پکیج آموزش ورود به حوزه سانترال

پکیج مقدماتی ورود به حوزه سانترال برای آن دسته از کاربرانی که علاقه دارند با حوزه ی کاری سانترال آشنا شوند و به صورت تخصصی وارد این آن شوند یک گزینه ی بسیار مناسب است. از آنجایی که برای ورود به این حوزه ی کاری و آشنایی تخصصی با آن، نیازمند نقشه راهی هستید لذا در این پکیج، ابتدا یک نقشه راه، به شما ارائه می شود که این نقشه به شما نشان می دهد چگونه می توانید وارد حوزه ی سانترال شوید و آن را به صورت تخصصی ادامه دهید. 

سلب‌ مسئولیت: بخش تحریریه‌ی چیکاو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

سپس، انواع سانترال و زیرساخت های آن ها معرفی می شوند که برای ورود به این حوزه، بسیار ضروری می باشد. از آنجایی که آشنایی با سانترال، زیر ساخت ها، قابلیت ها و ظرفیت های آن ها در این حوزه کاری بسیار مهم است لذا بخشی از این پکیج آموزشی به طور تخصصی به معرفی و بررسی این مباحث اختصاص یافته است. از جمله مباحث مهم این بخش، معرفی سانترال های کم ظرفیت و پرظرفیت و قابلیت های آن ها می باشد.

به طور کلی، مباحث پکیج آموزش ورود به حوزه سانترال شامل نقشه راه، معرفی انواع سانترال ها و زیرساخت های آن ها، آشنایی و معرفی انواع پست مخابراتی و کابل و رنگبندی آن ها، آموزش های مقدماتی مربوط به سانترال پاناسونیک 824 و نحوه راه اندازی خطوط شهری و داخلی می باشند.

حال اگر تمایل دارید اطلاعات خود را در مورد این دوره ی آموزشی افزایش دهید می توانید با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

آشنایی با چکیده محتوای دوره آموزش ورود به حوزه سانترال

 • آشنایی با مرکز تلفن و زیرساخت ها: بخشی از این دوره ی آموزشی مربوط به بررسی زیرساخت های آنالوگ و ویپ می باشد.
 • کارگاه عملی: قسمتی از این دوره ی آموزشی به کار با ابزارهای مورد نیاز، ترمینال کروز و همچنین پست های مخابراتی اختصاص یافته است.
 • آشنایی با سانترال 824: معرفی این سانترال یکی دیگر از محتوای این دوره آموزشی است که در آن به معرفی ظرفیت اولیه این سانترال، کارت های آن و همچنین نحوه ی راه اندازی خطوط شهری و داخلی می پردازد.
 • نقشه راه: برای اینکه کاربران در این حوزه ی کاری، تبدیل به یک متخصص شوند بخشی از این دوره، به نقشه راه اختصاص یافته است که در آن از شروع تا انتهای برنامه ریزی سانترال پاناسونیک آموزش داده می شود تا فرد این زمینه، متخصص شود.

آیا آشنایی با انواع سانترال و قابلیت های آن ها ضروری است؟

بدون شک، جواب این سوال، مثبت است. چرا که یکی از مهم ترین وظایف یک متخصص نصب و راه اندازی سانترال در زمان عقد قرارداد و اجرای پروژه، این است که بتواند مقرون به صرفه ترین و مناسب ترین سانترال را با توجه به نیاز و بودجه ی سازمان ها و شرکت ها به آن ها معرفی کند. لذا اگر متخصص با انواع سانترال و قابلیت های آن ها آشنا نباشد به هیچ وجه نمی تواند چنین خدماتی به مشتریان ارائه دهد.

دوره آموزشی ورود به حوزه سانترال برای کارآموزان مبتدی چه اهمیتی دارد؟

افرادی که قصد ورود به حوزه ی سانترال را دارند باید ابتدا با پست های مخابراتی، کابل های ﺁن ها و همچنین ابزارآلات مورد نیازشان آشنا شوند. یعنی دقیقا مباحثی که در دوره ورود به حوزه سانترال به آن ها پرداخته می شود. از آنجایی که کابل های مخابراتی بسیار متنوع هستند و یک کارآموز مبتدی باید انواع آن را بشناسد در این دوره ی آموزشی به معرفی و بررسی مهم ترین انواع آن پرداخته شده است.

علاوه بر این، رنگ بندی این کابل ها نیز متنوع است و توجه به اصول رنگبندی و پیروی کردن از آن در زمان راه اندازی خطوط شهری و داخلی بسیار ضروری است به همین دلیل در پکیج ورود به حوزه سانترال به این رنگبندی و کاربرد آن ها نیز پرداخته می شود. ترمینال کروز نیز از دیگر مباحث مهم پست های مخابراتی است که در این پکیج هم به صورت عملی و هم تئوری، مورد بررسی قرار گرفته است.

حال اگر شما علاقه دارید به صورت تخصصی وارد این حوزه شوید اما هیچ اطلاعاتی در مورد پست ها و کابل های مخابراتی و همچنین زیرساخت های آنالوگ ندارید پیشنهاد می کنیم که حتما این دوره آموزشی رایگان را تهیه کنید.

دوره آموزشی ورود به حوزه سانترال مناسب چه افرادی است؟

این پکیج برای تمام افرادی که تجربه ای این زمینه ندارند و تمایل دارند به طور تخصصی وارد حوزه سانترال و مراکز تلفن شوند ضروری است. تا با استفاده از این پکیج بتوانند با تمام زیرساخت ها و تجهیزات این حرفه، آشنا شوند.

نکته قابل توجه در مورد این دوره ی آموزشی این است که رایگان می باشد و در کوتاه ترین زمان می توانید با ساختار کلی آن ﺁشنا شوید.

آموزش سانترال - چیکاو

آشنایی با سرفصل های دوره آموزشی ورود به حوزه سانترال

هدف از تهیه و تدوین این دوره آموزشی توسط تیم فنی و حرفه ای پی بی اکس شاپ، آشنایی کارآموزان با زیرساخت ها و ساختار اصلی انواع سانترال است تا بتوانند به طور حرفه ای و تخصصی انواع سانترال را پیاده سازی کنند. از این رو از جمله سرفصل هایی که در این پکیج قرار داده شده تا اغلب مشکلاتی که در ابتدای کار برای کارآموزان به وجو می ﺁید، برطرف شود عبارتند از:

 • معرفی و آشنایی با انواع مرکز تلفن یا همان سانترال ها
 • توضیح زیرساخت ها و نحوه ی پیاده سازی آن ها
 • معرفی زیر ساخت مناسب، از زیرساخت آنالوگ استفاده کنیم یا ویپ
 • آشنایی با انواع سانترال پاناسونیک و بررسی آن ها
 • آشنایی با انواع تجهیزات مورد نیاز برای زیرساخت آنالوگ
 • آشنایی با پست های مخابراتی و ترمینال کروز
 • معرفی ابزارهای مورد نیاز مانند قیچی کروز و …
 • آشنایی با مرکز تلفن 824 و چگونگی ارتباط آن با پست های مخابراتی
 • نحوه راه اندازی داخلی های آنالوگ و هایبرید بر روی مرکز تلفن 824
 • نحوه کار با فیوزها
 • معرفی سیم رانژه و چگونگی استفاده با آن
 • چگونگی شروع برنامه ریزی سانترال 824
 • نقشه راه
 • چگونگی تحویل پروژه به کارما
 • و …

پشتیبانی ویژه مجموعه پی بی ایکس شاپ از دوره آموزشی ورود به حوزه سانترال

یکی از مهم ترین مزیت های این پکیج آموزشی، داشتن پشتیبانی ویژه از کاربران این دوره ی آموزشی است به این صورت که تیم فنی پی بی ایکس شاپ از شروع ﺁن دوره تا انتها همراه شما عزیزان است و مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار می دهد. لذا اگر نمی دانید چه سانترالی با چه زیرساختی تهیه کنید می توانید از مشاورین این مجموعه کمک بگیرید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.