ویژگی جدید واتساپ به کاربران اجازه می دهد چندین پیام خوانده نشده را پاک کنند

طبق گزارش‌ها، واتساپ در حال کار بر روی ویژگی جدیدی است که به کاربران اجازه می‌دهد کنترل بیشتری برای مدیریت تعداد پیام‌های خوانده نشده خود در برنامه اندرویدی خود داشته باشند.

این ویژگی در حال حاضر در حال توسعه است، بنابراین آزمایش کنندگان بتا که از طریق برنامه بتا Google Play ثبت نام کرده اند ممکن است هنوز به آن دسترسی نداشته باشند.

ویژگی گزارش‌شده ممکن است برای کسانی که حجم بالایی از پیام‌های متنی را در برنامه دریافت می‌کنند و مدیریت مکالمات را در نتیجه آن دشوار می‌دانند، یک موهبت باشد.

بر اساس گزارشی از ردیاب به‌روزرسانی واتساپ WABetaInfo، پلتفرم پیام‌رسانی فوری در حال آزمایش ویژگی جدیدی است که هر بار که کاربر برنامه را باز می‌کند، تعداد پیام‌های خوانده نشده را بازنشانی می‌کند.

اگرچه این ویژگی در نسخه بتای واتساپ برای اندروید 2.24.11.13 مشاهده شد، اما در حال حاضر فعال نیست و کاربران بتا ممکن است هنگام نصب آخرین نسخه بتا آن را پیدا نکنند. طبق گزارش، این ویژگی از طریق تنظیمات Notifications قابل دسترسی خواهد بود (زمانی که واتساپ آن را قابل مشاهده کرد).

بر اساس اسکرین شات به اشتراک گذاشته شده توسط انتشارات، گزینه تنظیمات جدید در اعلان ها اضافه شده است. در حال حاضر، در زیر گزینه Light، کاربران می توانند دو گزینه را ببینند – یکی به آنها اجازه می دهد پیش نمایش اعلان ها را فعال کنند و دیگری اعلان های واکنش ها را نشان می دهد. یک گزینه جدید در اسکرین شات بین این دو گزینه با عنوان Clear unread when app opens نشان داده می شود. در توضیح آن آمده است: «هر بار که برنامه باز می‌شود، تعداد پیام‌های خوانده‌نشده شما پاک می‌شود.»

این می تواند یک ویژگی مناسب برای کسانی باشد که با حجم زیادی از پیام های متنی غرق می شوند. به عنوان مثال، من روزانه بین 15 تا 20 پیام جدید دریافت می کنم و گاهی اوقات عبور از همه آنها دشوار است.

برخی از آنها ممکن است حتی از من نخواهند که به آنها پاسخ دهم. با این حال، اگر آنها را باز نکنم، نماد چت‌ها در پایین همچنان تعداد چت‌هایی را که خوانده‌ام رها کرده‌ام نشان می‌دهد. کسانی که با تعداد زیادی پیام به گروه های متعدد اضافه می شوند، می توانند با همین مشکل مواجه شوند.

در حالی که دیدن برنامه سازماندهی نشده با هزاران پیام خوانده نشده یک ناراحتی جزئی است، اما خوب است که ببینیم این پلتفرم فکر می کند که این ممکن است تجربه برخی از کاربران را خراب کند. این گزارش نشان می‌دهد که وقتی کاربر گزینه تنظیمات را تغییر می‌دهد، هر بار که برنامه را باز می‌کند، تعداد خوانده‌نشده به صفر می‌رسد و نیازی به باز کردن دستی هر چت را از بین می‌برد.

منبع gadgets360
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.