نکات خرید نهال گردو و (لیست قیمت در اسفند 1399)

اطلاع از قیمت نهال گردو؛ در اسفند 1399 یکی از مسائل مهمی می باشد که بهتر است قبل از خرید نهال گردو، از آن مطلع باشیم.

سلب‌ مسئولیت: بخش تحریریه‌ی چیکاو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

ما در این مقاله قصد داریم به معرفی کوتاه 14 نهال گردو پرداخته و لیست قیمت نهال گردو ها را با شما در میان بگذاریم. اگر شما هم به فکر خرید نهال گردو، و توسعه کسب و کار خود به عنوان یک کشاورز و یا سرمایه گذار در حوزه نهال و گردو می‌باشید؛ این مطلب را دنبال کنید تا لیست قیمت ۱۴ نوع نهال گردو را برای شما ارائه کنیم.

 قیمت نهال گردو بر چه معیاری تعیین می شود؟

جالب است بدانید قیمت انواع نهال گردو؛ بر اساس نوع بذری یا پیوندی بودن آنها مشخص می شود. معمولا نهال های گردو پیوندی قیمت دو برابری نسبت به بذری ها دارند، زیرا در آنها اصلاح ژنتیکی صورت گرفته است تا در برابر هم آفات مقاومت خوبی نشان دهند و هم بازدهی بالایی را رقم زنند.

معیار دومی که قیمت نهال گردو؛ را تعیین می کند، سن نهال می باشد. جالب است بدانید نهال هایی که سن بیشتری را دارا باشند، از قیمت کمتری برخوردار می باشند اما در بین برخی نهالستان ها مشاهده می شود که نهال های سه ساله گردو را نسبت به نهال دو ساله با قیمت بیشتری به فروش می رسانند اما در نقطه ی مقابل برخی از نهالستان های معتبر مانند: آریا نهال، گلد نهال و یا دکتر نهال که زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی هم می باشند، در اطلاع رسانی این امر فعالیت مناسبی داشته اند. علت ارزان بودن این نهال ها هم برای آن می باشد که نهال طراوت و تازگی ریشه های خود را نداشته که در نتیجه سخت تر با محیط رشد جدید عادت کرده و هرس آن هم دشوارتر می باشد.

اما کدام ارقام نهال گردو با توجه به باردهی قیمت مناسب تری دارند؟

در بین انواع نهال گردو، به طور کل می توان به 4 نهال گردوی:

نهال گردو چندلر

نهال گردو فرنور

نهال گردو ژنوتیپ آریا نهال

و نهال گردو خوشه ای اشاره داشت.

جهت خرید نهال گردو؛ می توانید به صفحه زیر مراجعه نمایید:

https://ariyanahal.ir/خرید-نهال-گردو

(فروش تمامی ارقام نهال گردو با ضمانت بازگشت کالا و همچنین مشاوره ی رایگان جهت خرید درخت گردو ؛ صورت می پذیرد)

اما میزان و شروع باردهی هر رقم درخت گردو بالغ چه مقدار می باشد؟

مقدار باردهی در هر درخت بالغ گردو با پارامتر های فراوانی از جمله: نحوه ی آبیاری، آب و هوای منطقه ی کاشت،نحوه ی هرس، برسی آفات، نوع خاک کشاورزی و… می باشد اما به طور کل می توان باردهی هر درخت گردو را به ترتیب زیر بیان کرد:

نهال گردو چندلر: باردهی این نهال از سال دوم آغاز می شود و در سال دهم به اوج خود می رسد که چیزی نزدیک به 300 کیلو گردوی تازه بار خواهد داشت که به نسبت قیمت نهال گردو، آن بسیار اقتصادی می باشد و فاصله ی مناسب کاشت آن 7،7،7 می باشد.

نهال گردو فرنور: یکی از ارقام گردوی محبوب کشور فرانسه می باشد که بومی شده است و باردهی آن از دومین سال آغاز و حدودا 250 تا 300 کیلو مشابه چندلر باردهی خواهد داشت و فاصله کاشت این گردو هم 6،6،6 متر مکعب مناسب است.

نهال گردو ژنوتیپ آریا نهال: یکی از جذاب ترین گردوهای بازار می باشد که مناسب ارتفاعات نسبتا معتدل تا گرمسیر می باشد که باردهی آن به نقل از بهترین نهالستان ایران آریا نهال، از سال اول آغاز و حدودا سالانه 280 کیلو باردهی برای هر درخت بالغ می توان متصور شد.

نهال گردو خوشه ای: دیگر نهالی که می توان یکی از گونه های قدیمی گردو نامید که قیمت نهال گردوی، خوشه ای هم بسیار اقتصادی و باردهی پر از مغز گردو می باشد.

نهال گردو تویسرکان: یکی از گردو های ایرانی قدیمی می باشد که باردهی متوسط رو به بالایی دارد که در حدود 200 الی 250 کیلو در هر درخت گردوی بالغ باردهی از خود نشان خواهد داد.

نهال گردو پکان: یکی از ژن های گردوی آمریکایی که با ظاهری بسیار خاص و جذاب هر سال فروش بسیار خوبی را با خود به همراه دارد و باردهی آن در حدود 250 کیلو در سال خواهد بود که تمامی این موارد باردهی با توجه به نحوه ی پرورش متفاوت خواهد بود.

نهال گردو توسرخ: یکی از نکات مهمی که این نهال را متفاوت از بقیه کرده است قرمز بودن مغز گردوی آن است، همچنین تنه نهال این گردو کمی مایل به قرمز است. این نهال دیرگل است و به همین علت برای مناطق سردسیر انتخاب مناسبی است.

آیا قیمت خرید نهال گردو وابسته به ارز یا دلار می باشد؟

جالب است بدایند برخی از انواع نهال میوه از کشور همسایه ی ما ترکیه وارد کشور می شود، در نتیجه طبیعی است که قیمت نهال هایی که دارای نژاد های خارجی می باشند، نیازمند واردات می باشد که در نتیجه با افزایش قیمت دلار، افزایش قیمت نهال های گردو هم رقم میخورد. اما در بین نهالستان های منتخب کشور که تحت نظارت جهاد کشاورزی و با گواهی سلامت بهداشت می باشند نهالستانی مانند: نهالستان آریا نهال، به فعالیت می پردازد که بالاترین کیفیت را برای کشاورزان زحمت کش فراهم کرده اند.

ایا قیمت نهال گردو هر چه ارزان یا گران تر باشد ارتباطی با کیفیت آن دارد؟

واقعیت امر این است اگر نهال گردویی مناسب با ارتفاع محل کاشت شما خریداری شود می تواند باردهی مناسبی داشته باشد و به طور کل شاید قیمت نهال گردو مانند چندلر، فرنور و یا پکان زیاد باشد، اما نسبت به مقدار باردهی آن بسیار اقتصادی خواهد است.

اگر بودجه ی کمی داشتیم قیمت نهال گردو مناسب تر است یا نهال بادام:

جهت خرید نهال بادام باید سودآورترین نهال بادام را انتخاب کنید تا بتوانید بیشترین استفاده را از مصرف خود ببرید. باید بدانید که نهال‌ های بادام به طور کلی در برابر کم آبی و همچنین در برابر بسیاری از بیماری‌ها مقاوم هستند. آنها به خوبی از خود دفاع می‌کنند. نهال‌های بادام از انواع تجاری و سودآور، نهال‌هایی مانند: نهال بادام آذر دیرگل، بادام فرانسیس، بادام تونو، بادام مامایی، بادام دیم، بادام با پوست کاغذی و نهال بادام سنگی نام برد.حال این تصمیم با شما می باشد که در صورت تمایل می توانید از ارقام بادام که قیمت به نسبت پایین تری را هم دارا می باشند بهره مند شوید.

نتیجه گیری نهایی در رابطه با خرید نهال گردو:

مغز گردو، خواص فراوان و سود دهی مناسبی دارد، که از همین رو کشاورزی در زمینه ی پرورش نهال گردو، نظر باغداران زیادی را به خود جلب کرده است که بهتر است در اولین قدم به آب و هوای منطقه ی خود توجه نمایید و سپس اولویت خود را قیمت نهال گردو، قرار دهید.

نهالستان آریا نهال بزرگترین مرکز تولید کننده و عرضه کننده ی انواع ارقام نهال جهت کاشت و پرورش فضای سبز در ایران و خاورمیانه / مشاوره جهت احداث باغ می باشد.

جهت ارائه مشاوره رایگان و راهنمایی شما عزیزان در خصوص انتخاب نوع نهال مناسب می توانید از طریق درگاه های زیر با ما در ارتباط باشید.

وب سایت: ariyanahal.ir

پست الکترونیک: info@ariyanahal.ir

شماره تماس ها: 09143336024 / 09194089232 مهندس حسین زاده

آدرس: آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان ولیعصر، نرسیده به پلیس راه، روبروی نیروگاه برق

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.