روش های دکتر متخصص برای ریشه کن کردن زگیل تناسل

در حقیقت زگیل زمانی اتفاق می ‌افتد که سلول ‌های پوست سریع ‌تر از حد طبیعی رشد ‌کنند، زیرا به ویروس پاپیلومای انسانی  (HPV) آلوده شده‌ اند. از میان 150 سویه HPV، حدود 10 مورد باعث ایجاد زگیل پوستی می شوند. برخی از سویه های دیگر باعث ایجاد زگیل مقعدی و زگیل تناسلی می شوند. برخی از انواع زگیل های تناسلی در سرطان دهانه رحم و سایر سرطان‌ های دستگاه تناسلی نقش دارند، اما گونه ‌هایی که باعث زگیل پوستی می ‌شوند به ندرت با سرطان مرتبط هستند.  اگر شما نیز به زگیل تناسلی مبتلا شدید اصلا نگران نباشید  راه هایی برای درمان زگیل تناسلی به شما خواهیم گفت و من به عنوان فردی که درگیر زگیل تناسلی بوده و توانست شکست بده به شما پیشنهاد میکنم با کلیک بر روی لینک قبل از هر اقدامی با دکتر متخصص زگیل تناسلی مشورت کنید در ادامه راه هایی را که پزشک برای درمان و تشخیص شما انجام می دهد مطرح خواهیم کرد.

سلب‌ مسئولیت: بخش تحریریه‌ی چیکاو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

روش های شناخته شده برای ریشه کن کردن زگیل تناسلی

پزشکان متخصص زگیل تناسلی در این حوزه ممکن است جراحی برای زگیل تناسلی را توصیه کنند، اگر داروها مؤثر نباشند یا زگیل ها به طور گسترده گسترش یافته باشند. درمان جراحی زگیل تناسلی عفونت ویروس پاپیلومای انسانی را درمان نمی ‌کند، و اگر سیستم ایمنی عفونت را از بین نبرد، زگیل ‌ها پس از جراحی باز می‌گردند. جراحی ممکن است در خانمها برای درمان دیسپلازی متوسط ​​تا شدید دهانه رحم با حذف سلول‌ های غیرطبیعی روی دهانه رحم استفاده شود. این می تواند خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را کاهش دهد. جراحی برای درمان دیسپلازی خفیف دهانه رحم، که اغلب خود به خود از بین می رود و معمولاً منجر به سرطان نمی شود، استفاده نمی شود. پزشک شما به بررسی و روش های مختلف جهت درمان دیسپلازی خفیف دهانه رحم ادامه می دهد تا مطمئن شود که پیشرفت نمی کند.در آقایان همیشه جراحی مورد نیاز و لازم الاجراست.

الکتروکوتر

یکی از روش های دکتر متخصص برای ریشه کن کردن زگیل تناسلی الکتروکوتر است که شامل برداشتن زگیل با از بین بردن آنها با یک پروب الکتریکی است. این روش در مطب پزشک انجام می شود و از یک بی حس کننده موضعی در ناحیه اطراف زگیل استفاده می شود. کوتر الکتریکی معمولاً زمانی استفاده می ‌شود که زگیل ‌ها کوچک باشند و گسترده نباشند. تورم و درد ممکن است پس از جراحی ایجاد شود. بهبودی دو تا چهار هفته طول می‌کشد و اگر پزشک نواحی وسیعی را با این روش درمان کرده باشد، ممکن است بیشتر طول بکشد.

برداشتن جراحی

از این روش می توان برای برداشتن زگیل های کوچک و سفت شده و زگیل هایی که به هم متصل شده اند و همچنین بافت غیر طبیعی دهانه رحم استفاده کرد. پزشک از یک بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن پوست یا دهانه رحم استفاده می کند و سپس زگیل یا بافت غیر طبیعی را با استفاده از چاقوی جراحی برش می دهد. محل بخیه ها معمولاً در عرض دو تا سه هفته خود به خود بهبود پیدا می کنند. در طول فرآیند بهبودی که می تواند حدود دو تا چهار هفته طول بکشد، باید از فعالیت جنسی اجتناب شود.

جراحی لیزر

در این روش لیزر، زگیل یا سلول های غیرطبیعی را از بین می برد. جراحی لیزر برای زگیل معمولاً زمانی استفاده می ‌شود که زگیل ‌ها در داخل واژن باشند یا سایر روش ‌های درمانی برای برداشتن آن‌ها ناموفق باشد. جراحی لیزری می تواند تغییرات سلولی متوسط ​​تا شدید را از بین ببرد. پزشک شما ممکن است آزمایش پاپ را برای بررسی ناهنجاری ‌های سلولی چهار تا شش ماه پس از عمل توصیه کند. این روش را می توان در بیمارستان تحت بیهوشی عمومی انجام داد. می توانید همان روز به خانه بروید. بهبودی کامل ممکن است یک تا سه هفته طول بکشد، بنابراین بهتر است در این مدت از فعالیت جنسی خودداری کنید.

روش برداشت الکتریکی

با روش برداشتن حلقه الکتروسرجری یا LEEP، پزشک شما از یک حلقه سیمی که به جریان الکتریکی متصل است استفاده می کند. می توان آن را در مطب پزشک با بی حسی موضعی و یا در بیمارستان با بیهوشی عمومی انجام داد. بسته به تعداد زگیل های برداشته شده یا اندازه ناحیه درمان شده برای سلول های غیر طبیعی، بهبودی ممکن است یک تا سه روز طول بکشد. یک تا سه هفته پس از عمل باید از فعالیت جنسی خودداری شود.

نکات موثر در بررسی روش های دکتر متخصص برای ریشه کن کردن زگیل تناسلی

زگیل تناسلی زائده های کوچک و غیر سرطانی هستند که روی یا اطراف اندام تناسلی یا دهانه پایین (مقعد) ظاهر می شوند. آنها همچنین به عنوان زگیل های آنوژنیتال شناخته می شوند. ممکن است زگیل تناسلی داشته باشید اما متوجه آن نشوید. با این حال، تخمین زده می شود که زگیل تناسلی از هر 10 مرد و زن فعال جنسی، یک نفر را مبتلا می کند. آنها شایع ترین نوع عفونت های مقاربتی ویروسی (STI) هستند. زگیل تناسلی معمولاً در حین رابطه جنسی واژینال یا مقعدی منتقل می شود. با این حال، در موارد نادر، می توانید آنها را از رابطه جنسی دهانی و یا تماس غیرجنسی دریافت کنید. مردان و زنان فعال جنسی با شرکای متعدد بیشتر در معرض خطر هستند. شما همچنین بیشتر در معرض خطر هستید اگر:

استرس دارید

رژیم غذایی ضعیفی داشته باشید

سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشید

عفونت ویروسی دیگری داشته باشید

روش های دکتر متخصص برای ریشه کن کردن زگیل تناسلی شامل کرم ها و پمادهای تجویز شده، انجماد، سوزاندن یا برداشتن با جراحی است. درمان همیشه جواب نمی دهد، اما برای اکثر افراد، ویروس در نهایت به لطف سیستم ایمنی بدن خود به خود از بین می رود. اگر شما یا همسرتان زگیل تناسلی دارید، باید از رابطه جنسی محافظت نشده خودداری کنید، سیگار نکشید و از پزشک متخصص خود راهنمایی بخواهید.

تشخیص زگیل تناسلی

علائم زگیل تناسلی در مردان راحت تر قابل تشخیص است، زیرا زگیل ها در پوست بیرونی آلت تناسلی ایجاد می شوند. در زنان، زگیل تناسلی ممکن است در داخل واژن یا اطراف دهانه رحم (ورودی رحم) پنهان باشد. ممکن است فقط یک زگیل یا تعداد زیادی از آنها داشته باشید. چندین زگیل می توانند به یکدیگر بپیوندند و یک ناحیه زگیل بزرگ را تشکیل دهند. بسته به جایی که زگیل تشکیل می شود، ممکن است آن ناحیه نرم یا سخت باشد. زگیل‌های نرم روی مناطق نرم بدن و قسمت های داخلی بدن ایجاد می‌شوند. زگیل‌های سخت معمولاً روی پوست‌های خشک و مودار ظاهر می‌شوند. رنگ آنها نیز می تواند متفاوت باشد.

زگیل تناسلی ممکن است هنگام نزدیکی خونریزی کنند یا اگر در مقعد شما باشند، ممکن است هنگام دفع مدفوع خونریزی کنند. زگیل تناسلی در مجرای ادرار، لوله ای که از طریق آن ادرار می کنید نیز می تواند باعث خونریزی و تغییر جریان ادرار شود. همچنین ممکن است ترشح مقعدی یا خارش ناحیه تناسلی را تجربه کنید.

اگر علائم زیر را دارید باید به پزشک متخصص مراجعه کنید:

خارش یا خونریزی مقعد یا اندام تناسلی

یک یا چند زگیل در اطراف مقعد، واژن یا آلت تناسلی شما

متوجه شده اید که جریان ادرار شما تغییر کرده است اگر هیچ علامتی ندارید اما شریک جنسی شما زگیل تناسلی دارد، باید به پزشک متخصص خود نیز مراجعه کنید. پس از آن می توانید برای جلوگیری از انتقال زگیل تناسلی تحت درمان قرار بگیرید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.