بهترین راه موجود برای بازیابی اس ام اس های پاک شده در آیفون

مقدمه

بازیابی اس ام اس های پاک شده در ایفون هنگامی مورد نیاز است که شما یک پیام مهم و حیاتی را از گوشی خود پاک کرده اید. مسلما همه ما حداقل یک بار در این شرایط قرار گرفته ایم. در شرایطی که طی آن ما یک پیام مهم و اصلی را پاک کرده و به دنبال یک راه حل قوی برای این مشکل بوده ایم. در صورتی که شما هم در حال حاضر در این موقعیت ترسناک قرار دارید، ادامه مقاله امروز ما را از دست ندهید. امروز ما قصد داریم تا در مورد بازیابی اس ام اس های پاک شده در ایفون و بهترین راه موجود برای ریکاوری پیام یا بازیابی پیام با شما صحبت کنیم. پس با چیکاو همراه باشید.

ریکاوری چیست؟

قبل از پرداخت به آموزش بازیابی اس ام اس های پاک شده در ایفون، بیایید مبحث ریکاوری را بررسی کنیم. هنگامی که شما یک فایل را از روی گوشی خود حذف می کنید، تحت شرایط خاصی می توانید آن را بازیابی کنید. به فرایندی که در طی آن شما فایل را دوباره به دست می آورید، ریکاوری گفته می شود. ریکاوری می تواند مزایای خیلی زیادی برای شما تحت شرایط مختلف داشته باشد. همیشه شانس ریکاوری یک فایل، 50 درصد است. یعنی فقط 50 درصد احتمال دارد که شما بتوانید فعالیت مربوط به بازیابی اس ام اس های پاک شده در ایفون را به اتمام برسانید. برای درک بهتر ریکاوری، ما باید حذف شدن فایل درون سیستم عامل را بررسی کنیم.

یک فایل چگونه حذف می شود؟

طراحان سیستم عامل و افرادی که کرنل اصلی را طراحی می کنند، وظیفه مهمی دارند. این افراد باید بتوانند یک سیستم دقیق و قوی را برای پاک کردن فایل های اضافی طراحی کنند. این سیستم، نقض های زیادی دارد. همین نقض ها باعث شده اند تا بازیابی اس ام اس های پاک شده در ایفون ممکن شود. هنگامی که شما یک فایل را پاک میکنید تا فضای سیستم خود را آزاد کنید، در واقع ساختار آن فایل را از دست نمی دهید. سیستم عامل گوشی یعنی اندروید یا آی او اس، آن فایل را به عنوان یک فایل غیر فعال و قابل جایگزین علامت گذاری می کند. در این مثال، شما یک پیام را به صورت اتفاقی پاک کرده اید. در نتیجه، پیام شده غیر فعال شده و آماده بازیابی یا جایگزین شدن است.

به همین علت، هنگامی که شما یک پیام را به صورت اتفاقی پاک می کنید، هیچ چیز جدیدی نباید بر روی گوشی شما قرار گیرد. شما باید گوشی را خاموش کنید و سپس خیلی سریع مراحل مربوط به ریکاوری را دنبال کنید. حتی کش شدن اطلاعات از طریق پیام رسان های مختلف هم می توانند آسیب های زیادی را به فایل مورد نظر شما برساند. در نتیجه، پس از پاک شدن پیام، برای بازیابی اس ام اس های پاک شده در ایفون شما باید گوشی را خاموش کنید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

استفاده از Icloud backup برای بازیابی اس ام اس های پاک شده در ایفون

بازیابی اس ام اس های پاک شده در ایفون با استفاده از سیستم بکاپ آیفون خیلی کار راحتی نیست. خود شرکت اپل سیستمی را طراحی کرده است که با استفاده از آن شما می توانید پیام ها یا اس ام اس های پاک شده را ریکاوری کنید. استفاده از این سیستم قدرت مند  می تواند باعث شود تا شما خیلی راحت پیام های خود را ریکاوری کنید. مسلما شرکت اپل به اطلاعات و حریم خصوصی کاربران خود اهمیت زیادی می دهد. در نتیجه، سرویس های زیادی را برای بکاپ گیری و استفاده از همان بکاپ ها در اختیار کاربران قرارمی دهد.

استفاده از این سرویس می تواند به شدت خوب و پر بازده باشد. در نتیجه، اگر شما هم قصد بازیابی اس ام اس های پاک شده در آیفون را دارید، حتما باید از این سیستم استفاده کنید. اپل به علت تنظیمات امنیتی، قابلیت های روت و استفاده از کامپیوتر را به شما نمی دهد. در نتیجه، استفاده از این راه و استفاده از اپراتور های تلفن همراه شاید تنها راه موجود در جلوی پای شما به حساب بیایند.

استفاده از اپراتور های تلفن همراه

اپراتور هایی همچون ایرانسل و همراه اول نیز در زمینه ارائه خدمات مربوط به بازیابی اس ام اس های پاک شده در ایفون فعالیت می کنند. البته، آنها کاری به گوشی شما ندارند. هر پیامی که از طریق شبکه این اپراتور ها ارسال شود، برای مدت زمان معینی درون سرور های آنها ذخیره می شود. در نتیجه، شما می توانید با هماهنگی دستگاه قضایی ایران و هماهنگی پلیس، اطلاعات مورد نظر خود را از اپراتور ها دریافت کنید. چرا که این شرکت ها اطلاعات را به صورت مستقیم و بدون درخواست نیروی قضایی، در اختیار افراد عادی قرار نمی دهد.

مراحل بازیابی اس ام اس های پاک شده در ایفون

برای ریکاوری پیام ها، شما خیلی راحت می توانید مراحل زیر را دنبال کنید. توجه داشته باشید که این مراحل از طریق وب سایت Icloud هم قابل پیگیری هستند. پس در این زمینه هم مشکل خاصی برای شما به وجود نمی آید. توجه کنید که این مراحل باعث پاک شدن اطلاعات گوشی می شوند.

وارد تنظیمات گوشی اپل خود شوید. بر روی Apple ID بر روی قسمت بالا کلیک کنید.

وارد قسمت Icloud شوید، سپس Manage storage را باز کنید و به سراغ قسمت Backups بروید. لیستی از بکاپ های مختلف برای شما باز می شود. بهتر است که بکاپی که قبل از پاک شدن پیام مورد نظر دریافت کرده اید را باز کنید.

بازیابی اس ام اس های پاک شده در ایفون - چیکاو

حال صفحه را به پایین بکشید و گزینه Messages backup را پیدا کنید. مطمئن شوید که مقدار اطلاعات درون آن قرار گرفته است.

حال باید گوشی خود را ریست کنید. این امر همه اطلاعات سیو شده را پاک می کند. پس شما باید حتما از فایلی استفاده کنید که پیام شما را درون خود دارد.

حال وارد قسمت Settings>general>transfer or reset iphone > erase all content and settings شوید. حال گوشی شما ریست شده و همه اطلاعات پاک می شود. در نهایت دستگاه از شما میپرسد که کدام بک آپ را قصد دارید تا لود کنید. بک آپ مورد نظر را انتخاب کنید و بازیابی اس ام اس های پاک شده در آیفون را به اتمام برسانید.

مرحله آخر بازیابی اس ام اس های پاک شده گوشی اپل - چیکاو

اگر شما نمی خواهید تا همه فایل های خود را از دست بدهید، از وب سایت Icloud.com استفاده کنید.

منبع gadgets360
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.