه؟ اگر اجرا میشه روشش چه تفاوتی داره با هم؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   دوست عزیز استفاده از اینستاگرام وب روی تمام مرورگر ها امکان پذیر و مشابه هست .

 5. RezA می گوید

  سلام لطفا توضیح بدید که میتونیم داخل نسخه وب اینستاگرام کسی رو یا کسانی رو داخل پست هام تگ کنم یا خیر؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   با اینستاگرام وب می تونید داخل کپشن کسی رو تگ کنید .اما در نسخه وب اینستاگرام امکان تگ کردن به روی عکس نیست .

 6. هومن می گوید

  سلام. ممنونم از سایت چیکاو. من وقتی به حالت گوشی تبدیلش میکنم علامت پست گذاشتن رو واسم نشون نمیده چرا؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   یکبار رفرش کنید درست میشه .

 7. Mari می گوید

  اینستاگرام وب کار راه انداز هست اخیرا خیلی بهترم شده ولی خب اینستاگرام اندروید یه چیز دیگست واقعا. ادمین جان ممنونم بابت توضیحاتتون 👍

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   از نظر دلگرم کننده شما متشکریم .

 8. بهروز می گوید

  سلام چجوری با فایرفاکس اینستاگرام وب داشته باشم؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   دقیقا مشابه آموزش بالا هست . اینستاگرام وب در سایر مرورگر ها از جمله کروم و فایرفاکس مشابه می باشد .

 9. شیما می گوید

  سلام میشه نحوه اشتراک گذاری پست روی کامپیوتر و اینستاگرام وب رو توضیح بدین!

 10. بهمنی می گوید

  مفید و کاربردی. خداخیرتون بده 🙏

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   از نظر دلگرم کننده شما متشکریم .

 11. شراره می گوید

  سلام من میخوام پست منتشر داخل اینستاگرام ویندوز امااا نمیتونم رو عکس کسی رو تگ کنم! شایدم بلد نیستم! میشه راهنماییم کنید. ممنونم ازتون

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   دوست عزیز زمانی که با کامپیوتر یا لپ تاپ پست منتشر می کنید امکان تگ کردن روی عکس وجود نداره فقط می تونید داخل کپشن دوستانتون رو تگ کنید .

 12. مری می گوید

  چیکاو عزیز ممنون. من مشکلم اینه که حالا که دسک‌تاپم رو به گوشی تبدیل کردم یه صفحه مشکی نشون میده چیکار کنم؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   از نظر دلگرم کننده شما متشکریم . یکبار صفحه رو رفرش کنید و از اتصال اینترنت مطمئن شوید .

 13. هلی می گوید

  سایتتون عالیه. مقاله های آموزشی اینستاگرام هم خیلی خوبه. مرسی

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   از نظر دلگرم کننده شما متشکریم . موفق باشید .

 14. نیلوانا می گوید

  سلام چجوری کپشن پستم رو با اینستاگرام وب ادیت کنم؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   متاسفانه این امکان داخل اینستاگرام وب موجود نیست .

 15. O می گوید

  دمت گرم ادمین جان 🙏

  1. چیکاو می گوید

   موفق باشی دوست عزیز .

 16. فرزاد می گوید

  سلام. برای استفاده از اینستاگرام وب کدوم مرورگر رو توصیه میکنید؟ کار کردن با کدوم مرورگر آسون تر و کم دردسر تر هست؟ ممنون میشم اگر جواب بدین 🙏

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   دوست عزیز مرورگر کروم بهترین و آسون ترین گزینه برای اینستاگرام وب می باشد .