ابزار انتقال eSIM سامسونگ اکنون با تلفن های غیر گلکسی کار می کند

eSIM یک ویژگی عالی است، زیرا به شما امکان می دهد بدون نیاز به سیم کارت فیزیکی، اپراتور را تغییر دهید. با این حال، انتقال eSIM از یک دستگاه به دستگاه دیگر یک کار طاقت فرسا است، زیرا شما باید از حلقه ها بپرید و چندین دستورالعمل را دنبال کنید، و این دستورالعمل ها برای هر حامل شبکه سلولی متفاوت است.

برای حل این مشکل، گوگل سال گذشته ابزار انتقال eSIM را در MWC 2023 راه اندازی کرد و سامسونگ آن را در One UI 5.1 پیاده سازی کرد. با این حال، ابزار انتقال eSIM سامسونگ فقط بین دستگاه‌های گلکسی کار می‌کرد. اکنون این محدودیت برداشته می شود.

به نظر می رسد که سامسونگ ابزار انتقال eSIM خود را با سایر گوشی های هوشمند اندرویدی (غیر سامسونگ) سازگار می کند. به نظر می رسد این ویژگی با One UI 6.1 وارد شده است و اولین دستگاه هایی که نسخه جدید One UI را اجرا می کنند گلکسی S24، گلکسی S24 پلاس و گلکسی S24 اولترا هستند.

میشال رحمان توانست یک منوی پاپ آپ برای انتقال eSIM خود از Pixel 8 Pro به Galaxy S24 Ultra دریافت کند. این ویژگی از یک کد QR استفاده می کند که می تواند برای انتقال eSIM از یک گوشی هوشمند اندرویدی به گوشی دیگر، اسکن شود. با این حال، لازم به ذکر است که این ویژگی در حال حاضر فقط با سیم‌کارت‌های الکترونیکی T-Mobile در ایالات متحده کار می‌کند.

گوگل سال گذشته اعلام کرد که Deutsche Telekom، شرکت مادر T-Mobile، اولین اپراتور خواهد بود که از ابزار انتقال eSIM اندروید پشتیبانی می کند. بنابراین، ممکن است اپراتورهای بیشتری در سراسر جهان از ابزار انتقال eSIM برای تلفن های هوشمند اندرویدی پشتیبانی کنند. سامسونگ از روش خود برای انتقال eSIM در One UI 5.1 استفاده می کرد. با این حال، به نظر می رسد که این شرکت اکنون از مکانیزم انتقال eSIM گوگل استفاده می کند، که منویی با سرویس های Google Play را در گوشی هوشمند اندرویدی در نزدیکی باز می کند.

این یک گام بزرگ به سمت عادی سازی ثبت و انتقال eSIM در دستگاه های اندرویدی است. همه تلفن‌های اندرویدی که اکنون با ابزار انتقال eSIM Google ارائه می‌شوند، از انتقال eSIM بین دستگاه‌های اندرویدی از هر برندی پشتیبانی می‌کنند، اما قابلیت اطمینان به اپراتور شبکه همچنان باقی است. اگر اپل و گوگل با یکدیگر همکاری کنند تا امکان انتقال eSIM بین iOS/iPadOS و Android را فراهم کنند، عالی خواهد بود.

منبع sammobile
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.