چگونه اینستاگرام را دی اکتیو کنیم؟

اگر شما یکی از کاربران اینستاگرام هستید امکان دارد قصد داشته باشید که برای مدت کوتاهی از این دنیای محبوب دل بکنید و کمی به خود استراحت دهید. در این لحظه بهترین پیشنهاد برای شما دی اکتیو کردن موقت اینستا میباشد، اینستاگرام به تمام کاربران خود این اجازه را می دهد که از این فضا دور باشند و در صورتی که قصد بازگشت به این اپلیکیشن جذاب را داشته باشند با آغوش باز از آنها استقبال می کند. همراه چیکاو باشید.

آموزش ویدیویی دی اکتیو کردن اینستاگرام در کمتر از 2 دقیقه

اگر حوصله و یا وقت کافی برای خواندن مقاله را ندارید، پیشنهاد می شود از آموزش ویدیویی زیر برای دی اکتیو اکانت اینستاگرام استفاده کنید. در این آموزش از مرورگر نسخه موبایل استفاده شده اما روال کار با نسخه دسکتاپ تفاوتی ندارد. همراه ما باشد.

برای دی اکتیو کردن اینستاگرام باید چه مراحلی را بگذرانیم؟

فرآیند غیر فعالسازی حساب اینستاگرام کار چندان پیچیده ای نیست. برای اینکه اکانت اینستاگرام خود را حذف موقت بزنید باید مراحل زیر را به ترتیب پشت سر بگذارید:

1. برای دی اکتیو کردن اینستا باید وارد سایت اینستاگرام شوید و روی لینک زیر کلیک کنید و اطلاعاتی نظیر نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

Instagram.com

صفحه ورود به اینستاگرام در آموزش حذف موقت اکانت اینستا - رسانه چیکاو

2. امکان دارد که از قبل از طریق سایت وارد پروفایل خود شده باشید در این صورت نیازی به ورود نام کاربری و رمز عبور ندارید. در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید بر روی گزینه Forgot password کلیک کنید، پس از کلیک بر روی این گزینه لینکی به ایمیل شما ارسال خواهد شد که با کلیک بر روی آن لینک می توانید رمز عبور خود را تغییر دهید.

3. بعد از اینکه وارد اکانت خود شدید، وارد بخش ویرایش پروفایل یا ( Edit Profile ) شوید.

برا در اکتیو کردن موقت اینستا گزینه Edit Profile را انتخاب کنید

4. هنگامی که بر روی گزینه ویرایش پروفایل کلیک کردید، پایین صفحه سمت راست گزینه حذف موقت اکانت یا ( Temporarily disable my account ) را مشاهده می کنید بر روی همان گزینه کلیک کنید.

گزینه Temporarily disable my account را انتخاب کنید

5. در این مرحله پس از کلیک بر روی گزینه (Temporarily disable my account) باید دلیل دی اکتیو کردن اینستاگرام خود را مشخص کنید. هر گزینه ای که دلیل شما برای ترک اینستاگرام است را تایپ یا انتخاب کنید.

علت حذف موقت اکانت اینستاگرام را توضیح دهید

6. در مرحله بعد بعد از انتخاب دلیل برای دی اکتیو کردن اینستا باید رمز خود را مجددا وارد کنید.

7. در آخرین مرحله کلیک بر روی گزینه (Temporarily Disable Account) باعث دی اکتیو کردن اینستاگرام می شود.

بعد از دی اکتیو کردن اینستاگرام چه اتفاقی در انتظار اکانت ما خواهد بود؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که بعد از دی اکتیو کردن اینستاگرام باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • شما قادر خواهید بود که فقط یکبار در هفته حذف موقت اینستاگرام را انجام دهید و در صورتی که امروز اکانت اینستاگرام خود را دی اکتیو کنید و فردا دوباره وارد اینستاگرام خود شوید و بخواهید مجددا آن را دی اکتیو کنید اینستاگرام مانع این امر خواهد بود و شما باید یک هفته برای حذف موقت حساب اینستاگرام خود صبر کنید.
  • در صورتی که دیلیت اکانت موقت اینستاگرام داشته باشید هیچ یک از اطلاعات شما نظیر لایک، پست ها، استوری هایی که هایلایت کرده اید یا کامنت و دایرکت شما پاک نخواهد شد.
  • بعد از دی اکتیو کردن اینستاگرام تا چند ساعت نام کاربری شما Instagrammer خواهد بود، اما پس از گذشت چند ساعت نام کاربری شما به طور کامل حذف خواهد شد.
  • برای اینکه حساب کاربری که دی اکتیو کرده اید را برگردانید باید حوصله به خرج دهید و 24 ساعت بعد برای بازگرداندن اکانت‌تان اقدام کنید.
  • هنگامی که حساب اینستاگرام خود را از دسترس خارج کردید نام کاربری شما غیر قابل استفاده خواهد بود و هیچ شخصی قادر نخواهد بود که از نام کاربری شما استفاده کند.
  • با توجه به اینکه هیچ اپلیکیشنی دوست ندارد که دور انداخته شود اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست و امکان دارد در بعضی از مواقع در صورت بازگرداندن اکانت فرد با بعضی از مشکلات روبرو شود که خوشبختانه این مشکلات موقتی هستند و بعد از گذشت چند ساعت مشکلات حل خواهند شد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
  • در بعضی از موارد دیده شده که فرد در ورود و خروج به حساب کاربری خود دچار مشکل می شود این امر بیشتر برای افرادی اتفاق می افتد که دی اکتیو کردن اینستاگرام را به طور مکرر انجام می دهند.
توصیه: اگر قصد دارید برای مدتی از اینستاگرام خداحافظی کنید، سعی کنید حتی الامکان مدت زمان زیادی از دی اکتیو پیج اینستاگرامتان نگذرد. با گذشت زمان طولانی از دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرامتان، ممکن است پیج شما از دسترس خارج شود. اگر قصد دارید مدت طولانی از اینستاگرام بروید، پیشنهاد میکنم هر چند مدت یک بار پیج خود را فعال کرده و مجددا غیر فعال کنید.

چگونه در صورت دی اکتیو کردن اینستاگرام حساب کاربری خود را بازگردانیم؟

برگرداندن حساب کاربری دی اکتیو شده بسیار راحت است فقط کافیست نرم افزار اینستاگرام خود را باز کنید و اطلاعاتی نظیر نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و اکانت اینستاگرامتان را فعال کنید البته برگشتن اکانت اینستاگرام چند ساعتی زمان می برد و شما نمی توانید بلافاصله پس از حذف موقت اکانت اینستاگرام آن را برگردانید.

بعد از بازگشت حساب کاربری فالوورها نوتیفیکیشن دریافت می کنند؟

لازم به ذکر است که در صورت فعال کردن اکانت اینستاگرام فالوورهای شما هیچ نوتیفیکیشنی را دریافت نمی کنند. تنها افرادی نوتیفیکیشن بازگشت اکانت کاربری شما را دریافت می کنند که در پست های خود آنها را تگ کرده باشید.

تفاوت دی اکتیو کردن اینستاگرام با دیلیت اکانت چیست؟

نکته ای که باید بسیار به آن دقت داشته باشید این است که حذف موقت اکانت اینستاگرام با حذف دائم آن تفاوت بسیار دارد در صورتی که حذف دائم بزنید تمام اطلاعات شما نظیر پست ها، فالوور و تمامی اطلاعات موجود در حساب کاربری شما پاک خواهد شد و دیگر نمی توانید به آنها دسترسی داشته باشید و همچنین نام کاربری شما قابل استفاده خواهد بود و اگر شخصی بخواهد می تواند نام کاربری شما را انتخاب کند توجه داشته باشید که زمانی دیلیت اکانت اینستاگرام را انتخاب کنید که مطمئن باشید هیچ وقت به اینستاگرام باز نخواهید گشت در این صورت با دیلیت موقت اینستاگرام خود از اطلاعات اکانت‌تان محافظت کنید و مانع از بین رفتن اکانت خود شوید. لازم به ذکر است که هنگام دی اکتیو کردن اینستاگرام هیچ کس قادر به مشاهده نام کاربری و عکس پروفایل شما نخواهد بود. اگر دچار مشکل بلاک شدن توسط اینستاگرام داشتید، باید بدانید که Deactive instagram هیچ کمکی به رفع ریپورت اینستاگرام شما نمی کند.

در بعضی از موارد ممکن است افراد این ترس را داشته باشند که پس از دی اکتیو کردن اینستاگرام چه اتفاقی برای اکانت آنها خواهد افتاد؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که نگران نباشید هیچ اتفاقی اکانت اینستاگرام شما را تهدید نمی کند و تنها برای مدتی کوتاه از لنز دوربین رنگارنگ دور می شوید و در صورتی که قصد داشته باشید می توانید به راحتی وارد اکانت خود شوید آن را مجددا فعال کنید. البته ممکن است گاهی با صحنه هایی دلخراش مانند کاهش فالوور روبرو شوید، بعضی از فالوورها زمانی که پیج شما را دنبال کردند با پیجی فعال روبرو بودند و زمانی که شما فعالیت خود را هر چند کوتاه متوقف کردید آنها ترجیح می دهند که دست از فالو شما بردارند و وقت خود را برای پیج های فعال دیگر بگذارند بنابر این اگر بعد از مدت زمانی به اینستاگرام بازگشتید سعی کنید یک ورود طوفانی داشته باشید و پیج خود را به خوبی فعال کنید و کمبود فالوورهای خود را جبران کنید.

سوالات متداول

در صورتی که بعد از دی اکتیو اینستاگرام پیج اینستا بازگردانده نشد، چیکار کنیم؟

اگر پیج اینستاگرام شما پس از دی اکتیو اینستاگرام بازگردانده نشد، پیشنهاد میکنم از روش هایی که برای بازیابی اکانت اینستاگرام توضیح داده ایم، استفاده کنید. اگر مشکل شما برطرف نشد، حتما به اینستاگرام ایمیل بزنید و منتظر پاسخ باشید.

آیا دی اکتیو اینستاگرام محدودیت دارد؟

هر پیج اینستاگرامی مجاز است در هفته تنها یک بار اکانت اینستاگرام خود را دی اکتیو کند. در صورتی که قبل از گذشت 7 روز مجدد درخواست دی اکتیو اینستاگرام را ارسال کنید، اعمال نخواهد شد.

تا چند روز پیج اینستاگرام غیر فعال باشد، مشکلی پیش نخواهد آمد؟

اگر پیج شما مدت ها فعال بوده است، هیچ محدودیتی برای دی اکتیو اینساگرام وجود ندارد. با این حال ما پیشنهاد می دهیم که حتی الامکان از غیر فعال کردن اینستاگرام به مدت طولانی بپرهیزید.

ارتباط با ما

در این مقاله ما سعی کردیم تا هر آنچه که برای غیر فعال سازی حساب اینستاگرامتان لازم دارید را ذکر کنیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. شما می توانید هر سوال یا پیشنهادی در زمینه دی اکتیو کردن اینستاگرام داشته باشید را با ما از طریق بخش نظرات در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن به شما پاسخ دهیم و با در میان گذاشتن نظرات و پیشنهادات خود با ما به بهبودی هر چه بیشتر سایت کمک کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.