iOS 18 پشتیبانی از RCS و هوش مصنوعی Generative را برای Sir به ارمغان خواهد آورد

مارک گورمن از بلومبرگ در آخرین خبرنامه خود برخی از شایعات جدید پیرامون انتشار آی او اس 18 را پوشش داد. به گفته منابع Gurman، iOS 18 به عنوان یکی از بزرگترین به روز رسانی های نرم افزاری در تاریخ iOS شناخته می شود.

یکی از به‌روزرسانی‌های بزرگ مورد انتظار، پشتیبانی از سرویس‌های ارتباطی غنی (RCS) در برنامه پیام‌های اصلی است.

اپل قبلاً اعلام کرده بود که پشتیبانی از RCS را در سال 2024 برای آیفون‌ها ارائه می‌کند که ویژگی‌های کراس پلتفرم را بین تلفن‌های iOS و Android باز می‌کند. این موارد شامل اشتراک‌گذاری رسانه با وضوح بالاتر، چت‌های گروهی بهبودیافته، رسیدهای خواندن، نشانگرهای تایپ، اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی و پیام‌رسانی از طریق Wi-Fi است.

Gurman: آی او اس 18 پشتیبانی از RCS و هوش مصنوعی Generative را به سیری خواهد آورد

یکی دیگر از جنبه های بزرگ iOS 18 بهبودهای هوش مصنوعی سیری خواهد بود. گورمن پیشنهاد می‌کند اپل قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد را با مدل زبان بزرگ خود (LLM) به iOS ارائه می‌کند که سیری و سایر برنامه‌های بومی مانند Messages را متحول می‌کند. ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی به سؤالات میدانی بهبود یافته و جملات تکمیل خودکار اجازه می‌دهد

طبق گزارش‌ها، اپل همچنین در حال بررسی ویژگی‌های هوش مصنوعی برای Apple Music، Pages، Keynote، Xcode و Shortcuts با اتوماسیون وظایف یکپارچه برای کارهای پیچیده است. ما هنوز با هرگونه اعلامیه رسمی فاصله داریم زیرا انتظار می رود iOS 18 در WWDC 24 در ماه ژوئن عرضه شود.

منبع gsmarena
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.