بهترین زمان برای تعویض باتری آیفون

بهترین زمان برای تعویض باتری آیفون را باید هر کاربری بداند تا بتواند مناسب ترین اقدام را در درست ترین زمان انجام دهد برای درک بهتر این موضوع که چه زمانی باید باتری آیفون را عوض کنیم به  سایت شفاف مراجعه کنید

سلب‌ مسئولیت: بخش تحریریه‌ی چیکاو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

باتری ها در گوشی های هوشمندی چون آیفون مهم ترین قسمت تشکیل دهنده ای هستند که کارابران باید توجه ویژه ای به آن ها داشته باشند تا بتوانند بهره مندی مطلوبی از آیفون خود به عمل آورند.

از آن جا که به جهت تشخیص بهترین زمان برای تعویض باتری آیفون باید به نکات و مسائل مختلفی توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین اقدام ممکن را انجام دهید، در متن زیر اطلاعات مفید و به درد بخوری آورده ایم که دانستن آن ها منجر به تجربه ی مطلوبی در این راستا خواهند شد.

چرا باید باتری آیفون را تعویض کرد؟

وجود باتری در آیفون بسیار ضروری می باشد تا جایی که فقدان آن سبب از کار افتادگی آیفون می گردد و عملاً یک آیفونِ بدون باتری بلا استفاده است. اما سوال این جاست که آیا یک باتری برای آیفون کافی است؟

در جواب این سوال باید بگوییم که باتری های آیفون رفته رفته ظرفیت اولیه ی خود را از دست می دهند، از این رو یک باتری برای یک آیفون کافی نیست و باید در مواقع لازم، یعنی مواقعی که باتری مربوطه کارایی خود را از دست داده، اقدام به تعویض آن کنید.

نا گفته نماند اگر در زمان لازم اقدام به تعویض باتری آیفون خود نکنید و این مسئله را سرسری بگیرید باید منتظر عواقب مختلفِ ناشی از این سهل انگاری خود باشید، عواقبی که حتی ممکن است باعث بر کاهش کارایی و حتی از کار افتادگی گوشی شوند.

زمان مناسب برای تعویض باتری آیفون

زمان مناسب برای تعویض باتری آیفون وقتی است که با مسائلی چون موارد زیر مواجه شوید:

 • طولانی شدن فواصل شارژ باتری
 • کوتاه شدن مدت زمانِ ذخیره ی انرژی در باتری
 • خالی شدن های ناگهانی انرژی باتری
 • داغ شدن باتری
 • دریافت اخطار از جانب تنظیمات آیفون (در بخش تنطیماتِ سری جدید آیفون ها پی تواتید اطلاعات مفیدی در رابطه با سلامت باتری آیفون خود دریافت کنید)
 • باد کردن باتری
 • و مورد های دیگر.

در واقع وقتی شاهد اختلالی از جانب باتری گوشی خود شدید و این موضوع را فهمیدید که باتری آیفون شما دیگر همچون قبل کارایی لازم را ندارد، باید اقدام به تعویض و خرید نمونه ی جدیدی کنید.

در تعویض باتری آیفون توجه به چه نکاتی ضروری است؟

گفتنی است که اگر فهمیدید آیفون شما نیاز به باتری جدیدی دارد و باید اقدام به تعویض کنید، لازم است به یک سری نکات توجه کنید تا بهترین اقدام ممکن را در این راستا داشته باشید.

ضروری ترین نکات در تعویض باتری آیفون شامل مواردی است که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

 • اگر بخواهیم به مهم ترین نکته در این راستا اشاره کنیم لازم است اصل بودن و نبودن باتریِ مربوطه را ذکر نماییم. توجه کنید باید حتماً نمونه ای بخرید که از اصل بودن آن اطمینان دارید.
 • در خرید این کالا حتماً نمونه ای تهیه نمایید که مناسبِ مدل آیفون شما است.
 • تعویض باتری را به افراد متخصص در این حوزه بسپارید.
 • و به طور کلی سعی کنید با دقت و احتیاط اقدامات لازم در این راستا را انجام دهید.

هزینه لازم برای تعویض باتری آیفون

هزینه لازم برای تعویض باتری آیفون متغیر است و نمی توان رنج ثابتی را گفت. مدل آیفون، میزان ظرفیت باتری، انصاف مراجع فروش، نوسانات اقتصادی کشور و .‌‌.. چند مورد از عواملی هستند که باعث بر ثابت نبودن هزینه های تعویض باتری آیفون شده اند.

لازم به تاکید است بگوییم با این که نمونه های تقلبی موجود در بازار مستلزم پرداخت هزینه های به مراتب کمی هستند اما خرید آن ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود، زیرا این نمونه ها نه تنها کارایی لازم را ندارند بلکه ممکن است باعث بر بروز اختلالات مختلفی هم شوند، اختلالاتی که در ادامه ملزم به پرداخت هزینه های هنگفتی خواهند شد.

به همین دلیل در خرید باتری آیفون نباید خساست به خرج دهید و باید تمام سعی خود را کنید تا اصل ترین نمونه را خریداری نمایید. در واقع خرید باتری اصل آیفون شاید هزینه بیشتری نسبت به خرید نمونه های تقلبی داشته باشد اما با توجه به کارایی بالا و مطلوبی که دارد، در نهایت برآورد هزینه های آن بسیار کمتر خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.