چگونه عکس را به پی دی اف تبدیل کنیم؟

برای تبدیل عکس به پی دی اف و در واقع برای تبدیل عکس ‌ها از قالب اولیه آن (jpeg ،png ،gif ،tif ،bmp ، jpg) به PDF، شما به یک نمایشگر تصویر نیاز دارید که دارای گزینه print باشد و بتواند آن قالب خاص تصویر را برای شما باز کند. همراه چیکاو باشید.

در حالی که ویندوز در سیستم عامل خود یک برنامه پیش فرض به نام Windows Photo Viewer ارائه می دهد. اما تعداد زیادی از برنامه‌های مختلف دیگر وجود دارد که برای نمایش تصاویر و یا چاپ آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برخی ازاین برنامه‌‌های معروف که از قابلیت نمایش و چاپ تصاویر پشتیبانی می‌کنند، شامل موارد زیر است:

Windows Photo Viewer

Irfanview

این دو نرم افزار ذکر شده در حقیقت به عنوان برنامه تبديل عکس به پي دي اف نیز به کار می‌رود.

 

Windows Photo Viewer بهترین نرم افزار تبدیل عکس به پی دی اف

Windows Photo Viewer به طور پیش فرض در Windows 10/8/7 و Vista در دسترس است. در ویندوز 10و8، عکس ها به طور پیش فرض با استفاده از برنامه جدید Photo باز می شوند و شما را از محیط دسک تاپ خارج می کنند. اما می توانید با کلیک راست روی تصویر و انتخاب Open With از لیست برنامه ها، Windows Photo Viewer را انتخاب کنید.

اگر می خواهید عکس‌های شما همیشه با نرم افزار Windows Photo Viewer باز شود، می توانید برنامه پیش فرض را که تصاویر با آن باز می‌شوند، تغییر دهید. برای این منظور لازم است که دستور زیر را دنبال کنید:

Control Panel-> Programs-> Set Your Default Programs

پس از دنبال کردن دستور بالا، در لیست برنامه‌ها Windows Photo Viewer را انتخاب کنید و آن را به عنوان به برنامه پیش فرض در نظر بگیرید. با این عمل دیگر تصاویر شما با این نرم افزار باز خواهند شد.

صرف نظر ازاینکه سیستم عامل فعلی شما چیست، فرایند تبدیل عکس به پی دی اف در کامپیوتر؛ با استفاده از Windows Photo Viewer به شرح زیر است:

 

 1. اگر قبلاً این کار را انجام نداده‌اید، با دسترسی به صفحه بارگیری، نرم افزار جانبی novaPDF را به منظور تبدیل عکس به پی دی اف، روی کامپیوترخود دانلود و نصب کنید.
 2. تصویر مد نظر خود رادر Windows Photo Viewer باز کنید.
 3. روی دکمه Print کلیک کنید یا Ctrl + P را فشار دهید تا پنجره Print Pictures باز شود.
 4. novaPDF را از لیست کشویی موجود انتخاب کرده و اندازه و کیفیت کاغذ را انتخاب کنید. به صورت اختیاری می توانید چندین تصویر را همزمان انتخاب کنید و با استفاده از طرح های از پیش تعریف شده آنها را چاپ کنید. با کلیک روی گزینه ها و ویژگی های چاپگر می توان به تنظیمات اضافی novaPDF دسترسی پیدا کرد.
 5. روی print کلیک کنید و فولدری را که می خواهید فایل PDF در آن ذخیره شود، در پنجرهSave PDF File As انتخاب کنید.

Windows Photo Viewer بهترین نرم افزار تبدیل عکس به پی دی اف - چیکاو

 

تبدیل عکس به پی دی اف در کامپیوتر با استفاده از IrfanView

Irfanview محبوب ترین نرم افزار و برنامه نمایش تصویر رایگان است و گزینه print را نیز دارا می‌باشد. به این ترتیب که برای تبدیل عکس به پی دی اف می توانید با استفاده از گزینه Print این برنامه و به کمک برنامه‌های جانبی به یک فایل PDF تبدیل کنید.

IrfanView دارای یک پلاگین جداگانه برای تبدیل عکس به پی دی اف است که نیاز به دانلود‌ برنامه‌های اضافی و جانبی دارد. برای تبدیل عکس به پی دی اف با استفاده از نرم افزار IrfanView، کافیست که مراحل زیر را دنبال کنید:

 

 1. در Irfanview به گزینه File رفته و Open را انتخاب کنید، تصویری که می خواهید به PDF تبدیل شود را نیز، انتخاب کنید (می تواند فقط یک تصویر باشد) و سپس Open را کلیک کنید.
 2. پس از باز شدن تصویر، به File بروید و Print را انتخاب کنید(علاوه بر این می توانید کلیدهای ترکیبی “Ctrl + P” را فشار دهید)
 3. در پنجره Print Preview شما باید novaPDF( که از قبل باید این برنامه را روی کامپیوتر خود نصب کرده باشیدرا از قسمت تنظیمات چاپگر انتخاب کنید. شما می توانید اطلاعات هدر / پاورقی را اضافه کنید، اندازه تصاویر راانتخاب کنید و همچنین تعداد نسخه ها را انتخاب کنید (صفحات جداگانه).
 4. وقتی کادر گفتگوی ذخیره PDF File As ظاهر شد، یک مکان سفارشی را انتخاب کنید که در آن فایل PDF را ذخیره کنید و OK را کلیک کنید.این گزینه همچنین می تواند قبل از شروع تبدیل عکس به پی دی اف در پنجره Print Preferences تنظیم شود.

تبدیل عکس به پی دی اف در کامپیوتر با استفاده از IrfanView - چیکاو

 

تبديل عکس به پي دي اف در ايفون

برای تبدیل عکس به پی دی اف در ایفون، نیاز به نرم افزار خاصی وجود ندارد، زیرا با یک ترفند ساده این کار به راحتی قابل انجام است. برای این منظور مراحل شرح داده شده در زیر را، عینا انجام دهید:

در گوشی خود، گالری تصویر  را باز کنید(Photos) پس از آن، آلبومی را که می‌خواهید تصاویر آن را به پی دی اف تبدیل کنید، پیدا کرده و وارد آن شوید. سپس در قسمت بالای صفحه، گزینه select  را کلیک کرده و بعد از آن تصویر و یا تصاویر مورد نظر خود را برای تبدیل شدن به قالب پی دی اف انتخاب کنید.

مقاله پیشنهادی: آموزش ساخت شماره مجازی

در مرحله بعد روی گزینهshare  کلیک کنید و سپس در گزینه print  را از منوی باز شده، انتخاب و کلیک نمایید.

حالا شما گزینه‌های print   را مشاهده خواهید کرد. در این بخش با انگشت شصت، تصویر را بزرگ کنید و با قرار دادن انگشت شصت و اشاره روی صحفه گوشی و کشیدن در جهت مخالف، تصویر  را به قالب پی دی اف تبدیل کنید.

اگر چندین تصویر از قبل انتخاب شده باشند،به صورت اتوماتیک، همه تصاویر به قالب پی دی اف تبدیل می‌شوند. برای ارسال و یا اشتراک گذاری فایل‌های پی دی اف ایجاد شده، روی گزینه share کلیک کرده و آن را با مخاطبان خود در شبکه‌های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارید. یا اینکه فایل را در  مکانی از کامپیوتر خود ذخیره کنید.

 

تبديل عکس به پي دي اف اندرويد

اگر می خواهید برای پی دی اف کردن عکس در اندروید از نرم‌افزار خاصی استفاده نکنید، می توانید از برخی سایت‌ها برای تبديل عکس به پي دي اف آنلاين استفاده کنید.

 

یعنی بدین صورت که عکس های مد نظر خود را شماره گذاری کنید و سپس وارد سایت https://imagetopdf.com/ شده و در آنجا روی دکمه آبی رنگ به نام upload file کلیک کنید و تصاویر مد نظر خود را آپلود کرده، تا این سایت به شما فایل‌های پی دی اف شده را تحویل دهد.

تبديل عکس به پي دي اف در اندرويد - چیکاو

 

تبديل چند عکس به پي دي اف

تبدیل چند عکس به پی دی اف و یا همان ایجاد آلبوم عکس PDF این مزیت را دارد که با استفاده از یک فایل واحد در قالبی که به طور گسترده در چندین سیستم عامل شناخته می شود، عکس ها را با دیگران می‌توانید به اشتراک بگذارید. بنابراین نیازی نیست تعداد زیادی عکس را که حجم زیادی می‌گیرد ارسال کنید، یا آنها را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید و بدین شکل موجب کاسته شدن کیفیت تصاویر شوید، زیرا راه حل بهتری وجود دارد و می‌توان یک فایل پی دی اف را به سادگی از طریق ایمیل ارسال کنید.

شما می توانید به راحتی چند عکس را به فایل پی دی اف تبدیل کنید و با کمک novaPDF و Windows Photo Viewer آلبوم عکس PDF ایجاد کنید. و سپس آلبوم عکس ایجاد شده با قالب پی دی اف را ارسال کنید و یا به اشتراک بگذارید. روش انجام این کار بسیار ساده است، که مراحل آن در زیر آورده شده است:

 1. مطمئن شوید که novaPDF را روی کامپیوتر خود نصب کرده اید.
 2. با استفاده از Windows Explorer، تمام تصاویر مربوط به آلبوم را انتخاب کنید، روی یکی از آنها کلیک راست کرده و در لیست گزینه ها گزینه Print راانتخاب کنید تا پنجره Print Pictures باز شود.
 3. novaPDF رااز لیست موجود انتخاب کنید و نحوه نمایش تصاویر در آلبوم را انتخاب کنید.
 4. بر روی print کلیک کنید تا کادر گفتگوی ذخیره PDF File As باز شود و مسیر آلبوم PDF خود را انتخاب کنید.
 5. برای پایان دادن به تبدیل، تأیید را کلیک کنید.

تبديل چند عکس به پي دي اف - چیکاو

 

novaPDF شامل یک گزینه ادغام PDF (ترکیب)است، بنابراین یک راه آسان برای داشتن یک آلبوم PDF به روز شده ایجاد یک PDF با عکس های اولیه خود است (طبق مراحل شرح داده شده در بالا)، و با گذشت زمان می توانید عکس های بیشتری به این آلبوم اضافه کنید.

به سادگی عکس های جدید را با novaPDF اضافه کنید و آنها را با آلبوم PDF موجود ادغام کنید(می توانید عکس های جدید را قبل، بعد یا به عنوان پس زمینه و یا پیش زمینه برای PDF موجود اضافه کنید).

 

در این مقاله سعی کردیم، ساده‌ترین روش‌های تبدیل عکس به پی دی اف را بیان کنیم، در مقالات دیگر خود نیز در ارتباط با تبديل فايل پي دي اف به عکس و نرم افزار تبديل پي دي اف به عکس، صحبت خواهیم کرد.

در صورت داشتن هر گونه نظر، پیشنهاد و یا سوال و ابهام در ارتباط با تبدیل عکس به پی دی اف، می‌توانید آن را با ما از بخش نظرات در میان بگذارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

27 نظرات
 1. صبا می گوید

  کاش نمی ریخت بهم

 2. مرادی می گوید

  IrfanView خیلی عالی هست 😁

  1. Moji می گوید

   👍👍👍🌻

  2. تاجدار می گوید

   شما استفاده کردین؟ کار کردن باهاش راحته؟

 3. خانی می گوید

  خوب بود

 4. موذن می گوید

  خوب است
  لطفا آموزش ساخت اپل آیدی هم توضیح بدین

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   از نظر دلگرم کننده شما متشکریم.
   برای آموزش ساختن اپل آیدی به مقاله زیر سربزنید.
   چگونه اپل آیدی بسازیم؟

 5. آرمان می گوید

  عالی

  1. چیکاو می گوید

   سلام آرمان عزیز
   از اینکه ترفند های گفته شده در مقاله ” چگونه عکس را به پی دی اف تبدیل کنیم؟ ” برای شما مفید بوده است خوشحالیم. با سایر بخش های چیکاو همراه باشید.

 6. Gg می گوید

  چجوری عکس هام داخل کامپیوتر همیشه با نرم افزار Windows Photo Viewer باز بشه؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   دوست عزیز داخل مقاله توضیح دادیم ؛ مطالعه کنید و چنانچه سوالی برای شما پیش آمد با ما در میان بگذارید . موفق باشید .

 7. Mohsen می گوید

  نمیشه عکس رو ب متن تبدیل کرد؟

  1. چیکاو می گوید
 8. متین رضایی می گوید

  لطغا بهترین نرم افزار تبدیل عکس به پی دی اف رو معرفی کنید. سپاس

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   دوست عزیز داخل همین مقاله معرفی کردیم .

 9. نگاه می گوید

  من با IrfanView عکس هام رو به پی دی اف تبدیل کردم. خوب بود تقریبا 👍

  1. چیکاو می گوید

   سلام نگاه عزیز
   از اینکه مقاله آموزش تبدیل عکس به پی دی اف برای شما مفید بوده است خوشحالیم .

 10. پربها می گوید

  عکس را با چه فرمتی می‌توان به پی دی اف تبدیل کرد؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   عکس را با تمام فرمت های رایج می توان به پی دی اف تبدیل کرد .

 11. سهیلا خاوری می گوید

  چکار کنم که همیشه عکس‌هام با نرم افزار Windows Photo Viewer باز بشه؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام دوست عزیز
   از مسیر زیر
   Control Panel-> Programs-> Set Your Default Programs
   برنامه Windows Photo Viewer را انتخاب کنید .

 12. مجید یعقوبی می گوید

  چرا لینک سایت واسم باز نمیشه؟ گوشیم حافظه نداره نمیتونم اپلیکیشن دانلود کنم ☹️

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   دوست عزیز لینک ها مشکلی ندارند . اینترنت خودتون رو چک کنید . مرورگر رو تغییر بدین یا کش مرورگر رو پاک کنید .

 13. Mirzaee می گوید

  سلام من چند تا عکس دارم که داخلشون متن دست نویس هست آیا روشی هست که متن دست نویس رو به متن تایپی تبدیل کنم؟

  1. چیکاو می گوید
 14. Gisoo می گوید

  سلام. این مقاله برای زمانی هست کع قصد داشته باشیم عکس را به پی دی اف تبدیل کنیم. برای تبدیل عکس به متن باید چیکار کرد؟

  1. چیکاو می گوید

   سلام و درود
   به مقاله زیر مراجعه کنید .
   آموزش تمام تکنیک های تبدیل عکس به متن