احتمالا Galaxy AI در نهایت باعث می شود سامسونگ آیفون را شکست دهد!

سری گلکسی اس پرچمدار سامسونگ با برخی از سخت ترین نبردهای خود در بازارهای بزرگ در سرتاسر آمریکای شمالی و اروپا روبرو است. این خط تولید واقعاً تنها یک رقیب دارد، آیفون، زیرا با وجود اینکه شرکت‌های OEM چینی گوشی‌های پیشرفته بسیار توانمندی تولید می‌کنند، بسیاری از آنها به دلایل مختلف در این بازارها عرضه نمی‌شوند.

این امر باعث می شود که آیفون اغلب تنها رقیبی باشد که پرچمدار جدید گلکسی اس بهتر از آن برخوردار است. سامسونگ کار قابل ستایشی را در حک کردن جایگاهی برای این سری در حیاط خلوت اپل، ایالات متحده انجام داده است، جایی که شرکت میوه‌فروشی به دلیل تسلط آهنین خود بر اکوسیستم، بر بازار کاملاً تسلط دارد.

در همین حال، سامسونگ جزو اولین کسانی بود که تلفن های 5G را در آن بازار به مشتریان عرضه کرد. به طور مداوم فناوری دوربین را تحت فشار قرار داده است، ویژگی‌های نرم‌افزاری جدید و عالی را معرفی کرده و قابلیت‌های برتر را از طریق سری Galaxy S ارائه کرده است. همه چیز بیهوده نبوده است. این تلاش ها به تدریج منجر به این شد که این خط تولید به عنوان تنها جایگزین رده بالا برای کسانی که نمی خواهند آیفون بخرند در نظر گرفته شود.

چیزی که سامسونگ به آن نیاز داشت چیزی تعیین کننده بود، چیزی که واقعاً به او کمک می کرد تا به طور ضرب المثلی آیفون را با نشان دادن به مردم نشان دهد که می توانند فناوری های جدید نوآورانه را در جاهای دیگر دریافت کنند، و اپل انحصار نوآوری را ندارد، بلکه به نظر می رسد دیگر به آن اهمیتی نمی دهد.

Galaxy AI ممکن است این کار را انجام دهد. این مجموعه از ویژگی‌های هوش مصنوعی که سامسونگ در اوایل سال جاری با گلکسی اس 24 معرفی کرد، قابلیت‌های فراوانی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و نحوه تعامل آن‌ها با تلفن‌هایشان و با دنیای اطرافشان را تغییر می‌دهد. بسیاری از موفقیت های سری گلکسی اس 24 پس از عرضه در بازار را می توان به هوش مصنوعی گلکسی نسبت داد زیرا مردم این دستگاه ها را فقط برای آزمایش ویژگی های جدید خریداری کردند.

تلاش های بازاریابی سامسونگ برای سری جدید نیز حول محور Galaxy AI می چرخد. این شرکت آن را بسیار هوشمندانه بازی کرده است، زیرا شکافی که به ویژه در بازار ایالات متحده وجود داشت را از بین برده و خود را به عنوان سازنده تلفن های هوش مصنوعی تثبیت کرده است. حسن نیتی که سامسونگ ایجاد کرده بود و پوشش مثبت دستگاه هایش، اپل را آنقدر ترساند که سنت شکنی کند و تأیید کند که در حال کار بر روی ویژگی های هوش مصنوعی برای آیفون بعدی است.

کسانی که این شرکت را دنبال می‌کنند می‌دانند که غیرمعمول است که اپل حتی قبل از رونمایی از ویژگی‌های جدید اشاره کند. اعداد هم دروغ نمی گویند. Galaxy AI به سامسونگ کمک کرد تا اپل را در فروش جهانی گوشی‌های هوشمند در فوریه 2024 شکست دهد. سامسونگ در نهایت به دلیل محبوبیت سری گلکسی S24، دستگاه‌های بیشتری نسبت به آیفون فروخت.

سامسونگ متوجه شده است که فرصت دارد تا آیفون بعدی عرضه شود تا قلب ها و ذهن ها را با Galaxy AI به دست آورد. شکاف واضحی در بازار وجود دارد که می تواند از آن استفاده کند. تنها چند ماه پس از راه اندازی این ویژگی های هوش مصنوعی با سری گلکسی اس 24، سامسونگ گلکسی AI را برای 100 میلیون دستگاه در سراسر محدوده پرچمدار مرزی خود با رابط کاربری One UI 6.1 منتشر کرد. حتی دارندگان Galaxy S23، Galaxy Tab S9، Galaxy Z Fold 5 و Galaxy Z Flip 5 هم اکنون می توانند وارد عمل شوند.

این یک مزیت بزرگ برای سامسونگ فراهم می کند. می‌تواند از این زمان برای دریافت ویژگی‌های هوش مصنوعی برای گوشی‌های هوشمند به‌طور ناخودآگاه با دستگاه‌های گلکسی استفاده کند، در نتیجه تاثیر ویژگی‌های هوش مصنوعی آیفون در نهایت در اواخر امسال کاهش می‌یابد.

با توجه به تمایل اپل به انجام کارها به تنهایی باید دید که چقدر این ویژگی ها موثر هستند، در حالی که هوش مصنوعی نیازمند رویکردی بازتر و مشارکتی با سایرین در صنعت است. این دقیقاً چگونه است که سامسونگ برخی از مفیدترین ویژگی های هوش مصنوعی Galaxy را فعال کرده است که شامل Circle to Search و ترجمه تماس زنده است.

منبع sammobile
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.