چگونه با کامپیوتر در اینستاگرام پست و استوری بگذاریم؟

اینستاگرام از جمله شبکه های اجتماعی محبوب در ایران است که علاوه بر ایجاد بستری برای به اشتراک گذاری و تامل، سبب گسترش کسب و کار های اینترنتی نیز شده است. با وجود حجم مخاطبین بالای اینستاگرام،‌ این شرکت هنوز کار چندانی برای کاربران ویندوز نکرده است. با وجود در نظر گرفتن راه کار هایی برای پست و استوری گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر که در ادامه آموزش خواهیم داد، اما اینستاگرام هیچ نرم افزار رسمی برای تمامی نسخه های ویندوز ارائه نکرده است. اینستاگرام نرم افزاری را برای ویندوز توسعه داده است اما این نرم افزار تنها از ویندوز 10 پشتیبانی می کند و برای ویندوز های 7 و 8 از روش هایی که در ادامه توضیح می دهیم بایستی برای پست گذاشتن در اینستاگرام استفاده کنید. پس همراه چیکاو باشید.

آموزش نصب اینستاگرام برای کامپیوتر در ویندوز 7، 8 و 10

قبل از آموزش بایستی برای نصب اینستاگرام برای کامپیوتر اقدام کنید. اگر سیستم عامل کامپیوتر شما ویندوز 10 است خوشبختانه اینستاگرام نسخه ای برای شما آماده کرده است. ابتدا لپ تاپ خود را باز کنید سپس در بخش Explore پنجره ویندوز در نوار پایین سمت چپ صفحه نمایش، گزینه Microsoft Store را پیدا کرده و باز کنید. از بخش جست و جو عبارت “Instagram” را جست و جو کرده و نرم افزار اینستاگرام را نصب کنید. پس از نصب اینستاگرام از طریق مایکروسافت استور ویندوز، در بخش پنجره ویندوز می توانید به اینستاگرام دسترسی داشته و نرم افزار را اجرا کنید.

نصب نرم افزار اینستاگرام برای پست گذاشتن در اینستاگرام در ویندوز 10 - رسانه چیکاو

شاید برای برخی از شما نصب این نسخه راحت و بی دردسر باشد، اما برای اکثر کاربر ها استفاده از نرم افزار اینستاگرام موجود در مایکروسافت استور با مشکلات زیادی همراه است. برای همین اگر قصد دارید که از نسخه اپلیکیشن اینستاگرام استفاده کنید، بایستی شبیه ساز اندروید در ویندوز نصب کنید.

نصب اینستاگرام در کامپیوتر با بلواستکس

نرم افزار بلواستکس شبیه ساز اندروید در ویندوز است که با کمک آن می توان تمامی اپلیکیشن های اندروید را در کامپیوتر اجرا و استفاده کرد. کافیست پس از نصب نرم افزار بلواستکس نسخه جدید اینستاگرام برای اندروید را دانلود کرده و در نرم افزار اجرا کنید. با کمک بلواستکس اپلیکیشن اینستاگرام نسخه اندروید در کامپیوتر اجرا می شود و همچنین پست و استوری گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر کاملا شبیه نسخه اندروید است.

نصب اینستاگرام با کمک برنامه بلو استکس و مدیریت کامل پیج اینستاگرام - رسانه چیکاو

آموزش پست و استوری گذاشتن در اینستاگرام وب با کامپیوتر

اینستاگرام وب در گذشته امکانات زیادی نداشت. در گذشته اینستاگرام تنها امکان لایک، کامنت و… را فراهم کرده بود و عملا خبری از ارسال پست در اینستاگرام وجود نداشت. اما به تازگی و با توسعه نسخه اینستاگرام وب حالا اینستاگرام امکان پست گذاری در مرورگر را برای نسخه موبایل فراهم کرده است. همانطور که گفته شد اینستاگرام تنها در مرورگر های موبایل امکان ارسال پست را فراهم کرده است. به همین دلیل برای پست و استوری گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر بایستی مرورگر رو از حالت دسکتاپ به حالت موبایل تغییر دهیم. ما برای تغییر به نسخه موبایلی از چندین روش برای این کار استفاده می کنیم.

اگر در مورد اینستاگرام وب اطلاعاتی ندارید، پیشنهاد میکنم، آموزش اینستاگرام وب را مطالعه کنید. در این آموزش ما به نکات و موضوع هایی پرداختیم که شاید از آن اطلاع نداشته باشید.

1. استفاده از ابزار inspect مرورگر ویندوز

برای استفاده از این ابزار ابتدا بایستی سایت اینستاگرام instagram.com را در مرورگر کروم، فایرفاکس و… باز کنید. سپس بر روی صفحه ی باز شده کلیک راست کرده و گزینه inspect را که معمولا آخرین گزینه است، انتخاب کنید. سپس پنجره ای مشابه با عکس پایین برای شما باز می شود. (شما می توانید با استفاده از کلید میانبر Ctrl + Shift + I ابزار Inspect رو فعال کنید.)

گذاشتن پست در اینستاگرام وب با مرورگر در کامپیوتر با کمک ابزار inspect - رسانه چیکاو

حال بر روی گزینه ای که در تصویر با کادر قرمز نمایش داده شده است کلیک کنید تا مرورگر شما به حالت موبایل تغییر شکل دهد. پس از کلیک بر روی آیکن موبایل، باید صفحه رو یک بار Reload کنید تا سایت با نسخه موبایل مرورگر شما سازگار شود. پس از انجام این مراحل، سایت اینستاگرام مشابه با نسخه اپلیکیشن به شما نمایش می دهد که شامل نوار دسترسی پایین است.

آموزش تغییر مکان ابزار inspect و نوع دستگاه موبایل در مرورگر کروم و فایرفاکس برای استفاده از اینستالگرام وب - رسانه چیکاو

حتما نحوه نمایش پنجره inspect کمی در نمایش نسخه موبایل اینستاگرام، شما را اذیت می کند. به همین منظور کافیست بر روی آیکن سه نقطه کلیک کرده و گزینه ای که حالت نمایش پنجره inspect در حالت ستون چپ و راست است انتخاب کنید تا تجربه بهتری از استفاده نسخه اینستاگرام در مرورگر ویندوز داشته باشید.

تصویر اموزش تغییر جایگاه ابزار inspect به سمت چپ مرورگر برای نمایش بهتر سایت اینستاگرام وب به منظور پست و استوری گذاشتن - رسانه چیکاو

مرورگر ها برای شما نسخه های متفاوتی از دستگاه های موبایل آماده کرده اند. در باکس بالایی پنجره inspect زمانی که شما حالت موبایل را فعال سازی میکنید، لیستی از دستگاه های موبایل موجود است که با انتخاب هر یک از آن، وبسایت اینستاگرام در قابل آن دستگاه نمایش داده می شود.

حال همه چیز فراهم است، مرورگر شما همانند نسخه اپلیکیشن نمایش داده می شود که با کلیک بر روی دکمه + که در نوار دسترسی پایین قرار داده شده امکان پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر فراهم شده است.

علاوه بر پست گذاشتن در اینستاگرام با مرورگر، امکان استوری گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر از طریق روشی که در بالا ذکر شد نیز فراهم شده است. تنها کافیست به بخش Home (آیکن خانه در نوار پایین) رفته و در بخش استوری ها با کلیک بر روی پروفایل خود استوری بگذارید.

2. پست و استوری گذاشتن در اینستاگرام وب با کوچک کردن صفحه

در بالا ذکر شد که برای استفاده از نسخه وب اینستاگرام باید حتما مرورگر ویندوز را به نسخه موبایلی تبدیل کنید، این امکان با کوچک کردن پنجره مرورگر در قاب موبایل نیز فراهم است. در تصویر زیر کاملا مشخص شده است که به چه صورت می توان نسخه اینستاگرام وب را فعال کرد. پس از کوچک کردن صفحه حتما مجدد صفحه را با کمک آیکن Reload و یا کلید میانبر F5 بارگیری کنید تا سایت اینستاگرام با نسخه موبایل سازگار شود.

کوچک کردن مرورگر در قالب گوشی برای اینستاگرام وب به منظور پست و استوری گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر - رسانه چیکاو

3. استفاده از افزونه Desktop for instagram

با کمک افزونه کروم  Desktop for instagram ، همانند روش های بالا، مرورگر ویندوز به حالت موبایل تغییر می کند که سایت اینستاگرام را در قالب گرافیکی موبایلی به شما نمایش می دهد. این افزونه علاوه بر فراهم کردن امکان پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر، امکان پست های ویدیویی و تصویری از نیز فراهم میکند. کافیست پست مد نظر را باز کرده و از طریق گزینه هایی که در گوشه بالا سمت چپ پست نمایش داده می شود، دانلود کنید.

آموزش پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر در مرورگر کروم با کمک افزونه desktop for instagram - رسانه چیکاو

4. استفاده از سایر افزونه های کروم

در واقع برای تبدیل اینستاگرام وب ویندوز به نسخه موبایلی آن راه های متعددی وجود دارد که در مواقع مختلفی ممکن است به درد شما بخورد. به عنوان مثال شاید شما قالب خاصی را برای استوری خود در نظر گرفته اید و یا قصد دارید اسکرینی از صفحه اینستاگرام در حالت گوشی آیفون X بگیرید اما قاب دستگاه آیفون ایکس در میان گزینه ها موجود نیست. شما در این حالت می توانید از افزون هایی که در پایین معرفی می کنم و مخصوص گوگل کروم است استفاده کنید.

–       Web for Instagram

–       Responsive design tester

–       Extension for Instagram

نکته: برخی از این افزونه ها ممکن است سبب هک رمز شما در هنگام ورود به پیج اینستاگرامی شوند، پس در ابتدا پیشنهاد می شود که از روش های اول استفاده کنید و در صورت اضطرار به افزونه های کروم مراجعه کنید.

سوالات متداول درباره پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر فایرفاکس چگونه است؟

تمامی روش ها و موارد گفته شده در اکثر مرورگر ها قابل اجرا است. منتها افزونه هایی که برای پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر معرفی شد، تنها مختص گوگل کروم می باشد.برای پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر فایرفاکس می توانید از افزونه های زیر استفاده کنید.

–       Web for Instagram plus DM

–       Mobile View Tester

برنامه پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر وجود دارد؟

بله، در ویندوز نرم افزار ارسال پست به اینستاگرام وجود دارند اما اگر پیج شما بزرگ است، پیشنهاد می کنم که هیچ گاه به این نرم افزار ها متصل نشوید چرا که امنیت صفحه اینستاگرام شما را به خطر می اندازد.

ربات ارسال استوری و پست در اینستاگرام چگونه است؟

بعضی از وبسایت ها ربات هایی برای مدیریت پیج اینستاگرامی شما در قالب وب سایت آماده کرده اند که در ازای خرید پکیج ماهیانه از آن ها،‌ امکاناتی نظیر ارسال پست به صورت خودکار و زمانبندی شده را فراهم می کنند که کار شما را ساده می کند. در حال حاضر وبسایت های بزرگی هستند که خدمات مدیریت پیج اینستاگرام را به شما ارائه می دهند.

چگونه با کامپیوتر اینستاگرام فیلم بگذاریم؟

در زمانی که در حال تهیه این مقاله بودیم چندین بار ویدیویی را به منظور آزمایشی انتخاب کردیم تا در پیج اینستاگرامی قرار دهد اما متاسفانه فیلم ها آپلود نشده اند. بنظر می رسد که پست گذاشتن در اینستاگرام تحت وب تنها تصاویر را ساپورت می کند و فعلا چنین قابلیتی برای فیلم ها وجود ندارد. اما با استفاده از شبیه ساز بلو استکس

امکان قرار دادن ویدیو طولانی در اینستاگرام با کامپیوتر وجود دارد؟

بله، در نسخه وب اینستاگرام برای آپلود ویدیو های بالای یک دقیقه امکانی فراهم شده است.


امیدواریم این آموزش برایتان مفید بوده باشد و با کمک آن بتوانید پیج اینستاگرام خود را در کامپیوتر مدیریت کرده و اقدام به ارسال پست و استوری کنید. (ما آموزش های دیگری در زمینه اینستاگرام برای شما آماده کردیه ایم.) در صورتی که در این باره سوال و یا مشکلی دارید، در بخش کامنت ارسال کرده تا به آن پاسخ دهیم. لطفا به این مطلب امتیاز دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

140 نظرات
  1. م می گوید

    کاش میشد با اینستاگرام روی کامپیوتر فیلم منتشر کرد 😪

    1. شهلا یعقوبی می گوید

      سلام میشه که داخل مقاله توضیح دادن