هواوی از فناوری AR HUD برای خودروها رونمایی کرده که شیشه جلو را به یک صفحه نمایش هوشمند تبدیل می کند

هواوی به تازگی از جدیدترین نوآوری خود در نمایشگاه بین المللی خودرو مونیخ که در آلمان برگزار می‌شود، رونمایی کرد. این فناوری جدید AR HUD نام دارد که یک سیستم مبتنی بر واقعیت افزوده است و می‌تواند با تبدیل شیشه‌ی جلو خودرو به یک نمایشگر هوشمند بزرگ، میزان دید جلو راننده را تقویت کند. همراه چیکاو باشید.

 طبق نکات رسمی، فناوری جدید AR HUD یک صفحه نمایش آموزنده و تعاملی برای جلو پنجره خودرو ارائه می‌دهد. جهت اطلاع باید بگوییم که، HUD یک ویژگی رایج در هواپیماهای نظامی مانند هواپیماهای جنگنده است که در آن جزئیات مهم مانند سرعت، ارتفاع و سایر اطلاعات مهمی که برای اطلاع خلبان لازم است، در مقابل او نمایش داده می‌شود. اکنون، غول فناوری چینی به دنبال استفاده از این فناوری مبتنی بر واقعیت افزوده برای ارائه راه حلی مشابه در نسل‌های آینده خودروها است. این برند معتقد است که از طریق این فناوری، خودروسازان قادر خواهند بود فناوری‌های جدید، ایمنی و سرگرمی را با هم ادغام کرده و یک تجربه رانندگی جدید ایجاد کنند.

فناوری جدید AR HUD در صفحه نمایش هواوی - چیکاو

این نمایشگر بزرگ و هوشمند هواوی AR HUD دارای زاویه دید بزرگ ۱۳ درجه در ۵ درجه است، که درواقع یک صفحه نمایش بزرگ ۷۰ اینچی است و می‌تواند تا ۷.۵ متر از مسیر را در جلو پوشش دهد. برای این که دید راننده دچار شلوغی اعلانات روی نمایشگر نشودو هیچگونه مزاحمتی نیز برای دیدن مسیر جلو خود را نداشته باشد، این شرکت سیستم مربوطه را در قسمت پایین پشت فرمان ایجاد کرد. AR HUD جدید قادر به ارائه اطلاعات ناوبری مانند فاصله مسیر، اطلاعات مربوط به تعداد خطوط در جاده آینده و سایر اطلاعات مهم مانند شرایط آب و هوا خواهد بود. علاوه بر این، جنبه بسیار جالبی که این فناوری ارائه می‌دهد این است که می‌تواند به صورت دید در شب یا دید کمکی در زمان باران شدید، سناریوهای کم نور، یا حتی مه، به راننده به شکل بسیار خوبی کمک کند تا از نظر دید جلو دچار مشکل نشود.

نمایشگر بزرگ و هوشمند هواوی AR HUD - چیکاو

این امر ایمنی راننده و سرنشینان را نیز تضمین می‌کند. این شرکت اظهار داشت که AR HUD همچنین دارای صفحه نمایش فول اچ دی است و تا 100PPD خواهد بود و مسائلی مانند روشنایی کم، کنتراست کم یا اعوجاج تصویر که به فناوری سنتی HUD آسیب می‌رساند، مانع آن نمی‌شود. به عبارت دیگر، می‌توان از آن به عنوان یک ابزار سرگرمی و چند رسانه‌ای نیز استفاده کرد که ویژگی پخش فیلم یا ویدیو را ارائه می‌دهد. سایر برنامه‌های جالب شامل قابلیت ارائه سیستم نقشه برداری سه بعدی است که اطلاعاتی را در مورد پارکینگ‌ها، رستوران‌ها، مغازه‌ها، پمپ بنزین‌ها و موارد دیگر را به صورت آنی ارائه می‌دهد.

منبع GIZMOCHINA
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.