مترجم گوگل چیست؟ راهنمای جامع گوگل ترنسلیت

مترجم گوگل چیست؟

همه ما در مقاطعی از زندگی خود متن هایی داشتیم که به ترجمه نیاز داشتند. در این موارد، سواالات خاصی برای کاربران بوجود آمده است: ” هزینه ترجمه من چقدر است؟ ”  ،  ” آیا می توانم برای صرفه جویی در هزینه به جای مترجم حرفه ای از مترجم گوگل استفاده کنم؟ ”  ،  ” آیا ترجمه از مترجم گوگل دقیق خواهد بود؟

در جستجوی بهترین راه حل، گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد که تلاش می کنیم تا مقرون به صرفه ترین پاسخگوی به این نیاز را پیدا کنیم. اما آیا ما همه اطلاعات لازم را برای پایان دادن به یک تصمیم آگاهانه داریم؟

در پاسخ به این سوال می توان اینگونه گفت که اگر نیاز به ترجمه کلمات یا عبارات از یک زبان به زبان دیگر دارید، گوگل ترنسلیت می تواند یک ابزار مفید باشد. دیکشنری گوگل مانند فرهنگ لغت انگلیسی یا برخی از زبانهای دیگر نیست که حاوی کلمات یک زبان و ترجمه های مربوط به آنها باشد. در عوض، گوگل ترجمه کلمه یا عبارتی را که از نوع زبان کشور شماست، می گیرد و سپس در اینترنت جستجو می کند تا بهترین ترجمه را از میلیاردها اسناد ترجمه شده با مهارت  بالا در اینترنت جستجو کند. گوگل ترنسلی آن نتیجه جستجو را به صورت ترجمه شده در سریع ترین زمان چند ثانیه برای شما آماده می کند.

نسخه موبایل گوگل ترنسلیت - رسانه چیکاو

کسانی که با اینترنت و قابلیت های آن آشنا هستند، ترجمه گوگل را می شناسند. Google Translate یک سرویس Google است که ترجمه کلمات یا جملات را از تقریباً همه زبانها فراهم می کند. شما فقط متن خود را در قسمت مناسب تایپ یا پیست کنید و سپس زبانهای مبدا و مقصد را انتخاب کنید. این به چنان بخش بزرگی از زندگی ما تبدیل شده است که همه ما عبارات زیر را در برخی از عبارات یا جمله دیگر شنیده ایم:

– “من آن را در مترجم گوگل جستجو خواهم کرد”

– “چرا از مترجم گوگل استفاده نمی کنید؟”

– “ترجمه یک متن ساده بسیار گران است، بنابراین من خودم آن را انجام می دهم، و با مترجم گوگل آن را ترجمه می کنم.

– “چرا مترجمان از آنجا که مترجم گوگل وجود دارد، اینقدر پول طلب می کنند؟”

 

اگر موضوع را با دقت بیشتری بررسی کنیم، درصد زیادی از خریداران معتقدند که مترجمان یا از مترجم گوگل استفاده می کنند. و این سوال همچنان باقی است: چرا وقتی مترجم گوگل وجود دارد، هزینه مترجمین را پرداخت کنیم؟ و آیا می تواند جایگزین کار دقیق یک مترجم حرفه ای شود؟

در ادامه می خواهیم به ای  سوالات و ابهاماتی که در مورد گوگل ترنسلیتور وجود دارد پاسخ دهیم و به کاربردهای گوگل ترنسلیتور بپردازیم و در مورد مترجم گوگل اندروید و ویندوز صحبت کنیم و به کاربردی ترین ترفندهای مترجم گوگل بپردازیم.
بنابراین اگر می خواهید از این ابزار به درستی استفاده کنید و از قابلیت های آن بهره لازم را ببرید با ادامه متن با چیکاو همراه باشید.

 

آیا مترجم گوگل در ترجمه همه زبانها خوب کار می کند؟

در سالهای اخیر، به دلیل کاهش هزینه و زمان تحویل، پیشرفت قابل توجهی در آموزش موتورهای ترجمه ایجاد شده است و تقاضا برای ترجمه ماشینی را افزایش می دهد. اما آیا این می تواند به واقعیت تبدیل شود؟ در حقیقت، کیفیت ترجمهGoogle Translate بسیار بهبود یافته است، به خصوص در زبانهایی که به طور گسترده ای صحبت می شوند، مانند فرانسه یا انگلیسی، و به طور قابل توجهی وقتی که زبان مقصد انگلیسی است.

اما چه اتفاقی برای زبانهای نه چندان زیاد صحبت شده یا زبانهای دارای دستور زبان و نحو پیچیده می افتد؟ به عنوان مثال یونانی از موارد قوانین خاص استفاده می کند و ویژگی های خاصی را نشان می دهد که در این لحظه کامپیوتر نمی تواند به تنهایی کار کند. همچنین، در بسیاری از زبانها یک کلمه بیش از یک معنی دارد یا بسته به نحو معنی آن را تغییر می دهد. و اینجاست که مترجم معروف Google در مقایسه با یک مترجم حرفه ای نمی تواند عالی باشد.

اما برای ما ایرانی ها که بیشتر با زبان انگلیسی سر و کار داریم و به دنبال ترجمه از فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی هستیم، ترجمه گوگل فارسی می تواند بسیار کاربردی باشد و ما از یک مترجم بی نیاز کند، منتهی به شرطی که خودمان تا حدی به زبان انگلیسی آشنا باشیم و به موضوع آن مقاله تسلط داشته باشیم، تا بتوانیم جمله بندی ها را تغییر دهیم.

 

آیا می توانیم گوگل ترنسلیتور را با کار یک مترجم حرفه ای ترکیب کنیم؟

اکنون بسیاری از کاربران فهمیده اند که مترجم گوگل راه حل نیست و ترجمه اتوماتیک ارائه شده همیشه دقیق نیست و نمی تواند جایگزین عامل انسانی شود. با این وجود مسئله هزینه و زمان همچنان باقی است و بسیاری ادعا می کنند که ترجمه باید با مترجم گوگل انجام شود و سپس توسط مترجم ویرایش شود تا از صحت آن اطمینان حاصل شود. با این حال، این راه حل نیز بی تأثیر به نظر می رسد. در بیشتر مواقع به دلایلی که در بالا ذکر شد، مترجم در نهایت ترجمه را از ابتدا انجام می دهد.

مترجم گوگل توانایی ترجمع تمام زبان های دنیا را دارد - چیکاو

google translate چگونه اصطلاحات را مدیریت می کند؟

چه اتفاقی می افتد که متن ترجمه شده فنی باشد و شامل اصطلاحات حقوقی، اقتصادی یا پزشکی باشد؟ آیا مترجم گوگل می تواند اصطلاحات مربوطه را شناسایی کرده و آنها را به صورت دقیق در زبان مقصد ارائه دهد تا متنی معنادار و منسجم ایجاد کند؟ آیا می تواند مانند یک مترجم انسانی عمل کند؟ در این متون، اصطلاحات خاص است و اغلب توسط مشتری ارائه می شود. در موارد دیگر، مترجم کتابخانه اصطلاحات را از پروژه های قبلی تهیه کرده است. مترجم گوگل توانایی ادغام این اصطلاحات را ندارد. بعلاوه، در بیشتر مواقع ارائه اصطلاحات به درستی انجام نمی شود یا اگر کلمه ای به نام محصول یا علامت تجاری مراجعه کند که نیازی به ترجمه ندارد را، درک نمی کند.

 

آیا استفاده از مترجم گوگل می تواند خطرناک باشد؟

با استفاده از متن هایی که نیاز به توجه خاص دارند و حتی یک مترجم با تجربه را گیج می کنند، استفاده از مترجم گوگل خطرات کمین کننده را دارد. به عنوان مثال کتابچه های راهنمای دستگاه های پزشکی جایی برای اشتباه نمی گذارد. در این موارد، استفاده از مترجم گوگل برای کاهش هزینه ممکن است عاقلانه نباشد زیرا پیامدهای یک خطا بیش از هزینه ترجمه حرفه ای است. در هر معامله، اعتمادی وجود دارد که به مرور زمان ایجاد می شود. بنابراین وقتی متن فنی یا پزشکی داریم، باید تحقیق کنیم، مترجمان را ارزیابی کنیم و فرد مناسب را برای کار انتخاب کنیم.

 

مترجم گوگل برخلاف مترجمان انسانی نمی تواند دستورالعمل ها را دنبال کند

اشکال دیگر این موتور ترجمه این است که نمی تواند از هر دستورالعمل ارائه شده پیروی کند. متون فنی معمولاً با چندین دستورالعمل همراه هستند، مانند ترجمه یا عدم استفاده از واحدهای اندازه گیری، ترکیبات شیمیایی و غیره. در این موارد، یک مترجم تخصصی گزینه مناسب تری نسبت  به مترجم گوگل می باشد.

زیرا مترجم انسانی و تخصصی می تواند در مورد اصطلاحات و دستور عمل ها تحقیق کند. در حالی که مترجم آنلاین گوگل اصطلاحات را حفظ می کند و آنها را در متن قرار می دهد بدون اینکه معنی آنها یا نتیجه ایجاد شده را درک کند.

 

گوگل ترنسلیت به عنوان یک فرهنگ لغت گزینه مناسبی است؟

با بررسی نکات منفی مترجم گوگل ، به نظر من این یک جنبه بسیار مثبت دارد. این می تواند به عنوان یک فرهنگ لغت برای جستجوی کلمات منفرد استفاده شود زیرا انواع تفاسیر را ارائه می دهد. هنگام جستجوی ترجمه یک اصطلاح، بیش از یک جواب ارائه می شود. همچنین، ترجمه اصطلاحات فردی صحیح است، و جای تعجب است که به نظر می رسد از سایر واژه نامه های آنلاین جامع تر باشد. کاملاً به عنوان یک دیکشنری آنلاین چند زبانه عالی خواهد بود.

در نتیجه، ترجمه خودکار در واقع رایگان است، اما هنوز نتوانسته است جایگزین ارزش، کیفیت و دقت ترجمه انسانی شود. ما فقط باید منتظر بمانیم و ببینیم  مترجم گوگل آنلاین چه آینده ای در پیش رو دارد.

مراحل استفاده از مترجم گوگل انگلیسی به فارسی و بالعکس

برای استفاده از مترجم گوگل در رایانه خود، این مراحل را دنبال کنید:

 

یک مرورگر وب را باز کنید و به translate.google.com بروید. برای دسترسی به آن به حساب Google نیازی ندارید، زیرا برای همه رایگان است.

در سمت چپ، زبانی را که از آن ترجمه می کنید انتخاب کنید. این دکمه ها را برای سه زبان محبوب به شما نشان می دهد یا می توانید از منوی کشویی یک زبان را( برای مثال زبان فارسی) انتخاب کنید.

در کادر نوشتاری در سمت چپ، کلمه یا عبارتی را که می خواهید ترجمه کنید تایپ کنید.

در سمت راست، زبانی را که می خواهید کلمه یا عبارت به آن ترجمه شود انتخاب کنید.

روی ترجمه کلیک کنید.

ترجمه در جعبه متن در سمت راست ظاهر می شود(شکل 1 را ببینید). نمادهای پایین جعبه متن شما را قادر می سازد چند کار را با کلمه یا عبارت انجام دهید:

آموزش استفاده از مترجم انگلیسی به فارسی - چیکاو

برای گوش دادن به تلفظ کلمه یا عبارت در آن زبان، روی نماد بلندگو کلیک کنید که در تصویر زیر با رنگ زرد مشخص است.

برای دیدن سایر ترجمه های همان کلمه یا عبارت، تنها کاری که باید انجام دهید این است که زبان دیگری را در سمت راست انتخاب کنید.

از مترجم گوگل صوتی نیز استفاده کنید، یعنی به جای تایپ کردن یک عبارت در سمت چپ، آن را با استفاده از میکروفون متصل به کامپیوتر خود و پس از کلیک کردن روی نماد میکروفون که در تصویر با رنگ صورتی مشخص شده است، بیان کنید. آن وقت جمله ای که شما گفتید در سمت چپ نوشته شده و در سمت راست نیز ترجمه آن!

ترنسلیتور صوتی گوگل - نسخه وب ترنسلیت گوگل | رسانه چیکاو

همچنین می توانید از دوربین ترجمه گوگل استفاده کنید که این قابلیت برای نسخه های اندروید به تازگی فعال شده است. برای این منظور کافیست دوربین گوگل ترنسلیت را از دانلود کنید. برای استفاده نیز مانند مترجم گوگل متن و صوتی، زبان مبدا و مقصد را انتخاب کنید و به جای متن یک عکس را برای ترجمه انتخاب کنید.

 

نتیجه گیری

مترجم گوگل جایگزینی برای یادگیری تسلط به یک زبان نیست. اگر هنوز می خواهید اسپانیایی، فرانسوی یا چینی صحبت کنید، هنوز مجبورید در کلاس های زبان شرکت کنید، سخت درس بخوانید و تمرین کنید. اما اگر به سرعت نیاز به ترجمه کلمه یا عبارتی داشته باشید، به ویژه هنگامی که در حال حرکت هستید، مترجم گوگل انگلیسی به فارسی و  هر زبان دیگری گزینه عالی و کاربردی خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
112 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
خوش رضا
خوش رضا
6 ماه قبل

سلسه مراتبی که برای توضیح مقالات از جمله مترجم گوگل در نظر گرفتید رو می پسندم
موفق باشید

چیکاو
ادمین
پاسخ به  خوش رضا
6 ماه قبل

سلام دوست عزیز
از نظر دلگرم کننده شما متشکریم. موفق باشید.

منصوره بابک
منصوره بابک
6 ماه قبل

چی بهتار از ترنسلیت گوگل
رایگان
در دسترس
عالی

چیکاو
ادمین
پاسخ به  منصوره بابک
6 ماه قبل

سلام منصوره عزیز
بله همینطوره. با سایر مقالات چیکاو همراه باشید.

ولی
ولی
7 ماه قبل

گوگل ترنسلیت واقعا کار راه انداز هست
روز ب روز هم دقتش بیشتر میشه

چیکاو
ادمین
پاسخ به  ولی
7 ماه قبل

سلام دوست عزیز
بله شما درست می فرمایید.
با سایر آموزش های چیکاو همراه ما باشید.

گرگانی
گرگانی
8 ماه قبل

مترجم گوگل برای یادگیری تلفظ صحیح واقعا مفید هست

چیکاو
ادمین
پاسخ به  گرگانی
8 ماه قبل

سلام و درود
بله همینطوره دوست عزیز.

مانلی
مانلی
پاسخ به  گرگانی
7 ماه قبل

اره دقیقا

Talla
Talla
8 ماه قبل

گوگل ترنسلیت برای ترجمه فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی خوب عمل می کنه

آفاق
آفاق
8 ماه قبل

دیکشنری خیلی خوبیه

خدادادی
خدادادی
8 ماه قبل

مترجم گوگل اصلا گرامر رو به طول کامل رعایت نمی کنه

چیکاو
ادمین
پاسخ به  خدادادی
8 ماه قبل

سلام و درود
بله دوست عزیز. مترجم گوگل ( گوگل ترنسلیت ) جایگزین یادگیری زبان انگلیسی و سایر زبان ها نیست.

میناوند
میناوند
9 ماه قبل

سلام
ممنونم از سایت خوب شما
ببخشید من یک سوال داشتم، چجوری می تونم با گوگل ترنسلیت صفحه های یک سایت رو ترجمه کنم آخه گوگل ترنسلیت محدودیت کاراکتر داره! روشی هست یا خیر؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  میناوند
9 ماه قبل

سلام و درود
میبایست گزینه ترجمه Google translate را به مرورگر‌ خود اضافه کنید. به این منظور افزونه مترجم و ترجمه سایت گوگل را دانلود و نصب کنید.

نادیا
نادیا
پاسخ به  چیکاو
9 ماه قبل

چقدر جالب
اینجوری می تونم سایت های خارجی رو ترجمه کنم

Y.mahsa.a
Y.mahsa.a
پاسخ به  میناوند
9 ماه قبل

افزونه گوگل ترنسلیت نصب کنید.

محمد پرتو
محمد پرتو
10 ماه قبل

با سلام و احترام
شما خودتان کارهای ترجمه را انجام نمی دهید؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  محمد پرتو
10 ماه قبل

سلام دوست عزیز
خیر.

Man
Man
11 ماه قبل

خیلی عالی

.،
11 ماه قبل

گوگل ترنسلیت عالیه

آفتاب شرقی
آفتاب شرقی
11 ماه قبل

سلام وقت بخیر
مترجم آنلاین گوگل هست؟ یعنی برای استفاده به اتصال به اینترنت نیاز داره

چیکاو
ادمین
پاسخ به  آفتاب شرقی
11 ماه قبل

سلام و درود
بله برای استفاده از گوگل ترنسلیت باید به اینترنت متصل باشید .

محمد
محمد
11 ماه قبل

ببخشید من میخوام کیبورد گوشی سامسونگم کیبورد گوگل نباشه چیکار کنم

چیکاو
ادمین
پاسخ به  محمد
11 ماه قبل
کبری روستا
کبری روستا
11 ماه قبل

سلام
گوگل ترنسلیت رایگان هست؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  کبری روستا
11 ماه قبل

سلام و درود
بله دوست عزیز .

مروارید
مروارید
1 سال قبل

گوگل ترنسلیت با فیلتر شکن کار میکنه؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  مروارید
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
خیر . برای استفاده از گوگل ترنسلیت به فیلتر شکن نیاز ندارید .

حانیه
حانیه
پاسخ به  مروارید
1 سال قبل

خداروشکر اینو هنوز فیلتر نکردن

مروارید
مروارید
1 سال قبل

خوب است

چیکاو
ادمین
پاسخ به  مروارید
1 سال قبل

سلام
از نظر دلگرم کننده شما متشکریم مروارید عزیز .

گندم
گندم
1 سال قبل

شما کار ترجمه هم انجام میدین؟ چه هزینه ای میگیرید؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  گندم
1 سال قبل

سلام و درود
خیر دوست عزیز .

صداقت پی
صداقت پی
1 سال قبل

سلام خدمت ادمین عزیز و دوستان. بجز گوگل ترنسلیت اپلیکیشنی برای ترجمه زبان انگلیسی می شناسید؟ اگر میشه بهم معرفی کنید.

چیکاو
ادمین
پاسخ به  صداقت پی
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
برنامه های زیادی برای ترجمه وجود داره اما گوگل ترنسلیت هم در ترجمه فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی عملکرد خوبی داره .

....
....
1 سال قبل

سلام. چرا من نمیتونم با گوگل ترنسلیت کار کنم؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  ....
1 سال قبل

سلام و درود
دوست عزیز در کدام مرحله و چه مشکلی دارید ؟ لطفا دقیق تر توضیح بدید تا بتونم کمکتون کنم .

Plm
Plm
پاسخ به  ....
1 سال قبل

گوگل ترنسلیت داخل زبان های انگلیسی و فرانسوی عالیه. برای سایر زبان ها دقتش زیاد بالا نیست از نظر گرامری

چیکاو
ادمین
پاسخ به  Plm
1 سال قبل

سلام و درود
متشکرم از اینکه نظرات و تجربیاتتون رو با ما به اشتراک گذاشتید .

ستی
ستی
1 سال قبل

سلام من یه متن دارم به صورت عکس هستش. میخوام اول به پی دی اف تبدیل کنم بعد بزنم داخل گوگل ترنسلیت. میشه بگید چکار کنم؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  ستی
1 سال قبل

سلام و درود
به مقاله “ چگونه عکس را به پی دی اف تبدیل کنیم ” مراجعه کنی .

شادی
شادی
1 سال قبل

گوگل ترنسلیت عالیه. من مدت هاست ازش استفاده میکنم. ممنونم از مقاله خوبتون

چیکاو
ادمین
پاسخ به  شادی
1 سال قبل

سلام و درود
از نظر دلگرم کننده شما سپاسگزاریم .

Sama
Sama
1 سال قبل

چجوری از گوگل ترنسلیت استفاده کنم؟
اموزش استفاده از موزیک گوگل پلیر هم بگید چجوری هست؟!
پيشاپيش متشکرم

چیکاو
ادمین
پاسخ به  Sama
1 سال قبل

سلام و درود
دوست عزیز داخل همین مقاله تمام باید ها و نباید های گوگل ترنسلیت رو گفتیم . مطالعه کنید .
برای آموزش استفاده و دانلود گوگل موزیک پلیر به لینک زیر مراجعه کنید .
برنامه Google play music

باقری
باقری
1 سال قبل

گوگل ترنسلیت به عنوان یک فرهنگ لغت گزینه مناسبی هست؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  باقری
1 سال قبل

سلام و درود
دوست عزیز داخل مقاله به طور کامل به این مسئله اشاره شده . مقاله رو مطالعه کنید . اگر سوالی داشتید من در خدمتم .

حنا
حنا
1 سال قبل

عالی

چیکاو
ادمین
پاسخ به  حنا
1 سال قبل

سلام و درود
موفق و پیروز باشید .

Farzane
Farzane
1 سال قبل

سلام لطفا درباره گوگل داک هم توضیح بدین که چجوری میشه باهاش عکس رو به متن تبدیل کرد.

چیکاو
ادمین
پاسخ به  Farzane
1 سال قبل

سلام و درود
فرزانه عزیز، ما داخل مقاله آموزش تمام تکنیک های تبدیل عکس به متن درباره قابلیت تبدیل عسک به متن به کمک گوگل داک توضیح دادیم . به شما پیشنهاد میکنم این مقاله رو مطالعه کنید .
https://chikav.ir/1399/08/01/convert-photo-to-text/

عرفانه
عرفانه
1 سال قبل

دست گوگل درد نکنه با این مترجم رایگانش برای منم عالیه 😁
لطفا بگین چجوری میتونم شماره مجازی بگیرم؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  عرفانه
1 سال قبل

سلام و درود
برای دریافت شماره مجازی به لینک زیر مراجعه کنید .
https://chikav.ir/1399/08/05/build-a-virtual-number/

مهربان
مهربان
1 سال قبل

سلام گوگل ترنسلیت عالیه. ممنونم از مقاله خوبتون

چیکاو
ادمین
پاسخ به  مهربان
1 سال قبل

سلام و درود
از نظر دلگرم کننده شما متشکریم .

محمدمهدی
محمدمهدی
1 سال قبل

سلام لطفا درباره اپلیکیشن گوگل ترنسلیت اندروید و نحوه دانلودش هم توضیح بدین. ممنون

چیکاو
ادمین
پاسخ به  محمدمهدی
1 سال قبل

سلام و درود
حتما در آپدیت های بعدی اضاف خواهد شد . از نظر شما متشکریم .

محمد
محمد
1 سال قبل

ممنون که تمام نقطه ضعف و قوت ها رو گفتین. اینجوری راحت تر تونستم تصمیم بگیرم 🙏

چیکاو
ادمین
پاسخ به  محمد
1 سال قبل

سلام و درود
موفق باشید دوست عزیز .

نازنین مریم
نازنین مریم
1 سال قبل

مترجم گوگل رایگان همون گوگل ترنسلیت هست که وقتی سرچ میرنیم اولین سایت واسمون نمایش داده میشه؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  نازنین مریم
1 سال قبل

سلام و درود
بله دوست عزیز .

زهرا ستوده
زهرا ستوده
1 سال قبل

سلام. مترجم آنلاین گوگل در ترجمه زبان فرانسوی به طور کلی عملکرد مقبولی داره یا نه؟

Mohammad
Mohammad
1 سال قبل

عالی 👍

چیکاو
ادمین
پاسخ به  Mohammad
1 سال قبل

سلام و درود
موفق باشید .

ناجیه
ناجیه
1 سال قبل

طراحی سایت و توضیحات گفته شده عالیه ممنون 🙏

چیکاو
ادمین
پاسخ به  ناجیه
1 سال قبل

سلام و درود
از نظر دلگرم کننده شما متشکریم . با بخش های مختلف سایت چیکاو همراه باشید .

اسکندری
اسکندری
1 سال قبل

سلام ی راه سریع برای ترجمه از فرانسوی به فارسی میخوام.

چیکاو
ادمین
پاسخ به  اسکندری
1 سال قبل

سلام و درود
مترجم گوگل سریع ترین و در دسترس ترین گزینه برای ترجمه می باشد .

نغمه
نغمه
1 سال قبل

مترجم گوگل نیاز به فیلتر شکن داره؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  نغمه
1 سال قبل

سلام و درود
خیر

shiva
shiva
1 سال قبل

خیلی خوب بود مرسی

چیکاو
ادمین
پاسخ به  shiva
1 سال قبل

سلام و درود
موفق و پیروز باشید .

اقبالی
اقبالی
1 سال قبل

سایتتون عالیه. دستتون درد نکنه.
دوستان افزونه گوگل ترنسلیت رو داخل مرورگر کروم نصب کنید. بسیار کاربردیه 😄👍

چیکاو
ادمین
پاسخ به  اقبالی
1 سال قبل

سلام و درود
متشکرم دوست عزیز . موفق باشید .

❣️
❣️
1 سال قبل

ممنون جناب پورمحمد. سایتتون عالیه. قلمتون شیواست. طراحی و دیزاین سایت عالیه. منک عاشق چیکاو شدم 😍

چیکاو
ادمین
پاسخ به  ❣️
1 سال قبل

سلام و درود
از نظر دلگرم کننده شما سپاسگزاریم . موفق باشید .

ستین
ستین
1 سال قبل

اره. گوگل ترنسلیت به این خوبی. منکه خیلی ازش استفاده میکنم و خیلیم راضیم 😌

چیکاو
ادمین
پاسخ به  ستین
1 سال قبل

سلام و درود
موفق و پیروز باشید .

جواد
جواد
1 سال قبل

سلام. گوگل ترنسلیت اندروید هست یا ios؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  جواد
1 سال قبل

سلام و درود
دوست عزیز گوگل ترنسلیت در اختیار کاربران پلتفرم های اندروید ، ios و ویندوز می باشد . شما از طریق مرورگر و سرچ کلمه گوگل ترنسلیت می توانید به مترجم گوگل دسترسی پیدا کنید .

صحت
صحت
1 سال قبل

مفید بود ممنونم از سایت خوبتون

چیکاو
ادمین
پاسخ به  صحت
1 سال قبل

سلام و درود
از نظر دلگرم کننده شما متشکریم .

دانشور
دانشور
1 سال قبل

وای چه خفنننن 🤤

مددی
مددی
1 سال قبل

ولی من ب دوستان توصیه میکنم ک افزونه گوگل ترنسلیت رو داخل مرورگر کروم خودشون نصب کنن. اونوقت به راحتی میتونن ترجمه تمام صفحات رو داشته باشن. مثلا شما وارد یک سایت خارجی میشید سریع میزنید همون لحظه کل صفحه رو مترجم آنلاین گوگل واستون به فارسی ترجمه کنه 😄

رونیکا
رونیکا
1 سال قبل

اره گوگل ترنسلیت انگلیسی و فرانسوی به فارسی عالیه واقعا. مترجم آنلاین گوگل در زبان انگلیسی و فرانسوی خیلی قوی هست. من مدت هاست استفاده میکنم 👍

تهرانی
تهرانی
1 سال قبل

گوگل ترنسلیت در برابر اپلیکیشن های مترجم رایگان و دیکشنری ها در دسترس تره و عملکرد بهتری داره ولی خب با یک انسان که متجرم هست و زبان خونده ک قابل قیاس نیست

Ramin
Ramin
1 سال قبل

گوگل ترنسلیتور تا چه حد دقیقه؟ میشه برای مقاله های مهندسی از مترجم آنلاین گوگل استفاده کرد یا خیر؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  Ramin
1 سال قبل

سلام و درود
گوگل ترنسلیت جایگزین متجرم حرفه ای نمیشه . برای مقالاتی که حساسیت بالایی دارند شاید اصلا مطمئن نباشه . و با ترجمه متفاوت یک کلمه بار علمی مقاله از بین بره یا مطلب اشتباهی ترجمه بشه .

رها
رها
1 سال قبل

سلام من میخوام یه ایمیل انگلیسی بفرستم به اینستاگرام میتونم از مترجم آنلاین گوگل استفاده کنم؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  رها
1 سال قبل

سلام بله کارتون رو راه میندازه .

rlh
rlh
1 سال قبل

سلام. بله گوگل ترنسلیت یک بانک اطلاعاتی قوی رو داره اما در ترجمه اصطلاحات خیلی ضعیف عمل میکنه…

غلامحسین
غلامحسین
1 سال قبل

گوگل ترنسلیت فقط با کروم قابل دسترسی هست؟ میشه با مرورگر فایرفاکس هم بهش دسترسی داشت؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  غلامحسین
1 سال قبل

سلام
گوگل ترنسلیت با مرورگر فایرفاکس هم قابل دسترسی می باشد .

سلیمانی
سلیمانی
1 سال قبل

گوگل ترنسلیت رایگانه؟ نیاز نیست اشتراک ماهانه پرداخت کنیم؟

چیکاو
ادمین
پاسخ به  سلیمانی
1 سال قبل

سلام
بله گوگل ترنسلیت یکی از امکانات رایگان گوگل می باشد .