راهنمای جامع بررسی نتیجه لاتاری آمریکا

راهنمای بررسی نتیجه لاتاری آمریکا از جمله موضوعات مهمی است که در این مقاله قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم.

سلب‌ مسئولیت: بخش تحریریه‌ی چیکاو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

اعلام نتیجه لاتاری 2025 از جمله مهمترین دغدغه های آن دسته از افرادی است که در این بخت آزمایی بزرگ شرکت کرده اند. با مراجعه به سایت اصلی لاتاری، ارائه مدارک مورد نیاز و همچنین تکمیل فرم های درخواستی می توانید جهت ثبت نام در لاتاری اقدام نمایید. اگر جزو آن دسته از کسانی هستید که در لاتاری آمریکا 2025 شرکت کرده اید، جهت اعلام نتایج باید به سایت اصلی آن مراجعه نمایید.

نتیجه لاتاری 2025 آمریکا

بسیاری از افراد به دلیل دریافت گرین کارت آمریکا در بخت آزمایی بزرگ لاتاری شرکت می کنند. دریافت مجوز اقامت دائم در ایالت متحده آمریکا از طریق ثبت نام در لاتاری، آرزوی هر فردی می تواند باشد. لاتاری، بهترین شانس و فرصت برای آن دسته از کسانی است که خواهان ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند. این بخت آزمایی بزرگ هر ساله برگزار می شود و جهت قبولی در آن باید واجد یک سری شرایط لازم بود.

جهت کسب آگاهی در رابطه با نتیجه لاتاری آمریکا باید به سایت رسمی آن dvprogram.state.gov مراجعه نمایید. ثبت نام و همچنین باخبر شدن از اعلام نتیجه لاتاری از طریق این سایت امکان پذیر می باشد. از آنجا که هیچ گونه پیامک و ایمیلی در رابطه با قبولی لاتاری برای متقاضیان ارسال نمیشود، آگاهی در رابطه با اعلام دقیق نتایج از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد. در ادامه این مطلب از سایت با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و دقیق تری در رابطه با نتایج لاتاری 2025 آمریکا و راهنمای آن در اختیارتان قرار دهیم.

سایت اعلام نتیجه لاتاری 2025 آمریکا

سایت اعلام نتیجه لاتاری 2025 آمریکا

بعد از تکمیل موفقیت آمیز ثبت نام لاتاری به شما یک کد 16 رقمی جهت پیگیری داده خواهد شد. این کد رهگیری 16 رقمی در صفحه نمایش سایت اصلی ثبت نام لاتاری قابل نمایش خواهد بود. جهت آگاهی در رابطه با نتایج لاتاری 2025 آمریکا باید در اردیبهشت ماه 1403 به سایت اصلی آن مراجعه کنید. وارد کردن نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و همچنین کد پیگیری جهت اعلام نتایج لاتاری ضرورت زیادی دارد. قبولی در بخت آزمایی لاتاری تنها یک بخش قضیه است. بخش مهم دیگر آن مربوط به پیگیری کارهای اداری و دفتری جهت دریافت گرین کارت آمریکا می باشد. متاسفانه در بسیاری از موارد مشاهده شده است که متقاضیان به دلیل عدم پیگیری فعالیت اداری جهت تکمیل پرونده مهاجرتی خود قادر به دریافت گرین کارت آمریکا نبوده اند. در این رابطه نیاز است که حتما از کمک افراد مجرب و متخصص استفاده نمایید.

راهنمای بررسی اعلام نتیجه لاتاری آمریکا

جهت ثبت نام در لاتاری نیاز است که به سایت رسمی وزارت امور خارجه آمریکا مراجعه کنید. سپس در قسمت برنامه ویزای تنوع الکترونیکی شده، جهت وارد کردن اطلاعات مورد نیاز اقدام نمایید. جهت بررسی نتیجه لاتاری نیز باید از طریق همین وبسایت اقدام کنید.

جهت آگاهی بیشتر شما عزیزان در ادامه به برنامه زمانی اعلام نتایج لاتاری 2025 آمریکا اشاره می کنیم. اگر شما در سال 2023 میلادی برای لاتاری 2025 آمریکا ثبت نام کرده اید، اعلام نتایج در سال 2024 میلادی خواهد بود. بعد از اعلام نتایج لاتاری تنها به مدت 6 ماه زمان نیاز دارید تا جهت تکمیل فرایند مربوط به دریافت ویزای لاتاری آمریکا اقدام نمایید. در ادامه، راهنمای بررسی اعلام نتایج لاتاری 2025 آمریکا را گام به گام برای شما عزیزان شرح می دهیم:

مراجعه به وبسایت رسمی لاتاری آمریکا

جهت بررسی اعلام نتیجه لاتاری باید به وب سایت رسمی وزارت امور خارجه آمریکا مراجعه کنید.

سایت اعلام نتیجه لاتاری 2025 آمریکا

گام های بعدی جهت بررسی نتایج

در گام بعدی نیاز است که با مراجعه به صفحه DV Entrant Status Check، گزینه check status (بررسی وضعیت) را انتخاب نمایید. در این صفحه با مطالعه دستورالعمل مشاهده نتایج لاتاری می توانید گزینه continue را بزنید. در مرحله بعد باید جهت تکمیل فرم مشخصات به ترتیب زیر اقدام نمایید.

 • وارد کردن Confirmation Number
 • وارد کردن نام خانوادگی با حروف لاتین
 • وارد کردن تاریخ تولد به میلادی
 • وارد کردن کردن کد کپچا (کد تصویر امنیتی)
 • انتخاب گزینه submit
 • اعلام نتیجه لاتاری

امکان بررسی نتیجه لاتاری بدون کانفرمیشن نامبر

یکی از مهمترین دغدغه هایی که از سوی متقاضیان در رابطه با ثبت نام لاتاری وجود دارد، گم شدن کانفرمیشن نامبر (کد رهگیری پرونده) می باشد. شما جهت بررسی نتیجه لاتاری 2025 نیاز به کانفرمیشن نامبر دارید. اگر کد رهگیری پرونده خود را گم کرده اید، جای نگرانی وجود ندارد. شما با بازیابی کانفرمیشن نامبر خود می توانید جواب لاتاری خود را بدون هیچ گونه دغدغه و ناراحتی در سایت مشاهده نمایید. بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کند که کانفرمیشن نامبر با کیس نامبر لاتاری یکی می باشد. در حالی که اینطور نیست. کانفرمیشن نامبر، کد رهگیری لاتاری می باشد که بعد از ثبت نام به شما داده می شود. در حالی که کیس نامبر، یک کد 14 کاراکتری می باشد که اطلاعات ثبت نام لاتاری متقاضیان را نشان می دهد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت گرین کارت لاتاری آمریکا

بعد از قبولی لاتاری نیاز است که جهت تهیه و جمع آوری مدارک مورد نیاز اقدام نمایید. هر چند که فرایند تهیه این مدارک طولانی می باشد، اما توصیه ما به شما این است که بعد از مشاهده نتیجه لاتاری هر چه سریعتر برای این کار اقدام نمایید. از جمله مهمترین مدارکی که بعد از اعلام نتیجه لاتاری 2025 آمریکا باید در دست داشته باشید، عبارتند از:

 • مدارک ترجمه شده هویتی متقاضی
 • مدارک مربوط به واکسیناسیون
 • مدارک پزشکی متقاضی مورد تایید پزشک معتمد سفارت آمریکا
 • فرم مهاجرتی لاتاری (ds-260)
 • مدارک مربوط به تمکن مالی

نتیجه گیری

لاتاری، یکی از بی دردسرترین و ارزان ترین راهکارهایی است که از طریق آن می توانید جهت دریافت گرین کارت آمریکا اقدام نمایید. این روش، هزینه چندانی ندارد و شما با یک بار ثبت نام در سال می توانید شانس خود را جهت شرکت در این بخت آزمایی بزرگ، تست کنید.

جهت بررسی نتیجه لاتاری، مراجعه به وب سایت رسمی وزارت امور خارجه آمریکا ضروری است. برای این کار به کانفرمیشن نامبر خود نیاز خواهید داشت. پس جهت نگهداری از کد رهگیری خود بعد از ثبت نام لاتاری تا مشاهده اعلام نتایج، کوشا باشید. در این مقاله سعی نمودیم تا شما عزیزان را با راهنمای جامع اعلام نتایج لاتاری  آشنا نماییم. امیدواریم که مطالب فوق برای شما عزیزان مثمر ثمر واقع شده باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.