آیفون SE بعدی در سال 2025 با صفحه نمایش OLED آیفون 14 عرضه می شود

اپل آخرین آیفون SE مقرون به صرفه خود را در سال 2022 و آیفون قبلی قبل از آن در سال 2020 به بازار عرضه کرده است، اما به نظر می رسد که این شرکت این بار یک سال را رها خواهد کرد و آیفون بعدی را در سال 2025 عرضه خواهد کرد. این همان چیزی است که امروز یک گزارش جدید از کره تکرار می کند.

وقتی آیفون SE بعدی عرضه شود، ویژگی‌ای خواهد داشت که قبلاً در این محدوده مقرون به صرفه دیده نشده بود: صفحه نمایش OLED. همه مدل‌های قبلی آیفون SE به جای آن مجهز به پنل‌های LCD بودند، اما اکنون ارزان‌ترین آیفون در نهایت موفق خواهد شد.

این گزارش ادعا می کند که سه سازنده نمایشگر در حال حاضر برای سفارشات اپل برای آیفون SE بعدی مبارزه می کنند، به طوری که سامسونگ (شاید در کمال تعجب) کمترین قیمت را برای هر پنل 30 دلاری ارائه می دهد، BOE قیمت 35 دلاری را ارائه می دهد، در حالی که Tianma با 40 دلار پیش رفت. هنوز هیچ‌کدام برنده قرارداد نشده‌اند، زیرا طبق گزارش‌ها اپل با ارائه تنها 20 دلار به ازای هر پنل مخالفت کرده است، بنابراین مذاکرات همچنان ادامه دارد.

پنل های مورد استفاده در SE بعدی مشابه پنل هایی هستند که در آیفون 13 و آیفون 14 مشاهده می شود. بنابراین باید انتظار داشته باشیم که آیفون SE 2025 دارای صفحه نمایش 6.1 اینچی با وضوح 1170×2532، حداکثر روشنایی 1200 نیت و شاید بتوانیم حتی شیشه سرامیک شیلد در بالا (اگرچه تایید نشده است و می توان از آن صرفه جویی کرد تا مقداری پول در بسته کامل صرفه جویی شود).

گزارش کره‌ای امروز می‌گوید هم سامسونگ دیسپلی و هم BOE بازدهی خوبی را برای این پنل‌ها تضمین کرده‌اند، در حالی که تیانما احتمالاً یک رقیب جدی نیست زیرا فناوری آن از رقبا عقب‌تر است. مزیت سامسونگ (و احتمالاً دلیلی که ارزان‌ترین قیمت را ارائه کرده است) این است که پنل‌های آیفون 14 را می‌سازد تا بتواند از تمام ابزارهای آن یا حتی موجودی پنل‌های موجود در صورت وجود استفاده کند.

سامسونگ همچنین می‌تواند در تلاش برای کنار زدن BOE، قیمت SE را پایین بیاورد زیرا می‌تواند سود بیشتری از پنل‌های سری آیفون 15 و آیفون 16 به دست آورد. در همین حال، BOE به تمام سفارش‌های اضافی که می‌تواند دریافت کند، نیاز دارد، زیرا سال گذشته فرصت خوبی برای افزایش ظرفیت تولید پنل‌های OLED خود را از دست داد، زیرا در ساخت پنل‌های آیفون 15 با مشکل مواجه شد، بنابراین سفارش‌های بیشتری را به نمایشگر سامسونگ داد.

منبع gsmarena
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.