آموزش رفع بلاک و ریپورت اینستاگرام

یکی از مسائلی  که اکثر کاربران اینستاگرام با آن دست و پنجه نرم می کند و تقریبا مشکل جدی محسوب میشد مشکل ریپورت اینستاگرام است که متاسفانه در صورت تکرار و شدت زیاد موجب از دست رفتن پیج اینستاگرامی می شود. در این مقاله ما قصد داریم تا به شما راه حل هایی را برای رفع ریپورت اینستاگرام ارائه دهیم که با کمک آن ها امیدواریم بتوانید پیج خود را از خطر مرگ نجات دهید. همراه چیکاو باشید.

قبل از اینکه بدانید چگونه باید از ریپورت اینستاگرام خارج شوید بهتر است دلایل بلاک شدن اکانت اینستاگرامی تان را بررسی کرده و سپس اقدام به رفع آن کنید. چرا که اگر چندین مرتبه این مشکل تکرار شود شاید پیج شما برای همیشه از دسترس خارج شود و به سختی بتوان بازگرداند که در ایران تقریبا غیر ممکن است. این نکته را فراموش نکنید که اینستاگرام هیچ پیغامی مبنی بر ریپورت شدن شما نمی دهد. پس بهتر است تا حد امکان علت های بلاک شدن از طرف اینستاگرام را بشناسید و از بوجود آمدن مشکل جلوگیری کنید.

خروج از ریپورت اینستاگرام یعنی چی؟

اگر تازه به این کلمه برخورد کردید شاید کمی برای شما گنگ بنظر برسد. اینستاگرام قوانینی دارد که در صورتی کاربران این قوانین را زیر پا بگذارند، پیجشان توسط اینستاگرام مسدود می شود. اگر با کلمه اکشن بلاک (Action Blocked) برخورد کرده باشید، این پیغام در نتیجه زیر پا گذاشتن قوانین نمایش داده می شود که دسترسی شما را به صورت موقت و یا دائمی قطع می کند.

هشدار: باید بدانید که برخی از کلاهبرداران و سایت های دروغگو برای رفع ریپورت پیج اینستاگرام شما مبلغی از شما دریافت می کنند. بسیاری از آن ها به شما نرم افزار یا ربات رفع ریپورت اینستاگرام میفروشند. باید بدانید که تمامی این تبلیغ ها دروغی بیش نیست و در دام آن ها نیافتید.

پیغام اکشن بلاک اینستاگرام Action blocked - رسانه تکنولوژ چیکاو

آموزش ویدیویی رفع ریپورت و بلاک اینستاگرام

ما قبل از توضیح انواع بلاک، علت ها و روش های رفع بلاک اینستاگرام ویدیویی را قرار دادیم تا اگر حوضله و یا وقت خواندن مقاله را ندارید به سرعت روش های رفع ریپورت اینستاگرام را یاد بگیرید. ما در این ویدیو سعی کردیم تا به صورت کامل روش هایی که در منابع مختلف ذکر شده است را توضیح دهیم. پس اگر نمی توانید مقاله را بخواند، حتما ویدیو را تماشا کنید.

انواع بلاک اینستاگرام

1. بلاک شدن به صورت موقت

بیشتر فعالیت هایی که منجر به بلاک شدن و ریپورت می شود، اکانت اینستاگرام را به صورت موقت بلاک می کند وبین چند ساعت و یا چند هفته زمان میبرد تا از بلاکی خارج شوید اما اکثر اکانت ها بین 2 تا 24 ساعت از بلاکی خارج می شوند.

2. بلاک شدن تا تاریخ معین

اینستاگرام ممکن است حساب شما را تا تاریخی معین بلاک کند. این نوع می تواند نتیجه ارسال گزارشات کاربران باشد. در این نوع بلاک بایستی صبر کرده و منتظر باشید تا از بلاکی بیرون بیاید. در غیر این صورت می توانید از روش هایی که در ادامه ذکر می شود استفاده کنید اما احتمال رفع ریپورت اینستاگرام شما زود تر از موعد، بسیار کم است.

3. بلاک شدن تا تاریخ نامشخص

طبیعتا بدترین حالت ممکن بلاک شدن، بلاکی است که تاریخ آن مشخص نیست و معلوم نیست چند هفته و یا چند ساعت طول بکشد که این مشکل برطرف شود. در برخی موارد نیز باید به صورت کلی قید پیج اینستاگرامی خود را تا مدت طولانی بزنید.اما برخی از روش هایی که برای رفع ریپورت و یا بلاک در ادامه ذکر شده است می تواند برای رفع این نتوع بلاک موثر واقع گردد. با آموزش رفع ریپورت اینستاگرام همراه چیکاو باشید.

علت های ریپورت اکانت اینستاگرام

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است به همین علت باید قبل از آموزش رفع بلاک اینستاگرام باید این قوانین شبکه اجتماعی را بدانید تا از بروز مشکل جلوگیری کنید. همانطور که اشاره شد اینستاگرام نیز مانند سایر شبکه های اجتماعی قوانینی را وضع کرده تا از فعالیت اسپم ها و ربات ها تا حد امکان جلوگیری کند. اینستاگرام نیز همانند سایر شرکت های بزرگ علاقه دارد که کاربرهای واقعی یا به اصطلاح فالوور های واقعی در شبکه اجتماعیش فعالیت کنند به همین دلیل نیز سعی دارد با وضع قوانین از فعالیت پیج های فیک و ربات ها جلوگیری کند تا بهترین نتیجه را برای کاربران رقم بزند.

1. ارسال گزارش یا ریپورت توسط کاربران

اینستاگرام شک شبکه اجتماعی جهانی است و یکی از پرطرفدارترین آن ها به حساب می آید به همین دلیل مدیریت آن با پیچیدگی های زیادی همراه است. شناسایی پیج هایی که محتوای نامناسب تولید می کنند و یا رفتار هایی خلاف عرف جامعه و یا اینستاگرام دارند، کمی سخت است. به همین منظور قابلیتی را در اپلیکیشن خود تعریف کرده تا این وظیفه را بر دوش کاربران بیاندازد تا در امر شناسایی پیج های نامناسب به کمک اینستاگرام بیایند. گاهی ممکن است دلیل ریپورت شدن اکانت اینستاگرام شما گزارشی باشد که فالوور ها برای اینستاگرام ارسال میکنند. این گزارش ها ظرف مدت 24 ساعت توسط اینستاگرام بررسی می شود و در صورتی که گزارش به درستی ارسال شده باشد، اکانت اینستاگرام شما بلاک می شود.

ارسال گزارش - ریپورت پیج اینستاگرام توسط کاربران - رسانه چیکاو

2. چند نفر ریپورت کنند اکانت اینستاگرام بسته می شود؟

شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که چند نفر گزارش ارسال کنند پیج ریپورت با مسدود می شود؟ باید بدانید که ممکن است حتی یک نفر نیز باعث شود تا اکانت اینستاگرام شما مسدود شود اما به شرطی که گزارش ارسالی کاملا درست باشد. اما طبق گفته های کاربران اگر 10 – 15 نفر از کاربران اینستاگرام مخصوصا کسانی که از دوستان شما و جز فالوور هایتان باشد شما را ریپورت کنند، احتمال بلاک شدن اکانت اینستاگرام شما بسیار بالا می رود.

3. انتشار پشت سرهم پست در پیج اینستاگرام

زمانی که شما به صورت پشت سر هم و مکرر در پست منتشر می کنید در واقع شبیه یک ربات عمل کردید. اینستاگرام برای جلوگیری از ربات ها و اسپمر ها الگوریتم هایی را پیاده سازی کرده تا انتشار غیر طبیعی پست ها در پیجتان را شناسایی کند. به همین دلیل باید برای جلوگیری از بلاک شدن توسط اینستاگرام حتما به صورت منظم و برنامه ریزی شده پست منتشر کنید.

4. فالو و لایک و کامنت بیش از حد

چندین بار در بالا ذکر شد که اینستاگرام الگوریتم هایی دارد که از اسپم ها جلوگیری کند. بخشی از این الگوریتم ها بر این اساس پیاده سازی تا فعالیت های غیر طبیعی را شناسایی کرده و ریپورت کنند. پس اگر شما بیش از حد طبیعی به منظور بالا بردن پیج اینستاگرامتان به فالو کردن، لاین و کامنت بپردازین، اینستاگرام حساب شما را به صورت موقت مسدود خواهد کرد. سعی کنید حتی الامکان از فعالیت های غیر طبیعی پرهیز کنید. البته باید بدانید که این فعالیت ها رنج مشخصی ندارد و هر چه عمر پیجتان و میزان فالوور هایش بالاتر رود، محدودیت های اینستاگرام برای شما کمتر می شود. اگر به علت فالو، لایک و یا کامنت بیش از حد بلاک موقت توسط اینستاگرام شده اید، دوره زمانی رفع بلاکی شما 2 ساعت تا 2 هفته ممکن است طول بکشد.

5. رعایت نکردن حق کپی رایت

کپی رایت قانونی است که در کشور ها مختلف به صورت جدی پیگیری می شود و قوانین سفت و سختی را در نظر گرفته اند تا حقی از مولف ضایع نشود. متاسفانه در ایران این قانون خیلی جدی گرفته نمی شود اما از آنجایی که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی خارجیست به این قانون پایبند است و به صورت جدی پیگیری می کند. به همین دلیل اگر ویدیو و یا تصاویری را در پیجتان منتشر می کنید که متعلق به شخص دیگری است و حقوق مادی و معنوی آن رعایت نمی شود، حتما باید شخص را بر روی پست خود تگ کنید. اگر توسط صاحب اثر ریپورت شوید، اکانت شما بلاک می شود و روش های رفع بلاک حساب اینستاگرام که در ادامه توضیح خواهیم داد نیز کمک چندانی به شما نخواهد کرد. دقت کنید که حساسیت اینستاگرام در زمینه کپی رایت بسیار زیاد است.

6. ریپورت شدن اکانت اینستاگرام به دلیل محتوای نامناسب و غیرمجاز

از جمله قوانینی که اینستاگرام برای کاربران خود در نظر گرفته ممنوعیت انتشار عکس های برهنه، عکس ها و ویدیو های جنسی، خشونت آمیز و… شامل می شود که در صورتی گزارشی از سمت فالوور ها و کاربران اینستاگرام مبنی بر محتوای نامناسب ارسال شود ممکن است تنها با ارسال یک گزارش، منجر به بلاک اکانت اینستاگرام شود.

7. کاربران از شما شکایت کردند

ممکن است کاربران به دلیل اینکه اکانت شما تهدید کننده است حساب شما را ریپورت کرده باشند. اگر تعداد ریپورت ها زیاد شود، احتمالا اینستاگرام با تشخیص خودش، حساب اینستاگرامی تان را به صورت موقت و یا دائمی بلاک کند. برای جلوگیری از رفع خطر احتمالی ریپورت اینستاگرام باید از تحریک افراد بپرهیزید.

استفاده از آی پی های مختلف

اگر شما با استفاده از چند دستگاه مختلف وارد حساب خود شوید احتمالا اینستاگرام برای حفاظت از پیج شما اکانت تان را مسدود کرده است. برای اطمینان خاطر باید روش ورود دو مرحله ای را فعال سازید تا امنیت پیجتان بالا برود و اینستاگرام نیز حساسیت کمتر از خود نشان دهد. با ارتقا امنیت پیجتان اینستاگرام حساسیت خاصی نسبت به آی پی های مختلف نشان نمی دهد.

آموزش رفع ریپورت و بلاک اینستاگرام

همانطور که اشاره شد انواع مختلفی ریپورت وجود دارد که به دلایل مختلفی پیج های اینستاگرامی را درگیر می کند. مسدود شدن اکانت های اینستاگرام نیز با توجه به علت های بوجود آمدن، روش های مختلفی برای رفع ریپورت آن ها است که در ادامه به آن ها می پردازیم و اگر مسدودی اکانت اینستاگرام گریبان شما را نیز گرفته است، امیدوارم این روش ها برایتان مفید واقع گردد.

1. رفع ریپورت با کامنت و لایک پست های اینستاگرامی

ممکن است به دلیل فالو، لایک و یا کامنت بی از حد بلاک شده باشید. در مرحله اول صبر کنید تا پس از مدتی این مشکل برطرف شود. اما اگر عجله دارید، می توانید از فالوور های خود درخواست کنید تا پست های اینستاگرامی شما را لایک کرده و در زیر هر کدام کامنت معنا دار بگذارند. این عمل در واقع به اینستاگرام می گوید که پیج شما اسپم نیست و مشکل به زودی برطرف می شود.

پیغام کامنت بلاک حساب کاربری اینستاگرام - رسانه چیکاو2. رفع بلاک اینستاگرام با تغییر اطلاعات

از جمله روش هایی که کاربران به آن تاکید زیادی کردند و طبق تجربه آن ها برای رفع ریپورت اینستاگرام مفید بوده است تغییر اطلاعات تماسی است که در بخش مشخصات خود شامل ایمیل و شماره تلفن وارد کردید. با تغییر اطلاعات به اینستاگرام ثابت کردید که پیج شما توسط افراد حقیقی مدیریت می شود و اسپم نیستید.

تغییر شماره تلفن و ایمیل در اینستاگرام

برای تغییر اطلاعات شماره تلفن و ایمیل کافی است به وارد اپلیکیشن اینستاگرام شده و از طریق نوار دسترسی پایین به بخش مدیریت پیج خود رفته و سپس از طریق گزینه edit profile بخش personal information settings شماره تلفن و ایمیل خود را تغییر دهید. در زمانی که شماره تلفن جدید خود را وارد کردید، پیامکی به شماره جدید ارسال می شود که حاوی کد تایید است و بایستی آن را در کادری که اینستاگرام به شما نمایش داده است وارد کرده تا شماره تلفنتان تغییر کند.

3. رفع مسدود شدن حساب اینستاگرام با پیغام اکشن بلاک

در زمانی که اینستاگرام شما را بلاک کرده است پیغامی مبنی بر اکشن بلاک به شما ارسال می کند، در این پیغام گزینه ای با عنوان Tell Us وجود دارد که با لمس آن اینستاگرام به شما ایمیلی ارسال می کند که کاری را مقدر کرده انجام دهید تا رفع بلاک شوید (به عنوان مثال عکس خود را ارسال کنید). پس از پاسخ به ایمیل اینستاگرام و اینکه اثبات کردید که شخص حقیقی هستید،‌ اینستاگرام پس از دو روز پیج اینستاگرام شما را رفع ریپورت می کند.

پیغام کامنت بلاک حساب کاربری اینستاگرام - رسانه چیکاو

4. حل مشکل بلاک اینستاگرام با کمک ارسال گزارش

یکی از روش هایی که بیشترین احتمال برای حل مشکل اکانت اینستاگرام شما دارد، ارسال درخواست به اینستاگرام است. ابتدا علت های ریپورت شدن توسط اینستاگرام را بررسی کنید سپس اقدام به ارسال گزارش کنید. سعی کنید عمل های فالو، لایک، کامنت و… را انجام دهید تا پیغام برای شما ظاهر شود و علت بلاک شدنتان را بیابید. سپس از طریق بخش تنظیمات اپلیکیشن، قسمت Help بخش Report مشکل خود را توضیح دهید و اگر عکسی از مشکل بوجود آمده آپلود کرده و برای اینستاگرام ارسال کنید. این بهترین راه برای حل مشکل شماست.  اینستاگرام معمولا حداکثر تا 12 ساعت پاسخ شما را می دهد. اگر پاسخی دریافت نکردید می توانید دوباره درخواست ارسال کنید و چندین بار این فرایند را تکرار کنید تا نهایت مشکل شما برطرف شود. در زمان ارسال گزارش، حتما به انگلیسی مشکل خود را مطرح کنید و به صورت صرح بیان کنید که من شخص حقیقی هستم و نم دانید که چرا چنین اتفاقی برای شما افتاده است.

7. حل مشکل از طریق ارسال ایمیل

از دیگر راه های رفع مسدودی حساب اینستاگرام ارسال ایمیل به پشتیبانی اینستاگرام است. در پایین ما آدرس ایمیل را برای شما قرار دادیم که با لمس آن به صندوق ایمیل متصل خواهید شد. سعی کنید در زمان ارسال ایمیل خودتان را شخص حقیقی معرفی کرده که بدون هیچ دلیلی این اتفاق برای شما افتاده است. همراه با متن ارسالی حتما آی دی پیج اینستاگرام خود را به همراه ایمیل و شماره تلفنی که با اکانت اینستاگرام شما ست شده است را ارسال کنید. این نکته را فراموش نکنید که متن ارسالی شما باید به زبان انگلیسی باشد.

ایمیل پشتیبانی: support@instagram.com

5. فعالسازی احراز هویت دو مرحله ای

بسیاری از پیج های فیک و اسپم به امنیت پیج اینستاگرامی خود اهمیت نمی دهند و اصولا پیج هایی که فعالیت منظمی دارند به بهبود امنیت پیجشان علاقه مندند. به همین دلیل فعالسازی احراز هویت دو مرحله ای نیز می تواند گامی موثر برای رفع ریپورت اکانت اینستاگرام شما باشد. برای فعالسازی آن کافیست به بخش Setting رفته و سپس گزینه Security را انتخاب کرده و از طریق گزینه Two-Factor Authentication احراز هویت دو مرحله ای برای حساب اینستاگرام خود فعال کنید.

6. فالو کردن پیج اینستاگرام و تغییر پروفایل

ربات ها، اسپم ها و پیج های فیک هیچگاه برای خود پروفایل انتخاب نمی کنند. اگر پیج اینستاگرامی شما فاقد بیو، عکس پروفایل و یا پست هست، حتما در اولین فرصت تمامی این بخش ها را تکمیل کنید. فالو کردن پیج اصلی اینستاگرام @instagram نیز می تواند برای رفع بلاکی حساب اینستاگرام شما مفید باشد.

7. تبلیغ کردن توسط دیگران

از دیگران بخواهید که پیج اینستاگرامی شما را شات کنند و یا شما را بر روی پست های خود تگ یا منشن کنند. این فعالیت های تبلیغی به اینستاگرام نشان می دهد که پیج شما با اهمیت است و برای آن زحمت می کشید و سر انجام می تواند با ورود فالوور های جدید و لایک ها و کامنت هایی که از طرف آن ها نیز دریافت می کنید، از بلاک اینستاگرام خارج شوید.

8. تعامل با دیگران

یکی از روش هایی که اینستاگرام متوجه می شود که پیج شما فعال است و یک فرد مدیریت پیج را بر عهده دارد، تعامل با سایر پیج ها است. اگر می توانید کامنت بگذارید، حتما برای سایت پیج ها کامنت هایی را منتشر کنید که آن ها را مجبور به پاسخ به کامنت شما کند. اگر بتوانید کامنت هایی را منتشر کنید که لایک زیادی دریافت کند نیز می تواند سیگنالی برای رفع ریپورت اینستاگرام باشد.

کلمات انگلیسی برای رفع ریپورت اینستاگرام

در بالا اشاره شد که برای رفع ریپورت توسط اینستاگرام می توانید از کلمات انگلیسی برای رفع ریپورت اینستاگرام در بخش کامنت های هر پست استفاده کنید. ما در پایین برخی از متن های انگلیسی برای رفع ریپورت اینستاگرام آورده ایم.

متن های انگلیسی برای رفع ریپورت توسط اینستاگرام:

 • This is a real account
 • Why did you block this account
 • This is my favorite page
 • I’m surprised this page is blocked
 • Please remove it from the block
 • You have good posts
 • Please post more to us
 • Your stories are very interesting
 • I spend a lot of time on your page
 • Why are you blocked
 • We are waiting for more posts

چه کسی منو ریپورت کرده؟

گاهی قصد دارید فردی که شما را ریپورت کرده است را شناسایی کنید اما باید بدانید که تقریبا غیر ممکن است. تنها اگر به کسی مشکوک هستید کافی است به پیج شخص مورد نظر بروید، اگر پست ها و اطلاعات پیج طرفتان قابل نمایش نبود، شخص مورد نظر یکی از افرادی است که شما را ریپورت کرده است.

نمونه پیجی که اکانت اینستاگرام شما را بلاک و ریپورت کرده است - رسانه چیکاو

نظرات و پیشنهادات؛ رفع ریپورت اینستاگرام

در این مطلب سعی کردیم بهترین روش ها برای رفع ریپورت اکانت اینستاگرام به شما آموزش دهیم. ما مطالب دیگری نیز در راستای آموزش اینستاگرام آماده کردیم که مواقعی که نیاز دارید، به آن ها مراجعه کنید. در صورتی که مشکلی در روش های رفع بلاک اینستاگرام وجود دارد از طریق بخش نظرات به ما اعلام کنید. ما تمامی سعی خود را می کنیم تا مشکلات و سوالات شما را پاسخ دهیم. در بخش نظرات منتظر سوال ها و پیشنهادات شما هستیم. در صورتی که پیشنهاد شما مفید باشد حتما به مطلب افزوده خواهد شد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.