اگر علیه کووید ۱۹ واکسینه نشده باشید، دولت هزینه پزشکی شما را پرداخت نمی کند

همه‌گیری ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان یک تهدید بوده است و بسیاری از مناطق هنوز از تأثیرات آن رهایی نیافته‌اند. با وجود این که در حال حاضر واکسن این ویروس در دسترس قرار دارد اما، بسیاری از مردم چندان تمایلی به استفاده از آن ندارند. در سراسر جهان، میلیون‌ها نفر وجود دارند که به قدرت این واکسن‌ها اعتقاد دارند و با تزریق آن خود را در مقابل این بیماری واکسینه کرده‌اند اما بسیاری نیز هستند که اعتقادی به استفاده از این واکسن ندارند و حاضر نیستند تا واکسینه شوند. همراه چیکاو باشید.

در واقع، بسیاری به تئوری‌های توطئه در مورد واکسن‌های موجود اعتقاد دارند. ضمن این که، بسیاری از دولت‌ها در سراسر جهان نیز واکسیناسیون را به آن صورت ضروری نمی‌دانند. دولت سنگاپور در حال برداشتن گامی عظیم است تا اطمینان حاصل کند که تمام شهروندان آن کشور واکسیناسیون را انجام خواهند داد.

دولت سنگاپور اعلام کرد، دیگر صورت‌حساب‌های پزشکی بیماران کووید-۱۹ را که «به انتخاب خود حاضر به واکسینه نشده‌اند» پرداخت نخواهد کرد. پیش از این، دولت سنگاپور مسئول پرداخت تمام صورت‌حساب‌های پزشکی درمان‌های کووید-۱۹ برای شهروندان خود بود. این همچنین شامل افراد غیر شهروند نیز می‌شود که دارای مجوز اقامت دائم هستند و همچنین دارندگان ویزای طولانی مدت نیز جزو آن دسته هستند. با این حال، اکنون دولت کسانی را که عمداً از تزریق واکسن امتناع می‌کنند، درواقع کسانی هستند که سلامتی سایر افراد را در سرتاسر دنیا به خطر می‌اندازند.

با این حال، دولت به مردم زمان می‌دهد تا واکسن را دریافت کنند و در حال حاضر این قانون جدید را فوراً اجرا نمی‌کند. بر اساس این گزارش، بیماران کووید-۱۹ واکسینه نشده از ۱۷ آذرماه پرداخت قبوض درمانی آنها بر عهده دولت نخواهد بود و خودشان باید پرداخت کنند. با این حال، کسانی که واکسن را به طور کامل نزده‌اند از  ۳۱ دسامبر (۱۰ دی ماه) شروع به پرداخت قبوض خود می‌کنند. این به افراد حدود یک ماه فرصت دارند تا دوز کامل واکسن را دریافت کنند.

  • کودکان سنگاپوری زیر 12 سال همچنان تحت درمان رایگان خواهند بود

با این وجود، این قانون جدید برای کودکان زیر ۱۲ سال اعمال نمی‌شود زیرا فقط افراد بالای ۱۳ سال بالاتر واجد شرایط واکسیناسیون کووید-۱۹ در سنگاپور هستند. این بدان معناست که کودکان سنگاپوری (زیر ۱۲ سال) حتی اگر واکسینه نشده باشند، همچنان از درمان رایگان کووید-۱۹ برخوردار خواهند شد. وزارت بهداشت سنگاپور اعلام کرد:

«در حال حاضر، افراد واکسینه نشده اکثریت قابل توجهی از کسانی را تشکیل می‌دهند که به مراقبت‌های ویژه بستری نیاز دارند و به طور نامتناسبی بر مصرف شدن زیاد منابع مراقبت‌های بهداشتی ما نقش دارند. از این رو، از ۸ دسامبر ۲۰۲۱، از بیماران کووید-۱۹ که به انتخاب خود واکسینه نشده اند، هزینه صورت حساب در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اجتماعی دریافت می‌شود.

بر اساس گزارش‌ها، میزان واکسیناسیون در سنگاپور نسبتاً بالا است. به گفته دولت، ۸۶ درصد از کل جمعیت به طور کامل واکسینه شده‌اند. این جزیره مستقل جنوب شرقی آسیا با ۵.۷ میلیون نفر جمعیت، ۲۴۷۰ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در روز دوشنبه و ۱۴ مورد مرگ را گزارش کرد. هم اکنون کسانی که در سنگاپور  زندگی‌می کنند، چنانچه هنوز واکسن کووید ۱۹ را نزده باشند، هنوز برای تزریق واکسن زمان لازم را در اختیار دارند.

منبع Gizchina
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.