بهترین کارتن برای اسباب کشی کدام است؟

حتما هر کسی در طول زندگی خود یک یا چند بار اسباب کشی را تجربه نموده است. البته اسباب کشی رایج ترین کار برای افراد مستاجر و اجاره نشین می باشد. نکته مهمی که در اسباب کشی وجود دارد، سالم ماندن وسایل منزل در جریان حمل و نقل می باشد. قطعا همه ما شاهد گلایه خانواده های زیادی از آسیب دیدن وسایلشان بوده ایم. اگر میخواهید سلامت وسایل خود را تضمین نمایید باید در هنگام اسباب کشی حتما از کارتن اسباب کشی استفاده نمایید.

سلب‌ مسئولیت: بخش تحریریه‌ی چیکاو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

ضمنا باید در قسمت بسته بندی تمام حواستان را جمع کنید تا از وسایل مخصوص بسته بندی و ضربه گیر ها ( نایلون های حباب دار یا سلفون ها و … ) استفاده درست و بهینه نمایید. انتخاب یک کارتن مقاوم نیز در این بخش بسیار مهم است. دقت کنید که کارتن های معمولی مناسب این کار نیستند. تفاوت کارتن اسباب کشی با کارتن های معمولی در این است که این کارتن ها استحکام بالایی دارند و معمولا متناسب با هر وسیله ای چند لایه، طراحی و تولید می شوند.

قطعا بهتر است که برای اسباب کشی ها از کارتن های 3، 5 یا 7 لایه استفاده نمایید. استفاده از این کارتن ها، سبب بالا رفتن امنیت لوازم شما خواهد شد. حتی در مواقعی که باران می بارد نیز احتمال نفوذ باران و رطوبت به داخل این کارتن ها بسیار کمتر از کارتن های معمولی می باشد. حتی می توان گفت امکان خیس شدن وسایل داخل کارتن های چند لایه وجود ندارد.

انواع کارتن اسباب کشی

کارتن های اسباب کشی به مجموعه کارتن های با ابعاد مختلفی اطلاق می شود که عموما بدون چاپ بوده و به شکل تک رنگ سفید یا قهوه ای تولید می شوند. از کارتن های اسباب کشی می توان در آرشیو و ارسال مرسولات پستی نیز استفاده کرد. استفاده از ورق با کیفیت بالا و قالب برای فرآیند دایکات محصولات، بخشی از مواردی است که کارتن های اسباب کشی را از نمونه های مشابه متمایز می نماید. پر کاربرد ترین انواع کارتن های اسباب کشی عبارتند از:

 • کارتن در سایز های مختلف. سایز کوچک، متوسط، بزرگ و خیلی بزرگ.
 • کارتن حمل کتاب.
 • کارتن زونکن.
 • کارتن 3 لایه در سایز های مختلف.
 • کارتن 5 لایه در سایز های مختلف.
 • کارتن 7 لایه در سایز های مختلف.
 • کارتن رگال دار کوتاه.
 • کارتن رگال دار بلند.
 • و … .

بهترین نوع کارتن برای اسباب کشی کدام است؟

بهترین کارتن برای اسباب کشی کارتن های 5 لایه هستند. زیرا این کارتن ها از استحکام کافی برای اکثر لوازم و اسباب منزل می باشند. کارتن های 5 لایه علاوه بر استحکام کافی، دارای اندازه ها و سایز های مختلفی هستند که این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. برای بدست آوردن کارتن های مناسب اسباب کشی سعی کنید آن ها را به صورت تکی یا عمده از برخی شرکت ها یا مغازه هایی در این بخش فعالیت دارند تهیه نمایید. لطفا از کارتن های یکبار مصرف شده سوپر مارکت ها یا میوه فروش ها به هیچ عنوان برای جابجایی وسایل استفاده ننمایید.

قابلیت ها و ویژگی های کارتن های اسباب کشی چند لایه

 • قابل استفاده در اسباب کشی، آرشیو و ارسال مرسولات.
 • کارتن اسباب کشی در ابعاد مختلف متناسب با نیاز.
 • کیفیت بالای روق استفاده شده در تهیه کارتن های اسباب کشی نسبت به کارتن های سوپر مارکتی.
 • استفاده از سه تا هفت لایه ورق در تولید کارتن های اسباب کشی برای امنیت بیشتر.
 • با خرید یکبار از کارتن های اسباب کشی، می توانید در اسباب کشی های بعدی نیز از آن ها استفاده نمایید.
 • بالا بردن ایمنی وسایل شکستنی و گران بها.
 • استفاده از کارتن های چند لایه برای اسباب کشی به نوعی بیمه کردن وسایل شما محسوب می شود.

تفاوت کارتن7 لایه و 5 لایه و 3 لایه چیست؟

 1. کارتن های سه لایه ضخامت و تحمل وزن کمتری نسبت به کارتن های پنج لایه در اسباب کشی ها و حمل بار دارند.
 2. کارتن های 3 لایه معمولا برای بار های حجیم ولی سبک مورد استفاده قرار می گیرند. مانند ماسک، تخم مرغ، پفک و …
 3. کارتن های 3 لایه معمولا برای وزن های سبک تا 18 کیلو گرم مناسب می باشند.
 4. کارتن های سه لایه دارای 2 لایه اصلی و یک لایه شیار دار می باشند.
 5. کارتن های 5 لایه دارای تحمل بیشتر بوده و وسایل سنگین تر را راحت تر قابل حمل می نمایند.
 6. کارتن های 5 لایه مخصوص وزن های بیشتر از 18 کیلو گرم می باشد.
 7. کارتن های 5 لایه دارای 3 لایه اصلی و 2 لایه شیار دارد می باشند.
 8. کارتن های 5 لایه برای حمل بار هایی مانند دستگاه های برقی، چینی ها، شکستنی ها و … استفاده می شود.
 9. کارتن های 7 لایه برای اجسام بزرگتر و سنگین تر مورد استفاده قرار می گیرند.

کارت هفت لایه چیست و چه کاربردی دارد؟

ورق های کارتنی 7 لایه دارای سه نوع فلوت می باشند. این فلوت ها با توجه به نوع ماشین آلات و تجهیزات تولید می تواند از فلوت E و C متغیر باشد. ضخامت ورق های هفت لایه 8 میلی متر بوده و معمولا برای تولید کارتن های با استحکام بسیار بالا و همچنین منقسم های ضخیم مورد استفاده قرار می گیرند.

کارتن های 7 لایه با ابعاد بزرگ نظیر کارتن قطعات صنعتی، کارتن مواد اولیه، کارتن وام حمام، کارتن تخت و مبلمان، کارتن ورق ام دی اف مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین ورق های 7 لایه عمدتا حکم لفاف یا پوشش را در کارتن ایفا کرده و سنگینی وزن مظروف را پالت ها تحمل می کنند.

تهیه کارتن اسباب کشی

اسباب کشی در شهر های بزر با شهر های کوچک متفاوت است. زیرا مسافت، نوع وسایل، پستی بلندی ها، نوع آب و هوا و نوع منازل ( ویلایی یا آپارتمانی ) در هر شهر متفاوت است. بهتر است برای تضمین وسایل و جابجایی راحت از شرکت های باربری کمک بگیرید. این شرکت ها خود با داشتن کادر حرفه ای و لوازمی مانند کارتن اسباب کشی، چسب، طناب و … اسباب کشی را برای شما راحت می کنند. حتی بعضی شرکت های حمل بار کار جمع آوری و چیدمان را نیز انجام می دهند.

شما می توانید پس از خرید کارتن ها، نام وسایل درون آن را بر روی کارتن بنویسید تا در هنگام چیدمان سر در گم نشوید.

کارتن های اسباب کشی کاملا ضربه گیر هستند و در صورت برخورد با جایی وسایل درون آن سالم می مانند.

نتیجه گیری

تهیه و خرید کارتن اسباب کشی با لایه های متفاوت یا چند لایه در نگاه اول می تواند هزینه اضافی در حمل و نقل به چشم بیاید. اما با کمی دقت می توان به این نتیجه رسید که یک اسباب کشی نا منظم ممکن است چه خطراتی را به دنبال داشته باشد. با خرید کارتن های اسباب کشی نه تها وسایل و اسباب خود را از خطرات ناشی از برخورد به در و دیوار یا ترمز های نا گهانی راننده باربری و … دور نگه دارید، بلکه دفعات بعدی نیز می توانید از کارتن های خود استفاده نمایید. کارتن های اسباب کشی در انواع چند لایه و در سایز های مختلف به صورت کاملا مقاوم تولید و جهت قرار دادن اسباب و اثاثیه درون آن مورد استفاده قرار می گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.