تجربیات واقعی افراد از کاشت مو

این روزها به لطف پیشرفت علم و تکنولوژی، کاشت موی طبیعی یک روش مؤثر، ایمن و موفق  برای درمان طاسی سر محسوب می­شود. تحقیقات صورت گرفته بیانگر این مطلب هستند که انواع روش های کاشت مو در کلینیک­های تخصصی توانسته­اند درصد موفقیت 90 تا 95 درصد را به ثبت برساند. این امر به واسطه پیدایش روش­های نوین کاشت گرافت مو میسر شد و درنهایت باعث شده است تا طیف گسترده ای از افراد برای درمان طاسی اقدام کنند. این افراد پس از انجام شیوه درمانی مذکور، نظرها و تجربیات مختلفی را به ثبت رسانده که می­توانند برخی راهنمایی­ها را منتقل سازند. به همین دلیل در اینجا، مهم­ترین نکات تجربیات این افراد را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

سلب‌ مسئولیت: بخش تحریریه‌ی چیکاو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

تجربیات افراد از روش‌های مختلف کاشت مو

تجربیات و میزان رضایت متقاضیان پیوند موی طبیعی، ارتباط مستقیمی با روش درمانی آن­ها داشته است. بزرگ‌ترین مسئله‌ای که تصمیم­گیری از طریق نظرهای سایر افراد را دشوار می­سازد، تعدد روش­های موجود برای پیوند مو است؛ چراکه، بیشتر نظرهای منفی به روش­های سنتی پیوند مو اشاره دارند. در ادامه نظرهای موجود را به تفکیک روش­های موجود ارائه خواهیم ساخت.

 نظرات در خصوص روش میکروگرافت

بدون اغراق، بیشترین امتیاز و نظرهای مثبت به روش کاشت مو میکروگرافت نسبت داده شده است؛ چراکه، این روش توانسته است بسیاری از محدودیت­های تکنیک­های پیشین را از بین ببرد. متقاضیانی که تحت درمان با این روش قرار گرفته­اند حداکثر نتایج را در کنار حداقل عوارض جانبی مشاهده کرده­اند. در میان نظریات موجود، متداول­ترین مواردی که به آن­ها اشاره شده است، به شرح زیر هستند:

 • امکان کاشت با تراکم بسیار بالا
 • نتایج طبیعی و ماندگار
 • دوره نقاهت کوتاه
 • عدم ایجاد زخم و اسکار

قابل ­ذکر است که این روش در کشورمان به صورت انحصاری و تنها توسط کلینیک تخصصی هلیا قابل دستیابی است؛ لذا برای دسترسی به خدمات کلینیک هلیا و مشاهده نمونه کارهای این مجموعه می­بایست به وب سایت و پیج رسمی کلینیک بین المللی هلیا مراجعه کنید.

نظرات درباره روش FUT

تکنیک FUT روش سنتی پیوند مو محسوب شده و این روش در حقیقت نقطه مقابل روش میکروگرافت محسوب می­شود؛ چراکه، در طول این پروسه درمانی پزشک می­بایست با ایجاد برش­های گسترده اقدام به استخراج فولیکول­های مو کند. به دلیل ایجاد این برش­ها، افراد نقاهت طولانی­تر و نیاز به ایجاد پانسمان را گزارش داده­اند. البته این تکنیک از هزینه پایین­تری برخوردار بوده و برای افرادی که به طاسی گسترده دچار هستند نیز نتایج قابل قبولی را ارائه داده است.

نظرات درباره روش FUE

روش FUE برخی از مزایای روش میکروگرافت را در اختیار زیبا جویان قرار می­دهد؛ چراکه، در طول این روش، لزومی به ایجاد برش­های گسترده نبوده و درنتیجه آن فرد شاهد خونریزی، بخیه و غیره نخواهد بود. همچنین میزان تهاجم و طول دوره نقاهت این تکنیک نسبت به روش FUT کمتر است. به لطف مزایای این روش، فرد قادر است تا پس از گذشت 1 الی 2 روز، به امورات روزمره خود بپردازد.

نظرات درباره روش SUT

روش SUT یکی از انواع روش های کاشت مو محسوب شده که توانسته است میزان رضایتمندی بالایی را به ثبت برساند. فرآیند استخراج فولیکول­ها در این روش شباهت زیادی به روش FUE داشته و وجه تمایز آن به­کارگیری تجهیزات اتوماتیک برای استخراج فولیکول­ها است. ازجمله مزایایی که برای این روش به ثبت رسانده­اند می­توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • جلسه درمان با مدت‌زمان کم
 • دوره نقاهت کوتاه‌مدت
 • نتایج طبیعی و پایدار

مزایا و معایب کاشت مو از دیدگاه افراد مختلف

تمامی روش­های درمانی از برخی مزایا و معایب برخوردار هستند؛ فرآیند پیوند مو نیز از این قاعده مستثنی نیست. شیوه­های نوین پیوند مو نظیر روش میکروگرافت توانسته­اند نتایج بسیار ایده آلی را به ثبت رسانده و رضایت متقاضیان را کسب کنند؛ این در حالی است که روش­های سنتی و روش­های ناشناخته چنین موفقیتی را به ثبت نرسانده­اند. چنانچه بخواهیم در یک جمع­بندی مزایا و معایب انواع روش های کاشت مو را معرفی کنیم، به جدول زیر خواهیم رسید:

مزایا معایب
نتایج طولانی­مدت احساس درد موقت
ظاهر طبیعی و مناسب احتمال بروز حساسیت و التهاب
عدم نیاز به مراجعات مکرر غیرقابل برگشت بودن کاشت
عدم نیاز به پرداخت­های مکرر نیاز به رعایت نکات مراقبتی
درمان در 1 جلسه محدودیت در فولیکول­های بانک مو

رضایت افراد از نتایج کاشت مو

بر اساس نظرهای موجود، چند عامل مهم در میزان رضایت متقاضیان کاشت گرافت مو تأثیرگذار بوده­اند. برخی از موارد مهمی که به آن­ها اشاره شده است، عبارتند از:

 1. میزان تبحر پزشک معالج
 2. تکنیک کاشت گرافت مو
 3. محیط و تجهیزات کلینیک مربوطه
 4. دریافت مشاوره و خدمات پس از کاشت

علاوه بر موارد ذکرشده، میزان تبعیت فرد زیبا جو از دستورالعمل­های مراقبتی کاشت مو نیز در نتایج نهایی و میزان رضایت دخالت داشته است. افرادی که نکات مراقبتی قبل و بعد از درمان را با دقت دنبال کرده­اند، به‌مراتب نتایج ایده آل­تری را نسبت به سایر افراد دریافت کرده­اند.

هزینه کاشت مو بر اساس تجربیات افراد

یکی از نکات دیگری که بسیاری از مراجعین به آن توجه داشته­اند، میزان هزینه پروسه پیوند مو است. بر اساس داده­هایی که این افراد به ثبت رسانده­اند، میزان هزینه پرداختی آن­ها ارتباط مستقیمی با سابقه پزشک، روش کاشت داشته است. همچنین وسعت طاسی ایشان نیز در هزینه نهایی مداخله­گر بوده است. یک نکته جالب دیگری که در این نظریات به چشم می­خورد این است که مراجعه به بهترین کلینیک کاشت مو به معنای پرداخت هزینه­های هنگفت نبوده است. درواقع، برخی از این مراکز که سابقه خوبی را نیز ثبت کرده­اند امکاناتی نظیر تقسیط هزینه درمان را در اختیار مراجعین خود قرار داده­اند.

انتخاب بهترین کلینیک و دکتر کاشت مو بر اساس نظرات افراد

همان­طور که خواندید، افرادی که برای کاشت مو اقدام کرده­اند، موارد مشخصی را برای انتخاب و تعیین بهترین کلینیک کاشت مو اعلام کرده­اند. مهم­ترین مواردی که این افراد به آن­ها اشاره داشته­اند شامل تبحر و سابقه پزشک، تجهیزات و امکانات کلینیک، امکان دریافت مشاوره و خدمات پس از کاشت و مواردی از این دست می­شوند. بهترین مسیری که به واسطه آن می­توانید از میزان رضایت یک کلینیک پوست و مو اطمینان حاصل کنید، مراجعه به پیج رسمی آن مجموعه است. هم­اکنون می­توانید نمونه­ کارها و دستاوردهای کلینیک­های معتبر نظیر کلینیک فوق تخصصی هلیا را در وب سایت و پیج رسمی این مجموعه مشاهده کرده و برای دریافت مشاوره رایگان اقدام کنید.

انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو: به چه نکاتی توجه کنیم؟

اشخاصی که نسبت به پیوند موی طبیعی اقدام کرده­اند، به موارد بسیار مهمی جهت انتخاب مراکز کاشت اشاره داشته­اند. مهم­ترین نکاتی که توانسته­اند موجبات رضایت بیشتر ایشان را فراهم سازند به شرح زیر هستند:

دریافت مشاوره و خدمات پس از درمان

بسیاری از مراجعین اطلاعات لازم در خصوص پروسه درمان را در اختیار نداشته و حتی از سایر گزینه­های درمانی خود اطلاعی ندارند. دریافت مشاوره اصولی متقاضیان را قادر می­سازد تا دغدغه­ها و نیازهای خود را مطرح ساخته و از نتایج قابل دریافت درک بهتری را کسب کنند. همچنین جلسات پس از درمان و امکان ارتباط با پزشک معالج می­تواند روند درمان را تحت کنترل قرار داده و از طرفی دغدغه­های احتمالی زیبا جویان را کاهش دهد.

پزشک متخصص و کادر درمانی مجرب

میزان تجربه و سابقه پزشک معالج در خصوص کاشت مو با روش­های مختلف، می­تواند یکی از مهم­ترین معیارهای انتخاب کلینیک مربوطه ارزیابی شود. این دسته از متخصصین با تازه­ترین تکنیک­های پیوند مو آشنایی کامل داشته و می­توانند بهترین روش درمان را برای افراد متقاضی مورداستفاده قرار دهند. همچنین میزان صداقت پزشک در مطرح سازی نتایج قابل دریافت می­تواند تأثیر مستقیمی بر روی میزان رضایت مراجعین داشته باشد.

برخورداری از مجوز رسمی وزارت بهداشت

برخورداری از مجوز رسمی وزارت بهداشت، مسئله‌ای است که تنها توسط متقاضیان ریزبین موردتوجه قرار می­گیرد؛ چراکه، برخورداری از این مجوز بدان معناست که خدمات کلینیک مربوطه مورد تائید وزارت بهداشت کشور قرار گرفته است.

دسترسی به تجهیزات مدرن و امکانات کافی

نتایج حاصل از پیوند موی طبیعی، تا حد زیادی با تجهیزات مورداستفاده و روش درمانی در ارتباط هستند. از دیدگاه متقاضیان، کلینیک­هایی که به تجهیزات مدرن و پیشرفته مجهز بوده و خدمات متنوعی را ارائه می­دهند در دسته بهترین کلینیک کاشت مو قرار می­گیرند. همچنین مراکزی که به کادر اداری و سالن­های مناسب مجهز هستند، تجربه بهتری را برای متقاضیان رقم زده­اند.

تنوع خدمات قابل دریافت

تنوع خدمات درمانی، ازجمله ویژگی­های بارز بهترین کلینیک کاشت مو محسوب می­شود. تنوع خدمات این مراکز مراجعین را قادر می­سازند تا به گزینه­های بیشتری دسترسی داشته و بر اساس بودجه، شرایط و نیازهای خود اقدام به درمان کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.