چگونه صدای یخچال را قطع کنیم؟ 5 علت صدای یخچال

یکی از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین وسایل برقی که هر یک از ما در خانه‌های خود از آن استفاده می‌کنیم یخچال‌ها هستند. در واقع شما زندگی مدرن امروزی را بدون وجود این دستگاه نمی‌توانید تصور کنید و حضور آن در خانه برای همه ما ضرورت دارد. به همین جهت برندهای تولید کننده لوازم خانگی اغلب در تولید یخچال نیز نقش داشته و این دستگاه را با مدل‌های مختلف و امکانات متفاوت طراحی می‌کنند. این وسیله برقی ممکن است در کنار مزایای بسیاری که برای زندگی شما دارد مشکلاتی را نیز به همراه داشته باشد. یکی از مواردی که در یخچال ممکن است مشاهده کنید و ما نیز در این مقاله می‌خواهیم به آن بپردازیم صدای یخچال می‌باشد.

سلب‌ مسئولیت: بخش تحریریه‌ی چیکاو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

صداهایی که در یخچال تولید می‌شوند ممکن است ناشی از عوامل مختلفی باشند که از جمله آنها می‌توان به چیزهایی مانند جریان هوا تغییر در فشار گاز یا حتی کثیف بودن زیاد محیط داخلی یخچال اشاره داشت. اگر شما هم با صداهای عجیبی در یخچال خود روبرو شده‌اید و نمی‌دانید برای قطع شدن این صداها باید چه کاری انجام دهید این مقاله را دنبال کنید. در لیست زیر موضوعاتی را مشاهده می‌کنید که در طول این مقاله به آن پرداخته شده است و با استفاده از این راهنما می‌توانید به بخش مورد نظر خود مراجعه نموده و ایرادهای مربوط به صداهای ناشناس در یخچال را برطرف نمایید. البته انجام این کار بدون داشتن تخصص هرگز پیشنهاد نمی‌شود و به شما توصیه می‌کنیم با کارشناسان ما در این لینک ارتباط باشید.

نمایندگی تعمیر یخچال ال جی در اهواز

وقتی یخچال صدای عجیب و غیرعادی می‌دهد چه کاری انجام دهیم؟

همانطور که می‌دانید صدای یخچال و قطع نشدن آن به دنبال عوامل مختلفی ایجاد می‌شود و به هر حال نشان دهنده وجود مشکلی در دستگاه شما خواهد بود. برای اینکه بتوان متوجه شد چگونه صدای یخچال را قطع کنیم لازم است در مرحله اول قادر باشیم به درستی منبع تولید این صدا را در دستگاه خود تشخیص دهیم. به عنوان مثال اگر حس می‌کنید صدا از قسمت پشتی یخچال شما به گوش می‌رسد باید بررسی کنید آیا دستگاه را به درستی روی زمین قرار داده‌اید و نحوه نصب آن مناسب می‌باشد یا خیر.

درون یخچال را نگاهی انداخته و مطمئن شوید هیچ قطعه‌ای درون یخچال به هم برخورد نمی‌کند. این یعنی لازم است همه قطعات داخلی یخچال شما به درستی در جای خود قرار گرفته باشند. همچنین می‌توانید به بررسی درب یخچال بپردازید و مطمئن شوید به درستی بسته شده باشد و حتی گاهی اوقات قرار گرفتن چیز کوچکی در بین مسیر قفسه‌های دستگاه می‌تواند عامل تولید صدا در یخچال شما باشد.

چرا از یخچال صدا می‌شنوید؟

شما یخچال خود را از هر برند و مدلی که تهیه کرده باشید معمولاً متوجه سر و صداهایی از دستگاه می‌شوید که بسیاری از آنها عادی و کاملاً طبیعی هستند. اما اگر زمانی می‌رسد که متوجه می‌شوید این صداها ناهنجار شده و شما را آزار می‌دهند باید بدانید یک عملکرد غیر عادی در یخچال شما در حال رخ دادن است. به عنوان مثال منشا این صدای آزاردهنده در دستگاه شما می‌تواند از کمپرسور یخچال باشد.

یکی از صداهایی که در حالت عادی و استاندارد نیز در یخچال شنیده می‌شود زمانی است که موتور کمپرسور دستگاه روشن و خاموش می‌شود. این اتفاق زمانی می‌افتد که می‌خواهیم برق در سیم‌ها جریان پیدا کند. البته این صدا آنقدر آرام است که شما اغلب آن را نمی‌شنوید. اما اگر زمانی در حال کارکرد قطعات صدای آن به گوش شما رسیده و مطمئن شوید این صدا قبلاً در دستگاه شما وجود نداشته است نشان دهنده یک وضعیت غیر عادی در یخچال شما خواهد بود و به شما نشان می‌دهد که یکی از قطعات داخلی دستگاهتان دچار آسیب شده است.

چگونه می‌توانیم صدای یخچال خود را قطع کنیم؟

برای رفع صدای یخچال یکی از اولین کارهایی که می‌توانید انجام دهید تمیز کردن کویل‌های کندانسور دستگاه می‌باشد. این کویل‌ها در پشت یخچال شما قرار گرفتند و ممکن است به دنبال جمع شدن گرد و خاک و کثیفی زیاد مسدود شده باشند. نتیجه این اتفاق افزایش یافتن میزان فشار و ایجاد صدای بلند در یخچال خواهد بود. بنابراین یکی از راهکارهای مهم برای پیشگیری از صدای یخچال تمیز کردن منظم کویل‌های کندانسور است. مورد دیگر بررسی و تنظیم پایه‌های دستگاه می‌باشد که ممکن است به دنبال عدم تراز آنها شما متوجه صدای غیر عادی در کارکرد یخچال خود شوید.

مطمئن شوید یخچال خود را در نزدیکی دیوار یا وسایل دیگر قرار نداده‌اید و این فاصله کوتاه باعث صدای بلند دستگاه نشده است. در آخرین مرحله نیز باید موتور یخچال توسط یک فرد متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد. برای تشخیص اینکه چگونه صدای یخچال را قطع کنیم نیاز به تشخیص منبع آن وجود دارد و در بسیاری از موارد موتور یخچال منبع این صدا می‌باشد.

علت شنیده شدن صدای تق تق در یخچال

یخچال شما در هر برندی که باشد امکان دارد زمانی دچار مشکل شده و شما صدایی شبیه تق تق را از آن بشنوید. این صدا می‌تواند شما را نگران ساخته و به دنبال راهکاری باشید تا به کمک آن متوجه شوید چگونه صدای یخچال را قطع کنیم و بتوانید عامل اصلی این صدا را تشخیص دهید.

در بسیاری از موارد شنیده شدن صدای تق تق از یخچال به دنبال شل شدن ظرف تخلیه دستگاه اتفاق می‌افتد. برای حل این مشکل و از بین بردن این صدای غیر طبیعی تنها کافی است به سراغ سینی آب که معمولاً در قسمت پایینی و پشت یخچال شما جای گرفته است بروید. حالا سینی را با استفاده از یک چسب محکم در جای خود قرار دهید. اگر همچنان صدای تق تق یخچال شما ادامه داشت برای بررسی موارد دیگر بهتر است از افراد متخصص کمک بخواهید یا جهت تعمیر یخچال سامسونگ در شیراز  مراجعه نموده و مشکل خود را کامل توضیح دهید.

علت صدای شرشر آب در یخچال

یکی دیگر از صداهایی که در تمام برندهای یخچال ممکن است ایجاد شده و برای شما دردسرساز باشد صدای شرشر آب در یخچال می‌باشد. این اتفاق را در یخچال‌هایی مشاهده خواهیم کرد که دارای یخ ساز هستند. این صدای شرشر زمانی شنیده می‌شود که یخچال شما به وضعیت دیفراست یا یخ زدایی می‌رود و شما صدای شرشر یخچال را می‌شنوید.

برای پیدا کردن راه حل اینکه چگونه صدای یخچال را قطع کنیم باید وضعیت هیتر المنت که برای آب کردن یخ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد را نیز مورد نظر داشته باشیم. گاهی این صدای شرشر بسیار کم است و می‌توانیم آن را نادیده بگیریم اما اگر صدا به قدری زیاد می‌شود که آزاردهنده شده است حتماً برای رفع مشکل و پیدا کردن عامل اصلی آن از متخصصین حاضر در مراکز تعمیراتی مجاز کمک بخواهید.

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در شیراز

چرا صدای وزوز در یخچال شنیده می‌شود

از دیگر صداهای متداول که در یخچال‌ها شنیده می‌شود صدای وزوز می‌باشد. اگر در این شرایط نیز بخواهیم بدانیم چگونه صدای یخچال را قطع کنیم حتماً باید از یک فرد متخصص کمک بخواهید. اغلب این مشکل در یخچال‌های کهنه و قدیمی دیده می‌شود نه به دنبال فرسوده شدن موتور یا کهنه شدن پایه‌های نگهدارنده با آن مواجه می‌شویم. البته گاهی نصف به علت نیم سوز شدن یخچال صدای وزوز آن را می‌شنوید. به هر حال تشخیص علت اصلی این صدا نیاز به راهنمایی‌های یک فرد متخصص دارد. می توانید از طریق سایت https://pishgamanservice.com/ اطلاعات بیشتری در خصوص رفع صدای یخچال کسب نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.