راهنمای عملی سفارش طراحی اپلیکیشن اندروید و آی او اس

طراحی اپلیکیشن و ساخت اپلیکیشن، یکی از مهمترین کار هایی است که کسب و کار ها برای پیشرفت فعالیت و افزایش درگیری کاربران انجام می دهند. حال در صورتی که شما نیاز به ساخت و طراحی یک اپ داشته باشید باید چگونه و از کجا طراحی اپلیکیشن را سفارش دهید. همچنین برای سفارش برنامه موبایل، چه مواردی را باید در نظر داشته باشید. در این مقاله به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

چه مواردی برای طراحی اپ نیاز است؟

برای طراحی اپلیکیشن خوب به این موارد نیاز است. البته باید توجه داشته باشید که هر کدام از این موارد را در دسترس شما نباشد، می توانید قبل از طراحی اپ، سفارش دهید.

  1. طراحی لوگو متناسب برای اپلیکیشن
  2. داشتن سایت یا طراحی سایت همراه با طراحی اپلیکیشن
  3. طراحی اپلیکیشن برای هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس

طراحی لوگو متناسب برای اپلیکیشن

قبل از هر کاری و طراحی هر اپلیکیشن، شما باید به لوگو اپلیکیشن خود دقت کنید. لوگو اپلیکیشن باعث می شود که در انبوهی از اپلیکیشن ها، اپ شما به خوبی دیده شود. همچنین این لوگو باید نمادی از کسب و کار شما باشد تا به خوبی برندینگ و جنبه های بازاریابی کسب و کار شما را هم پوشش دهد.

لوگو نماد اصلی کسب و کار شماست. این اولین قدم برای طراحی اپ است. البته می توانید در حین طراحی اپ، در صورتی که آژانس مورد نظر دارای بخش طراحی است، مشاوره در زمینه طراحی لوگو دریافت کنید. طراحی لوگو در حال حاضر مهمترین بخشی است که شاید در ابتدای کار باید انجام گیرد. لوگو شما در صورتی که مناسب نباشد، نیاز به بازطراحی دارد و این مورد هزینه های گزافی برای کسب و کار شما در اینده به همراه خواهد شد.

تفاوت لوگو اپلیکیشن با لوگو سازمانی

لوگو اپلیکیشن با لوگو سازمانی در بسیاری از موارد متفاوت است. برای مثال اسنپ و تپ سی. اسنپ و تپسی از دو نوع لوگو یکی برای شرکت و دیگری برای اپلیکیشن و کسب و کار خود استفاده می کنند. نام دارنده اسنپ، شرکت گروه اینترنت ایران است. همانطور که خودتان هم متوجه شده اید، تا به حال اسمی از این شرکت نشنیده است. بسیاری از کسب و کار های انلاین نیز بدینگونه هستند.

بنابراین نتیجه می گیریم که با توجه به سیاست های بازاریابی و شرکت شما نام اپلیکیشن می تواند متفاوت با نام شرکت باشد. البته در برخی موارد بهتر است که این دو همانند باشند که می توانید با مشاوره دیجیتال مارکتینگ از آژانس طراحی اپلیکیشن خود، این مورد را تعیین کنید.

داشتن سایت یا طراحی سایت همراه با طراحی برنامه موبایل

سایت بخش اصلی یا پایه ی هر کسب و کار دیجیتال است. شما نمی توانید بدون اینکه یک سایت داشته باشید، کسب و کار خود را انلاین در نظر بگیرید. بسیاری از مشتریان با داشتن یک پیج اینستاگرام، دیگر نیازی به سایت نمی بینند اما غافل از این که بدون داشتن سایت شما همچنان افلاین یا به صورت سنتی در حال کار هستید.  شاید برای شما سوال شود که داشتن اپلیکیشن چه ارتباطی به سایت دارد. خب این مبحث به موارد مختلفی می تواند مرتبط باشد.

اولین مورد این است که با داشتن سایت، کاربران به راحتی کسب و کار شما را پیدا خواهند کرد. کافی است در گوگل نام اپ یا کسب و کار شما را سرچ کنند، کمتر از یک ثانیه وارد سایت شما شده اند. خب این مورد مخصوصا در تبلیغات کلامی یا دهان به دهان به رشد شما کمک خواهد کرد.

شاید مجدد برای شما سوال ایجاد شود که، مارکت های اندرویدی و ای او اسی وجود دارند. چرا سایت داشته باشیم. در جواب باید گفت: سایت پایگاه اصلی کسب و کار شماست و تمام اطلاعات داخل سایت قرار داده خواهد شد بنابراین به سایت فقط به عنوان یک مکان برای دانلود اپلیکیشن خود نگاه نکنید. حتی می توانید قابلیت های اپلیکیشن خود را داخل سایت قرار دهید تا کاربرانی که تمایل به دانلود اپ شما ندارند از سایت استفاده نمایند.

دومین مورد شما با داشتن یک سایت، به راحتی می توانید در گوگل و سایت های دیگر اپلیکیشن و خدمات خود را با قیمت پایین تبلیغ کنید. شما با طراحی یک اپ حتما قصد گسترش روز به روز کسب و کار خود را دارید. بنابراین نداشتن یک سایت بزرگترین اشتباه برای شما محسوب خواهد شد.

در صورتی که شما نمی خواهید هزینه زیادی برای طراحی سایت نیز انجام دهید، می توانید به راحتی با یک سایت ساز در زمان کم با هزینه کم، بهترین نتیجه را دریافت کنید. یک سایت داشته باشید و بدون درگیری فنی و مشکلات هاست بازاریابی خود را نیز بهبود بخشید.

طراحی اپلیکیشن برای هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس

انچه در این مقاله برای طراحی اپلیکیشن نیاز بود و به عنوان پیش نیاز اپ محسوب می شد، تا به اینجای کار بیان کردیم. حال بهتر است که به موضوع اصلی یعنی ساخت اپ بپردازیم. طراحی اپ بسته به این که شما برای چه کسب و کاری نیاز به اپ دارید و چه امکاناتی می خواهید، هزینه های مختلفی دارد. همچنین برای طراحی اپلیکیشن از روش های مختلفی استفاده می شود. اما انچه که مهمترین بخش در سفارش طراحی اپلیکیشن است، طراحی برای اندروید و آی او اس به صورت همزمان است.  دلیل این مورد هم مخاطبان شما در اینده خواهند بود. شما هزینه های مختلفی را در اینده برای کسب و کار خود متحمل خواهید شد، حال زمانی که به بازدهی رسیده و کاربران به اپلیکیشن و خدمات شما رغبت نشان داده اند، کاربران ای او اسی را فراموش میکنید. یا بالعکس کاربران اندرویدی را کنار می گذارید؟ قطعا در حال حاضر مخاطبان ما در دو پلتفورم اندروید و آی او اس وجود دارند، حال ممکن است درصد ان کم و بیش باشد اما هر گروه ویژگی های خاص خود را دارد. برای مثال با این حال که کاربران اندروید تعداد بیشتری دارند اما کاربران ای او اس، هزینه بیشتری بابت خدمات پرداخت می کنند.

بنابراین مهمترین و اصلی ترین بخش را فراموش نکنید و حتما در سفارش طراحی اپ، اپلیکیشن برای هر دو پلتفورم اندروید و آی او اس را سفارش دهید.

در بخش بعدی حتما توجه داشته باشید که شما امکانات را به آژانس طراح خود بگویید و اجازه دهید که مشاوران آنها شما را راهنمایی کنند. آژانس های طراحی اپ با توجه به سابقه ای که در کار خود دارند، قطعا پیشنهاد هایی به شما خواهند داد  که باعث می شود عملکرد اپلیکیشن و قابلیت های اپلیکیشن شما بسیار بهتر شده و کلید طلایی اپلیکیشن شما باشد.

حال ممکن است برای شما سوال ایجاد شود که هزینه طراحی اپلیکیشن چگونه است و چطور می توانم قبل از سفارش طراحی اپلیکیشن هزینه ان را بدانم ویا مشاوره رایگان دریافت کنم. شما می توانید به راحتی در صفحه هزینه طراحی اپلیکیشن  از سایت آژانس ایران وبر، اقدام به ثبت درخواست مشاوره برای دریافت هزینه اپلیکیشن کنید. همچنین هزینه حدودی هر اپلیکیشن را نیز در این صفحه می توانید مشاهده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments