متا در حال باز کردن سیستم عامل Horizon برای اشخاص ثالث است

متا اعلام کرده است که سیستم عامل Horizon OS را برای تامین انرژی هدست های Oculus خود برای اشخاص ثالث باز می کند. اولین شرکت هایی که از سیستم عامل Horizon در هدست های جدید استفاده می کنند، ایسوس و لنوو خواهند بود. هدست ایسوس با نام تجاری ROG و برای گیمرها طراحی خواهد شد، در حالی که لنوو “دستگاه های واقعیت ترکیبی را برای بهره وری، یادگیری و سرگرمی توسعه خواهد داد”.

متا به این واقعیت اشاره می کند که این دستگاه ها از چیپست های Qualcomm درست مانند Quest 3 استفاده خواهند کرد، در حالی که مستقیماً آن را بیان نمی کند. همچنین یک نسخه محدود “Meta Quest، با الهام از Xbox” وجود خواهد داشت که توسط متا و تیم Xbox توسعه یافته است.

فروشگاه Meta Quest به Meta Horizon Store تغییر نام داده است تا بهتر با نام سیستم عامل هماهنگ شود. برنامه همراه همراه Meta Quest نیز به Meta Horizon تغییر نام خواهد داد.

متا همچنین در حال آغاز روند حذف موانع بین فروشگاه Meta Horizon و App Lab است، که به هر توسعه‌دهنده‌ای که الزامات فنی و محتوای اولیه را برآورده می‌کند، اجازه می‌دهد نرم‌افزار را روی پلتفرم ارسال کند. عناوین App Lab به زودی در بخش اختصاصی فروشگاه Horizon زندگی خواهند کرد.

متا می گوید که فروشگاه اپلیکیشن دوبعدی گوگل پلی را تشویق می کند تا به سیستم عامل Horizon OS بیاید، «جایی که می تواند با همان مدل اقتصادی که در سایر پلتفرم ها انجام می دهد، کار کند». اینکه آیا گوگل این دعوت را می پذیرد یا خیر، باید دید.

در نهایت، متا در حال توسعه یک چارچوب برنامه فضایی جدید است که به توسعه دهندگان تلفن همراه کمک می کند تا “تجارب واقعیت ترکیبی” ایجاد کنند. آن‌ها می‌توانند از ابزارهایی که قبلاً با آن‌ها آشنا هستند استفاده کنند تا برنامه‌های تلفن همراه خود را به سیستم عامل Horizon OS بیاورند یا برنامه‌های واقعیت ترکیبی کاملاً جدیدی ایجاد کنند.

با این اعلامیه، کاملاً واضح است که متا می‌خواهد سیستم عامل Horizon برای هدست‌های AR/VR/MR همان چیزی باشد که ویندوز برای رایانه‌ها و اندروید برای تلفن‌های هوشمند است – پلتفرمی که برای همه سازندگان دستگاه‌های سخت‌افزاری باز است.

منبع gsmarena
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.