آنچه هنگام خرید اینترنتی کتاب دانشگاهی پیام نور باید بدانید

دانشگاه پیام نور برای دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند در سرتاسر کشور کتاب های مشترکی را در نظر می گیرد. به عنوان مثال اگر شما دانشجوی پیام نور در شهر تهران باشید با کسی که در مشهد، بوشهر و سایر شهرها در حال تدریس است منبع درسی مشترک خواهی داشت و کتاب های یکسانی را مطالعه خواهی کرد.

در این نوشته شما بیشتر با بانک کتاب کتاب های پیام نور آشنا خواهی شد و سعی می کنیم راهنمای کاملی را درباره نحوه خرید اینترنتی کتاب دانشگاهی پیام نور خدمت شما ارائه نماییم.

مگر خرید کتاب دانشگاهی پیام نور با سایر دانشگاه ها چه تفاوتی می کند؟

در تمامی دانشگاه‌ها به جز دانشگاه پیام نور ، هر استاد کتاب مورد نظر خو را برای تدریس انتخاب می کند. بنابراین این هر استاد طبق سلیقه و تشخیص خود کتابی را به دانشجو معرفی می نماید.

در دانشگاه پیام‌نور همانطور که گفته شد کتاب ها در سراسر کشور به صورت مشترک در نظر گرفته می شود و استاد فقط باید همان کتاب را تدریس نماید. امتحان پایانی نیز که به صورت مشترک در کل کشور برگزار می شود از همان منبع معرفی شده گرفته خواهد شد.

این اشتراکی بودن باعث وجود تفاوت ها و نکاتی شده هنگام خرید کتاب این دانشگاه باید مد نظر قرار دهیم.

نکات لازم و نحوه خرید اینترنتی و آنلاین کتاب دانشگاهی پیام نور

نام درس یا عنوان درس

معمولاً زمانی که شما پرینت انتخاب واحد خود، یا لیست منابع درسی رشته خود را دریافت می کنید در ابتدای آن «نام درس» و در سمت چپ آن «عنوان درس» را مشاهده می نمایید.

به عنوان مثال در پرینت خود قسمت نام درس: “ورزش1” را مشاهده می‌کنید و در سمت چپ آن و قسمت عنوان: “تربیت بدنی عمومی ۲” را مشاهده می نمایید.

در مورد مثال فوق کتابی که شما باید خرید و مطالعه نمایید: «کتاب تربیت بدنی عمومی ۲» می باشد که نویسنده و انتشارات آن نیز در همان پرینت انتخاب واحد یا لیست منابع درسی معرفی می گردد. در این مثال کتاب تربیت بدنی عمومی ۲ نوشته ابوالفضل فراهانی انتشارات پیام نور معرفی گردیده است.

یا به عنوان مثال برای درس “فارسی”، عنوان “فارسی عمومی گروه مولفان انتشارات پیام نور” در نظر گرفته شده است که شما باید همین عنوان معرفی شده را خرید و مطالعه نمایید.

طبق موارد ذکر شده حتماً خودتان هم به این نتیجه رسیده اید که عنوان درس برای خرید حضوری یا اینترنتی کتاب دانشگاه پیام نور دارای اهمیت است و نام درس در خرید کتاب شما تاثیری ندارد.

برای مشاهده منابع درسی رشته خود کلیک کنید

راهنما خرید کنم یا کتاب اصلی؟

مشترک بودن منابع پیام نور باعث وجود تقاضای زیاد روی کتاب های آن شده است. این نکته باعث به وجود آمدن نیازها و نقاطی خالی در این زمینه شده که برخی افراد در پی رفع بر آمده اند.

حتماً در دوره دبیرستان از کتاب های گام به گام استفاده نموده اید و شاید دوست داشته باشید در دانشگاه نیز چنین کتاب‌هایی وجود داشته باشد که بتوانید به راحتی آن را مطالعه نمایید و پاسخ تمرینهای کتاب را در آن بیابید.

وجود تقاضای زیاد روی کتاب های پیام نور و حجیم بودن این کتاب ها باعث شد تا برخی از انتشارات ها به این فکر بیفتند که برای دانشجویان این دانشگاه کتاب های راهنما را تدوین نمایند.

کتابهای راهنما با ارائه خلاصه درس، فلش کارت، نمونه سوال و … باعث می شود که دانشجو به راحتی کتابی حجیم را مطالعه نماید و در پایان نیز با ارائه سوال های متنوع باعث می شوند که شما در امتحانات خود نیز موفق شوید.

از این جهت باعث روی آوردن اکثر دانشجو ها به کتاب های راهنما شده است و هر ترم تعداد زیادی از این کتابهای راهنما توسط دانشجویان خریداری می شود.

شما هم اگر در پی این هستید که در زمان کمتری کتاب های خود را مطالعه نموده و تعداد زیادی نمونه سوال حل کنید، یا کتابی مانند کتابهای گام گام گام دوره دبیرستان داشته باشید می توانید از این کتابهای راهنما استفاده نمایید.

خرید کتاب های دانشگاه پیام نور فقط از نمایندگی‌های مجاز

قابل ذکر است که دانشگاه پیام نور اکثر کتاب‌های خود را توسط انتشارات خود چاپ می نماید و فروش کتاب های خود را فقط به نمایندگی های خود در در تمامی استان ها واگذار می کند. از این رو هر کتاب فروشی به خواسته خود نمی تواند کتابهای نشر پیام نور را به فروش برساند و فروش آن فقط توسط نمایندگیهای آن مجاز می باشد. زیرا از یک جهت این نمایندگی ها اطلاعات کامل و جامعی از کتاب های این دانشگاه دارند و کتاب های درست و به روز این انتشارات را به شما تحویل می دهند، و از طرف دیگر می توانند کتاب های کمکی را دقیقاً طبق نیاز به شما معرفی نمایند و از هر لحاظ به انتخاب صحیح کتاب و موفقیت شما در آزمون پایانی کمک نمایند.

نکات ذکر شده در بالا را حتماً مد نظر قرار دهید. زیرا منبع درسی پیام نور هر ترم تجدید نظر شده و امکان تغییر کتاب ها وجود دارد. این اطلاعات فقط در اختیار نمایندگی های مجاز پیام نور قرار می گیرد و سایر افرادی که به صورت غیرمجاز اقدام به فروش کتاب‌های این دانشگاه می نمایند از این تغییرها بی اطلاع هستند و امکان دارد کتاب های قدیمی و تغییر یافته را به عنوان منبع درست در اختیار شما قرار دهند.

آیا تمامی کتاب های دانشگاه پیام نور توسط انتشارات این نشر چاپ شده است؟

جواب سوال فوق خیر می باشد. زیرا از طرفی به دلیل تنوع زیاد رشته ها و کتاب های فراوانی که هر رشته باید مطالعه نمایند چاپ این همه کتاب را سخت می نماید. و از طرفی اگر همه کتاب ها توسط این نشر چاپ شود و کمیت مورد نظر قرار گیرد، کیفیت کتاب‌ها از دست خواهد رفت. به همین سبب دانشگاه پیام نور برخی از کتاب‌ها را از نویسندگان مطرح که توسط سایر نشر ها چاپ شده است معرفی می نماید.

البته انتشارات پیام نور برخی اوقات امتیاز برخی از کتاب ها را از انتشارات آن خریداری نموده و توسط انتشارات خود به چاپ می رساند. به عنوان مثال برخی از کتابهای زیر گروه معارف نظیر اندیشه ۱ و ۲، تفسیر موضوعی قرآن و … را که توسط انتشارات معارف چاپ شده است، هم اکنون انتشارات پیام نور نیز همان کتاب ها را توسط نشر خود به چاپ می رساند. بنابراین شما هنگام خرید هر کدام از این نشر ها را خریداری نمایید مشکلی نخواهد داشت.

برخی از کتابهای عمومی دانشگاه پیام نور همراه با نویسنده آن را بشناسید

فارسی عمومی گروه مولفان انتشارات پیام نور 

تربیت بدنی ۱ ابوالفضل فراهانی انتشارات پیام نور

تربیت بدنی ۲ ابوالفضل فراهانی انتشارات پیام نور

زبان انگلیسی عمومی دکتر جعفری گهر انتشارات پیام نور

دانش خانواده و جمعیت ویراست سوم جمعی از نویسندگان

تفسیر موضوعی قرآن جمعی از نویسندگان انتشارات پیام نور

معارف اسلامی ۱ محمد سعیدی مهر و امیر دیوانی

معارف اسلامی ۲ محسن جوادی و علیرضا امینی

تاریخ فرهنگ و تمدن زهرا اسلامی فرد

در این نوشته سعی کردیم راهنمایی کوتاه جهت خرید کتابهای دانشگاه پیام نور خدمت شما ارائه نماییم. امیدواریم برای شما مفید واقع شود. خوشحال می شویم دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.