فیلترینگ در آینده حذف خواهد شد

وزیر جوان ارتباطات، آذری جهرمی، اعلام کرد که دولت برنامه دارد تا تمامی روستا های بالای 20 خانوار را به اینترنت مجهز کند. همچنین فراهم کردن بستر توسعه تجارت الکترونیک و ادامه دورکاری و حذف فیلترینگ در آینده خبر داد. همراه چیکاو باشید.

به گزارش ایرنا، روز یکشنبه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و پایش اقتصادی کرونا، محمد جواد آذری جهرمی اعلام کرد توسعه اینترنت در مناطق روستایی کشور برنامه دولت بوده است که همه گیری کرونا باعث شد سرعت بالاتر رود و مناطق محروم تر و ضروری تر تحت عنوان پروژه ویژه سریع تر به اینترنت مجهز شوند.

وزیر ارتباطات درباره تامین و تقویت اینترنت حوزه های روستایی برای تحصیل مجازی گفت:

“ما برنامه داشتیم که تا پایان دولت تمام روستاهای کشور را به شبکه اینترنت متصل کنیم که همه‌گیری کرونا سرعت کار را بالا برد و لازم شد که مناطق محروم‌تر با نیاز ضروری‌تر به صورت پروژه ویژه تعریف شوند.”

آذری جهرمی درباره افزایش بازدهی دورکاری در دوران همه گیری کرونا اعلام کرد برنامه دولت توسعه پهنای باند کشور است که انجام شده و همچنین حمایت از کسب و کار هایی که خدمات دورکاری ارائه می دهند دومین برنامه ما است. از جمله مهمترین برنامه های که آذری جهرمی عنوان کرد ارائه سه خدمت پرطرفدار دستگاه ها در قالب اپلیکیشن با عنوان دولت همراه است.

آقای آذری جهرمی در رابطه با اینترنت ماهواره ای و احتمال فیلترینگ این چنین عنوان کرد:

“توسعه تکنولوژی و سربرآوردن بلاک‌چین و اینترنت ماهواره‌ای و.. باعث منسوخ شدن فیلترینگ خواهد شد. اصولا باید فیلترینگ فراموش شود و اگر فناوری جدیدی در راه است، در فکر فیلترینگ آن نباشیم.”

همچنین ادامه داد:

“آن چه اصالت دارد رقابت برای به دست آوردن بازار است که باید اصول خدمت‌رسانی و کسب سهمی از این بازار را در برنامه قرار دهیم. باید به سمت رقابت آزادانه در این فضا برویم تا بتوانیم سهمی از بازار آینده در این حوزه داشته باشیم”

منبع irna
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.