خبر های رفع فیلتر یوتیوب تایید شد

همان طور که می دانید، یوتیوب یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین سرویس های استریم ویدئو در جهان می باشد. این برنامه طی سال های اخیر برای کاربران ایرانی فیلتر بود. بسیاری از کاربران به کمک این پلتفرم از طریق پخش زنده و تولید محتوا درآمد زایی داشته اند. این سرویس کاربران زیادی را از تمامی سنین کودکی و نوجوانی و بزرگسالی به خود جذب کرده و تبدیل به منبعی برای یادگیری مطالب مختلف و سرگرمی شده است. همراه چیکاو باشید.

هم اکنون به نقل از بنابی، کارگروه مصادیق مجرمانه تصمیم گرفته است که برخی از سایت ها از جمله یوتیوب را برای گروه هایی مانند خبرنگاران، اساتید و دانشجویان رفع فیلتر کند. اطلاع رسانی در این زمینه به عهده دادستانی کل کشور می باشد.

برخی از کاربران نگران این موضوع هستند که قرارداد 25 ساله ایران و چین که بخشی از آن در زمینه توسعه اینترنت است، محدودیت دسترسی کاربران به اینترنت را به دنبال داشته باشد. وزیر ارتباطات در پاسخ به این گمانه زنی ها اعلام کرده است که، سند راهبردی منعقد شده بین ایران و چین هیچگونه محدودیتی را به دنبال نداشته و در زمینه توسعه گام بر میدارد. آذری جهرمی پیش تر نیز اعلام کرده بود که اینترنت ملی به معنی قطع ارتباط با اینترنت بین الملل نمی باشد.

با وجود اینکه روز به روز تحریم های گوگل برای برخی از کشور ها از جمله ایران در حال افزایش است، به طوری که از مدتی پیش استفاده از خدمات گوگل را با آی‌ پی‌ های ایرانی محدود شده، رفع فیلتر یوتیوب حتی برای اقشار خاصی از مردم می تواند خبر امیدوار کننده ای باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.