اینستاگرام به فیلتر خودکار دایرکت های توهین آمیز مجهز می شود

اینستاگرام به قابلیت فیلترینگ جدیدی برای پیام های شخصی مجهز می شود. براین اساس کاربران می توانند به کمک این ابزار پیام های آزار دهنده ای که در دایرکت اینستاگرام دریافت میکنند را به صورت خودکار فیلتر کنند. همراه چیکاو باشید.

در راستای اقدامات مختلفی که اینستاگرام برای جلوگیری از سخنان توهین آمیز کرده است هم اکنون ابزار حدیدی را برای کاربران و بویژه افراد معروف فراهم کرده است. پیش از این اعمال فیلترینگ خودکار برای نظرات ( کامنت ها) در سال 2018 فعال شد. این پیام رسان به طور خودکار نظراتی که توهین به ظاهر یا شخصیت فرد باشد را مسدود می کند. چند ماه پیش Instagram اعلام کرد که حساب کاربری افرادی که چندین پیام توهین آمیز و آزار دهنده ارسال کنند را، غیرفعال می کند.

برای فیلتر کردن پیام های خصوصی از بخش جدیدی که با نام Hidden Words نمایش داده می شود، می توان اقدام کرد تا اینگونه پیام ها به فولدر جداگانه ای انتقال یابد. برای حذف یا گزارش این پیام ها کاربر باید روی آن ضربه بزند. 

گرچه امکان شخصی سازی کلمات توهین آمیز برای کاربران فراهم شده است اما اینستاگرام نیز در همکاری با «سازما‌ن‌های برجسته‌ی ضد تبعیض و زورگویی» لیستی از کلمات را تهیه کرده است. این قابلیت از هفته آینده برای کاربران چند کشور ارائه می شود و پس از آن به طور گسترده ای در اختیار تمام افراد قرار می گیرد. 

به گفته اینستاگرام به زودی ابزاری ارائه می شود تا علاوه بر اکانت اینستاگرام سایر حساب های کاربری افرادی که از سخنان توهین آمیز استفاده می کنند را مسدود کنیم. این قابلیت در هفته های آینده در دسترس کلیه کاربران قرار خواهد گرفت.

منبع gizchina
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.