کابل USB-C گوشی گلکسی شما برای آیفون 15 کاملا ایمن است

آیفون بالاخره به کانکتور USB-C تبدیل شد، به این معنی که کاربران اندروید و iOS اکنون می‌توانند کابل‌های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. کاربران سامسونگ یکی از بزرگترین ذینفعان استفاده اپل از USB-C در آیفون خواهند بود، اما آیا ممکن است کابل USB-C که با گوشی گلکسی خود دریافت کرده اید در نهایت به آیفون 15 آسیب برساند؟

پس از راه اندازی سری آیفون 15، توصیه یک خرده فروش چینی به یک خریدار در نهایت باعث ایجاد غوغای آنلاین شد. این فروشنده به یک مصرف کننده گفت که نباید از کابل های USB-C اندروید در آیفون 15 خود استفاده کند و گفت که کابل هایی که کمتر از 12 پین در یک طرف دارند می توانند به آیفون آسیب بزنند. اما این کاملاً نادرست است.

یک کابل USB-C می تواند تا 12 پین در هر انتها داشته باشد (در مجموع 24 پین)، و هنگامی که کابل به یک درگاه USB-C (مانند کابل آیفون یا گوشی هوشمند گلکسی) متصل می شود، پین های داخل آن پورت و پورت های روی کابل با هم ترکیب می شوند تا یک اتصال را آغاز کنند و به دستگاه های متصل کمک کنند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

با این حال، همه کابل های USB-C به همه 12 پین نیاز ندارند. تعداد پین‌ها بسته به مشخصات کابل، مانند حداکثر سرعت انتقال آن یا میزان برقی که به دستگاه متصل می‌دهد، می‌تواند متفاوت باشد، و تعداد پین‌های کمتر به این معنی نیست که با مشکل مواجه خواهید شد. برای کار کردن، یک کابل به سادگی باید با استاندارد USB-C مطابقت داشته باشد، و پیدا کردن کابل های USB-C که سازگار نیستند، این روزها بسیار سخت است.

و این اساساً به این معنی است که کابل‌های USB-C که با تلفن‌های اندرویدی فروخته می‌شوند، از جمله تلفن‌هایی با برند سامسونگ گلکسی، به خوبی روی آیفون 15 کار می‌کنند. بنابراین اگر دوستانی دارید که تصمیم به خرید آیفون جدید به جای Galaxy S23 Ultra دارند یا یک گلکسی Z Flip 5 و بخواهید کابل USB-C سامسونگ خود را قرض بگیرید، در دادن آن به آنها تردید نکنید.

منبع sammobile
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.