چگونه تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنیم؟

آیا شما هم به تیک آبی اینستاگرام فکر می کنید؟ بسیاری از ما آن را می خواهیم، اما تعداد کمی از افراد تيک آبي اينستا را دریافت می کنند و حتی تعداد کمی از افراد می دانند که چگونه می توانند تیک آبی اینستاگرام را بدست آورند. همراه چیکاو باشید.

آیا می دانید تیک آبی اینستا در کنار نام شما چه معنایی دارد و نشان دهنده چه چیزی است؟

این بدان معنی است که شما همان شخصی هستید که ادعا می کنید. از بسیاری جهات، علامت تيک آبي اينستا که در کنار نام تجاری مشاهده می کنید، نشانه تایید شدن آن حساب توسط اینستاگرام است.

اینستاگرام در چند سال گذشته تغییرات جدید و مهیجی را در سیستم عامل خود ایجاد کرده است. مشترکان اینستاگرام در ژوئن 2018 به IGTV معرفی شدند. و اکنون، تایید مشخصات فقط به افراد مشهور، برندها و چهره های عمومی اختصاص ندارد. در واقع، هرکسی می تواند تيک آبي اينستا را درخواست کند.

علامت تیک آبی اینستاگرام در اینستاگرام اعتبار زیادی را برای دنبال کنندگان شما فراهم می کند و همچنین به پست های اجتماعی شما در این بستر، مهر قانونی بودن و اصالت را می دهد.

همه ما می دانیم که ایجاد حساب های رسانه های اجتماعی چقدر سریع و ساده است. با این حال، تشخیص اینکه برندهای تجاری و بیزنسی یا مردم در واقع همان کسانی هستند که ادعا می کنند بسیار دشوار است.

بنابراین، چگونه می توانید اصل بودن یک حساب را تشخیص دهید و آن را از حساب ها فیک تشخیص دهید؟

یکی از بهترین راه ها برای تعیین اصل بودن یا نبودن حساب، جستجوی تیک آبی اینستاگرام است.

تیک آبی اینستاگرام قانونی بودن اعتبار چهره های مشهور، افراد مشهور یا مارک تجاری را تایید می کند. شایان ذکر است که یک علامت تیک ساده در کنار نام نمایه شما، تفاوت ویژه ای ایجاد خواهد کرد، خصوصاً در مورد افزایش آگاهی از برند شما.

تیک آبی اینستاگرام چیست - چیکاو

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

در پاسخ به این سوال که تيک آبي اينستاگرام چيست، باید گفت که تیک آبی اینستا یک حساب تایید شده در اینستاگرام، مانند اعتبار یک چهره مشهور، یک نشان تایید شده است.

تیک آبی اینستاگرام یک علامت تایید کوچک است که در کنار نام کاربری شما ظاهر می شود.

شما می توانید برای گرفتن تيک آبي اينستاگرام با استفاده از حساب شخصی یا حساب تجاری خود اقدام کنید.

توجه داشته باشید که این نشان تایید شده علامتی است که در کنار نام حساب Instagram شما در نمایه و در جستجو ظاهر می شود. این نشان به این معنی است که این پلت فرم تایید کرده است که این حساب، حساب اصلی و واقعی یک فرد مشهور، شخصیت عمومی یا برند بین المللی است که نشان دهنده اعتبار آن حساب است.

این نماد آبی (مهر کوچکی که وسط آن تیک دارد، آن را با کپی تیک آبی اینستاگرام اشتباه نگیرید)  به این معنی است که حساب کاربری توسط اینستاگرام به طور رسمی تایید می شود. بنابراین حساب های اینستاگرامی با تیک آبی؛ در واقع افراد، مشاغل و مارک های دارای نشان تایید شده قانونی و معتبر هستند.

اما یک چیز مهم که باید بدانید. اینستاگرام فقط دوست دارد افراد یا برندهایی را بررسی کند که آنها به اندازه کافی مهم هستند و توسط افراد دیگر جعل می گردد و یا تقلید می شود.

اگر شخصی “عادی” باشید، هیچ دلیلی برای کسی نخواهد بود که شما را جعل کند و یک حساب فیک با نام شما بسازد و یا از آن سو استفاده کند. از این رو، از نظر اینستاگرام، دلیل خوبی برای تایید شما به منظور گرفتن تيک آبي اينستاگرام برای حسابتان که که یک شخص عادی هستید، وجود ندارد.

 

برای دریافت تیک آبی اینستاگرام، معتبر باشید تا معتبر شوید - چیکاو

شرایط لازم برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام چیست؟

این موارد، مورد نیاز اینستاگرام است تا حساب شما تایید شود. شما باید به دستورالعمل های انجمن و شرایط خدمات Instagram پایبند باشید و این شرایط را داشته باشید تا بتوانید تیک آبی اینستاگرام  را دریافت کنید.

هنگامی که می خواهید اینستاگرام شما را تایید کند و تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنید، باید سعی کنید مواردی را انجام دهید و شرایطی را دارا باشید که این شرایط به شرح زیر است:

معتبر باشید

برای واجد شرایط بودن باید همان چیزی باشید که ادعا می کنید هستید. حساب اینستا شما باید نمایانگر مشاغل، کاراکتر یا مارک تجاری شما باشد!

به خاطر داشته باشید که حساب های طرفداران، حساب های ویژگی و حساب های meme ( حساب هایی که محتواهای ویروسی و وایرال دارند و خیلی سریع در اینستاگرام از فردی به فرد دیگر پخش می شود و گسترش می یابد و در برخی موارد به نشانه های فرهنگی تبدیل می شود) تایید نمی شوند. اینستاگرام همچنین می گوید حساب های موردعلاقه عمومی مانند حساب های جمع آوری اطلاعات را تایید نمی کند.

بنابراین، شما نمی توانید بیش از یک حساب داشته باشید، و سیستم عامل با صدای بلند اعلام می کند و پاک می کند. “هیچ” حساب عمومی را تایید نمی کند.

همچنین باید قابل توجه و دارای ارزش خبری و تاثیر گذار باشید.

ممکن است تاکنون با خود فکر کرده باشید: “مسئله چیست؟ من واجد شرایط گرفتن تیک آبی اینستاگرام هستم؟”

حساب شما باید شخص، برند یا مشاغلی شناخته شده باشد و توسط کاربران به میزان زیادی جستجو شده باشد؛ تا بتوانید تیک آبی را برای حساب خود بگیرید.

اینها مواردی است که اینستا روی آن تاکید زیادی می کند. همچنین، شما باید هویت خود را با شناسه عکس خود یا اسناد مربوط به تجارت خود تایید کنید. همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، اینستاگرام چیزی در مورد تعداد خاصی از دنبال کنندگان برای تایید شدن ذکر نمی کند.

بخاطر داشته باشید که اگرچه گاهی اوقات دنبال کنندگان یا طرفداران زیادی نشان می دهد که شما “قابل توجه” هستید اما بسیاری از حساب های اینستاگرام را با میلیون ها فالوور مشاهده خواهید کرد که تیک آبی اینستاگرام را ندارند. زیرا فالوور بالا برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام کافی نیست و اهمیت چندانی برای اینستاگرام در این زمینه ندارد.

در مقابل، حساب های بسیاری وجود دارد که فقط هزاران دنبال کننده دارند و دارای نشان آبی هستند. به همین دلیل است که وقتی صحبت از تیک آبی می شود، تعداد فالوور یا دنبال کننده، مهم نیست.

حالا، اجازه دهید مراحل را برای گرفتن تایید اینستاگرام و گرفتن تيک آبي اينستاگرام را بررسی کنیم.

 

چگونه در اینستاگرام تیک آبی بگیریم؟

ما خبرهای خوبی برای شما داریم!

درخواست برای تایید شدن در اینستاگرام و گرفتن تیک آبی اینستاگرام فقط چند لحظه طول می کشد و مراحل کار ساده است. در اینجا نحوه انجام این کار در چند مرحله آسان آورده شده است.

 

مرحله اول: وارد حساب یا اکانت خود شوید

به سادگی وارد حساب اینستاگرام خود شوید. شایان ذکر است که اگر چندین حساب اینستاگرام دارید، باید مطمئن شوید که به حساب اینستاگرامی وارد شده اید که می خواهید برای آن تایید بگیرید.

 

مرحله دوم: درخواست تایید کنید

 1. نماد منو را در گوشه بالا سمت راست نمایه اینستاگرام خود پیدا کنید. روی نماد منو ضربه بزنید.

درخواست تایید برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام - چیکاو

درخواست تایید برای گرفتن تیک آبی اینستا

 

 

2.نماد چرخ دنده تنظیمات را در پایین صفحه خود مشاهده خواهید کرد. روی این نماد کلیک کنید.

مرحله سوم درخواست تایید برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام - چیکاو

 1. اکنون باید روی Account (حساب) ضربه بزنید.

بر روی گزینه Account کلیک کنید - چیکاو

3.مرحله بعدی ضربه زدن روی Request verification است.

گزینه request verification - چیکاو - چیکاو

مرحله سوم: هویت خود را تایید کنید

 1. تمام قسمتهای زیر را تکمیل کرده و نام حساب اینستاگرام خود را پر کنید.

نام و نام خانوادگی

شما باید نام قانونی کامل خود را وارد کنید. این نامی است که روی شناسنامه صادر شده توسط دولت شما وجود دارد.

توجه داشته باشید که می توانید نام خود یا نام سازمان یا شرکت خود را وارد کنید.

شما باید از نامی استفاده کنید که اکثر مردم معمولاً شما را با آن می شناسند. آیا شما معمولاً با نام مستعار خود عمل می کنید؟ یا از نام میانی خود بیشتر از نام کوچک خود استفاده می کنید؟

اگر چنین است، این اطلاعات را در اینجا وارد کنید.

دسته بندی

این نیز بسیار مهم است. شما می توانید از دسته های مختلفی مانند اخبار / رسانه ها، دولت، سیاست، ورزش، موسیقی، سرگرمی، مد، وبلاگ نویس،تاثیر گذار، ولاگر، تجارت، نام تجاری، شرکت یا موارد دیگر انتخاب کنید.

مهم است که یکی را انتخاب کنید که برای حساب شما منطقی ترین و مناسب ترین باشد.

تایید هویت برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام - چیکاو

تایید هویت برای گرفتن تیک آبی اینستا

 1. اکنون باید یک کپی خوانا از شناسه عکس خود (صادر شده توسط دولت) یا هر سند رسمی تجاری را بارگذاری کنید.

اگر فردی هستید، می توانید از گذرنامه، گواهینامه رانندگی یا کارت شناسایی صادر شده توسط دولت خود استفاده کنید.

از طرف دیگر، اگر اکانت شما شغلی و تجاری است، می توانید از قبض آب و برق یا اظهارنامه مالیاتی در نام شرکت یا سازمان خود یا اساسنامه خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید که باید اطمینان حاصل کنید که نام روی سندی که بارگذاری می کنید با نامی که در بالا وارد کرده اید مطابقت وجود داشته باشد.

عکس خود را برای تایید حساب برای دریافت تیک اینستا را آپلود کنید - چیکاو

 1. اکنون روی Send ضربه بزنید.

اینستاگرام، هنگامی که دکمه ارسال را فشار دهید با دقت اطلاعات حساب شما را برای تایید بررسی می کند.

به خاطر داشته باشید که در میان بسیاری از فاکتورهای دیگر، اینستاگرام به دنبال تایید منحصر به فرد بودن، صحت، کامل بودن و همچنین قابل توجه بودن حساب شما خواهد بود.

اینستاگرام پس از بررسی درخواست شما در مورد تایید یا رد درخواست تان به شما اطلاع می دهد.

پیام تایید را در اعلان های اینستاگرام خود مشاهده خواهید کرد. با این حال، شما باید صبور باشید، بنابراین فورا انتظار پاسخ نداشته باشید. زیرا معمولا حداقل چند روز طول می کشد.

بخاطر داشته باشید که هیچ زمان زمانی مشخصی برای مدت زمان این فرآیند وجود ندارد. در اینجا نکته دیگری وجود دارد که باید به خاطر بسپارید. اینستاگرام هرگز از شما درخواست پرداخت هزینه تایید نمی کند. همچنین، آنها هیچ گونه ایمیلی در رابطه با درخواست تایید شما ارسال نمی کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

30 نظرات
 1. Me می گوید

  هنور همه بازیگر ها و خواننده هت هم تیک آبی ندارن

 2. رها می گوید

  سلام من فن پیج دارم. میتونم برای فن پیجم تیک آبی اینستاگرام بگیرم یا خیر؟

 3. S می گوید

  سلام من فن پیج یه خواننده معروف رو دارم. برای گرفتن تیم آبی باید اسم خود خواننده رو بنویسم؟ مدارک شناساییش رو ک ندارم 😪

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   دوست عزیز به این نکته توجه داشته باشید که تیک آبی اینستاگرام برای مشخص کردن ماهیت اصلی افراد و برند ها می باشد . با توجه به این اصل تیک آبی به فن پیج ها تعلق نمیگیرد .

 4. روشنک می گوید

  سلام برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام باید چند تا فالور داشته باشم؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   اینستاگرام هیچ قانونی برای اینکه تعداد فالور ها باید چه میزان باشه تا به شما تیک آبی اختصاص بگیرد اعلام نکرده . تعداد فالور و فالویینگ جزء شرایط دریافت تیک آبی اینستاگرام نیست .

 5. کاظمی می گوید

  سلام. ممنون جناب پورمحمد عزیززز من با همین روش تونستم تیک آبی اینستاگرام رو برای پیجم بگیرمممم 😎😎😎 بازم ممنونم 🙏

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   موفق و پیروز باشید دوست عزیز .

 6. sara می گوید

  مفید بود واسم. ممنونم ازتون 🙏

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   از نظر دلگرم کننده شما سپاسگزاریم .

 7. شهاب می گوید

  سلام. ادمین جان ممنونم. من میخوام تیک آبی اینستاگرام برای تایید هویتم بگیرم. عکس کارت ملیم رو ک ارسال کردم هیچ پیغامی نیومد ک ارسال شد نشد. دریافت کردن نکردن. درسته نیست. چیکار کنم؟؟؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   پیغام تایید یا رد اطلاعات الان صادر نمیشه . باید منتظر بمونید تا از طریق اپلیکیشن اینستاگرام به شما اطلاع بدن که شرایط شما رو برای دریافت تیک آبی می پپذیرند یا خیر .

 8. زارعی می گوید

  فکر نکنم امکانش باشه 🤔

 9. افسری می گوید

  سلام چجوری میتونم برای پیج شرکتم تیک آبی اینستاگرام بگیرم؟ اسم شرکتم رو باید وارد کنم؟ اسکن اطلاعات چی؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   تیک آبی برای هویت واقعی افراد یا برند ها می باشد . هر برند به نام یک نفر ثبت شده است . بنابراین برای دریافت تیک آبی برند ها باید نام شخصی که برند به نام آن ثبت شده است را در قسمت Full Name وارد کنید .

 10. رحمانی می گوید

  سلام با روشی که گفتین درخواست دريافت تیک آبی اینستاگرام رو ارسال کردم. امیدوارم درخواستم رو بپذیرند 🙏

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   موفق باشید .

 11. Ss می گوید

  سلام من فن پیج محمد موسوی بازیکن والیبالیست کشورمون رو دارم. منک به اقای موسوی دسترسی ندارم برای اطلاعات هویتی. چحوری میتونم تیک آبی بگیرم برای فن پیجم؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   فن پیج در اصل پیج هواداری از افراد محبوب می باشد . تیک آبی به پیج شخصی تعلق میگیرد نه به فن پیج .

 12. نسیم می گوید

  سلام من یک پیج دیدم با 1k فالور تیک آبی داره. چجوری اخه. من 5k فالور دارم هنوز تیک آبی ندارم 😕

 13. کتی می گوید

  سلاممم سلااااامممم سلاممممم. مرسی پسرر خوببببب با این مقاله جذابت پیام دادم به اینستاگرام اطلاعات تایید هویتم رو فرستاد و الان تیک آبی اینستاگرام برای پیجم دریافت کردمممممم 😍😍😍😍🙏🙏🙏🙏🙏

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   موفق و شاد باشید .

 14. سیسی می گوید

  سلام. ببخشید من سوالم این هستش که خب من اطلاعات هویتیم یعنی اسکن عکس کارت ملی و اینا رو فرستادم برای اینستاگرام. هیچی نگفت که ارسال شد نشد. چیکار کنم

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   بعد از ارسال اطلاعات هویتی اسکن شده اعلانی دریافت نمی کنید. باید چند روزی منتظر پاسخ اینستاگرام بمونید .

 15. Kh می گوید

  بعضی ها هم یجوری دنبال تیک آبی اینستاگرام هستن انگار که چه شخص مهمی هستن 😒😂

 16. شاهین می گوید

  سلام میتونم برای پیج هواداری فوتبالیست ها هم تیک آبی بگیرم؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   خیر دوست عزیز . تیک ابی برای هویت های اصلی و واقعی هست .

 17. Man می گوید

  مفید و عالی 😄👌

 18. ایزدپناه می گوید

  برای دریافت تیک آبی اینستاگرام اندروید باید چند عدد فالور داشته باشیم؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   اینستاگرام برای دریافت تیک آبی قانون یا محدودیتی برای تعداد فالور ها ندارد . در اصل تعداد فالور های پیج جزء شرایط دریافت تیک آبی اینستاگرام نمی باشد .