روش تضمینی شستشو و تعمیر رادیاتور شوفاژ با خدمات تاسیسات غرب تهران

روش تضمینی شستشو و تعمیر رادیاتور شوفاژ با خدمات تاسیسات غرب تهران:

به گفته خدمات تاسیسات غرب تهران با سرد شدن هوا بسیاری از افراد نسبت به راه اندازی و تعمیر موتورخانه و شوفاژ میکنند تا بتوانند گرمای مورد نیاز منزل و محل کار خود را تامین کنند.داشتن بازدهی و گرما دهی مناسب رادیاتور شوفاژبسیار اهمیت زیادی دارد. گاهی اوقات به دلیل فرسوده بودن سیستم لوله کشی شوفاژ و یا عدم سرویس به موقع تعمیر موتورخانه و شوفاژ ایران رادیاتور ۲۴ جرم و رسوب می شوند و این جرم و رسوب باعث می‌شود که از بازدهی و گرمادهی رادیاتور شوفاژ شما کاسته شود. در اینجا شما باید با استفاده از روش تضمینی و مناسبی که به شما می گوییم در این مقاله استفاده کنید و اقدام به سرویس و تعمیر رادیاتور شوفاژ خود کنید و از گرمادهی و بازدهی مناسب آن لذت ببرید.

نشانه های جرم داشتن رادیاتور شوفاژ

معمولاً که حس می کنید طراحی منزل شما گرمای سابق رو نداره و متوجه می شوید از رادیاتور سرد است و بعضی از آغاز نیز رادیاتورها گرم نمیشوند. با این موارد روبه‌رو شدید زمان آن رسیده است که اقدام به تعمیر رادیاتور شوفاژ و جرم شوی و شستشوی آن کاری مانند قبل بازه‌ی و گرمادهی مناسبی را از آن دریافت کنید .

مزایای شستشوی رادیاتور شوفاژ

میتوانیم از مزایا و خوبی های شستشوی رادیاتور شوفاژ به این موارد اشاره کنیم رسوبات و جرم های داخل لوله کشی و رادیاتور شوفاژ داخل سیستم گرمایشی و رادیاتورهای شوفاژ ما انباشته می‌شود و یکی از مهمترین موارد یعنی بازدهی و گرمادهی رادیاتور شوفاژ و سیستم گرمایش را تحت تاثیر خود قرار می دهد و باعث می شود که گرمادهی رادیاتور شوفاژ کاهش پیدا کند.با شستشوی رادیاتور شوفاژ علاوه بر افزایش بازدهی رادیاتورهای شوفاژ و گرمادهی بهتر سیستم لوله کشی شوفاژ شما نیز تمیز می شود و رسوبات درون سیستم خارج می شود که این به نوبه خود باعث می‌شود تا سیستم لوله‌کشی شما تمیز تر بشود و از آسیب و پوسیدگی بیشتر آن جلوگیری شود .

 شستشوی رادیاتور شوفاژ

قبل از هر چیز باید بگویم که اگر در این زمینه مهارت کارکنان اداری باید از یک استاد کار متخصص در زمینه تعمیر رادیاتور و شوفاژ و تعمیر موتورخانه کمک بگیرید.شستشوی رادیاتور شوفاژ را به ترتیب از مراحل زیر انجام دهید:

 1. ابتدا شیر پایین رادیاتور و شیر بالایی رادیاتور را ببندید
 2. توسط آچار مناسب اقدام به باز کردن مهره های متصل به شیرآلات شوفاژ کنید
 3. رادیاتور از جای خود بیرون بیاورید و آن را تخلیه کنید .
 4. با استفاده از فشار آب گرم درون رادیاتور را چند باری بشویید .
 5. از اسید بسیار پایین داخل رادیاتور بریزید و سعی کنید اسید درون رادیاتور چرخش پیدا کند .
 6. مجدداً درون رادیاتور را تخلیه کنید و با آب بشویید .
 7. متوسط آب انباری درون رادیاتور را بشویید تا چیزی از محلول اسید در آن باقی نماند .
 8. یک کفش مناسب انتخاب کنید و آن را زیر شیر پایین رادیاتور قرار دهید.
 9. شیر پایین رادیاتور را باز کنید و اجازه دهید تا آب به مقدار کافی تخلیه شود.
 10. مرحله قبلی را برای شیر بالایی رادیاتور نیز اجرا کنید .
 11. رادیاتور را ببندید و شیر بالایی و پایینی رادیاتور را مجدداً باز کنید .
 12. از آب بندی بودن رادیاتور و عدم نشتی آن مطمئن شوید .
 13. پس از ورود آب رادیاتور و جریان پیدا کردن آب در سیستم لوله کشی شوفاژ جهان اقدام به هواگیری رادیاتور ها کنید.

مراحل شستشو و جرم گیری رادیاتور شوفاژ به شکل مراحل بالا می باشد اما نکات و موارد دیگر است که باید در زمان انجام این کار به آن دقت کنید.

 •  قبل از باز کردن رادیاتور شوفاژ از آب بندی کردن شیرالات رادیاتور شوفاژ و یا فلکه سیستم لوله کشی شوفاژ تان مطمئن شوید.
 •  شستشوی کامل سیستم لوله کشی باید توسط استاد کار متخصص تعمیرات ساختمان انجام شود هرگز اقدام به شستشوی کامل سیستم لوله کشی نکنید.
 • اگر از پکیج شوفاژدیواری استفاده می‌کنید پس از بستن و آب بندی کردن رادیاتور مدت دادن فشار بار پکیج را توسط شیر پرکن زیر پکیج اضافه کنید.

شستشو و تعمیرات رادیاتور شوفاژ بسیار کار تخصصی و مهمی است و ممکن است که با یک کار اشتباه و یک فشار نابجا آسیب و خسارت های بسیار زیادی به شما وارد شود پیشنهاد می کنیم که اگر در این زمینه تخصص ندارید و اگر تا به حال اقدام به این کار نکردید هرگز این کار را انجام ندهید .

در ستشوی رادیاتور شوفاژ و جرم گیری و رسوب زدایی آن تا حد قابل قبول و زیادی به بازدهی و گرمادهی رادیاتور شما اضافه می‌شود و شما می‌توانید افزایش گرما و بازدهی را حس کنید .

بهتر است که شستشو و رسوب گیری سیستم لوله کشی شوفاژ و رادیاتور های شوفاژ را هر چند وقت یکبار و در زمان آغاز کار سیستم گرمایشی شوفاژ انجام دهید .

اگر نیاز به تعمیرکار موتورخانه و شوفاژ و یا تعمیر کار و سرویس کار تعمیر رادیاتور و شوفاژ داشتید می توانید با خدمات تاسیسات غرب تهران تماس بگیرید.

منبع : خدمات تاسیسات غرب تهران | https://www.khadamatthehran.ir

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments