پردازنده ی دایمنسیتی مدیاتک بر اساس فرایند 4 نانومتری TSMC ساخته شده است

هر دو شرکت بزرگ طراح و سازنده‌ی تراشه یعنی کوالکام و مدیاتک در حال آماده‌ سازی خود برای معرفی  نسل بعدی پردازنده‌های تلفن همراه خود هستند. در حالی که اخیراً گزارش شده بود که تراشه جدید سری ۸۰۰ اسنپدراگون بر اساس فرایند ۴ نانومتری سامسونگ ساخته می‌شود، یک گزارش جدید نشان می‌دهد که پردازنده سری بعدی دایمنستی ۲۰۰۰ نیز از فرایند ۴ نانومتری استفاده می‌کند، اما شرکت مدیاتک برای تولید این تراشه از فرایند ۴ نانومتری TSMC استفاده می‌کند. همراه چیکاو باشید.

این خبر را افشاگر معروف سایت ویبو یعنی Weibo tipster @ ves اعلام می‌کند و می‌افزاید که نسل بعدی پردازنده‌ی پرچمدار دایمنستی ۵جی تراشه‌ای بسیار کارآمد خواهد بود زیرا بر اساس آخرین لیتوگرافی یا گره پردازشی ۴ نانومتری TSMC ساخته می‌شود. وی در ادامه افزود که مشخصات این تراشه به لطف معماری آرم وی ۹ (ARM V9) قابل توجه خواهد بود که باعث می‌شود عملکرد بسیار بهتری نسبت به نسل قبلی ارائه دهد.

از سوی دیگر، همچنین در مورد شایعه جدیدی که افشاگر معروف دیگری در زمینه‌ی خبرهای دنیای فناوری به نام Digital Chat Station فعالیت دارد، گزارش کرده است که اسنپدراگون ۸۹۵ یا ۸۹۸، انتظار می‌رود که بر اساس فرایند ۴ نانومتری سامسونگ ساخته ‌شود. غول فناوری کره جنوبی نسخه اصلی پردازنده را  تولید می‌کند اما  گفته می‌شود که TSMC انواع واریانت‌های Plus خود را بعداً تولید می‌کند. هرچند که باید به خاطر داشته باشید که این‌ها هنوز گزارش‌هایی تأیید نشده هستند، بنابراین فعلاً بهتر است که آن ها را خیلی جدی تصور نکنید.

پردازنده دایمنستی ۲۰۰۰ - چیکاو

با این حال، مدیاتک در چند وقت اخیر در بازار پردازنده‌های تلفن‌های هوشمند پیشرفت‌های خوبی داشته است. در حال حاضر در بخش‌های مختلف پردازنده‌های پلتفرم تلفن‌های همراه مدعی قابل توجهی است و از طریق ساخت تراشه آینده ممکن است به دنبال رقابت بهتر با پردازنده‌های اسنپدراگون در بازار پیشرفته و پردازنده‌های پرچمدار باشد، که در حال حاضر تحت سلطه کوالکام قرار دارد. بنابراین برای اطلاعات بیشتر، خبرهای چیکاو را به طور مرتب دنبال کنید، زیرا به محض انتشار خبری در این زمینه، بلافاصله به‌روز رسانی انجام می‌شود.

منبع GIZMOCHINA
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.