نمایندگان مجلس: پیگیر رفع فیلتر اینستاگرام و واتس اپ هستیم

عضو هیئت رئیسه مجلس به تازگی اعلام کرده است که اکثر نمایندگان خواهان رفع فیلتر دو پیام رسان واتساپ و اینستاگرام هستند. به گفته احد نادری سیاست های به کار گرفته شده برای فیلترینگ با این روش موثر نخواهد بود. برای اطلاع از جزئیات خبر تا انتهای مقاله همراه چیکاو باشید.

نمایندگان مجلس خواهان لغو فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ هستند

مدت زیادی است که دو شبکه اجتماعی اینستاگرام و واتساپ فیلتر شده اند. کسب و کار ها، روابط خانوادگی و تجاری و… در این مدت دستخوش تغییرات و آسیب های زیادی شده است. پیش از این در چیکاو گفتیم که “سخنگوی دولت: تدابیر لحاظ شده برای فیلترینگ به منظور کوچ افراد به پیام رسان های داخلی است” بعد از انتشار این خبر هم اکنون نمایندگان مجلس خواهان لغو فیلترینگ هستند.

به گفته احمد نادری، عضو هیئت رئیسه مجلس، اکثر نمایندگان مجلس خواهان لغو فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام هستند. این مخالفت در حالی بیان شده که برخی از نمایندگان مجلس درصدد به سرانجام رساندن طرح صیانت می باشند.

وی در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه تهران اعلام کرد:

«بخش زیادی از نمایندگان مجلس به ریاست قالیباف، پیگیر برداشته‌شدن فیلترینگ و رفع فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ هستند. جلسات زیادی برگزار شده که برخی از آن‌ها محرمانه است، اما بحث‌های جدی مطرح شده برای اینکه باید این فیلتر برداشته شود.»

به گفته هیئت رئیس مجلس بیشتر نمایندگان با رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ موافق هستند


نادری در نشست خود با دانشجویان اضافه کرد که: انجام فیلترینگ بدین صورت موثر نخواهد بود. وی با اشاره به اینکه فیلتر کردن این دو شبکه اجتماعی با روش فعلی جواب نمی دهد، رفتار های سلبی سال 1396 را یادآوری کرد. اگر یادتان باشد در سال 1396 و بعد از فیلترینگ تلگرام یک نهاد توسعه دهنده داخلی تلگرام طلایی را راه اندازی کرد. پس از مدتی تلگرام طلایی بدون فیلتر نیز حذف شد. با این تفاسیر این نوع فیلترینگ جواب نمی دهد.

در این مدت حواشی و اخبار زیادی درباره فیلترینگ شبکه های اجتماعی و سرویس های گوگل مطرح شده است. به عنوان مثال پیش از این در چیکاو گزارش کردیم که “فیلترینگ سرویس های گوگل ادامه دارد! فیلتر شدن 6 سرویس گوگل در 24 ساعت اخیر در ایران“.

آیا شما با فیلترینگ سرویس های گوگل و شبکه های اجتماعی موافق هستید؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.