کسب و کار اینترنتی در منزل؛ نیاز امروز و فردا

شاید تصور آنلاین شدن کسب‌ و‌ کارها برای بسیاری از مردم جهان تا چند سال گذشته بسیار سخت بود و به عبارت دیگر باور این مساله که روزی بسیاری از کارهای درآمدزا به شکل اینترنتی انجام خواهند شد، دور از ذهن بود. اما امروزه پدیده کسب درآمد از اینترنت در منزل یک امر رایج و بسیار عادی است.

سلب‌ مسئولیت: بخش تحریریه‌ی چیکاو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

کار آنلاین در خانه به شکل‌های بسیار متفاوت و در زمینه‌های مختلفی انجام می‌شود و همین امر موجب شده است که حوزه کار های اینترنتی در منزل شامل موارد متنوعی شود و افراد بدون داشتن تخصص خاصی بتوانند وارد این دنیای جدید شوند. همچنین کارهای اینترنتی در منزل، زمینه را برای پیشرفت افراد متخصص فراهم کرده است. در این مطلب از مجتمع چاپ و بسته بندی آریا هنر به معرفی اجمالی کار آنلاین در منزل و مزایای آن خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

کسب ‌وکار آنلاین چیست؟

به هر نوع فعالیت درآمدزایی که در محیط خانه یا هر محیط دیگری بدون داشتن هیچ محدودیت مکانی توسط اینترنت انجام گیرد، کسب ‌و کار آنلاین گفته می‌شود. آمار دقیقی از تعداد شغل‌های اینترنتی و حوزه گسترش آن‌ها در دست نیست، اما به جرات می‌توان گفت که شغل‌های آنلاین به یکی از محبوب‌ترین انواع شغل در دنیا تبدیل شده اند و افراد بسیار زیادی در این زمینه فعالیت دارند.

نظریه ‌پردازان بازارهای شغلی و مالی در چندین سال اخیر بر این عقیده بودند که در آینده نزدیک تمام کسب ‌وکارها در سراسر دنیا آنلاین خواهند شد یا حداقل بخشی از فعالیت خود را در فضای اینترنت انجام می‌دهند. امروزه شاهد درست بودن این نظر هستیم و مشاهده می‌کنیم بسیاری از شغل‌هایی که فعالیت خود را در اینترنت ادامه دادند یا برای نخستین مرتبه در فضای آنلاین پا گرفتند، بسیار موفق عمل می‌کنند.

بسیاری از فعالیت‌ ها مانند یک طراحی جعبه مواد غذایی که در گذشته تنها به شکل حضوری در کنار طراح انجام می‌شدند مانند خرید و فروش محصولات یک کارتن سازی، ویزیت پزشک و غیره امروزه به صورت آنلاین قابل انجام هستند و همین امر سبب به وجود آمدن نرم‌افزارهای مختلف و ابزارهای متفاوت شده است. از سوی دیگر طراحی و ساخت این نرم‌افزارها و مدیرت و پشتیبانی از آن‌ها، خود به نوعی شغل اینترنتی محسوب می‌شود.

 

مزایای کسب و کار اینترنتی در منزل

کسب ‌و کار اینترنتی مزایای فراوانی دارد که بعضی از این مزایا در همه کارهای آنلاین مشترک هستند، اما بعضی دیگر فقط برای گروهی از آن‌ها صدق می‌کنند. مهم‌ترین مزیت‌های کار در منزل عبارتند از:

حذف محدودیت مکانی

یکی از مهم‌ترین مزایای این دسته از شغل‌ها برداشتن محدودیت مکانی است. بسیاری از افراد به کسب درآمد و داشتن شغل سودآور علاقه دارند، اما به دلیل شرایط ویژه خود از حاضر شدن در یک مکان مشخص اجتناب می‌کنند.
از سوی دیگر کسب‌وکارهای حضوری امکان جذب مشتری را فقط در یک مکان مشخص فراهم می‌کنند و این سبب جلوگیری از پیشرفت آن کسب‌وکار می‌شود.

کار در منزل و حتی کسب درامد با گوشی، به افرادی که حضور در یک مکان مشخص برای آن‌ها امکان‌پذیر نیست کمک می‌کند که درهر مکانی، حتی زمانی که در سفر هستند به کار خود ادامه دهند.

همچنین حذف محدودیت مکانی کمک کرده است که یک شغل در هر یک نقطه از دنیا، مشتریانی در سراسر جهان داشته باشد. یکی دیگر از مزایای برداشتن محدودیت مکانی امکان همکاری افراد مختلف و حتی ناشناس با یکدیگر از راه دور است.

حذف محدودیت زمانی

یکی از دلایل اصلی علاقه نداشتن افراد به شغل‌ خود، محدودیت زمانی است که آن شغل برای آن‌ها ایجاد می‌کند.
این مشکل در کارهای آنلاین برداشته شده است و افراد می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز یا هر روز از هفته کار کنند و قانون ویژه‌ای در این باره آن‌ها را مجبور به انجام کار در ساعات مشخصی نمی‌کند.

توانایی انجام دو یا چند شغل به طور هم‌زمان

گاهی افراد بسته به شرایط زندگی خود به کسب درآمد از دو منبع نیاز یا تمایل دارند، اما شرایط سخت زندگی امروزی و کمبود وقت امکان انجام دو شغل را از افراد سلب کرده است.
ایجاد کسب‌وکارهای اینترنتی این امکان را به افراد می‌دهد که پس از انجام شغل تمام وقت خود یا هم‌زمان با آن، به انجام فعالیت در بسترها اینترنتی مشغول باشند و از چند منبع کسب درآمد کنند.

نیاز نداشتن به کارفرما

یکی از بهترین مزایای کسب‌وکار اینترنتی نیاز نداشتن به یک فرد به عنوان مدیر یا کارفرما است. افرادی که در زمینه کسب‌وکارهای اینترنتی فعالیت دارند مدیر خود هستند و این برای بسیاری از افراد یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود.

کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه

به جرات می‌توان گفت مهم‌ترین مزیت راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی مطمئن، نیاز نداشتن به سرمایه کلان است. بسیاری از شغل‌‌ها برای شروع و راه‌اندازی حضوری نیازمند سرمایه بسیار زیاد هستند، اما برای شروع همان فعالیت در اینترنت به هزینه زیادی نیاز نیست و می‌توان ایده کسب و کار اینترنتی در منزل را با کمترین هزینه عملی کرد.

 

بعضی از فعالیت‌های درآمدزای آنلاین

حوزه کسب‌وکارهای اینترنتی بسیار وسیع است و آمار جامعی در این رابطه وجود ندارد، اما بعضی از رایج‌ترین فعالیت‌های درآمدزای آنلاین عبارتند از:

 • فروش محصولات مختلف
 • برگزاری دوره‌های آموزشی
 • ارائه مشاوره در زمینه‌های مختلف
 • تولید نرم‌افزار
 • برنامه‌نویسی
 • تولید محتوا
 • ترجمه
 • اینفلوئنسری در شبکه‌های مختلف
 • طراحی گرافیک
 • طراحی دیزاین
 • دیجیتال مارکتینگ

درآمدزایی با شرکت چاپ و بسته‌بندی آریا هنر

آریا هنر یک شرکت بسیار معتبر و فعال در زمینه طراحی کارتن و بسته‌ بندی موارد مختلف از جمله جعبه مواد غذایی و سپس چاپ این بسته‌ها است. اگر شما نیز دنبال یک منبع درآمد بی‌دردسر و آسان می‌گردید، می‌توانید با آریا هنر همکاری داشته باشید و به این شرکت در آماده‌سازی سفارش‌ کارتن‌های بسته ‌بندی در منزل خود کمک کنید.

سوالات رایج

 1. آینده کسب‌وکارهای اینترنتی چگونه ارزیابی می‌شود؟

  پیش‌بینی می‌شود که در آینده نزدیک تقریبا تمام فعالیت‌های شغلی به شکل آنلاین انجام شوند.

 2. این نوع کسب‌وکارها چه معایبی دارند؟

  کار آنلاین از معایبی برخوردار است که مهم‌ترین آن، محدود بودن ارتباط مشتری و فروشنده است.

 3. آیا کار آنلاین می‌تواند به عنوان شغل اول در نظر گرفته شود؟

  در جواب این سوال باید بگوییم بله. درآمد حاصل از بسیاری از کارهای آنلاین بسیار بیشتر از شغل‌های حضوری است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.