گوشی های سامسونگ کجا تولید می شوند؟ جایی که فکر می کنید نیست!

سامسونگ بزرگترین فروشنده گوشی های هوشمند روی کره زمین است. داده‌های چند ردیاب صنعتی نشان داد که این شرکت به طور مداوم بیش از 300 میلیون دستگاه در سال ارسال می‌کند. همانطور که احتمالاً می توانید تصور کنید، یک شبکه تولیدی وسیع برای پمپاژ بیش از یک چهارم میلیارد دستگاه در سال مورد نیاز است.

این شرکت در چندین کشور در سراسر جهان کارخانه دارد. با این حال، واقعاً فرقی نمی‌کند که گوشی‌های سامسونگ در چه کشوری ساخته می‌شوند. سامسونگ یک استاندارد کیفیت واحد را در تمام کارخانه‌های خود حفظ می‌کند.

گوشی های گلکسی سامسونگ کجا ساخته می شوند؟

  • چین

شما فکر می کنید چین جایی است که اکثر گوشی های سامسونگ گلکسی تولید می شوند. به هر حال چین قطب تولید جهانی است. همچنین جایی است که اپل بخش عمده ای از آیفون های خود را تولید می کند. ناگفته نماند که OEM های چینی بر بازار گوشی های هوشمند تسلط یافته اند.

سامسونگ در واقع آخرین کارخانه باقی مانده گوشی های هوشمند خود را در چین در سال جاری تعطیل کرد. از سال 2019، این شرکت هیچ گوشی در جمهوری خلق نمی‌سازد. قبلاً دو کارخانه در چین داشت، اما از آنجایی که سهم بازار سامسونگ در این کشور به زیر 1 درصد رسید، مجبور شد تولید خود را کاهش دهد. دیگر برای سامسونگ تولید گوشی در چین منطقی نیست. به همین دلیل است که اکنون این کار را متوقف کرده است.

  • ویتنام

ویتنام در واقع جایی است که اکثر گوشی های سامسونگ ساخته می شوند. مرکز تولید سامسونگ در استان تای نگوین ویتنام واقع شده است، جایی که دو کارخانه در حال تولید گوشی های هوشمند، تبلت ها و دستگاه های پوشیدنی هستند. این شرکت در حال افزودن یک کارخانه دیگر به تاسیسات برای افزایش بیشتر تولید خود در کشور است. کارخانه های موجود سالانه 120 میلیون دستگاه تولید می کنند. بیشتر عرضه جهانی سامسونگ، از جمله برای بازارهایی مانند آمریکای شمالی و اروپا، از ویتنام تامین می شود.

  • هندوستان

هند نه تنها بزرگترین کارخانه موبایل سامسونگ را دارد، بلکه بر اساس ظرفیت تولید، بزرگترین واحد تولید تلفن همراه در جهان است. سامسونگ در سال 2017 اعلام کرده بود که 620 میلیون دلار برای دو برابر کردن تولید گوشی های هوشمند در هند سرمایه گذاری خواهد کرد. این کارخانه در سال 2018 در نویدا، اوتار پرادش، هند افتتاح شد. ظرفیت تولید این کارخانه در حال حاضر 120 میلیون دستگاه در سال است.

بخش عمده ای از عرضه برای بازار هند در نظر گرفته شده است. این یکی از پرسودترین بازارهای گوشی های هوشمند برای سامسونگ است. با توجه به مالیات‌های وارداتی در کشور، سامسونگ به تولید داخلی نیاز دارد تا بتواند به طور موثر با رقبای خود در قیمت رقابت کند. این شرکت گوشی های سری گلکسی M و گلکسی A خود را نیز در اینجا تولید می کند. با این حال، سامسونگ ممکن است گوشی های هوشمند ساخت هند را به بازارهای اروپا، آفریقا و غرب آسیا نیز صادر کند.

  • کره جنوبی

سامسونگ تأسیسات تولیدی را در کشور خود یعنی کره جنوبی راه اندازی می کند. همچنین بیشتر قطعاتی که این شرکت از شرکت های خواهر خود تهیه می کند، در آنجا ساخته می شود. با این حال، کارخانه تولید گوشی های هوشمند آن در کره جنوبی کمتر از 10 درصد از محموله های جهانی را تشکیل می دهد. واحدهای تولید شده در اینجا عمدتاً برای بازار محلی شرکت در نظر گرفته شده است.

  • برزیل

سامسونگ یک کارخانه تولیدی در برزیل نیز دارد. این در سال 1999 راه اندازی شد. بیش از 6000 کارگر در کارخانه ای که سامسونگ گوشی های هوشمند خود را در سراسر آمریکای لاتین عرضه می کند، مشغول به کار هستند. با توجه به اینکه برزیل مالیات وارداتی بالایی نیز دارد، تولید داخلی به سامسونگ نیز اجازه می دهد تا محصولات خود را با قیمت رقابتی در این کشور عرضه کند.

  • اندونزی

اندونزی نیز کشوری است که گوشی های سامسونگ در آن تولید می شود. این تصمیم نسبتاً اخیر این شرکت برای شروع ساخت گوشی در این کشور بود. این کارخانه در سال 2015 افتتاح شد و ظرفیت تولید حدود 800000 دستگاه در سال را دارد. این برای سامسونگ برای پاسخگویی به تقاضای محلی کافی است.

چگونه اولویت های تولید سامسونگ در حال تغییر است؟

بازار گوشی های هوشمند در دهه گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است. سازندگان چینی گوشی های هوشمند در تمام بخش های بازار به شدت رقابتی شده اند. سامسونگ مجبور شده خود را با فشارهای فزاینده سازگار کند.

این امر منجر به تغییر اولویت های تولیدی این شرکت شده است. سامسونگ اولین گوشی هوشمند ODM خود، گلکسی A6s را در سال 2019 عرضه کرد. این دستگاه توسط شخص ثالث برای بازار چین تولید شده است. راه حل ODM به سامسونگ اجازه می دهد تا حاشیه های خود را در دستگاه های مقرون به صرفه بهبود بخشد. اکنون انتظار می رود در آینده نزدیک 60 میلیون گوشی هوشمند ODM را به بازارهای سراسر جهان ارسال کند.

تغییر بیشتر به مدل ODM به این معنی است که سامسونگ از تمام ظرفیت تولید موجود در کارخانه های خود استفاده نخواهد کرد. این امر مگر اینکه به طور کلی محموله‌ها برای بازار گوشی‌های هوشمند افزایش یابد و بتواند سهم بازار خود را افزایش دهد.

گوشی های اورجینال سامسونگ کجا تولید می شوند؟

برخی تصورات غلط در مورد گوشی های “اورجینال” سامسونگ بر اساس کشور سازنده وجود دارد. تمام گوشی‌های سامسونگ که در کارخانه‌های خود شرکت یا شرکای ODM آن ساخته می‌شوند، «اورجینال» هستند. فرقی نمی کند کارخانه در کره جنوبی باشد یا برزیل. یک گوشی هوشمند ساخته شده در کارخانه در ویتنام ذاتاً بهتر از گوشی اندونزی نیست.

دلیلش این است که این کارخانه ها فقط دستگاه ها را مونتاژ می کنند. همه آنها اجزای یکسانی را دریافت می کنند و فرآیندهای تولید و کیفیت یکسانی را دنبال می کنند. نیازی نیست نگران باشید که آیا گوشی سامسونگ شما اورجینال است یا خیر. مگر اینکه یک جعلی آشکار باشد که پشت آن عبارت “Samsang” یا چیزی دیگر باشد.

 

منبع sammobile
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.