خودروهای ارائه شده در جدیدترین شرایط فروش ایران‌خودرو

شرکت خودروسازی ایران‌خودرو، سهم بزرگی از بازار خودرو کشور را در اختیار دارد. محصولات این خودروساز اقتصادی هستند و به همین خاطر مشتریان بسیاری برای خرید آن‌ها تقاضا می‌کنند.

حجم تولیدات ایران‌خودرو نمی‌تواند پاسخگوی نیاز بازار باشد؛ از طرفی، به دلیل کمبود قطعات و تحریم‌های پیاپی، افزایش تولید تا حد برطرف شدن نیازهای بازار، امکان‌پذیر نیست. بنابراین ایران‌خودرو دست به دامن ابزارهای دیگری شده و محصولات خود را از طریق قرعه‌کشی عرضه می‌کند. متقاضیان برای ثبت ‌نام ایران‌ خودرو باید به سامانه فروش یکپارچه خودرو مراجعه و مشخصات خود را ثبت می‌کنند. سپس برندگان قرعه ‌کشی ایران ‌خودرو باید پیش‌پرداخت ذکر شده در سایت را در مدت زمان معینی واریز کنند.

ایران‌ خودرو محصولات مختلفی را در شرایط فروش خود ارائه می‌دهد و متقاضیان حق انتخاب دارند. این خودروساز اخیرا چندین محصول جدید را معرفی کرده که از سال 1401 در شرایط فروش آن حضور دارند. برخی از این محصولات به پیشرانه‌های جدید و به روزتری مجهز شده‌اند، اما برخی نیز همچنان نیروی مورد نیاز خود را از پیشرانه‌های قدیمی تامین می‌کنند و در عوض تغییرات ظاهری جزئی‌ای را تجربه کرده‌اند.

اکنون در جدیدترین شرایط فروش اعلام شده از سوی ایران‌خودرو، محصولات زیر عرضه می‌شوند:

پژو پارس سال سفارشی (ELX) با موتور XU7P

ایران‌خودرو از سال 1401 برخی از پژو پارس‌ها را با سه ویژگی ترمز عقب دیسکی، شیشه دودی عقب و رینگ 15 اینچی آلومینیومی عرضه می‌کند و پسوند «سفارشی» را به آن‌ها می‌افزاید.

پژو پارس ELX در آخرین شرایط فروش ایران‌خودرو، با موتور جدید XU7P ارائه شده و نسخه سفارشی است. این پیشرانه بهینه شده و مصرف سوخت و استهلاک خودرو را کاهش می‌دهد. موتور جدید XU7P قادر است 97 اسب‌بخار قدرت و 146 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند.

پژو پارس سال ELX سفارشی XU7P با تجهیزاتی نظیر مانیتور، دوربین عقب، سنسورهای فشار باد تایر، نور و باران، صندلی برقی جلو، صفحه کیلومتر جدید و دسته راهنمای جدید عرضه می‌شود. چنین تجهیزاتی تنها در نسخه ELX یافت می‌شود.

ایران‌خودرو این محصول را با قیمت 208.9 میلیون تومان عرضه می‌کند.

پژو پارس سال سفارشی با موتور XU7P

این نسخه از پژو پارس همانند نسخه قبلی، از موتور جدید XU7P نیرو می‌گیرد. پسوند «سفارشی» نیز بیان‌گر ویژگی‌هایی همچون شیشه دودی عقب، رینگ آلومینیومی 15 اینچی و ترمز عقب دیسکی است. در واقع تفاوت پژو پارس سال سفارشی با موتور XU7P و پژو پارس سال سفارشی ELX با موتور XU7P  تنها در تجهیزاتی مانند صندلی برقی جلو، دوربین عقب، مانیتور، صفحه کیلومتر جدید و … است.

این محصول در جدیدترین شرایط فروش ایران‌خودرو، با قیمت 185 میلیون تومان ارائه شده است.

پژو پارس TU5

ایران‌خودرو محصول پژو پارس را با پیشرانه TU5 نیز عرضه کرده است. این پیشرانه 1.6 لیتری می‌تواند 105 اسب‌بخار قدرت و 142 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. پژو پارس TU5 در جدیدترین شرایط فروش ایران‌خودرو، با قیمت مصوب 176.7 میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو 207 اتوماتیک 6 سرعته سقف قرمز (MC)  با موتور TU5P

ایران‌خودرو پژو 207 را با تغییراتی عرضه کرده است؛ این محصول جدید با پیشرانه جدید TU5P ارائه می‌شود که بین 5 تا 7 درصد نسبت به پیشرانه قبلی بهبود یافته و مصرف سوخت آن نیز کم‌تر است. پیشرانه TU5P به استاندارد آلایندگی یورو5 ارتقا یافته و به یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک متصل است.

ظاهر این محصول کمی متفاوت بوده و رنگ قرمز در قسمت‌هایی مانند سقف، اسپویلر، قاب آینه‌های جانبی، قاب دور چراغ‌های مه‌شکن، قاب چراغ پلاک عقب، هواکش روی کاپوت، غربیلک فرمان، رودری‌ها، داشبورد و دوخت صندلی‌ها و گردگیر اهرم تعویض دنده، به کار رفته است. رینگ‌ها نیز با رنگ مشکی پوشیده شده‌اند تا هماهنگی خوبی با رنگ قرمز بدنه پیدا کنند.

ایران‌خودرو پژو 207 دو رنگ MC را تنها در دو رنگ ترکیبی مشکی_ قرمز و سفید_ قرمز عرضه می‌کند. قیمت تعیین شده برای این محصول در جدیدترین شرایط فروش ایران‌خودرو، برابر 318.6 میلیون تومان است.

پژو 207 دستی سقف شیشه‌ای

مشخصات فنی پژو 207 دستی سقف شیشه‌ای (پانوراما) همانند گذشته است و از همان پیشرانه TU5، با 105 اسب‌بخار قدرت و 142 نیوتن‌متر گشتاور، نیرو می‌گیرد.

ایران‌خودرو این محصول را با دو گیربکس اتوماتیک و دستی ارائه می‌کند و مشتریان حق انتخاب دارند؛ اما در جدیدترین شرایط فروش ایران‌خودرو تنها نسخه گیربکس دستی عرضه می‌شود.

داخل کابین پژو 207 سقف شیشه‌ای تغییری ایجاد نشده و تنها قسمت جدید آن همان سقف است که تماما شیشه‌ای شده است. سقف شیشه‌ای پژو 207 باز نمی‌شود و کاملا ثابت است؛ کاور پرده‌ای آن نیز به صورت دستی حرکت می‌کند. داشبورد، نمایشگر مرکزی و صندلی‌ها مشابه نسخه معمولی بوده و کیفیت اجزا نیز تفاوتی ندارند.

ایران‌خودرو پژو 207 دستی سقف شیشه‌ای را با قیمت 236.3 میلیون تومان عرضه می‌کند. اما همین خودرو در بازار با دو برابر چنین قیمتی معامله می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.