معرفی سرویس بیمه موبایل دیجی پی

دیجی‌پی در کنار خدمات پرداختی هوشمندانه خود، یک راهکار بسیار هوشمندانه برای پوشش آسیب‌های موبایل شما نیز دارد. این راهکار هوشمندانه، بیمه موبایل دیجی‌پی است. بیمه موبایل دیجی‌پی خدمات پوشش‌دهی از آسیب‌های موبایل را ارائه می‌دهد. جالب است بدانید که میزان خدمات پوشش‌دهی این بیمه، 90 درصد است.

سلب‌ مسئولیت: بخش تحریریه‌ی چیکاو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

یعنی اگر گوشی یا موبایل شما آسیب ببیند بیمه موبایل دیجی‌پی، 90 درصد هزینه و در مواردی 100 درصد هزینه موبایل را پرداخت می‌کند و یا در مواردی با دریافت فرانشیز، آن را با گوشی نو تعویض می‌کند. با این حال آنچه که مهم است نحوه ثبت نام و استفاده از این بیمه است. موضوعی که در این مطلب به طور مفصل به آن پرداخته شده است.

نحوه ثبت نام در بیمه موبایل دیجی‌پی

ثبت نام بیمه موبایل دیجی‌پی بسیار آسان است و تمام مراحل آن به صورت اینترنتی یا آنلاین است. برای ثبت نام ابتدا باید وارد سامانه بیمه موبایل دیجی‌پی شوید. وقتی وارد این صفحه شدید یک کادر در قسمت تقریبا بالای صفحه برای شما نمایش داده می‌شود که در آن شماره موبایل شما خواسته شده است. با وارد کردن شماره موبایل، باید نوع دستگاه خود را انتخاب کنید.

بد نیست بدانید که دیجی پچی علاوه بر موبایل، بیمه دستگاه‌هایی همچون تبلت، کتابخوان، لپ تاپ و کنسول بازی را نیز ارائه می‌دهد. شما در این قسمت باید دستگاه خود را انتخاب کنید. با انتخاب موبایل یا هر دستگاه دیگر، از شما ارزش دستگاه به صورت پیش فرض خواسته می‌شود.

بعد از تعیین ارزش دستگاه، صفحه پرداخت حق بیمه برای شما نمایش داده می‌شود. در این صفحه باید هزینه حق بیمه را که اعتبار آن برای یکسال است پرداخت کنید. پرداخت حق بیمه نیز به صورت آنلاین است. با پرداخت حق بیمه، نوبت به مراحل سنجش سلامت و اطلاعات شخصی می‌رسد. در نهایت با طی کردن این مراحل، بیمه نامه شما صادر می‌شود.

آیا هر نوع آسیبی تحت پوشش بیمه موبایل دیجی‌پی است؟

بیمه موبایل دیجی‌پی تقریبا از تمام آسیب‌هایی که به طور غیر عمد به گوشی شما وارد شده باشد پشتیبانی می‌کند. اما برخی از آسیب‌ها از جمله آسیب‌هایی که عمدی باشند و عمدی بودن آنها نیز ثابت شود، تحت پوشش بیمه نیستند. به طور کلی آسیب‌هایی که بیمه دیجی‌پی که تحت پوشش دیجی‌پی هستند عبارتند از:

  • سرقت یا دزدی در انواع مختلف آن
  • خسارات ناشی از حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، باران، و…
  • حوادث مرتبط با آتش سوزی و حتی حوادث ناشی از استعمال دخانیات که منجر به آسیب گوشی شود
  • آسیب‌های ناشی از نوسانات برقی
  • ضربه خوردن که باعث شکستگی و آسیب کلی یا جزئی گوشی شود
  • آسیب‌هایی که از سوی شخص ثالث به گوشی وارد می‌شود
  • نفوذ آب، رطوبت و… به گوشی

فرانشیز بیمه موبایل دیجی‌پی چقدر است؟

تقریبا فرانشیز اکثر آسیب‌های موبایل به جز سرقت، صفر است. در مورد سرقت نیز فرانشیز 10 درصد در نظر گرفته شده است. یعنی اگر موبایل شما دچار هر نوع سرقتی شود اعم از دستبرد یا شکست حرز، در این صورت 10 درصد هزینه آن بر عهده خود شما است.

نحوه اعلام خسارت و استفاده از بیمه موبایل دیجی‌پی

حالا که با نحوه ثبت نام بیمه موبایل دیجی‌پی آشنا شدید، بد نیست با نحوه اعلام خسارت این بیمه نیز آشنا شوید. خوشبختانه روند اعلام خسارت بیمه موبایل دیجی‌پی نیز بسیار آسان است و کاملا به صورت اینترنتی است. برای اعلام خسارت شما باید نهایتا تا ظرف 5 روز از زمان بروز حادثه، به شرکت بیمه دیجی‌پی گزارش دهید تا رسیدگی به این موضوع شروع شود.

برای اعلام خسارت، باید وارد صفحه اعلام خسارت موبایل دیجی‌پی شوید و جزئیات حادثه را به طور دقیق شرح دهید تا کارشناسان دیجی‌پی آن را بررسی کنند و هزینه خسارت موبایل شما را پرداخت نمایند.

البته در مورد حوادث مربوط به سرقت، ابتدا باید به پلیس 110 یا آگاهی گزارش دهید، سپس اصل گزارش تایید مراجع قضایی و انتظامی مرتبط با سرقت ناشی از زور را نیز دریافت کنید. بعد از دریافت این گزارش و ارسال آن به کارشناسان بیمه موبایل دیجی‌پی، می‌توانید از بیمه موبایل در زمینه سرقت برخوردار شوید.

منبع:‌ دیجی‌پی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.