فیلترینگ سرویس های گوگل ادامه دارد! فیلتر شدن 6 سرویس گوگل در 24 ساعت اخیر در ایران

فیلترینگ سرویس های گوگل در ایران ادامه دارد. شنبه 7 آبان 1401 سه سرویس دیگر گوگل یعنی گوگل پادکست، گوگل درایو و گوگل پلی گیمز نیز فیلتر شدند. پیش از این در چیکاو درباره فیلترینگ گوگل پلی استور خواندیم. امروز و با بررسی بیشتر سرویس های مختلف گوگل متوجه شدیم که گوگل مپ، گوگل ترنسلیت، گوگل پادکست، گوگل درایو و گوگل پلی گیمز نیز در ایران فیلتر شده اند. برای اطلاع از جزئیات این خبر تا انتهای مقاله همراه چیکاو باشید.

گوگل پادکست، گوگل درایو و گوگل پلی گیمز فیلتر شدند

سرویس Google Podcasts، یک پلتفرم عالی برای گوش دادن به پادکست ها و فایل های صوتی مختلف است. این بستر اینترنتی عصر دیروز در ایران فیلتر شد.

یکی دیگر از سرویس های فیلتر شده گوگل Google Play Games است که برای بازی کردن بدون نصب و مرتب کردن اطلاعات مربوط به بازی های اندرویدی برای کاربران ارائه می شود. یکی دیگر از قابلیت های گوگل پلی گیمز اشتراک گذاری رکورد های بازی کاربران اندروید با دیگران و مقایسه آنها است. این سرویس نیز هم اکنون در ایران فیلتر می باشد.

سرویس Google Drive یک فضای ذخیره سازی ابری بر روی گوگل برای ذخیره و اشتراک گذاری فایل هاست. این سرویس نیز تا اطلاع ثانوی برای کاربران ایرانی فیلتر می باشد.

سرویس Google Map یا همان نقشه گوگل یک سرویس نام آشنا در بین کاربران است که علاوه بر مسیریابی اطلاعاتی از قبیل ظرات، تصاویر، ساعت کاری، امتیازات و… را به کاربران ارائه می دهد. در حال حاضر نقشه گوگل نیز در ایران فیلتر می باشد.

مترجم گوگل یا Google Translate یکی از سرویس های کاربردی گوگل در زمینه ترجمه آنلاین و آفلاین است. فیلترینگ شبکه های اجتماعی دسترسی به این سرویس را نیز برای کاربران ایرانی بدون فیلتر شکن غیر ممکن کرده است.

شما از کدام یک از سرویس های گوگل استفاده می کنید؟ آیا با فیلترینگ این بستر های آنلاین موافق هستید؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظرات
 1. حسن می گوید

  یکی دلیل فیلتر بودن گوگل درایو رو فقط به من بگه جز ازار چیز دیگه هم هست

 2. خسته می گوید

  فقط هزینه تراشی برای مردمِ بی نوا می کنن! الان دو ساعته بین مرورگر کروم و اج حیرون و سرگردونم، یکی اینش کار نمی کنه، یکی اونش کار نمی کنه!

 3. حدیث می گوید

  بریم بمیریم راحت دیگه): خسته شدیم از همه جا فیلتر شدیم…! آخه این چه رسمیه:(

 4. حدیث می گوید

  بریم بمیریم راحت دیگه🥀خسته شدیم از همه جا فیلتر شدیم…! آخه این چه رسمیه💔