آموزش تغییر صدا با استفاده از هوش مصنوعی

آموزش تغییر صدا با استفاده از هوش مصنوعی به همراه معرفی بهترین سایت تغییر صدای خواننده که در ادامه ابزار آن را معرفی می کنیم.

سلب‌ مسئولیت: بخش تحریریه‌ی چیکاو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

به گزارش دیجیاتک – تغییر و تقلید صدا به لطف ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، بسیار آسان‌ تر از گذشته شده است.

ابزارهای تغییر صدا با هوش مصنوعی به کاربران اجازه می‌دهند تا سرعت پخش صوت را به آسانی تغییر دهند و با اعمال افکت، آن را شبیه شخصیت‌های معروف نمایند. از جمله کاربردهای چنین سرویس‌هایی می‌توان در بازی آنلاین چندنفره اشاره کرد که به منظور مخفی کردن هویت افراد یا جهت سرگرمی استفاده می‌شوند. همچنین تولید محتوا به کمک آنها، کاربرد مهم دیگری است که می‌تواند کیفیت مدیوم‌های مختلف مانند پادکست یا ویدئو را ارتقا دهد.

درحال حاضر چندین سرویس هوش مصنوعی تغییر صدا از این تکنولوژی جدید در اختیار کاربران قرار گرفته است که هرکدام از آنها، برخی از قابلیت‌های اختصاصی در کنار مجموعه‌ای از ویژگی‌های عمومی‌تر را ارائه می‌کنند.

ابزارهای هوش مصنوعی

ابزارهای هوش مصنوعی تقلید صدا می‌توانند به تولیدکنندگان محتوا کمک کنند تا آسان‌تر از گذشته ویدیو و پادکست بسازند. البته بعضی از کاربران هم جهت سرگرمی به سراغ چنین سرویس‌هایی می‌روند. در ادامه به معرفی بهترین هوش مصنوعی برای تقلید صدا خواهیم پرداخت.

هوش مصنوعی تقلید صدا چیست؟

هوش مصنوعی می‌تواند با در اختیار داشتن نمونه‌ای از صدای یک فرد، اقدام به بازسازی آن کند.

این بازسازی ممکن است در قالب تبدیل صدایی به صدای دیگر یا خواندن یک متن با صدای مورد نظر باشد.

البته با وجود پیشرفت‌های صورت گرفته در زمینه AI، هنوز ابزارهای موجود نمی‌توانند صدایی بی‌نقص و کاملاً مشابه را پدید آورند؛ اما هم‌چنان به عنوان گزینه‌ای ساده و بی‌دردسر، کاربرد بسیاری دارند.

۱. سرویس Murf.ai

Murf.ai یکی از بهترین ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در زمینه ارائه خدمات صوتی است که می‌توان از آن برای تقلید صدا با هوش مصنوعی نیز کمک گرفت.

از دیگر قابلیت‌های آن باید به تبدیل صدا، تبدیل متن به صوت و امکان‌ شخصی‌سازی صداهای کلون شده، اشاره نمود.

همچنین اعضای تیم‌ها می‌توانند در قالب پروژه‌های مشترک روی فایل‌ها کار کنند و از صدای HD هم پشتیبانی به عمل می‌آورد.

با آپلودکردن نمونه‌های صدای مورد نظر در Murf.ai می‌توانید سمپل کلون‌شده اختصاصی در اختیار داشته باشید و حتی آن را ذخیره کنید تا در استفاده‌های آتی، دیگر نیازی به بارگذاری نمونه‌ها وجود نداشته باشد.

شایان ذکر است که طرح رایگان در این سرویس قابل دسترس است؛

اما اغلب امکانات و قابلیت‌های پیشرفته و کاربردی آن، تنها با اشتراک پولی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

۲. هوش مصنوعی تقلید صدا Descript

سرویس Descript به‌عنوان یک ابزار ویرایش صدا و ویدیو فعالیت دارد که می‌تواند با استفاده از نمونه‌های صوتی آپلودشده،‌ اقدام به تبدیل متن به صدا کند.

همچنین کاربران با استفاده از قابلیت Overdub می‌توانند سمپل صدای خود را درون این سرویس ذخیره کنند تا در استفاده‌های بعدی، اقدام به خوانش متن‌ها با همان صدا نمایند.

هوش مصنوعی تقلید صدا Descript

کاربران می‌توانند در طرح رایگان، از برخی امکانات Descript بدون پرداخت هزینه استفاده کنند؛ اما برای بهره‌مندی از ویژگی‌های کامل، باید به سراغ طرح پولی رفت.

۳. هوش مصنوعی تقلید صدا Fliki

سرویس Fliki نیز مانند عنوان قبلی، قادر به تبدیل متن به صدای دلخواه کاربران است و از آپلود نمونه صدا جهت دستیابی به صوت دلخواه پشتیبانی می‌کند.

بیش از ۱۸۰۰ صدا با لحن مشابه انسان، پشتیبانی از ۷۵ زبان و ۱۰۰ گویش از دیگر ویژگی‌هایی هستند که موجب شده است تا این سرویس به گزینه‌ای محبوب برای تولیدکنندگان محتوا تبدیل شود.

از دیگر کاربردهای Fliki می‌توان به ابزار جامع برای ویرایش ویدیوها اشاره کرد.

شایان ذکر است که در طرح رایگان این سرویس، امکان تقلید صدا با استفاده از هوش مصنوعی وجود ندارد و تنها کاربران طرح پولی می‌توانند به قابلیت گفته‌ شده دسترسی داشته باشند.

۴. سرویس Play.HT

استودیوی صوتی مجازی Play.HT، امکانات متنوع و پیشرفته‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که هوش مصنوعی کلون‌کردن صوت نیز در میان آنها به چشم می‌خورد.

بانک صدا با بیش از ۹۰۷ نمونه بسیار واقعی در کنار پشتیبانی از لحن و احساسات، در میان مهم‌ترین ویژگی‌های سرویس مذکور قرار دارند.

سرویس Play.HT

کاربران با آپلودکردن نمونه‌ای از صدای خود، می‌توانند سمپل اختصاصی در Play.HT داشته باشند.

در شروع کار، استفاده از این ابزار هزینه‌ای در پی نخواهد داشت؛ اما برای ادامه باید به سراغ طرح‌های پولی ارائه‌شده بروید.

۵. هوش مصنوعی تقلید صدا Voice.ai

سرویس Voice.ai که در گذشته در مطلب «بهترین ابزارهای تغییر صدا با هوش مصنوعی؛ صداتو تغییر بده!» نیز به آن پرداخته بودیم، یکی از بهترین گزینه‌ها برای تقلید صدا با هوش مصنوعی به صدای افراد مشهور در بازی‌ها و پلتفرم‌های ارتباطی به شمار می‌رود.

استفاده از Voice.ai بسیار آسان است و خبری از تبدیل متن به صوت نیست؛ بلکه به شکل مستقیم، تبدیل صوت به صوت دلخواه را انجام می‌دهد.

ناگفته نماند که شروع استفاده از این سرویس رایگان است؛ اما برای ادامه باید اقدام به پرداخت هزینه کنید.

۶. سرویس Voicemod

آخرین گزینه در این لیست، هوش مصنوعی تقلید صدا Voicemod است که مانند عنوان قبلی، می‌توان از آن به عنوان یک هوش مصنوعی تقلید صدای افراد معروف نیز بهره گرفت.

در این هوش مصنوعی یک بانک غنی از صداهای آماده وجود دارد که می‌توان از آنها در استریم‌ها و بازی‌ها بهره گرفت.

سوالات متداول

بهترین هوش مصنوعی تقلید صدا چیست؟

سرویس‌ های Murf.ai در کنار Voice.ai و Voicdemod از بهترین گزینه‌ های فعلی محسوب می‌ شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.