سرورهای مناسب برای Collocate  در دیتا سنترها

امروزه بسیاری از سازمان ها و ارگان ترجیح میدهند به جای استاده از سرورهای اشتراکی و یا اجاره ای ، از سرورها اختصاصی خود که متناسب با نیاز خود آنها را کانفیگ کرده اند استفاده کنند . ولی از طرفی دیگر با توجه به عدم موجود بودن زیرساخت های لازم برای نگهداری و استفاده از سرور در سازمان خود ترجیح میدهند این سرور توسط کارشناسان شرکت های دیگر در دیتا سنتر های این شرکت ها نگهداری شود . در شرکت هایی هستند که فضای رک خود را به شرکت ها دیگر اجاره میدهند . و شرکت هایی که از زیر ساخت های لازم و یا تخصص های لازم برای نگهداری از سرور خود برخوردار نیستند از این فضا رک برای نگهداری سرور خود استفاده میکنند .

سلب‌ مسئولیت: بخش تحریریه‌ی چیکاو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

هزینه های اجاره این فضای رک ها با توجه به مسائل مختلفی تعیین میشود ولی از مهم ترین موارد موثر در قیمت ، تعداد یونیت مورد نظر میباشد . با توجه به این موضوع شرکت ها سعی میکنند از سرورهایی استفاده کنند تا علارغم داشتن توانایی لازم برای انجام پردازش های لازمه ، تعداد یونیت کمتری بر روی رک اشغال نمایند تا از این طریق هزینه مربوط به نگهداری سرور در دیتا سنتر کاهش پیدا کند .

در ادامه دو سرورHP که برای Collocate در دیتا سنتر ها مناسب هستند را معرفی میکنیم .

معرفی سرور DL560 Gen9   :

یکی ازقوی ترین سرور های رک مونت شرکت اچ پی اینترپرایز ، سرور DL560 Gen9  است ، این سروراچ پی یک سرور دو یونیتی است که بعد از اتصال کردن این سرور بر روی رک ، تعداد ۲ واحد از فضای رک ما را اشغال خواهد کرد .

سرور  DL380 Gen9 دارای ۴ اسلات برای قرار دادن پردازنده است ، که این پردازنده ها را میتوانیم از سری پردازنده های Intel® Xeon® E5-4600 v4 product family و یا Intel® Xeon® E5-4600 v3 product family انتخاب کرد . با انتخاب پردازنده از سری پردازنده های ذکر شده میتوانیم تعداد ۶ تا ۲۲ هسته ی پردازشی به ازای هر پردازنده در اختیار داشته باشیم که این موضوع میتواند تاثیر زیادی بر روی افزایش سرعت پردازش اطلاعات ما داشته باشد .

سرور DL560 Gen9  دارای ۴۸ اسلات مموری است ( به ازای هر اسلات پردازنده تعداد ۱۲ اسلات مموری را دارا میباشد ) . که بر روی این اسلات ها میتوانیم از مموری های DDR4 Smart Memory استفاده کنیم . که در صورتی که از مموری های  32GB بر روی این اسلات ها قرار دهیم ، مقدار 3TB مموری در اختیار ما قرار خواهد گرفت که این مقدار مموری حداکثر مقدار مموری است که میتوان بر روی سرور DL560 Gen9  قرار داد .

این مموری های از تکنولوژی های Advanced ECC and DIMM Address/Parity Protection و Memory Online Spare Mode و Memory Lock Step Mode برای محافظت از اطلاعاتی که در حال پردازش بر روی انها هستیم استفاده میکنند .

سرور DL580 Gen9 تنها از درایو های SFF پشتیبانی میکند و حداکثر تعداد ۲۴ درایو SFF میتوانیم بر روی این سرور قرار دهیم . همچنین میتوانیم از درایو های NVMe نیز بر روی این سرور قرار دهیم ، که البته انجام این کار ملزم به قرار دادن Express Bay بر روی سرور خواهد بود .

این سرور به صورت  Onboard  یک کارت شبکه و یک استوریج کنترلر را داراست . کارت شبکه ی موجود بر روی این سرور یک کارت شبکه چهار پورت به مدل 331i است که میتواند اطلاعات ما را با سرعت 1Gb در ثانیه انتقال دهد .

همچنین استوریج کنترلر موجود بر روی این سرور نیز یک استوریج کنترلر ساتا کنترلر است . و در صورتی که نیاز داشته باشیم از درایو های SAS  بر روی این سرور استفاده کنیم ، میبایست از استوریج کنترلری که قابلیت پشتیبانی از درایو های SAS را داراست (‌مانند P440 ) بر روی سرور استفاده کنیم .

یکی از قابلیت هایی  که شرکت اچ پی جهت آسان تر شدن مدریت و کنترلر سرورهای خود برروی سرور ها تعبیه کرده است ، قابلیت ILO میباشد . سرورDL560 Gen9 از این قابلیت مستثنی نبوده و از قابلیت ILO برخوردار میباشد . که طبیعی است این قابلیت تنها از توانایی های پایه ای ILO  بر خوردار بوده و در صورت نیاز به قابلیت های بیشتر میبایست از لایسنس های مربوطه استفاده نماییم .

معرفی سرور DL360 Gen9   :

یکی دیگر از سرورهای رک مونت شرکت اچ پی اینترپرایز ، سرور DL360 Gen9 است ، که این سرور ، سروری یک یونیتی بوده و بعد از متصل شدن به رک ، مقدار یک یونیت از فضای رک ما را اشغال خواهد کرد .

سرور DL360 Gen9 ، دارای دو اسلات پردازنده است که میتوانیم این دو اسلات را از سری پردازنده های Intel® Xeon® E5-2600 v3 product family و یا Intel® Xeon® E5-2600 v4 product family انتخاب کنیم ، که با انتخاب پردازنده از این سری پردازنده ها تعداد ۴ تا ۲۲ هسته پردازشی در اختیار ما قرار میگرد که این موضوع نقش اساسی در سرعت پردازش اطلاعات ما خواهد داشت .

همچنین این سرور به ازای هر اسلات پردازنده ۱۲ اسلات مموری را نیز داراست که میتوانیم اسلات ها را با مموری های HPE DDR4 SmartMemory پر کنیم . که نهایتا مقدار ‪سه ترابایت مموری میتوانیم بر روی این سرور داشته باشیم .

سرور DL360 Gen9 قابلیت در بر گرفتن درایو های SFF و LFF را داراست . در صورتی که بخواهیم از درایو های SSFاستفاده کنیم نهایتا تعداد ۱۰ درایو و اگر بخواهیم از درایو هایLFF  استفاده کنیم نهایتا تعداد ۴  درایو میتوانیم بر روی این سرور قرار دهیم . نکته قابل توجه در مورد این سرور این است که در صورتی که از حداکثر تعداد درایو ممکن بر روی این سرورHPE استفاده کرده باشیم ، میتوانیم تعداد درایو ۶ نیز به صورت NVMe بر روی اکسپنشن اسلات های این سرور استفاده کنیم .

سرور DL360 Gen9 به صورت OnBoard دارای یک کارت شبکه چهار پورت به مدل 331i است که میتواند اطلاعات را با سرعت 1Gb بر ثانبه انتفال دهد .البته بدیهی است که در صورت نیاز به تعداد پورت بالا تر و یا سرعت انتقال بالاتر میتوانیم از کارت شبکه های دیگر بر روی اکسپنشن های این سرور استفاده کرد .

همچنین سرور DL360 Gen9 به صورت OnBoard از یک استوریج کنترلر به مدل برخوردار است که این استوریج کنترلر فقط قابلیت پشتیبانی از درایو ها SATA را داراست و در صورتی که بخواهیم از درایو های SAS و یا دیگر استفاده کنیم میبایست از یک استوریج کنترلر مناسب دیگر مانندP440 استفاده کنیم .

یکی از قابلیت هایی  که شرکت اچ پی جهت آسان تر شدن مدریت و کنترلر سرورهای خود برروی سرور ها تعبیه کرده است ، قابلیت ILO میباشد . سرورDL360 Gen9 از این قابلیت مستثنی نبوده و از قابلیت ILO برخوردار میباشد . که طبیعی است این قابلیت تنها از توانایی های پایه ای ILO  بر خوردار بوده و در صورت نیاز به قابلیت های بیشتر میبایست از لایسنس های مربوطه استفاده نماییم .

امیدواریم توانسته باشیم شما را با خواندن این مقاله در انتخاب سرور مناسب برای Collocate  کمک کرده باشیم . در صورت وجود هرگونه ابهام و یا نیاز به راهنمایی میتوانید با کارشناسان فروش شرکت شبکه گستران یاقوت سرخ به شماره 71189-021 تماس حاصل نمائید . و یا به سایت شرکت یاقوت سرخ به آدرس www.Ysorkh.net  مراجعه کنید .

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.