آموزش بازگرداندن اکانت هک شده و بازیابی رمز اینستاگرام

حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که رمز اینستاگرام را فراموش کنید یا حداقل از اطرافیانتان شنیده اید. گاهی اکانت اینستاگراممان را غیر فعال می کنیم و دیگر نمی توانیم وارد آن شویم و یا اینکه اینستاگرام را برای مدتی از گوشی خود حذف کرده ایم و برای بازیابی رمز اینستاگرام به مشکل برخورده ایم. در دنیای وب و نرم افزار ها هیچ مشکلی بدون راه حل نیست. پس در مقاله آموزش بازیابی رمز اینستاگرام همراه چیکاو باشید تا راه حل این مشکل را به شما آموزش دهیم. در این مقاله ما علاوه بر آموزش بازگرداندن اکانت اینستاگرام روش های بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام را نیز به شما آموزش خواهیم داد. پس این مقاله را از دست ندهید.

در چه صورت بازگردان اکانت اینستاگرام ممکن است؟

قبل از اینکه به آموزش بپردازیم شاید ذهن شما نیز درگیر این سوال شده باشد که در چه صورت می توانم اکانت اینستاگرام خود را بازگردانی کنم؟ پاسخ شما در گرو شرایط اکانت شماست. گاهی با توجه به شرایط مان تصمیم به حذف موقت اکانت اینستاگرام یا به اصطلاح دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام می گیریم، در این حالت به راحتی می تواند اکانت اینستاگرام را بازیابی کرد اما اگر دیلیت اکانت اینستاگرام کرده باشید، به هیچ عنوان نمی توان حساب اینستاگرامی شما را بازگردانی کرد. البته در موارد خاص می توان با ارتباط ایمیلی با تیم اینستاگرام بتوان حسابی را که حذف کرده باشید بازگردانی کرد اما به دلیل روابط دو کشور در ایران همان موارد خاص نیز غیر ممکن است.

بازیابی اکانت اینستاگرام دی اکتیو شده

خیلی ها برای جدایی موقت از اینستاگرام از روش دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام استفاده می کنند. برای بازگردانی اکانتی که به صورت موقت غیر فعال شده کافیست همانند قبل وارد با وارد کردن یوزرنیم و پسورد، وارد حساب اینستاگرامی تان شوید.

گاهی دوری طولانی مدت از اینستاگرام سبب فراموش کردن رمز اینستاگرام می شود و دسترسی به حساب اینستاگرام را قطع می کند. در پایین ما دو روش برای بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک و ایمیل را به صورت کامل توضیح داده ایم. همراه چیکاو باشید.

فراموش کردن و بازیابی رمز اینستاگرام

فراموش کردن رمز اینستاگرام همیشه منجر به از دست رفتن اکانت نمی شود. در مواقع زیادی پیش آمده است که قصد دیلیت اکانت اینستاگرام و یا بازگردانی اکانت دی اکتیو شده اینستا را داشته باشیم که برای هر کدام از آن ها نیاز است که حتما پسورد اینستاگرام را به خاطر داشته باشیم. اگر شما به ایمیل و یا شماره تلفن برای پیامک دسترسی داشته باشید بازیابی رمز اینستاگرام به راحتی انجام می شود. در صورتی که به ایمیل و شماره تلفن دسترسی دارید از آموزش زیر برای بازیابی رمز اینستا استفاده کنید:

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک

اگر شماره تلفنتان را روی حساب اینستاگرامی تان ست کرده اید، کافیست مراحل زیر را برای بازیابی پسورد اینستاگرام طی کنید:

1. ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را در گوشی خود باز کرده و وارد صفحه لاگین اینستاگرام شوید.

ورود به اینستاگرام - چیکاو

2. سپس عبارت Get help signing in را انتخاب کرده و لمس کنید.

3. در این مرحله اینستاگرام به شما فیلدی را نمایش می دهد که از شما میخواهد آدرس ایمیل، شماره تلفن و یا نام کاربری یا همان آیدی پیج اینستاگرامتان را وارد کنید و گزینه Next را لمس کنید.

پیدا کردن اکانت اینستاگرام برای بازیابی پسورد اینستاگرام - رسانه چیکاو

4. در این مرحله اینستاگرام به شما دو گزینه Send an Email و Send an SMS را نمایش می دهد. برای بازیابی اکانت اینستاگرام از طریق پیامک گزینه Send an SMS را انتخاب کنید.

بخش ارسال لینک و کد تایید برای بازیابی رمز اینستاگرام از طریق ایمیل و یا اس ام اس - رسانه چیکاو

5. سپس اینستاگرام کدی را به صورت پیامک برای شما ارسال می شود که بایستی در فیلد نمایش داده شده، وارد نمایید.

ورود رمز تاییر - رسانه چیکاو

6. سپس اینستاگرام از شما می خواهد تا رمز جدیدی را برای اکانت خوب انتخاب کنید و برای تایید مجددا در فیلد پایین وارد نمایید.

7. اگر رمز خود را به درستی وارد کرده اید، تیک آبی بالا را کلیک کرده تا فرآیند بازیابی رمز اینستا تکمیل شود.

با انجام مراحل بالا، مانند گذشته می توانید از اکانت خود استفاده کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام با ایمیل

در ابتدا اینستاگرام برای ساخت اکانت های خود از ایمیل استفاده می کرد. اگر اکانت اینستاگرام خود را با کمک ایمیل ساخته اید و یا حساب ایمیل شما بر روی آن ست شده است، با دسترسی به اکانت ایمیلتان به راحتی می توانید پسورد اینستاگرام را بازیابی کنید.

1. ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شده و در صفحه ورود (Login) عبارت Get help signing in را یافته و لمس کنید.

2. در مرحله بعدی اینستاگرام از شما میخواهد تا با دادن اطلاعاتی نظیر آیدی پیج، ایمیل و یا شماره تلفن اکانت خود را پیدا کنید. پس از پر کردن فیلد، گزینه Next را لمس کنید.

پیدا کردن اکانت اینستا برای بازیابی پسورد اینستاگرام - رسانه چیکاو

3. حال اینستاگرام به شما سه گزینه نمایش می دهد که بایستی گزینه Send an Email را انتخاب کنید.

بخش ارسال لینک و کد تایید برای بازیابی رمز اینستاگرام از طریق ایمیل و یا اس ام اس - رسانه چیکاو

4. پنجره ای با عنوان Email Sent باز می شود. با نمایش دادن این پنجره اینستاگرام به ما اعلام می کند که لینکی را به صورت ایمیل برای شما ارسال کرده است. گزینه Ok را لمس کنید.

ارسال لینک فراموش کردن رمز اینستاگرام به ایمیل - چیکاو

5. حالا وارد ایمیل خود شوید و پیامی که از سمت اینستاگرام برایتان ارسال شده را باز کنید.

6. در ایمیلی که برای شما ارسال شده است، عبارت ” reset your instagram password here ” به صورت آبی نمایش داده می شود. آن را بیابید و لمس کنید. (نکته: شاید گاهی پیامی از سمت اینستاگرام در ایمیل خود پیدا نکنید، به پوشه Spam رفته و جیمیل خود را بررسی کنید)

7. با لمس عبارت لینک شده در پیام ایمیل، به محیط اینستاگرام وارد می شوید، در صفحه ای که مشاهده می شود دو فیلد وجود دارد که بایستی رمز جدید اکانت خود را در هر دو فیلد وارد کنید

8. حال تیک آبی گوشه بالا سمت چپ را لمس کرده تا فرآیند بازیابی پسورد اینستاگرام تکمیل شود.

فراموش کردن رمز اینستاگرام

گاهی برایتان پیش می آید که در اکانت اینستاگرام خود لاگین کردید اما رمز خود را فراموش کردید و نیاز به پسورد اکانت خود داشته باشید. با طی کردن مراحل پایین می توانید پسورد خود را تغییر در اپلیکیشن تغییر دهید.

 1. به بخش settings بروید.
 2. وارد بخش Security شوید.
 3. سپس گزینه password را انتخاب کنید.
 4. اینستاگرام به شما سه فیلد نمایش می دهید. اگر رمز قبلی خود را در اختیار دارید، در فیلد اول وارد کرده و سپس رمز جدید را در دو فیلد دیگر وارد کنید. اما اگر به رمز خود دسترسی ندارید، عبارت Forgot Password که به رنگ آبی نمایش داده شده را لمس کنید.
 5. سپس مراحل بازیابی پسورد را همانند مراحل بالا انجام دهید.

حل مشکل پیغام رمز شما اشتباه است

خیلی از کاربر ها گلایه می کنند که با وجود مطمئن بودن رمز اینستاگرامشان، نمی توانند وارد حساب اینستاگرامی شان شوند. اگر شما نیز دچار چنین مشکلی شدید، شاید در ابتدا علت را مشکل اینستاگرام بدانید اما چنین مشکلاتی ازسمت اینستاگرام تقریبا بعید به نظر می رسد. ما در پایین چند نکته را به شما توضیح می دهیم که با رعایت کردن این موارد، مشکل شما برطرف می شود:

 1. از صحیح بودن رمزتان اطمینان حاصل کنید.
 2. رمز خود را تغییر دهید.
 3. در زمانی که در حال تغییر رمز خود هستید، برای تعیین رمز جدیدی، ابتدا رمز خود را در بخش دیگری از گوشی، وارد کرده و سپس از آن کپی بگیرید و داخل فیلد های تعیین رمز جدید در اینستاگرام از آن استفاده کنید.
 4. دقت داشته باشید که برخی از کیبورد های اندرویدی، عدد ها را به فارسی نمایش می دهند. در هنگام وارد کردن رمز حتما اعداد انگلیسی استفاده کنید چرا که اینستاگرام اعداد فارسی را از انگلیسی متفاوت می داند.
 5. اینستاگرام نسبت به وارد کردن حروف بزرگ و کوچک در تعیین رمز خود حساس است. پس برای تعیین رمز دقت کنید.

برگرداندن اکانت هک شده اینستاگرام

خیلی از کاربر ها تصورات غلطی از هک کردن دارند. اکثر مردم فکر میکنند که هکر ها جادوگر  هستند و با کد نویسی های پیچیده به حساب اینستاگرامی شان دسترسی پیدا میکنند اما در واقع هکر ها مهندسان اجتماعی کاربلدی هستند که از غفلت های کوچک شما در اشتراک گذاری اطلاعات برای هک حساب شما استفاده میکنند.بهترین کار برای جلوگیری از هک شدن غیر قابل پیش بینی عمل کردن و حفظ اطلاعات دور از دسترس دیگران است. رعایت کردن این دو مورد می تواند اکانت شما را تا حد بسیار زیادی غیر قابل هک کند. برای افزایش امنیت پیج اینستاگرامتان حتما احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید.

برای بازگرداندن اکانت اینستاگرامتان رمز عبور خود را تغییر دهید اگر مشکل شما حل نشد می توانید از آموزش زیر کمک بگیرید:

 1. مراحل یک تا سه بازیابی رمز اینستا را انجام دهید
 2. سپس عبارت Need more help را لمس کنید
 3. حال صفحه ای برای شما باز می شود که بایستی گزارش هک شدن حساب اینستاگرامتان را ارسال کنید.
 • در فیلد اول آدرس ایمیلی که در زمان ساخت اکانت اینستاگرام از آن استفاده کرده بودید را وارد کنید.
 • در کادر دوم برای اینکه مطمئن شوید آدرس ایمیل دیگری را نیز وارد کنید.
 • حالا باید نوع اکانت خود را بسته به شخصی بودن پیج خود و یا برند بودن انتخاب کنید.
 • Personal accounts with photos of me: اکانت شخصی با عکس های شخصی
 • Company or brand account: اکانت تجاری و یا شرکتی
 • Personal accounts without photos of me: اکانت شخصی بدون عکس
 • در انتهای صفحه فیلدی نمایش داده شده است که باید درخواستتان را به انگلیسی تایپ کرده و برای اینستاگرام ارسال کنید. سعی کنید متنی مناسب را آماده کرده و درخواستتان را به وضوح بیان کنید.
 • حال کادر آبی Submit Request را لمس کنید.اگر ایمیل شما به درستی وارد شده باشد، پیغام Support Request Submitted به شما نمایش داده می شود.
 • پس از چند روز اینستاگرام از شما می خواهد تا کاری را به منظور اثبات ایمیلتان انجام دهید و یا لینکی برای شما ارسال میکند و یا روش های دیگری. محتوایی که اینستاگرام برای شما ارسال می کند برای همه یکسان نیست باید منتظر ماند و دید که اینستاگرام چه روشی را برای بازگرداند اکانت اینستاگرام تعیین می کند.

جمع بندی

امیدواریم که مقاله بازیابی رمز و حساب اینستاگرام هک شده برای شما مفید بوده باشد. ما سعی مان بر این است که در بازه های زمانی و با تغییر روش های اینستاگرام، این مقاله را بروز نگه داریم. به علاوه ما آموزش های متنوع ای در زمینه اینستاگرام آماده کرده ایم که امیدواریم برای شما مفید واقع گردد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

98 نظرات
 1. ماریا می گوید

  من تازه با شماره پیج اینستاگرام ساختم همین کافی هست یا ایمیل هم بعش اضاف کنم

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   مکاتبه و ارتباط با اینستاگرام از طریق ایمیل مطمئن تر و سریع تر هست نسبت به شماره موبایل. برای هر پیج خود یک ایمیل در دسترس داشته باشید.
   آموزش ساختن ایمیل با موبایل

 2. کامی می گوید

  عالی

 3. رضازاده می گوید

  ببخشید من نمیدونم حساب اینستاگرامم رو حذف کردم یا دی اکتیو 😪😑🙁

  1. چیکاو می گوید

   سلام دوست عزیز
   نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و لاگین کنید . اگر موفق شدید وارد پیج خود شوید دی اکتیو بوده است ، اگر نتوانستید احتمالا دیلیت اکانت کرده باشید. همچنین می توانید از دوستان خود بخواهید آیدی اینستاگرام شما را سرچ بزنند اگر آیدی شما پیدا نشود یعنی اکانت اینستاگرام شما حذف شده است.

 4. سید می گوید

  اینستاگرام من ریپورت شده
  لطفا کمکم کنید

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   دوست عزیز به مقاله زیر مراجعه کنید.
   آموزش بهترین روش های رفع ریپورت اینستاگرام

 5. کیانوش می گوید

  ببخشید منکه ایمیل ندارم چحوری با گوشیم ایمیل بسازم؟

  1. چیکاو می گوید
 6. فاطمه زهرا عابدی می گوید

  چقدر مقالتون واسم مفید بود خیلی هم به اطلاعاتم اضاف کرد خیلی متشکرم 🌹

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   موفق باشید دوست عزیز .

 7. لیلا می گوید

  من گوشیم اندروید هست کیبوردش همش فارسی تایپ میکنه عدد رو 😑😕

  1. چیکاو می گوید

   سلام دوست عزیز
   می توانید کیبورد خود را تغییر دهید .
   معرفی بهترین کیبورد های اندروید

 8. نوید افسری می گوید

  از کجا بفهمم اکانت اینستاگرام من هک شده؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   دوست عزیز اگر پست یا استوری در پیج شما منتشر بشه که شما منتشر نکردید .
   اگر کسی بجز شما داخل اکانت اینستاگرامتون باشه .
   اگر کسی رو فالو نکردید اما الان جزو فالور و فالویینگ های شما هست .
   اگر کسی در دایرکت شما پستی ارسال کرده به اشخاص دیگر .
   اگر مطمئن هستید رمزتون رو درست وارد می کنید اما نمی تونید وارد اکانت خود شوید .

  2. کامی می گوید

   وقتی نتونستی وارد پیجت بشی یعنی یه نفر هک کرده پیجت رو و رمز رو تغیر داده 😑