تالک بک – TalkBack چیست و چگونه آن را فعال کنیم؟

رسانه چیکاو – بسیاری از کاربران نمی دانند که Talkback برای اندروید چیست، این ابزار در درجه اول برای کاربران با چشم ضعیف طراحی شده است. تالک بک از جمله ویژگی هایی است که از اندروید 4 به بعد برای کمک به کاربران نابینا و کم بینا توسعه یافته و ارائه شد و کاربران با فعالسازی آن قادرند تا تعامل بهتری با بخش لمسی صفحه نمایش اندروید داشته باشند. این برنامه با استفاده از تکنیک هایی نظیر ارتعاش، صدا و سخن گفتن به کمک افراد کم بینا و نابینا می رود. به عنوان مثال زمانی که فردی تماس می گیرد تالک بک تماس فرد را با استفاده از ارتعاش، صدا و اعلام فردی که تماس گرفته به اطلاع کاربر می رساند.

زمانی که قابلیت TalkBack فعال باشد با یک کلیک بر روی صفحه، برنامه مورد نظر باز نخواهد شد. ابتدا دستیار گوگل گزینه لمس شده را به صورت صوتی به شما شرح می دهد و اگر شما قصد داشتید همان برنامه را اجرا کنید بایستی دو بار بر روی آن کلیک کنید.

تالک بک - TalkBack چیست و چگونه آن را فعال کنیم؟ | رسانه چیکاو

آموزش فعالسازی قابلیت تالک بک در گوشی اندروید

برای فعالسازی قابلیت تالک بک در اندروید ابتدا وارد تنظیمات گوشی خود شوید. سپس به سمت پایین اسکرول کرده و گزینه Accessibility را بیابید و روی آن کلیک کنید. سپس از بخش Services گزینه TalkBack که خاموش است را فعال کنید. برای فعالسازی دو بار پیغامی به شما نمایش داده می شود که بایستی روی دکمه OK کلیک کرده تا فعال شود. حال قابلیت TalkBack برای شما فعال شده است. پس از فعالسازی به صفحه ای لینک داده خواهید شد که نحوه آموزش کار با تالک بک به شما توضیح داده خواهد شد.

تالک بک – TalkBack

قیمت: رایگان

سازنده: گوگل

سیستم عامل: اندروید

حجم: 12 مگابایت

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

1 نظر
  1. نوران نژاد می گوید

    به به چه قابلیت خوبی