چگونه اینستاگرام را دی اکتیو کنیم؟

اگر شما یکی از کاربران اینستاگرام هستید امکان دارد قصد داشته باشید که برای مدت کوتاهی از این دنیای محبوب دل بکنید و کمی به خود استراحت دهید. در این لحظه بهترین پیشنهاد برای شما دی اکتیو کردن موقت اینستا میباشد، اینستاگرام به تمام کاربران خود این اجازه را می دهد که از این فضا دور باشند و در صورتی که قصد بازگشت به این اپلیکیشن جذاب را داشته باشند با آغوش باز از آنها استقبال می کند. همراه چیکاو باشید.

برای دی اکتیو کردن اینستاگرام باید چه مراحلی را بگذرانیم؟

برای اینکه اکانت اینستاگرام خود را حذف موقت بزنید باید مراحل زیر را به ترتیب پشت سر بگذارید:

1. برای دی اکتیو کردن اینستا باید وارد سایت اینستاگرام شوید و روی لینک زیر کلیک کنید و اطلاعاتی نظیر نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

Instagram.com

صفحه ورود به اینستاگرام در آموزش حذف موقت اکانت اینستا - رسانه چیکاو

2. امکان دارد که از قبل از طریق سایت وارد پروفایل خود شده باشید در این صورت نیازی به ورود نام کاربری و رمز عبور ندارید. در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید بر روی گزینه Forgot password کلیک کنید، پس از کلیک بر روی این گزینه لینکی به ایمیل شما ارسال خواهد شد که با کلیک بر روی آن لینک می توانید رمز عبور خود را تغییر دهید.

3. بعد از اینکه وارد اکانت خود شدید، وارد بخش ویرایش پروفایل یا ( Edit Profile ) شوید.

برا در اکتیو کردن موقت اینستا گزینه Edit Profile را انتخاب کنید

4. هنگامی که بر روی گزینه ویرایش پروفایل کلیک کردید، پایین صفحه سمت راست گزینه حذف موقت اکانت یا ( Temporarily disable my account ) را مشاهده می کنید بر روی همان گزینه کلیک کنید.

گزینه Temporarily disable my account را انتخاب کنید

5. در این مرحله پس از کلیک بر روی گزینه (Temporarily disable my account) باید دلیل دی اکتیو کردن اینستاگرام خود را مشخص کنید. هر گزینه ای که دلیل شما برای ترک اینستاگرام است را تایپ یا انتخاب کنید.

علت حذف موقت اکانت اینستاگرام را توضیح دهید

6. در مرحله بعد بعد از انتخاب دلیل برای دی اکتیو کردن اینستاگرام باید رمز خود را مجددا وارد کنید.

7. در آخرین مرحله کلیک بر روی گزینه (Temporarily Disable Account) باعث دی اکتیو کردن اینستاگرام می شود.

بعد از دی اکتیو کردن اینستاگرام چه اتفاقی در انتظار اکانت ما خواهد بود؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که بعد از دی اکتیو کردن اینستاگرام باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • شما قادر خواهید بود که فقط یکبار در هفته حذف موقت اینستاگرام را انجام دهید و در صورتی که امروز اکانت اینستاگرام خود را دی اکتیو کنید و فردا دوباره وارد اینستاگرام خود شوید و بخواهید مجددا آن را دی اکتیو کنید اینستاگرام مانع این امر خواهد بود و شما باید یک هفته برای حذف موقت حساب اینستاگرام خود صبر کنید.
 • در صورتی که دیلیت اکانت موقت اینستاگرام داشته باشید هیچ یک از اطلاعات شما نظیر لایک، پست ها، استوری هایی که هایلایت کرده اید یا کامنت و دایرکت شما پاک نخواهد شد.
 • بعد از دی اکتیو کردن اینستاگرام تا چند ساعت نام کاربری شما Instagrammer خواهد بود، اما پس از گذشت چند ساعت نام کاربری شما به طور کامل حذف خواهد شد.
 • برای اینکه حساب کاربری که دی اکتیو کرده اید را برگردانید باید حوصله به خرج دهید و 24 ساعت بعد برای بازگرداندن اکانت‌تان اقدام کنید.
 • هنگامی که حساب اینستاگرام خود را از دسترس خارج کردید نام کاربری شما غیر قابل استفاده خواهد بود و هیچ شخصی قادر نخواهد بود که از نام کاربری شما استفاده کند.
 • با توجه به اینکه هیچ اپلیکیشنی دوست ندارد که دور انداخته شود اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست و امکان دارد در بعضی از مواقع در صورت بازگرداندن اکانت فرد با بعضی از مشکلات روبرو شود که خوشبختانه این مشکلات موقتی هستند و بعد از گذشت چند ساعت مشکلات حل خواهند شد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
 • در بعضی از موارد دیده شده که فرد در ورود و خروج به حساب کاربری خود دچار مشکل می شود این امر بیشتر برای افرادی اتفاق می افتد که دی اکتیو کردن اینستاگرام را به طور مکرر انجام می دهند.

چگونه در صورت دی اکتیو کردن اینستاگرام حساب کاربری خود را بازگردانیم؟

برگرداندن حساب کاربری دی اکتیو شده بسیار راحت است فقط کافیست نرم افزار اینستاگرام خود را باز کنید و اطلاعاتی نظیر نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و اکانت اینستاگرامتان را فعال کنید البته برگشتن اکانت اینستاگرام چند ساعتی زمان می برد و شما نمی توانید بلافاصله پس از حذف موقت اکانت اینستاگرام آن را برگردانید.

بعد از بازگشت حساب کاربری فالوورها نوتیفیکیشن دریافت می کنند؟

لازم به ذکر است که در صورت فعال کردن اکانت اینستاگرام فالوورهای شما هیچ نوتیفیکیشنی را دریافت نمی کنند. تنها افرادی نوتیفیکیشن بازگشت اکانت کاربری شما را دریافت می کنند که در پست های خود آنها را تگ کرده باشید.

تفاوت دی اکتیو کردن اینستاگرام با دیلیت اکانت چیست؟

نکته ای که باید بسیار به آن دقت داشته باشید این است که حذف موقت اکانت اینستاگرام با حذف دائم آن تفاوت بسیار دارد در صورتی که حذف دائم بزنید تمام اطلاعات شما نظیر پست ها، فالوور و تمامی اطلاعات موجود در حساب کاربری شما پاک خواهد شد و دیگر نمی توانید به آنها دسترسی داشته باشید و همچنین نام کاربری شما قابل استفاده خواهد بود و اگر شخصی بخواهد می تواند نام کاربری شما را انتخاب کند توجه داشته باشید که زمانی حذف دائم اکانت اینستاگرام را انتخاب کنید که مطمئن باشید هیچ وقت به اینستاگرام باز نخواهید گشت در این صورت با دیلیت موقت اینستاگرام خود از اطلاعات اکانت‌تان محافظت کنید و مانع از بین رفتن اکانت خود شوید. لازم به ذکر است که هنگام دی اکتیو کردن اینستاگرام هیچ کس قادر به مشاهده نام کاربری و عکس پروفایل شما نخواهد بود. اگر دچار مشکل بلاک شدن توسط اینستاگرام داشتید، باید بدانید که Deactive instagram هیچ کمکی به رفع ریپورت اینستاگرام شما نمی کند.

در بعضی از موارد ممکن است افراد این ترس را داشته باشند که پس از دی اکتیو کردن اینستاگرام چه اتفاقی برای اکانت آنها خواهد افتاد؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که نگران نباشید هیچ اتفاقی اکانت اینستاگرام شما را تهدید نمی کند و تنها برای مدتی کوتاه از لنز دوربین رنگارنگ دور می شوید و در صورتی که قصد داشته باشید می توانید به راحتی وارد اکانت خود شوید آن را مجددا فعال کنید. البته ممکن است گاهی با صحنه هایی دلخراش مانند کاهش فالوور روبرو شوید، بعضی از فالوورها زمانی که پیج شما را دنبال کردند با پیجی فعال روبرو بودند و زمانی که شما فعالیت خود را هر چند کوتاه متوقف کردید آنها ترجیح می دهند که دست از فالو شما بردارند و وقت خود را برای پیج های فعال دیگر بگذارند بنابر این اگر بعد از مدت زمانی به اینستاگرام بازگشتید سعی کنید یک ورود طوفانی داشته باشید و پیج خود را به خوبی فعال کنید و کمبود فالوورهای خود را جبران کنید.

ارتباط با ما

شما می توانید هر سوالی که در زمینه دی اکتیو کردن اینستاگرام داشته باشید را با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن جواب سوال خود را دریافت کنید و با در میان گذاشتن نظرات و پیشنهادات خود با ما به بهبودی هر چه بیشتر سایت کمک کنید.

36 نظرات
 1. سمیرا می گوید

  سلام برای بازگردانی پیجی که دی اکتیو کردیم باید چکار کنیم؟

 2. محمد پورمحمد می گوید

  سلام، برای بازگردانی پیج دی اکتیو شده کافیست تا مجدد وارد اکانت اینستاگرامتان شوید. حتما نکاتی که در بالا ذکر شده است را به خاطر داشته باشید.

 3. امیرحسین می گوید

  سلام. آیا بعد از دی اکتیو کردن پیج اینستاگرام چت هامون داخل دایرکت دوستانمون باقی میمونه؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام
   بله بعد از دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام چت های شما داخل دایرکت دوستانتون باقی میمونه و شما بعد از بازگشت به اینستاگرام و اکتیو کردن پیج خود می توانید پیام های موجود در دایرکت را مشاهده کنید .

 4. sarina می گوید

  سلام. آیا بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام چت هامون داخل دایرکت دوستانمون باقی میمونه؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام
   پیام های شما حذف نمی شوند . اما شما می توانید قبل از دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام پیام های خود را دیلیت کنید .

 5. ساجده می گوید

  سلام. من قصد دارم پیج اینستاگرامم رو دلیت کنم اما پسورد رو فراموش کردم و ایمیلی که باهاش پیج ساختم رو ندارم متاسفانه لطفا راهنماییم کنید 🙏

  1. چیکاو می گوید

   سلام 
   دوست عزیز این مقاله مربوط به دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام هست . برای دیلیت اکانت اینستاگرام با کمک لینک https://chikav.ir/1399/05/16/step-by-step-tutorial-for-deleting-an-instagram-account/ به مقاله مربوطه مراجعه کنید . 

 6. فاطمه می گوید

  با تشکر از اطلاعات کامل و گام به گام آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام 🙏
  ببخشید میخواستم بپرسم با ایمیلی که قبلا اینستاگرام داشتم و الان دلیت کردم اکانتم رو میتونم مجددا پیج داشته باشم؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   بله این امکان وجود دارد که مجددا با ایمیل قبلی اکانت بسازید . اما توجه داشته باشید که بهتر است به هر اکانت اینستاگرام یک ایمیل و شماره موبایل اختصاص داده شود تا در آینده دچار مشکل نشوید .

 7. مسعود می گوید

  آموزش مرحله به مرحله حذف حساب اینستاگرام برای من بسیار مفید بود. تشکر از شما

  1. چیکاو می گوید

   سلام
   از نظرات دلگرم کننده شما مچکرم . همچنین امیدوارم که بتوانیم در سایر مقالات موجود در سایت رضایت شما دوست عزیز را جلب کنیم .

 8. علی می گوید

  ممنون عالی بود

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   رضایت شما برای تیم چیکاو باعث خرسندی می باشد . همچنین پیشنهاد می کنیم به سایر مقالات ما در سایت چیکاو سر بزنید .

 9. شیرین می گوید

  سلام. من داخل این هفته یکبار اکانت اینستاگرامم برا دی اکتیو کردم اما مجبور شدم واردش شم. الان نمیتونم مجدد دی اکتیو کنم. میخواستم بدونم دی اکتیو کردم اکانت اینستاگرام چند بار در هفته امکان پذیر هست؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام
   دوست عزیز شما در مدت زمان یک هفته تنها یک بار امکان دی اکتیو کردن پیج خود را دارید . برای دی اکتیو کردن مجدد پیج خود بایستی زمان بیشتری صبر کنید .

 10. هانیه می گوید

  آموزش مرحله به مرحله دی اکتیو کردن پیج اینستاگرام برام خیلی مفید بود ممنونم

  1. چیکاو می گوید

   سلام
   متشکرم از نظر دلگرم کننده شما . پیشنهاد میکنم بقیه مقالات سایت رو هم مطالعه کنید . امیدوارم مفید باشن برای شما

 11. سلمان می گوید

  مفید بود تشکر می کنم از شما

  1. چیکاو می گوید

   با سلام و احترام
   از نظرات دلگرم کننده شما سپاس گذاریم .

 12. Y می گوید

  سلام مقاله دی اکتیو اکانت اینستاگرام که داخل پیجتون گذاشتین خیلی واضح توضیح داده. من به راحی تونستم مطابق عکس هایی که داخل مقاله گذاشتین پیجم رو دی اکتیو کنم. ممنونم ازتون

  1. چیکاو می گوید

   با سلام
   از اینکه مقاله دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام برای شما مفید بوده خرسندیم و همچنین از شما دعوت می کنیم که به بخش های مختلف سایت سر بزنید و از مقالات و آموزش های به روز و گام به گام رسانه چیکاو در زمینه تکنولوژی استفاده نمایید .

 13. لاله می گوید

  سلام من یه مدت پیش پیج اینستاگرامم رو دی اکتیو کردم ولی پسوردم رو فراموش کردم. میشه راهنماییم کنید چیکار کنم؟ ممکنه دیگه نتونم به پیجم دسترسی پیدا کنم؟

  1. چیکاو می گوید

   با سلام و احترام
   بله دوست عزیز شما با داشتن نام کاربری پیج خود می توانید رمز عبور را بازیابی کرده و دوباره پیج خود را فعال کنید . برای این کار کافیست اقدام به log in در اکانت خود کرده و در آن قسمت گزینه فراموشی رمز عبور را انتخاب کنید .

 14. صالحی می گوید

  آیا در یک روز می توان دو بار یک پیج را دی اکتیو کرد؟

  1. چیکاو می گوید

   با سلام و احترام
   بله می توان در یک روز دو بار یک پیج را دی اکتیو کرد اما ما این کار را توصیه نمی کنیم . باید توجه داشته باشید که طبق الگوریتم های اینستاگرام شما به تعدادی محدودی در یک هفته می توانید یک کانت اینستاگرام را دی اکتیو کنید .

 15. کامی می گوید

  آیا پیج های بیزنسی اینستاگرام بعد از دی اکتیو کردن و سپس اکتیو شدن می توانند برای فالور هایشان اعلان ارسال کنند؟

  1. چیکاو می گوید

   با سلام و احترام
   خیر . پیج های بیزنسی نیز مانند سایر پیج های اینستاگرام نمی توانند بعد از اکتیو شدن اعلان ارسال کنند .

 16. صبورا می گوید

  سلام من پیج اینستاگرامم رو دی اکتیو کردم تا چه مدت بعد میتونم برش گردونم؟

  1. چیکاو می گوید

   با سلام و احترام
   اینکه تا چه زمان بعد از دی اکتیو کردن پیج اینستاگرام بتوانید آن را بازگردانید بستگی به دلیل دی اکتیو کردن شما دارد . اگر طبق عکس های موجود در آموزش دی اکتیو کردن اینستاگرام عمل کنید دچار مشکل نخواهید شد .

 17. زهرا می گوید

  قبل از دی اکتیو کردن اینستاگرام چجوری میتونم پسورد پیجم رو بازیابی کنم؟

  1. چیکاو می گوید

   با سلام و احترام
   به منظور بازیابی رمز اینستاگرام به آدرس https://chikav.ir/1399/06/24/instagram-password-recovery/ مراجعه کنید .

 18. طاها می گوید

  من میخوام پیح اینستاگرام رو دی اکتیو کنم ولی سایت اینستاگرام واسم لود نمیشه مشکل چیههه

  1. چیکاو می گوید

   با سلام و احترام
   دوست عزیز از اتصال اینترنت و فیلتر شکن خود اطمینان یابید و مجددا امتحان کنید .

 19. علی می گوید

  مفید و کاربردی بود

  1. چیکاو می گوید

   با سلام و احترام
   از نظر دلگرم کننده شما متشکریم .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.