آموزش ریست فکتوری گوشی هواوی با چند قدم ساده

آموزش ریست فکتوری گوشی هواوی

همیشه در دنیای تکنولوژی دو دسته از افراد حضور داشته اند. افرادی که تخصص و مهارت بالایی دارند و افرادی که به عنوان تازه وارد و تازه کار شناخته می شوند. هر دو گروه، در طی زمان های مختلف می توانند به مشکلات مختلفی برخورد کنند. یکی از بهترین راه های موجود برای نابودی خطا های گوشی و بالا بردن سرعت عملکرد آن، استفاده از ریست فکتوری می باشد. در آموزش ریست فکتوری گوشی هواوی ما قصد داریم تا به شما یاد بدهیم که چه راه هایی برای این کار موجود است. پس با چیکاو و این دوره آموزشی تا انتها همراه باشید.

بازگشت به تنظیمات کارخانه چه مزایایی دارد؟

ریست کردن، ریست فکتوری کردن یا بازگشت به تنظیمات کارخانه، همگی یک ابزار هستند که با استفاده از آن شما می توانید گوشی خود را به تنظیمات اولیه بازگردانی کنید. شما می توانید برای انجام این کار دلایل مختلفی داشته باشید. همیشه یک دلیل واحد برای انجام این کار وجود ندارد. کاربران اندرویدی کنترل قوی روی موبایل همراه خود دارند. بر خلاف کاربران آی او اس که در این زمینه محدودیت های خاصی دارند، کاربران اندرویدی هر کار که دوست داشته باشند با موبایل خود بدون مشکل و محدودیت انجام خواهند داد.

ریست فکتوری

ریست فکتوری می تواند سرعت و طول عمر باتری را بهبود ببخشد. هنگامی که شما بازی ها و نرم افزار های زیادی را بر روی گوشی خود نصب می کنید، باید انتظار داشته باشید که فعالیت های مورد نظرتان خیلی کندتر انجام شوند. در نتیجه، شما باید به دنبال یک راه باشید تا خطا ها را به صورت یکباره حذف کنید. مسلما پیدا کردن نرم افزار های مشکل دار و حذف آنها به صورت دستی یک فعالیت نسبتا سخت است. همچنین این کار به شدت وقت گیر به حساب می آید. در نتیجه، شما باید به دنبال یک راه ساده، قوی و بدون خطا باشید. استفاده از ریست فکتوری در موبایل هواوی می تواند بهترین گزینه موجود در جلوی پای شما باشد.

بازگشت به تنظیمات کارخانه چه کاری را درون گوشی شما انجام می دهد؟

قبل از شروع آموزش ریست فکتوری گوشی هواوی بیایید به بررسی عملکرد ریست فکتوری بپردازیم. مطمئنا ریست فکتوری می تواند همه مشکلات گوشی را از بین ببرد ولی، این عملکرد همچنین همه اطلاعات موبایل را پاک می کند. پس، با دقت و مراقبت خیلی زیاد این کار را انجام دهید. چرا که اگر شما یک فایل خاص دارید که حضور آن برای شما مهم است، باید حتما از آن بکاپ بگیرید. با تهیه نسخه پشتیبان و ذخیره آن خارج از حافظه داخلی موبایل، شما باید انتظار داشته باشید تا ریست فکتوری موبایل خیلی بهتر و سریع تر انجام شود.

از مخاطبین گرفته تا فایل های شخصی و برنامه ها، همگی از بین خواهند رفت. پس، قبل از شروع ریست فکتوری حتما شما باید از اطلاعات مهم خود بکاپ بگیرید. ریست فکتوری باعث می شود تا همه اکانت های فعال بر روی گوشی از حساب خود خارج شوند. فرض کنیم که شما دو حساب گوگل بر روی گوشی خود دارید. ریست فکتوری باعث می شود تا گوشی از این دو حساب خارج شود. پس از راه اندازی دوباره، شما باز هم باید نسبت به ورود به این حساب ها، اقدام نمایید.

آموزش ریست فکتوری گوشی هواوی به صورت نرم

در ابتدای آموزش ریست فکتوری گوشی هواوی، باید به شما بگوییم که این مراحل یکسان هستند ولی، روابط کاربری مختلف می تواند شکل ها و ظواهر مختلفی هم داشته باشد. در نتیجه، شما باید به دنبال گزینه های ارائه شده در این آموزش باشید. کلیت آموزش ریست فکتوری گوشی هواوی، مراحل ارائه شده در ادامه می باشد ولی، ممکن است که بسته به شرایط این گزینه ها در موقعیت دیگری قرار گرفته باشند.

در ابتدا، شما باید تنظیمات را باز کنید و به قسمت Backup and reset مراجعه کنید. ممکن است که این گزینه در قسمت Personal یا Additional settings هم قرار گرفته باشد.

گزینه Factory Data Reset  را انتخاب کنید.

بر روی Reset device کلیک کنید.

آموزش ریست فکتوری گوشی هواوی - چیکاو

خیلی راحت مراحل ریست فکتوری کردن گوشی تمام شد. دستگاه به شما یک اخطار مربوط به ریست فکتوری کردن ارائه می کند. با تایید شما و وارد کردن رمز عبور، وارد مرحله بعد می شوید و در نهایت گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانی می کنید. ولی، یک راه دیگر هم برای دنبال کردن آموزش ریست فکتوری گوشی هواوی وجود دارد. فرض کنیم که شما دوست ندارید از نرم افزار های داخلی هواوی استفاده کنید. با استفاده از راه سخت درون اندروید هم شما می توانید این فرآیند را به طور کامل انجام دهید.

آموزش ریست فکتوری گوشی هواوی به صورت سخت

اگر شما به هر دلیلی دوست ندارید تا آموزش ریست فکتوری گوشی هواوی با استفاده از ابزار های داخلی گوشی را دنبال کنید، می توانید از این مرحله از آموزش ما استفاده کنید.

برای ریست فکتوری، در ابتدا باید گوشی خود را خاموش کنید. حال دکمه پاور، هوم و زیاد کردن صدا را به صورت همزمان نگه دارید. در این قسمت شما وارد منوی ریکاوری اندروید می شوید.

حال شما با استفاده از دکمه های زیاد کردن صدا و کم کردن صدا می توانید گزینه های مختلف را انتخاب کنید. با استفاده از همین دکمه ها به سراغ دکمه Wipe data/factory reset بروید.

در این مرحله دکمه خاموش را فشار دهید تا این گزینه را انتخاب کنید. هنگامی که ریست کردن تمام شد، دوباره گزینه Reboot system now را انتخاب کنید تا مراحل شما به پایان برسد و گوشی شما به تنظیمات کارخانه بازگردانی شود.

آموزش ریست فکتوری گوشی هواوی به صورت سخت - چیکاو

 این دو روش فرق چندانی با هم ندارند و شما می توانید هر کدام را که دوست دارید انتخاب کنید. گاهی اوقات به علت دارا بودن یک سری مشکلات خاص، شما نمی توانید به منوی اصلی داخل گوشی خود دسترسی داشته باشید.

در نتیجه، شما باید به دنبال دیگر راه های موجود باشید تا پس از انجام این کار هیچ مشکل خاصی برای شما به عنوان کاربر به وجود نیاید. هواوی به شما اجازه ریست فکتوری با استفاده از نرم افزار کامپیوتری خود را نیز می دهد.

سوالات متداول

چگونه گوشی هواوی را ریست کنیم؟

برای ریست فکتوری کردن گوشی هواوی دو دسته اقدامات سخت و نرم وجود دارد. این اقدامات به طور کامل در همین مقاله ارائه شده اند.

علت ریست فکتوری نشدن گوشی هواوی چیست؟

علت بوت نشدن و ریست فکتوری نشدن گوشی ها خطای سخت افزار، نرم افزار یا firmware می باشد.

4/5 - (3 امتیاز)
منبع imobie
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.