کارشناسان: بلاک چین TON با پشتوانه تلگرام، در معرض تهدید حملات فیشینگ قرار دارد

بخش Web3 عموماً در معرض حملات سایبری و هک‌ها قرار دارد، اما بلاک چین شبکه باز (TON) تحت حمایت تلگرام به‌ویژه خود را با مشکل مواجه کرده است.

طبق گفته شرکت امنیتی بلاک چین SlowMist، بلاک چین TON با خطر حملات فیشینگ مواجه است. کل اکوسیستم TON در حال حاضر در معرض تهدید است، که می‌تواند بر برنامه‌های آینده نزدیک بلاک چین تأثیر منفی بگذارد، به ویژه در زمانی که پروژه مسلماً قصد دارد تا سال 2028 به 500 میلیون کاربر در زنجیره متصل شود.

کارشناسان سایبری چه می گویند؟

یو شیان، بنیانگذار SlowMist، در تاریخ 23 ژوئن به تیم پشت بلاک چین TON در مورد تهدیدات فیشینگ برای شبکه هشدار داد. در حملات فیشینگ، این بازیگر قربانیان احتمالی را به اشتراک گذاری اطلاعات خصوصی – شخصی و مالی – وسوسه می کند تا سوء استفاده از اطلاعات و سرقت وجوه.

فعالیت‌های فیشینگ بیشتر و بیشتری در اکوسیستم TON وجود دارد. اکوسیستم تلگرام بسیار رایگان است و بسیاری از لینک‌های فیشینگ (یا اشکال ربات) از طریق گروه‌های پیام، ایردراپ و سایر روش‌های فریبنده پخش می‌شوند.»

از آنجایی که کاربران TON می توانند کیف پول خود را به حساب های تلگرام خود پیوند دهند، شیان می ترسد که اگر یکپارچگی کیف پول های مرتبط با TON نقض شود، می تواند پیام های خصوصی کاربران آسیب دیده را نیز افشا کند.

این کارشناس معتقد است که توسعه دهندگان پشت بلاک چین TON باید اقداماتی را برای کاهش این وضعیت آغاز کنند.

طبق گزارش Chainalysis، در سال 2022 قربانیان حدود 516.8 میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری های فیشینگ رمزنگاری از دست دادند. در سال 2023، این رقم تا ماه نوامبر به 374.6 میلیون دلار رسید. تا کنون، TON به این توسعه واکنشی نشان نداده است.

برای بنیانگذاران تلگرام، برادران دوروف، ایده شبکه باز برای اولین بار در حدود سال 2018 شکل گرفت. بعداً در سال 2022، شبکه اصلی TON به طور کامل فعال و عملیاتی شد.

منبع gadgets360
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.