چه آهنگ هایی باعث شادابی روح روان میشه

موسیقی می‌تواند تأثیر عمیقی روی احساسات و بدن انسان داشته باشد. موسیقی با نت سریع‌تر باعث می‌شود انسان احساس هوشیاری و تمرکز بهتری داشته باشد. موسیقی شاد می‌تواند باعث شود که نسبت به زندگی احساس خوش‌بینی و مثبت‌تری داشته باشید. موسیقی با نت آرام می‌تواند ذهن را آرام کند و استرس روز را از بین ببرد. همچنین موسیقی برای آرامش و مدیریت استرس مؤثر است. در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با تأثیر موسیقی بر روح و روان انسان صحبت کنیم و یک منبع معتبر دانلود آهنگ و موسیقی را معرفی کنیم.

سلب‌ مسئولیت: بخش تحریریه‌ی چیکاو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

چگونه ژانرهای مختلف موسیقی بر شما تأثیر می‌گذارد؟

آیا تابه‌حال توجه کرده‌اید که چگونه یک آهنگ می‌تواند به معنای واقعی کلمه شما را شاد کند، درحالی‌که آهنگ دیگری می‌تواند شما را غمگین کند؟ این گواه روشنی است که نشان می‌دهد آهنگ‌ها و ژانرهای مختلف موسیقی چگونه می‌توانند بر مغز انسان تأثیر بگذارند.

در اینجا برخی از رایج‌ترین تأثیراتی که موسیقی بر روح و روان انسان می‌گذارد آورده شده است:

 • بهبود کلی خلق‌ و خوی
 • اثر تسکین‌دهنده، کاهش‌دهنده استرس و التیام بخش
 • کاهش خستگی و اضطراب
 • بازیابی حافظه (این پدیده اثر موتزارت نامیده می‌شود)
 • افزایش سطح انرژی
 • رفع کسالت

این‌ها برخی از رایج‌ترین اثرات مثبت موسیقی بر مغز انسان هستند. بااین‌حال، باید در نظر داشته باشید که برخی ملودی‌ها نیز می‌توانند تأثیر معکوس داشته باشند. به‌عنوان‌مثال، برخی از آهنگ‌ها می‌توانند شما را افسرده و مضطرب کنند؛ پس باید در انتخاب دانلود آهنگ دقت کنیم که کدام آهنگ و موسیقی با روحیه شما سازگارتر است.

دانلود آهنگ متناسب با روحیه و شخصیت فرد

ممکن است هر فردی ترجیحات شخصی خود را داشته و هرکسی آهنگ و موسیقی مخصوص به خود را گوش دهد؛ اما به‌صورت کلی می‌توان یک قواعد و اصولی را برای آن تعریف کرد که هر فردی متناسب با روحیه‌ای که دارد به دانلود آهنگ بپردازد و به آن گوش دهد. به‌صورت کلی روحیه انسان به دو دسته روحیه درون‌گرا و روحیه برون‌گرا تقسیم می‌شود و طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است عموماً کسانی که روحیه درون‌گرا دارند به آهنگ‌های ملایم وابسته‌تر هستند؛ برعکس کسانی که روحیه برون‌گرا دارند به موسیقی‌هایی با هیجان بیشتر وابسته‌اند.

همان‌طور که گفتیم این اصل یک قاعده کلی است و ممکن است در برخی موارد صادق هم نباشد و احتمال دارد مثلاً کسی باشخصیت درون‌گرا به آهنگ شاد گوش بدهد. آهنگ‌هایی که پیام‌های خوب و مثبتی به همراه دارند ازنظر علمی ثابت‌شده است که می‌توانند به‌صورت جدی خلق‌وخوی یک فرد را عوض کنند. پیام‌هایی که در یک نوع آهنگ وجود دارد می‌تواند به شنونده حس شادی ببخشد و روی تازه کردن روحیه او کاملاً تأثیرگذار باشد.

انواع سبک موسیقی

در دنیا سبک‌های موسیقی بسیار زیادی وجود دارند و کلاً هر كشور و فرهنگی برای خود سبک‌های موسیقی زیادی دارد، از کشورهای جهان سوم گرفته تا کشورهای پیشرفته و صنعتی همگی به‌نوعی به موسیقی وابسته هستند و فرهنگ موسیقی خودشان را دارند. در کشور ایران چندین سبک موسیقی وجود دارد که برخی از آن‌ها الهام گرفت از فرهنگ‌های غربی هستند و برخی از آن‌ها نیز ریشه در فرهنگ ایرانی دارند. مهم‌ترین سبک‌های موسیقی ایرانی که هم‌اکنون در سطح جامعه رایج هستند عبارت‌اند از:

 • موسیقی سنتی یا کلاسیک
 • موسیقی پاپ
 • موسیقی رپ
 • موسیقی مذهبی
 • و…

چهار سبک بالا رایج‌ترین سبک‌های موسیقی در میان فرهنگ ایرانی هستند و هرکدام محبوبیت خاص خود رادارند.

دانلود آهنگ شاد و تأثیر آن بر انسان

 • گوش دادن به موسیقی باعث ترشح اندورفین در مغز می‌شود. اندورفین به ما احساس هیجان شدیدی می‌دهد. اندورفین علاوه بر احساس سرخوشی، اضطراب را فرومی‌نشاند، درد را کاهش می‌دهد و سیستم ایمنی را تثبیت می‌کند. با سطوح بالای اندورفین، اثرات منفی کمتری داریم.
 •  در یک مطالعه، محققان دریافتند که دوچرخه‌سواران هنگام گوش دادن به آهنگ و موسیقی با نت سریع در مقایسه با موسیقی با نت کند، بیشتر پدال می‌زنند و سخت‌تر کار می‌کنند و در نتیجه مسافت بیشتری را با دوچرخه خود می‌پیمایند. وقتی در حین دوچرخه سواری نت موسیقی آهسته‌تر شد و سرعت آن کم شد، پدال زدن آن‌ها نیز آهسته‌تر شد، ضربان قلب آن‌ها کاهش یافت و مسافت پیموده شده آن‌ها نیز کاهش یافت. از سوی دیگر، زمانی که سرعت نت آهنگ‌ها 10 درصد افزایش یافت، دوچرخه‌سوارها در همان بازه زمانی، مایل‌های بیشتری را طی کردند. در هر مرحله با سریع‌تر کردن نت موسیقی آن‌ها نیز سریع‌تر پدال می‌زدند.
 • برای تمرین‌های مبتنی بر سرعت مانند دویدن یا وزنه‌برداری، موسیقی می‌تواند به تنظیم ریتم کمک کند و زمانی که بدن باید حرکت کند به مغز سیگنال می‌دهد. این سیگنال به ما کمک می‌کند تا از انرژی خود به نحو احسن استفاده کنیم، بنابراین خودمان را خیلی زود خسته نمی‌کنیم.
 • گوش دادن به موسیقی‌های شاد باعث ترشح شدن هورمون سروتونین در مغز انسان می‌شود. این هورمون تولیدشده عامل به وجود آمدن احساس اشتیاق و خوشحالی در فرد شنونده است. تحقیقات نشان داده است که اگر فردی یک موسیقی شاد و مثبت را به مدت زمان دو هفته هر روز صبح گوش کند، در پایان این دو هفته استرس‌های او به میزان ۱۵% کمتر خواهد شد و احتمال ابتلا به افسردگی و اضطراب در او کاهش می‌یابد.
 • و…

چه نوع آهنگ‌هایی باعث شادی می‌شوند

طبق تحقیقاتی که انجام شده است آهنگ‌هایی که ریتم سریعی دارند روحیه‌بخش و نشاط‌‌آور هستند و می‌توانند به‌طور مؤثر در دادن روحیه‌ای عالی و خوب به شنونده مؤثر واقع شوند. بسیاری از مردم هنگامی که ناراحت می‌شوند به دنبال موسیقی می‌روند و آن را نوعی درمان برای خود تلقی می‌کنند. آهنگ‌های شاد موجب ترشح هورمون سروتونین می‌شوند که این هورمون یک محرک برای شادی‌بخشیدن به جسم و روح انسان است. همچنین موسیقی موجب ترشح هورمون نوراپی لعنت می‌شود که این هورمون یک هورمون شادی‌بخش دیگر است و در نتیجه با گوش دادن به موزیک کلیه عوامل دست‌به‌دست هم می‌دهند و روحیه فردی که به آهنگ گوش می‌دهد را عوض می‌کنند.

بهترین سایت دانلود آهنگ شاد، غمگین ، سنتی و…

اگر به دنبال یک وب‌سایت ایده آل که آرشیو کاملی از انواع موسیقی و آهنگ‌های ایرانی و خارجی دارد، می‌گردید، هیتسوند موزیک یکی از بهترین وب‌سایت‌های ایرانی جهت دانلود آهنگ و موسیقی با هر سبک و سلیقه‌ای است. در این وب‌سایت خدماتی اعم از :

ارائه می‌شود و کاربر می‌تواند باکیفیت مناسب موسیقی‌ها را دانلود کرده و به آن‌ها گوش دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.