آموزش گام به گام دیلیت اکانت اینستاگرام

شاید شما به هر دلیلی تصمیم گرفتید تا اکانت اینستاگرامیتان را برای همیشه پاک کنید و از اینستاگرام خداحافظی کنید. قبل از هر اقدامی باید بدانید که پس از حذف کامل اکانت اینستاگرام دیگر قادر نخواهید بود به هیچ طریقی اکانت خود را بازگردانید. پس از دیلیت اکانت اینستاگرام شما دیگران قادر به مشاهده پیج شما، فالوور ها و… نیستند و رد پای شما برای همیشه و به صورت دائمی از اینستاگرام محو می شود. پس قبل از هر کاری حتما فکر کنید چرا که هیچ راه بازگشتی نیست. همراه چیکاو باشید.

گاهی در سایت ها و یا اپلیکیشن ها مختلف تبلیغاتی تحت عنوان ” اپلیکیشن دیلیت اکانت اینستاگرام ” و یا ” دیلیت اکانت خودکار اینستاگرام ” دیده می شود. تمامی این تبلیغات دروغی بیش نیست و در بسیاری از مواقع افراد سودجو با بدست آوردن آیدی و رمز پیج شما، به دنبال هک حساب کاربری اینستاگرام شماست.

ما در این مقاله سعی کردیم به بهترین شکل ممکن نحوه پاک کردن اکانت اینستاگرام برای همیشه و به صورت دائمی در قالب آموزش گام به گام توضیح دهیم. از آنجایی که اکثر کاربر ها از گوشی تلفن همراه استفاده می کنند، ما سعی کردیم تا آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام را هم از طریق گوشی و هم از طریق کامپیوترو یا لپت تاپ را به شما آموزش دهیم. همراه چیکاو باشید.

تفاوت دی اکتیو کردن اینستاگرام با حذف حساب کاربری چیست؟

اینستاگرام سعی کرده تا در راستای رضایت حداکثری کاربران امکانات متنوعی را برای کاربران فراهم آورد که در این امر موفق بوده است. از این رو امکانی را تحت عنوان دی اکتیو حساب کاربری اینستاگرام (deactivate instagram) فراهم کرده است تا کاربرانی که قصد دارند برای مدتی از اینستاگرام فاصله گرفته و از دید سایرین پنهان شوند، حساب کاربری خود را غیر فعال کردند. پس از غیر فعالسازی موقت حساب اینستاگرام هر کاربری که آیدی شما را سرچ کند، اینستاگرام هیچ نتیجه ای به او نمایش نمی دهد. در این ویژگی اکانت اینستاگرام برای مدتی محدود که به خود کاربر بستگی دارد، غیر فعال می شود اما در دیلیت اکانت اینستاگرام حساب کاربری برای همیشه پاک می شود و دیگر امکان بازگردانی آن وجود ندارد. ما به زودی مقاله ای به منظور آموزش دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام برای شما آماده می کنیم که از طریق سایت چیکاو به آن دسترسی خواهید داشت.

نکته مهم: اگر تصمیم گرفتید در آینده مجددا از آیدی پیجی که قصد حذف آن را دارید استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم حتما قبل از حذف دائمی اکانت اینستاگرام حتما آیدی خود را تغییر دهید و سپس اقدام به حذف کنید. پس از حذف پیج دیگر آیدی آن قابل دسترس نیست و آیدی برای همیشه غیر قابل استفاده خواهد بود.

آموزش ویدیویی پاک کردن اکانت اینستاگرام برای همیشه

اگر وقت کافی برای خواندن مقاله را ندارید، ما ویدیویی را تهیه کردیم که با کمک آن قادر خواهید بود به راحتی اکانت اینستاگرامتان را برای همیشه پاک کنید.

آموزش گام به گام دیلیت اکانت اینستاگرام در گوشی

از آنجایی که بیشتر کاربران اینترنت از گوشی موبایل استفاه می کنند، ما در ابتدا نحوه حذف دیلیت اکانت اینستاگرام در گوشی را به شما آموزش می دهیم و سپس در کامپیوتر. در واقع حذف حساب کاربری اینستاگرام در گوشی و کامپیوتر تفاوت چندانی با یک دیگر ندارند. اما بخاطر نحوه نمایش مراحل در دستگاه های مختلف ممکن است برخی کاربران با مشکل مواجه شوند. به همین دلیل ما مراحل را در دستگاه های مختلف به صورت مجزا به شما آموزش می دهیم.

1. مسیر اول: در ابتدا باید بر روی لینکی که در پایین قرار داده ایم کلیک کنید. پس از لمس دکمه وارد سایت اینستاگرام بخش مربوطه می شوید.

لینک دیلیت اکانت اینستاگرام

مسیر دوم: شما می توانید با وارد شدن به اپلیکیشن اینستاگرام < بخش settings (تنظیمات) < بخش Help (راهنما) < بخش Help Center (مرکز راهنما)  < گزینه Managing Your Account (مدیریت حساب شما) < گزینه Delete Your Account (حذف اکانت شما) < بخش How do I delete my account (چگونه اکانت خود را دلیلیت کنم؟)  < سپس با کلیک بر روی عبارت برجسته آبی رنگ ” the Delete Your Account page  ” (حذف حساب خود) به بخش مربوطه وارد می شوید.

قسمت Help Center آموزش دیلیت اکانت تلگرام - رسانه چیکاو

نکته: اگر قبلا وارد در مرورگر گوشی وارد حساب اینستاگرام خود شدید، دیگر نیازی نیست مرحله دوم را طی کنید، شما مستقیما به مرحله 3 منتقل می شوید.

2. وارد پیج اینستاگرام تان شوید. (دقت کنید که وارد همان پیجی شوید که قصد حذف آن را دارید. بسیاری از کاربران تصور می کنند که وارد یکی از پیج های خود شوند، به تمامی پیج ها دسترسی دارند در صورتی که چنین فرضیه ای درست نیست و موجب از دست رفتن پیج اصلیتان می شود.)

3. در صفحه باز شه با عنوان دیلیت اکانت اینستاگرام باید دلیل حذف اکانت اینستاگرامیتان را با انتخاب یکی از گزینه ها در منوی باز شو توضیح دهید. پیشنهاد می کنم گزینه “something else” را انتخاب کنید.

حذف کامل اکانت اینستاگرام - دیلیت اکانت اینستاگرام - انتخاب علت حذف اکانت در گوشی | رسانه چیکاو

Too busy/too distracting: اگر اینستاگرام روزانه وقت زیادی را از شما میگیرد بایستی این گزینه را انتخاب کنید. در این حالت اینستاگرام به شما پیشنهاد می دهد که اپلیکیشن اینستاگرام را از روی گوشی خود برای مدتی پاک کنید و از حذف کامل اکانت اینستاگرام خود خودداری کنید.

Want to remove something: اگر دلیل حذف اکانت شما به علت فعالیت هایی مانند کامنت، فالو و …. بایستی این گزینه را انتخاب کنید. در این حالت اینستاگرام شما را به مطالعه چندین مقاله دعوت می کند که می تواند در حل مشکل به شما کمک کند.

trouble getting started: اگر کاربر جدید اینستاگرام هستید و در کار کردن با برنامه به مشکل برخوردید و آشنایی در حد کافی با اپلیکیشن ندارید این گزینه را انتخاب کنید که در نهایت اینستاگرام به شما پیشنهاد می دهد که چندین مقاله را مطالعه کنید.

privacy concerns: اگر در رابطه مسائلی که برای حریم خصوصیتان پیش آمده استف به مشکل برخورده اید می توانید این گزینه را انتخاب کنید که اینستاگرام به شما راهکار هایی را در قالب چند مقاله توضیح می دهد.

created a second account: اگر دیلیل حذف پیج اینستاگرام تان ایجاد حسابق اینستاگرامی دیگری است، این گزینه را انتخاب کنید و اینستاگرام از شما می خواهد تا مطمئن شوید با اکانت درستی اقدام به حذف حساب کنید.

too many ads: با انتخاب این گزینه شما به اینستاگرام اعلام می کنید که علت حذف پیج اینستاگرام شما به دلیل استوری ها و پست های تبلیغاتی زیادی است که نمایش داده می شود.

something else: اگر علت حذف پیج اینستاگرامیتان یکی از گزینه های ذکر شده نبود این گزینه را انتخاب کنید. پیشنهاد ما این است که معمولا از این گزینه استفاده کنید.

4. پس از انتخاب دلیل حذف اکانت تان، اینستاگرام از شما می خواهد تا دوباره پسورد خود را وارد کنید.

وارد کردن آخرین بار رمز در مراحل دیلیت اکانت اینستااگرام - رسانه چیکاو

5. پس از اینکه پسورد خود را وارد کردید، بایستی دکمه قرمز رنگ پایین ” permanently delete my account ” که نمایش داده می شود را لمس کنید.

6. با کلیک بر روی دکمه قرمز رنگ، اینستاگرام برای بار آخر از شما سوال می کند که ” اکانت اینستاگرام شما برای همیشه پاک می شود، آیا از ارسال درخواست حذف کامل اکانت اینستاگرام مطمئن هستید؟ ” پس از کلیک بر روی گزینه بله یا قبول حساب اینستاگرام شما برای همیشه پاک می شود.

حذف دائمی اکانت اینستاگرام با کامپیوتر

قبل از آموزش باید بدانید همانطور که در بالا اشاره شد، حذف اکانت اینستاگرام چه در گوشی و چه در کامپیوتر تفاوت چندانی ندارد اما به دلیل تغییر در نحوه نمایش صفحات سایت ما تصمیم گرفتیم که همراه با تصویر نحوه حذف اکانت اینستاگرام در کامپیوتر را به شما توضیح دهیم.

1. ابتدا از طریق لینکی که در پایین در قالب یک دکمه نمایش داده شده است، وارد سایت اینستاگرام شوید.

لینک دیلیت اکانت اینستاگرام

2. پس از لمس دکمه بالا وارد سایت اینستاگرام می شوید که از شما می خواهد یوزر نیم و پسور پیجی که قصد حذف آن را دارید وارد کنید. همانطور که در بالا اشاره شد، اگر در قبلا وارد اکانت خود شده باشید، با کلیک بر روی دکمه بالا به صفحه delete your account وارد می شوید.

ورود به حساب کاربری اینستاگرام برای همیشه - رسانه چیکاو

3. در صفحه دیلیت اکانت شما، باید علت حذف پیج اینستاگرامتان را در قالب انتخاب یک گزینه از منوی بازشو توضیح دهید. در بالا تمامی گزینه ها توضیح داده شده است

وارد کردن رمز در مراحل دیلیت اکانت اینستاگرام با کامپیوتر - رسانه چیکاو

4. پس از انتخاب دلیل دیلیت اکانت اینستاگرام تان، اینستاگرام از شما می خواد تا یک بار دیگر رمز پیج اینستاگرامتان را وارد کنید. اینستاگرام به دلیل جلوگیری از سو استفاده این مرحله را قرار داده است.

5. پس از وارد کردن رمزتان بایستی گزینه permanently delete my account به رنگ قرمز را لمس کنید.

بخش های مختلف دیلیت اکانت اینستاگرام در کامپیوتر - رسانه چیکاو

6. با لمس گزینه اینستاگرام یک بار دیگر از شما سوال می کند که از پاک کردن اکانت اینستاگرام برای همیشه مطمئنید؟ با انتخاب بله اکانت شما برای همیشه حذف می شود.

 

نکات مهم در حذف حساب اینستاگرام - رسانه چیکاو

اگر قصد دارید که پیج اینستاگرام خود را برای همیشه پاک کنید حتما قبل از حذف پیج خود نکاتی که در پایین ذکر شده است را کامل مطالعه کنید.

1. پس از حذف حساب کاربری اینستاگرام دیگر به هیچ وجه امکان بازگردانی پیج وجود نخواهد داشت. پس قبل از هر چیزی ابتدا تمامی جوانب را بررسی کرده سپس اقدام به دیلیت اکانت اینستاگرام خود کنید.

2. حتما خودتان از طریق سایت اینستاگرام اقدام به حذف پیج خود کنید. برخی از افراد و سایت ها هستند که برای دستیابی به یوزر پسورد شما و سواستفاده، فراید حذف حساب اینستاگرام را برای شما انجام می دهند. اما در واقع قصد سئو استفاده از پیج شما دارند.

3. برخی سایت ها و اپلیکیشن ها در قبال بازگردانی اکانت اینستاگرام شما مبلغی پول از شما دریافت نمی کند. همانطور که چندین بار اشاره شد، هیچ راهی برای بازگردانی پیج اینستاگرامی شما وجود ندارد، مراقب کلاهبرداران باشید.

4. اگر میخواهید برای مدتی اینستاگرام را کنار بگذارید پیشنهاد می کنم به جای پاک کردن اکانت اینستاگرام برای همیشه ، پیج خود را دی اکتیو کنید و زمانی که دوباره قصد کردید وارد اینستاگرام شوید از پیج قبلی خود استفاده کنید.

5. هیچ روشی مبنی بر دیلیت اکانت اینستاگرام با شماره تلفن وجود ندارد. در زمانی که قصد حذف دائمی اکانت اینستاگرام دارید، اگر شماره تلفن و ایمیل ست شده بر روی پیج اینستاگرامیتان را در آینده لازم دارید و تصمیم به ایجاد پیج جدید با این اطلاعات دارید حتما تغییر دهید. چرا که اینستاگرام پس از حذف دائمی اکانت اینستاگرام شما، به دلیل حفاظت از حریم شخصی دیگر اجازه استفاده از این اطلاعات بر روی پیج جدید نمی دهد. این قانون بیشتر در مورد ایمیل صدق می کنید اما برای اطمینان بیشتر، شماره تلفنتان را نیز تغییر دهید و یا حذف کنید.

6. اینستاگرام تنها یک راه برای حذف حساب کاربری معریف کرده که در بالا ثورت گام به گام به شما آموزش داده شد و هنوز نسبت به انتقال این ویژگی به اپلیکیشن اقدامی نکرده است.

 

سوالات متداول در مورد نحوه حذف اکانت اینستاگرام - رسانه چیکاو

سوالات متداول در مورد دیلیت اکانت اینستاگرام

1. چرا در زمانی که وارد اکانت اینستاگرام می شویم و در هنگام حذف اکانت اینستاگرام با پیغام رمز شما اشتباه است رو به رو می شویم؟

خیلی از کاربران از نمایش پیغام “رمز شما اشتباه است” گلایه می کنند. اگر شما نیز به چنین مشکلی گرفتار شدید، در پایین نکاتی را ذکر کرده ام که با رعایت آن ها،مشکل شما برطرف می شود.

 1. ابتدا بایستی مطمئن شوید که رمز اینستاگرام شما درست است.
 2. رمز خود را عوض کنید و برای طی کردن مراحل دیلیت اکانت رمز ساده ای را برای پیج خود قرار دهید.
 3. در هنگامی که در حال تعویض رمز خود هستید، ابتدا از آن کپی گرفته و سپس از نسخه کپی گرفته برای رمز جدید استفاده کنید و نهایتا از همین نسخه کپی برای “فیلد رمز حذف پیج اینستاگرام” استفاده کنید.
 4. رمزی که برای اکانت قرار می دهید، به حروف حساس کوچک و بزرگ حساس است. پس در مراحل حذف حساب اینستاگرامتان، به آن دقت کنید.
 5. حتما در زمان تعویپ رمزتان، حروف و اعداد را به انگلیسی وارد کنید. (برخی از کیبورد ها اعداد فارسی هستند. حتما آن را تغییر داده و از اعداد انگلیسی برای تعویپ رمز استفاده کنید.)
 6. اگر چندین اکانت بر روی اپ اینستاگرام داید، حتما فرآیند تعویض رمز اکانت اینستاگرام را بر روی مرورگر “اینستاگرام وب” انجام دهید.

2. چگونه اکانت اینستاگرام دیگران را حذف کنیم؟

برای حذف اکانت اینستاگرام دیگران بایستی حتما به یوزر نیم و پسورد آن دسترسی داشته باشید. برای حذف پیج دیگران ابتدا باید وارد حساب کاربری شده، سپس اقدام به حذف پیج کنید.

3. رمز اینستاگرام رو فراموش کردم، چگونه باید رمزم رو بازگردانی کنم؟

شما با مراجعه به صفحه ورود به حساب کاربری اینستاگرام، متن Forgot password را لمس کرده و با استفاده از روش هایی که اینستاگرام پیش روی شما می گذارد (ایمیل، شماره تلفن و…) اقدام به ارسال درخواست تغییر رمز کنید. پس از دریافت لینک از طریق شماره تلفن و یا ایمیل، رمز خود را تغییر دهید. سپس اقدام به حذف حساب کاربری خود کنید.

4. حذف اکانت اینستاگرام بدون داشتن پسورد امکان پذیر است؟

خیر، حتی اگر از قبل در مرورگر وارد حساب کاربری خود شده باشید، در زمان حذف اکانت اینستاگرام برای جلوگیری از سو استفاده از شما می خواهد که دوباره پسورد را وارد نمایید.

5. ایا با دیلیت اکانت اینستا پیامها حذف میشود؟

بله، با حذف اکانت اینستاگرام تمامی اطلاعات شما برای همیشه حذف خواهد شد.

6. پس از حذف اکانت اینستاگرام نمی توان وارد اکانت شد اما هنوز دایکرت ها پاک نشده است. مشکل چیست؟

در زمانی که شما اکانت اینستاگرامتان را برای همیشه حذف می کنید، در واقع درخواست حذف را برای اینستاگرام ارسال کردید، اینستاگرام مدتی درخواست شما را پردازش کرده و پس از آن اکانت شما را حذف می کند. برای حذف کامل اکانت بایستی مدتی را صبر کنید.

جمع بندی

ما در این مقاله سعی کردیم تا روش حذف اسان اینستاگرام به صورت دائمی را به شما اموزش دهیم. در واقع فعلا اینستاگرام همین روش را برای حذف حساب کاربری در نظر گرفته که انتظار می رود در آینده این روش به اپلیکیشن اینستاگرام افزوده شود. امیدواریم توانسته باشیم با لحن ساده و روان تجربه خوبی را از خواندن مقاله برای شما رقم زده باشیم. در صورتی که سوالی و یا ابهامی در مورد دیلیت اکانت اینستاگرام دارید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. تمام تلاش خود را به کار میگیریم تا در اولین فرصت به سوال شما پاسخ دهیم.

عضویت در خبرنامه
عضویت در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین و داغ ترین اخبار تکنولوژی عضو خبرنامه شوید
هر موقع بخوای میتونی اشتراکت رو لغو کنی...
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

291 نظرات
 1. Donyaaa می گوید

  سلام
  روزتون بخیر
  ببخشید من میخوام پیجم رو دیلیت اکانت کنم میتونم دوباره با همین آیدی اکانت اینستاگرام بسازم؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   خیر دوست عزیز. اگر قصد دارید بعد از دیلیت اکانت از آیدی خود استفاده کنید و پیج جدید بسازید می بایست قبل از دیلیت اکانت نام آیدی پیج اینستاگرام خود را تغییر دهید.

 2. یعقوبی می گوید

  چرا سایت اینستاگرام باز نمیشه پس

  1. چیکاو می گوید

   سلام دوست عزیز
   کش مرورگر خود را پاک کرده و با فیلترشکن امتحان کنید.

  2. Paric.aaa می گوید

   VPN روشن کن.