سخنگوی دولت: تدابیر لحاظ شده برای فیلترینگ به منظور کوچ افراد به پیام رسان های داخلی است

در 50 روز گذشته شاهد فیلترینگ شبکه های اجتماعی خارجی و برخی سرویس های گوگل بوده ایم. پیش از این نیز در چیکاو خواندیم که 6 تا از سرویس های گوگل فیلتر شده اند. برای دسترسی به این مطلب به مقاله فیلترینگ سرویس های گوگل ادامه دارد! فیلتر شدن 6 سرویس گوگل در 24 ساعت اخیر در ایران مراجعه کنید. هم اکنون سخنگوی دولت اعلام کرده است که تدابیر لحاظ شده در زمینه فیلترینگ برای رونق شبکه های اجتماعی داخلی است. برای اطلاع از جزئیات خبر همراه چیکاو باشید.

دلیل اصلی فیلترینگ مشخص شد

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، اعلام کرده است که از فیلترینگ به عنوان یک مسکن مقطعی برای کوچ کردن افراد به پیام رسان های داخلی استفاده شده است. وی در نشست روز جمعه خود در مشهد اعلام کرد: فیلترینگ موقتی بوده و به گونه ای تربیر شده است تا مردم از شبکه های اجتماعی خارجی به پیام رسان های داخلی کوچ کنند. فیلترینگ به عنوان یک مسکن مقطعی اعمال شده و دائمی نمی باشد.

وی در ادامه صحبت های خود به رشد 20 درصدی شبکه ملی اطلاعات و اعطای وام 500 میلیونی برای بازی های انیمیشن اشاره کرد.

رشد 40 درصدی شبکه ملی اطلاعات

بهادری جهرمی در نشست اخیر خود از روند رو به رشد شبکه ملی اطلاعات خبر داد. ایرنا در این زمینه و به نقل از سخنگوی دولت گزارش کرده است که:

«در طول هشت سال گذشته شبکه ملی اطلاعات کمتر از 10 درصد پیشرفت داشته، اما در یک سال اول دولت 30 درصد رشد و در مجموع 40 درصد رشد را نشان می‌دهد.»

اعطای وام 500 میلیونی برای حمایت از بازی های انیمیشنی

سخنگوی دولت ضمن آشکارسازی علت فیلترینگ و اشاره به رشد و توسعه شبکه ملی اطلاعات خبر از اعطای وام 500 میلیونی برای بازی های انیمیشنی با رویکرد ایرانی-اسلامی داد.

به گفته وی به منظور حمایت از انیمیشن های کودک و نوجوان مبتنی بر فرهنگ ایرانی-اسلامی به توسعه دهندگان وام 500 میلیونی اعطا می گردد.

بهادری در ادامه سخنان خود افزود:

«از سوی دیگر، صندوق هنر و سایر فعالیت‌های فرهنگی و هنری قرآنی در این خصوص مدنظر قرار گرفته‌اند.»

بهادری جهرمی ضمن تاکید بر نقش دولت در این زمینه اضافه کرد:

«دولت به صورت تمام‌قد از مجموعه‌های ارزشی مانند حوزه علمیه حمایت می‌کند، اما این حمایت باید به‌گونه‌ای باشد که این نهاد وابسته نباشد.»

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.