تحول بزرگ هوش مصنوعی سیری می تواند در WWDC 2024 معرفی شود

هنگامی که سیری برای اولین بار در جریان رونمایی از آیفون 4s در سال 2011 معرفی شد، کاربران آیفون از داشتن دستیار دیجیتال مجازی بسیار هیجان زده بودند و امکانات بی پایان به نظر می رسید. اما امروزه سیری بیش از هر چیز دیگری ناامید کننده است، به خصوص در مقایسه با دستیار گوگل.

هر سال، کسانی که در اکوسیستم اپل سرمایه گذاری می کنند امیدوارند که اپل سیری را فراتر از افزودن یک صدا یا لهجه جدید بهبود بخشیده باشد. 2024 شاید همان سال باشد.

وبلاگ نویس فناوری yeux1122 (از طریق راهنمای تام) می گوید که در طول WWDC 2024 که انتظار می رود در ژوئن آینده برگزار شود، اپل برخی از قابلیت های جدید هوش مصنوعی مولد سیری را بر اساس مدل داخلی Ajax اپل اعلام خواهد کرد. همچنین باید شاهد «شخصی‌سازی بیشتر و مکالمات طبیعی» به سیری باشیم.

این دقیقاً چه معنایی برای کاربران عادی سیری دارد، مشخص نیست و به نظر نمی‌رسد که هیچ یک از مشکلات عمده‌ای که کاربران سیری از آن شکایت دارند را برطرف کند.

شاید تنها چیزی که کاربران سیری بیش از همه خواهان آن هستند، توانایی دریافت پاسخ مستقیم از سیری باشد، نه پاسخی که چیزی شبیه به «من پاسخ شما را در وب پیدا کردم. گوشی خود را باز کنید تا آن را بخوانید».

مسائل دیگر؟ گاهی اوقات سیری شما را درست نمی شنود. انتظار می رود ارتقای میکروفون برای دستیار دیجیتال به رفع این مشکل کمک کند. مواقع دیگر، وقتی سیری سؤال درستی دارد، پاسخ نادرستی به شما می دهد.

سیری می تواند در ماه ژوئن در WWDC یک تغییر مبتنی بر هوش مصنوعی دریافت کند

در اینجا یک مثال عالی از رفتار نادرست سیری آورده شده است. به گفته یکی از مشترکین Reddit با نام کاربری “KaiTak98″، او از سیری خواسته است که پخش موسیقی در HomePod خود را متوقف کند. پاسخ سیری؟ “ببخشید، من نمی توانم در حال حاضر متوقف شوم.”

به گفته yeux1122، یکی دیگر از قابلیت‌های هوش مصنوعی که می‌توانیم برای Siri اعلام کنیم به کاربر این امکان را می‌دهد تا مکالمه با سیری را در آیفون خود شروع کند و آن را در iPad یا Mac ادامه دهد.

اینکه آیا همه این افزوده‌ها، بهبودها و ارتقاهای هوش مصنوعی شایعه شده می‌توانند سیری را به دستیار دیجیتالی بهتری تبدیل کنند، هنوز مشخص نیست. من شخصا خوشحال می شوم اگر سیری بتواند با پاسخ صحیح در یک جمله به سوالات بیشتری پاسخ دهد. به نظر نمی رسد سایر وظایف مربوط به زنگ هشدار، تایمر و سایر تنظیمات برای سیری مشکل ساز باشند.

مهم نیست که اپل دستیار دیجیتال مجازی خود را درست کند، ما مشتاقانه منتظر WWDC 2024 هستیم تا ببینیم اپل چگونه قصد دارد هوش مصنوعی را در سیری اعمال کند.

به هر حال، yeux1122 اولین فاش کننده رسانه های اجتماعی نیست که می گوید اپل ویژگی های هوش مصنوعی سیری را در WWDC اعلام خواهد کرد. در نوامبر، @Tech_Reve همان چیزی را گفت، اما اشاره کرد که نسخه ارتقا یافته سیری در سری آیفون 16 و مدل‌های آینده در دسترس خواهد بود.

منبع phonearena
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.