چین اکنون بیش از 1.3 میلیون ایستگاه رله برای تقویت کننده فرکانس ۵ جی دارد

طبق گزارش‌های کنفرانس ملی صنعت و فناوری اطلاعات، چین اکنون بیش از ۱.۳ میلیون ایستگاه پایه یا رله مخابراتی برای تقویت و ارسال فرکانس‌های شبکه نسل پنجم ارتباطات موبایلی یعنی ۵جی دارد. علاوه بر این، کل کاربران شبکه ارتباطات نسل پنجم موبایلی در این کشور به ۴۹۷ میلیون نفر رسیده است. همراه چیکاو باشید.

شیائو یاقینگ (Xiao Yaqing,)، وزیر صنعت و فناوری اطلاعات، اظهار داشت که در سال ۲۰۲۲، چین ظرفیت خدمات اطلاعات و ارتباطات را بیشتر خواهد کرد. ساخت شبکه اپتیکال ۵جی و گیگابیت را به شیوه‌ای ثابت و منظم انجام خواهد داد.

«وایت پیپر یا کاغذ سفید توسعه (در کشورهای مختلف، یک گزارش دولتی در مورد یک موضوع خاص که اطلاعات و جزئیات قوانین برنامه ریزی شده آینده را ارائه می دهد)، تأثیر اقتصادی و اجتماعی ۵جی چین» که اخیراً توسط آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین منتشر شده است، ادعا می‌کند که ۵جی به طور مستقیم کل تولید اقتصادی ۱.۳ تریلیون یوان (۲۰۳.۸ میلیارد دلار) را در سال ۲۰۲۱ ایجاد خواهد کرد. ارزش افزوده اقتصادی حدود ۳۰۰ میلیارد یوان (۴۷ میلیارد دلار). «وایت پیپر یا این گزارش دولتی» اشاره می‌کند که سال ۲۰۲۱ سال موفقیت‌های بزرگ در تجاری‌سازی ۵جی چین خواهد بود. امسال، پوشش شبکه ارتباطات نسل پنجم موبایلی ۵جی در چین از شهرها به شهرستان‌ها گسترش یافته است. ضریب نفوذ تلفن‌های همراه ۵جی از ۷۵ درصد فراتر رفته و میزان فروش سالانه آن به ۲۵۰ میلیون دستگاه خواهد رسید.

  • چین در استقرار شبکه ارتباطات موبایلی ۵جی بسیار جلوتر از سایر نقاط جهان است

در گام بعدی، چین حمایت و سرمایه‌گذاری خود را در ۵جی تقویت خواهد کرد. این شرکت روی داده‌های بزرگ ۵جی ، نرم افزارهای پایه، نرم افزارهای صنعتی، هوش مصنوعی و سایر فناوری‌های اصلی سرمایه‌گذاری خواهد کرد. همچنین پایه‌های صنعتی پیشرفته و نوسازی زنجیره صنعتی را ترویج خواهد کرد. علاوه بر این، شانگ بینگ (Shang Bing)، رئیس انجمن اینترنت چین، پیشنهاد کرد که لازم است ساخت زیرساخت‌های اطلاعاتی و ارتباطی نسل جدید مانند شبکه‌های ۵جی و گیگابیت به شدت ترویج شود و ۶جی و دیگر فناوری‌های جدید تحقیق و توسعه شبکه به کار گرفته شود.

چین در استقرار شبکه ارتباطات موبایلی ۵جی بسیار جلوتر از سایر نقاط جهان است - چیکاو

علاوه بر این، چین معتقد است که لازم است قابلیت‌های نوآوری فن‌آوری را افزایش دهد. این پیشرفت در فناوری‌های کلیدی مانند تراشه‌های پیشرفته، برش شبکه و نرم‌افزار پایه را تسریع می‌کند. تا پایان سال گذشته، چین ۷۱۸۰۰۰ ایستگاه پایه ۵جی داشت که ۷۰ درصد از کل جهان را تشکیل می‌داد. امسال این کشور بیش از ۱ میلیون ایستگاه پایه برای رله و تقویت فرکانس ۵جی خواهد داشت. سان سونگلین (Sun Songlin)، استاد دانشگاه پست و مخابرات پکن، گفت:

چین در حال حاضر در حال ساخت یک شبکه ۵جی در مقیاس بزرگ است که بسیار جلوتر از جهان است. با این حال، صداهای تردید زیادی در این صنعت وجود دارد. در عصر ۴G، برنامه‌های کاربردی اینترنت تلفن همراه چین در رتبه اول در جهان قرار دارند… اما استقرارهای قبلی در ایالات متحده، اروپا، ژاپن و سایر کشورها و مناطق به رونق چین نیستند. به طور دقیق، این ۴جی در مقیاس بزرگ و با پوشش گسترده بود که اینترنت موبایل را منفجر کرد. از همان ابتدا، ۵جی در مقیاس وسیع و با پوشش گسترده عرضه خواهد شد. همین منطق است. در فرآیند ادغام طولانی مدت با صنعت، اشکال جدید کسب و کار تولید خواهد شد و ارتقاء صنعتی و تحول دیجیتال ترویج خواهد شد.

منبع Gizchina
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.